BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.


BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.

BGWorld
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BGWorldВход

Търся книгата...

power_settings_newLogin to reply
+161
Дори Димитрова
Alexandrina12
Monika92
wake_ivi
Vanyna
Jivkovaani
veni_sasi
marielad
dampir7
Stella7401
лилиясм
ElZet
mikisteli
JeniGospodinova
deniza_et2
eidinSTILI
Naska8222
etoceva
sharky77
ioanag
Тук
Margi73
snow222
Mihaelaabadjieva89
НадяАладжова
Lilian
svetla911
mirela.iliyanova
Radoslava75
Katia22
aniemikoko
Elena72
PrincesSs
Decu_d
eli__bo
marina_sa
Mima
su_86
Favorite1
Dessy-ta
trayana66
gerganasto
Solaris
jeronimo_t
krasity.974
Ashes
diditooyy
waternimph
Fati.W
nelsan22
petja05@googlemail.com
jh123
lioni_86
angelovaaa
Velina81
Tedi25k
Ivelinazz
tedka89
tany_ty
cveti11
radevam
lina975
Yordanova
Dare
didaniq
mertrifonova
nadyapetkova
Randi
Mikela
zaek3290
tsveti7842
Галя Ангелова
Asusena
eleonora711025
dayanapetkova4
didito23041977
ivanova_ilieva
Pemidi
yulia.tacheva
maria_kolleva
Дияна В.
agiva123
Лина04
vixen
karena68
neligg
Julia0
EliLipkova
snejana_78
Yani
mega70
ivaivanova
Radostina_98
isim
hrisi77
Валя Стефанова
reni78
Thristova84
Svetleto
aditoooooo
esimeonova54
neviradeva
Savarovska
Paunova
hexe_st
boreto
Yana_Sl
Gal4eto
6tily
nikova_yo
Boriana29
BookLover2000
deya
zeratulka1
MartinaMiteva
stelatumbeva
Ianki
Мая Милева
mihaela_2202
maria.g.a
V.Xristova
ianadeleva
Galina86
Карма
Kondita
Peiv7500
svet_pet
KNikolova
gaaleetoo
Elissssaaa
Пепа Енева
Helene
Mi6i80
svetlaivelinova
Ваня91
bubeto_09
milenatt
galina_shikova
pepsi_767
Ivanova_via
Петя Иванова Кацарова
Svetlana87
Любка Димитрова
reni1520
Meoww
Mariqna
svetletost
genieg
DTSK
Диди
imonti
janeta29
mimkata120
мамушенце
plamenovag
mira833
Yoni
Hurry25
kremenapaloma424
Ani83
SlaNinna
165 posters

descriptionТърся книгата... - Page 17 EmptyТърся книгата...

more_horiz
First topic message reminder :

Здравейте, с молба и на мен да ми изпратите Жажда на punam06@abv. bg. Предварително благодаря.

descriptionТърся книгата... - Page 17 EmptyRe: Търся книгата...

more_horiz
@Dampir7, видях в бг мама, че момичето се е извинило. Писало е, че не помни от къде има книгата и за това така се е получило. Даже помоли, който я е свалил, да не я разпространява.
Замислих се обаче, че е възможно отново да се стигне до тази ситуация след време, когато някой отново забрави от къде я има книгата, или друга с фен превод. Дали не е добра идея в самото наименование на файла да се напише да не се разпространява? Напълно възможно е да е неволно изпусната грешка.

descriptionТърся книгата... - Page 17 EmptyRe: Търся книгата...

more_horiz
@ioanag Дааа аз и писах и за това я свали и ми се извини, но това с фен преводите да не се разпространява сме го тъпкали, говорили, обяснявали незнам колко пъти вече навсякъде. Повечето хора, които следят за фен преводи им е пределно ясно, че са за лично ползване!!! Сега относно споделянето да речем решила да сподели( което не поощрявам), окей,ама да го пльосне публично всеки, който иска да я сваля - моите извинения, но ако желаех да е навсякъде из онлайн пространството, щях да съм я разпространила.... И от там тръгва верижно, някой я свалил, пратил на друг, той на трети и ето ти я цъфнала навсякъде....

Последната промяна е направена от dampir7 на Сря Апр 24, 2024 10:58 am; мнението е било променяно общо 1 път

descriptionТърся книгата... - Page 17 EmptyRe: Търся книгата...

more_horiz
ioanag написа:
@Dampir7, видях в бг мама, че момичето се е извинило. Писало е, че не помни от къде има книгата и за това така се е получило. Даже помоли, който я е свалил, да не я разпространява.
Замислих се обаче, че е възможно отново да се стигне до тази ситуация след време, когато някой отново забрави от къде я има книгата, или друга с фен превод. Дали не е добра идея в самото наименование на файла да се напише да не се разпространява? Напълно възможно е да е неволно изпусната грешка.


Ами, че то на всеки (поне на мен) беше изпратена книжката от dampir7 с изричната молба за неразпространение! А и тук достатъчно се е коментирало по този въпрос! За всеки превод и преводач, който ни подарява труда си! Нали би трябвало да ни е ясно, че ако дадеш книгата на някой, дори да го предупредиш, той може да я даде на друг и т.н...., и накрая да стигне до мрежата! То е като клюката: ще ти кажа...само на теб, ама ти не казвай на другите...

descriptionТърся книгата... - Page 17 EmptyRe: Търся книгата...

more_horiz
Vanyna написа:
ioanag написа:
@Dampir7, видях в бг мама, че момичето се е извинило. Писало е, че не помни от къде има книгата и за това така се е получило. Даже помоли, който я е свалил, да не я разпространява.
Замислих се обаче, че е възможно отново да се стигне до тази ситуация след време, когато някой отново забрави от къде я има книгата, или друга с фен превод. Дали не е добра идея в самото наименование на файла да се напише да не се разпространява? Напълно възможно е да е неволно изпусната грешка.


Ами, че то на всеки (поне на мен) беше изпратена книжката от dampir7 с изричната молба за неразпространение! А и тук достатъчно се е коментирало по този въпрос! За всеки превод и преводач, който ни подарява труда си! Нали би трябвало да ни е ясно, че ако дадеш книгата на някой, дори да го предупредиш, той може да я даде на друг и т.н...., и накрая да стигне до мрежата! То е като клюката: ще ти кажа...само на теб, ама ти не казвай на другите...


и на мен мие странно, защо се препраща така! Останала съм с впечатление, че всеки който я е поискал dampir7 му я препратила, защо не се пише тук или на лично и тя ще му я препрати... какво се печели от това препращане, не разбирам!

descriptionТърся книгата... - Page 17 EmptyRe: Търся книгата...

more_horiz
За мен е много важно да се уважава трудът на хората, благодарение на които имаме възможността да прочетем книги, които все още ги няма официално преведени и издадени. Аз лично на всички фен преводи, които съм имала щастието да прочета, винаги най-отпред е написано да не се разпространява публично и да се ползва единствено за личен прочит. И така е редно според мен, все пак преводачът решава къде и дали да бъде публикуван труда му. Тъй като не чета на английски, с нетърпение чакам когато има фен превод и тъй като пък чета на телефона си и то много, в момента, в който завърша книга изтривам от устройството, защото нямам място хахаха. Също така, тъй като съм нова тук и буквално вчера разбрах, че именно тук има доста преводачи, искам да изкажа благодарността си към тях за труда Ви и това че го споделяте.
Хубав ден!

descriptionТърся книгата... - Page 17 EmptyRe: Търся книгата...

more_horiz
Здравейте, много неприятна ситуация Търся книгата... - Page 17 613795249 , аз също след прочит, изтривам книгата, така сякаш е най - добре.

descriptionТърся книгата... - Page 17 EmptyRe: Търся книгата...

more_horiz
lioni_86 написа:
Здравейте, много неприятна ситуация  Търся книгата... - Page 17 613795249  , аз също след прочит, изтривам книгата, така сякаш е най - добре.


Може би, но на мен не ми се трие! Ни ми се иска ей така да изчезне!

descriptionТърся книгата... - Page 17 EmptyRe: Търся книгата...

more_horiz
Vanyna написа:
lioni_86 написа:
Здравейте, много неприятна ситуация  Търся книгата... - Page 17 613795249  , аз също след прочит, изтривам книгата, така сякаш е най - добре.


Може би, но на мен не ми се трие! Ни ми се иска ей така да изчезне!


Съгласна съм с вас, но ако искаме да се наслаждаваме на прекрасните преводи предоставени от момичетата и за напред трябва да се спре това "изтичане".
Единствено тук проверявам за книги, в фб групи не гледам и се радвам, че са ни избрали да ги споделят с нас.
Търся книгата... - Page 17 1513021971 надявам се да си остане и за напред така.

descriptionТърся книгата... - Page 17 EmptyRe: Търся книгата...

more_horiz
Здравейте, можете ли да ми изпратите на Дж.Т.Гайсингър - Красиво насилие и другата част. Изчетох едната поредица невероятна е. Благодаря за Поход, Глад и Жажда чудесни са, както и превода.
mgg1995@abv.bg

descriptionТърся книгата... - Page 17 EmptyRe: Търся книгата...

more_horiz
boreto написа:
Vanyna написа:
lioni_86 написа:
Здравейте, много неприятна ситуация  Търся книгата... - Page 17 613795249  , аз също след прочит, изтривам книгата, така сякаш е най - добре.


Може би, но на мен не ми се трие! Ни ми се иска ей така да изчезне!


Съгласна съм с вас, но ако искаме да се наслаждаваме на прекрасните преводи предоставени от момичетата и за напред трябва да се спре това "изтичане".
Единствено тук проверявам за книги, в фб групи не гледам и се радвам, че са ни избрали да ги споделят с нас.
Търся книгата... - Page 17 1513021971 надявам се да си остане и за напред така.

Е, в това сме на едно мнение!

descriptionТърся книгата... - Page 17 EmptyRe: Търся книгата...

more_horiz
Здравейте, може ли да помоля за поредицата на Кармен Росалес - Жажда, Похот, Глад
mahul@uni-sofia.bg

descriptionТърся книгата... - Page 17 EmptyRe: Търся книгата...

more_horiz
mgm_mixed написа:
@marielad Здравейте, във вече заключена тема видях че са предоставени преводи за четене на книгите "тази жена", "наследство на хънт" и "мъже извън закона". Бих искала да прочета книгите, но линковете, към които са били прикачени са изтекли.Може ли някой да ми ги изпрати.
Също така, аз също се нареждам , за "сумрак" и "империя на страстта" mgm_mixed.abv.bg
Благодаря! Хубав ден!


Привет, имейлът ви не е коректно изписан очевидно, защото при опит да ви пратя нещата, ми се изписва съобщение, че имейлът е невалиден. Моля да проверите.

descriptionТърся книгата... - Page 17 EmptyRe: Търся книгата...

more_horiz
marielad написа:
mgm_mixed написа:
@marielad Здравейте, във вече заключена тема видях че са предоставени преводи за четене на книгите "тази жена", "наследство на хънт" и "мъже извън закона". Бих искала да прочета книгите, но линковете, към които са били прикачени са изтекли.Може ли някой да ми ги изпрати.
Също така, аз също се нареждам , за "сумрак" и "империя на страстта" mgm_mixed.abv.bg
Благодаря! Хубав ден!


Привет, имейлът ви не е коректно изписан очевидно, защото при опит да ви пратя нещата, ми се изписва съобщение, че имейлът е невалиден. Моля да проверите.


Здравейте, записах го без кльомбата, тъй като съм нова в сайта и не ми позволява да изпиша коректно. mgm_mixed(@)abv.bg

descriptionТърся книгата... - Page 17 EmptyRe: Търся книгата...

more_horiz
marielad написа:
mgm_mixed написа:
@marielad Здравейте, във вече заключена тема видях че са предоставени преводи за четене на книгите "тази жена", "наследство на хънт" и "мъже извън закона". Бих искала да прочета книгите, но линковете, към които са били прикачени са изтекли.Може ли някой да ми ги изпрати.
Също така, аз също се нареждам , за "сумрак" и "империя на страстта" mgm_mixed.abv.bg
Благодаря! Хубав ден!


Привет, имейлът ви не е коректно изписан очевидно, защото при опит да ви пратя нещата, ми се изписва съобщение, че имейлът е невалиден. Моля да проверите.


И изключително много Ви благодаря!
Хубав ден.

descriptionТърся книгата... - Page 17 EmptyRe: Търся книгата...

more_horiz
Това с разпространението на книги които са за ЛП е много неприятно.Дано мацката да си е взела поука(а и тези, които са изтеглили книгата да не злоупотребят на свой ред).
Аз лично не трия книгите като ги прочета,направила съм си папки на лаптопа за авторите на поредици и понякога си ги препрочитам(имам си фаворити Търся книгата... - Page 17 909357165 ). Чета си ги и на телефона между пациентите (работя в лекарски кабинет,докторката ми вече ме е взела на подбив,че ми е малко писарската работа, ами съм се захванала и с читателска ).
Благодарности на момичетата ,които ни радват със своите преводи-правите денят ми по-хубав !!!

descriptionТърся книгата... - Page 17 EmptyRe: Търся книгата...

more_horiz
Все едно и също нещо дъвчим чак до втръсване, но очевидно то не достига до всички или просто се игнорира. Така ще ви го обясня - нямате си на идея какво е чувството да видиш потъпкано желанието и волята си да опазиш нещо свое, нещо, на което си отделял крадено време, частицата жива енергия, останали ти за деня, онези фразички, с дни обмисляни, подбирани и сто пъти заменяни думички, запетйката, която ще придаде повече чувство на изречението... Ние не искаме тези наши отрочета да са подхвърляни навсякъде просто ей така, с лека ръка! Ние искаме елементарно уважение. Не може човек, който управлява книжно общество вчера да ми обяснява, че какво като пишело "Само за лично ползване", тя не я продавала за пари, просто я публикувала книгата на други хора, дето я ползвали за лично ползване... разбирате ли манталитета?!! С какво дебелокожие и морал се сблъскваме?! То като се публикувало някъде из интернет, тя ако го махнела, десет нямало да се спрат. Чисти глупости! От миналата година краденето и безрабзборното публикуване на фен преводи се сведе почти до минимум. Ако някой много иска да публикува и да обира лайкове, похвали и ласкателства, няма проблем, да сяда и да запретва ръкави! Интересни книги за превод бол. Но не и да ми обяснява - какво толкова, нали си го превела за хората и пари не виждаш, какво те засяга кой къде го пляска... Обидно е и ни влияе надълбоко и задълго. Другите, много по-важни причини да не се разпространяват няма да ги коментирам, казвала съм ги вече.

descriptionТърся книгата... - Page 17 EmptyRe: Търся книгата...

more_horiz
veni_sasi написа:
Това с разпространението на книги които са за ЛП е много неприятно.Дано мацката да си е взела поука(а и тези, които са изтеглили книгата да не злоупотребят на свой ред).
Аз лично не трия книгите като ги прочета,направила съм си папки на лаптопа за авторите на поредици и понякога си ги препрочитам(имам си фаворити Търся книгата... - Page 17 909357165 ). Чета си ги и на телефона между пациентите (работя в лекарски кабинет,докторката ми вече ме е взела на подбив,че ми е малко писарската работа, ами съм се захванала и с читателска ).
Благодарности на момичетата ,които ни радват със своите преводи-правите денят ми по-хубав !!!

Ми, така сме ние с белите престилки! Цял живот учене, четене...Това поне е за душата! А и лесно не изхвърляме, а ценим и подреждаме...Благодарности на момичетата!💐

descriptionТърся книгата... - Page 17 EmptyRe: Търся книгата...

more_horiz
Нямам възможност да купувам много книги.За момента съм само с таблет-пазя любими,но не споделям с никого.Не следя групи фейса.Само тука,рулит,бг.мама.Благодарна съм за всичко споделено.Регистрирах се и дампир беше любезна да си напише мейла и прати книга.Не е трудно един мейл.
Труда,трябва да се уважава.Качественият превод е наслада.В момента чета с машинен превод и е ад.Цялото удоволствие заминава.
Отделяте от личното си време за да ни зарадвате.Много ви благодаря ☺Искаме преводи,но не ценим труда на преводачите и една проста молба.Ако решат да споделят,ще го направят те.
Благодаря на всеки,който ни радва☺

descriptionТърся книгата... - Page 17 EmptyRe: Търся книгата...

more_horiz
@Dampir7 , оказа се , че колкото и да си създавах сценарии в главата за "Глад" , то.... Тази авторка е различна, интересна и непредсказуема, жестоко е така, в напрежение си до последно. Нетърпелива съм за следващата с Вероника.

Благодаря, че ни радваш, както и @marielad. Никога не съм разбирала читатели, които решават да публикуват някъде книга, без да им е поискана и да имат право и разрешение за това. За какво го правят- да им кажат браво за чуждия труд, да се почувстват значими или... Явно са дребни душици , търсещи внимание, защото в живота им нещо липсва- я обич, я уважение, затова и не уважават труда на другите. Като човек , занимаващ се с преводи, и работещ с чужди езици , също не ми е приятно някой да ми краде труда, така че ви разбирам момичета. Дано да сте все по- малко разочаровани .

descriptionТърся книгата... - Page 17 EmptyRe: Търся книгата...

more_horiz
Моля някой ,ако има хубав превод на "Империя на страстта"на Рина Кент да ми я изпрати.
kateto19832011@gmail.com

descriptionТърся книгата... - Page 17 EmptyRe: Търся книгата...

more_horiz
privacy_tip Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите
power_settings_newLogin to reply