BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.


BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.

BGWorld
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BGWorldВход

descriptionEvanescence  EmptyEvanescence

more_horiz
Evanescence  Evanescence-wu04



Evanescence или Еванесънс е рок група от Литъл Рок, щата Арканзас, САЩ.

Състав
Бивши членове :

Уил Бойд — бас китара (2003-2006)
Роки Грей — барабани (2002-2007)
Дейвид Ходжес — пиано, барабани, бек вокал (1999-2002)
Джон ЛеКомпт — китара, бек вокал (2002-2007)
Бен Муди — китара (основател, 1995-2003)

Сегашни членове :
Ейми Лий — вокали и пиано (основател,1995-настояще)
Тери Балсамо — китара (2003-настояще)
Тим Маккорд — бас китара (2006-настояще)

История :
Групата е основана от Ейми Лий и главния китарист — Бен Мууди. Двамата се срещнали на лагер в Арканзас, където Мууди чул как Лий свири на пиано песента „I'd Do Anything for Love“ (But I Won't Do That) на Мийт Лоуф.
Двамата открили, че имат едни и същи интереси, и че споделят любовта си към Джими Хендрикс и Бьорк. Така те започнали да пишат заедно песни (първата е била „Solitude“ (самота) написана от Ейми последвана от „Understanding“(Разбиране) от Бен Мууди, „Give Unto Me“ на Ейми Лий, и четвъртата песен на написана заедно от тях е „My Immortal“ (Моята Безсмъртност буквално). Парчетата са били многократно променяни, както и текста и музиката към него, заради тази причина имената и на двамата са включени в надписите на албумите им.
Известно време те не успяват да открият други музиканти, които да работят заедно с тях и нямат достатъчно средства, за да наемат професионални музиканти, което е и причината в началото да не правят изпълнения на живо. Групата получава покана за платено участие благодарение на влизането на две свои песни в местните музикални класации. Преди да се спрат на името Evanescence Ейми Лий и Бен Мууди минават през още няколко имена, между които „Childish Intentions“ и „Stricken“.

Изпращане:
На 22 октомври 2003 година, Мууди напуснал групата по време на Европейското им турне. Причините, поради които е напуснал групата били „творчески различия“. В интервю след няколко месеца Лий казала: „Има понятие, че ако нещо не се промени, то ние не бихме могли да направим следващ албум.“
Тогава Лий споменала също, че напускането на Мууди е било дори облекчение, защото той е създавал напрежение в групата. Тери Балсамо от Cold се присъединил към групата, замествайки Бен. Неотдавна Мууди признал, че страдал от вид смущение и е бил в криза в деня, когато напуснал Evanescence.

Хрониките на Нарния:
Ейми Лий била помолена да напише основната музика за новата версия на „Хрониките на Нарния: Лъвът, Вещицата и дрешникът“, но била отхвърлена от продуцентите защото изглеждала „много тъмна и епическа“ музика. Лий имала възможността да промени музиката, но решила да не го прави, защото не искала да излага на риск творчеството си. Продуцентите заявили, че ще използват песента Going under за саундтрак, но не го направили. Както и да е, парчето било използвано за клипа на филма „Тристан и Изолда“, но пак — не като саундтрак, а само като „драскотина“ от саундтрака. Лий намекнала на феновете си, че може някога да чуят музиката към Нарния в бъдеще, или ще я качи на EvBoard, като „повече материал за албума“.

Дискография:
Origin (2000)

Първото им цялостно CD — Origin излиза през 2000 г. , но остава почти неизвестено. Групата издава и две EP-та, но и те не се продават особено добре. Интересен факт е че Origin и EP-тата съдържат демоверсии на някои от песните от техния албум Fallen, който за първи път прави името на групата доста популярно в музикалните среди.

Съдържа:
"Origin" (intro)
"Whisper" (Origin version)
"Imaginary" (Origin version)
"My Immortal" (Origin version)
"Where Will You Go" (Origin version)
"Field of Innocence"
"Even in Death"
"Anywhere"
"Lies"
"Away from Me"
"Eternal" (Instrumental)


Evanescence  Folder


Not For Your Ears (2003)
Неофициална компилация от 2001-2002 година демота. Излезнала през 2003 година, тя се разглежда като оригинален източник на пред-Fallen демо парчета.

Съдържа:
Whisper 2002
Everybody's Fool
Anything For You
Even In Death
Further Away (Farther Away)
Imaginary
My Tourniquet (Tourniquet)
Taking Over Me
Haunted
Before The Dawn
Untitled (I Must Be Dreaming) (Bleed)
Hello
Taking Over Me (long)
Missing
Surrender
Bring Me To Life (original)
Breathe No More
Forgive Me
You


Evanescence  Evanescence+-+Not+For+Your+Ears+1.jpg++ponerrraSASDF


Fallen (2003)
Fallen e името на първия цялостен албум на групата. За разлика от демо албума Origin, Fallen става шест пъти Платинен албум и се задържа необичайно дълго време в музикалните класации в САЩ и по целия свят. От този албум са продадени повече от 12 милиона копия по цял свят.
Дебютния сингъл от албума — „Bring Me to Life“ става хит в САЩ и се класира на пето място в американската музикална класация на Billboard. Песента е включена в саундтрака на филма „Daredevil“ заедно с дори по-известната им песен „My Immortal“ (класирана на седмо място в САЩ). След излизането на албума Fallen Evanescence е отличена с награди Грами за най-добро хард рок изпълнение и за най-добър нов изпълнител.

В албума са включени следните песни:
"Going Under"
"Bring Me to Life"
"Everybody's Fool"
"My Immortal"
"Haunted"
"Tourniquet"
"Imaginary"
"Taking Over Me"
"Hello"
"My Last Breath"
"Whisper"
"Farther Away"
"My Immortal" (Бенд версия)

Сингли:
„Bring Me to Life“
„Going Under“
„My Immortal“
„Everybody's Fool“
„Imaginary“ (радио сингъл)


Evanescence  Evanescence%20Album%20Fallen%20Cover


Anywhere but Home (2004)
Anywhere but Home е първият албум и DVD на живо на метъл групата - Evanescence, издаден през 2004 година. Той включва всички четири техни клипа от албума Fallen, видео зад сцената и запис от концерта в Le Zénith, Париж. Той също съдържа досега неофициално издаваната песен - "Missing"

CD версията съдържа:
"Haunted"
"Going Under"
"Taking Over Me"
"Everybody's Fool"
"Thoughtless" (Korn cover)
"My Last Breath"
"Farther Away"
"Breathe No More"
"My Immortal"
"Bring Me to Life"
"Tourniquet"
"Imaginary"
"Whisper"
"Missing" (Студио запис)

Сингли:
"Missing" (радио сингъл)

DVD версията съдържа:

Концерт - 58 минути:
1. "Haunted (intro)"
2. "Haunted"
3. "Going Under"
4. "Taking Over Me"
5. "Everybody's Fool"
6. "Thoughtless" (Korn cover)
7. "My Last Breath"
8. "Farther Away"
9. "Breathe No More"
10. "My Immortal"
11. "Bring Me to Life"
12. "Tourniquet"
13. "Imaginary"
14. "Whisper"

Клипове - 17 минути:
1. "My Immortal"
2. "Everybody's Fool"
3. "Bring Me to Life"
4. "Going Under"

Зад сцената - 22 минути:
1. "Life On the Road"
2. "Showtime"
3. "Bloopers"
4. "Evanescence Unleashed"
5. End credits: "Missing"

Допълнително - 5 минути:
1. "Bring Me to Life" (на живо в Лас Вегас)


Evanescence  Evanescence+-+Anywhere+But+Home+-+2004


The Open Door (2006)
През март 2006 г. Evanescence завършват работата върху втория си албум, озаглавен The Open Door. Албумът прогресира бавно поради няколко причини: групата иска повече време, за да го направи уникален; здравословни проблеми на китариста Тери Балсамо; спора около уволнението на техния предишен мениджър. Официалната дата за излизането на албума е 3 октомври 2006. Първият сингъл — Call Me When You're Sober тръгва по световните радиостанции в началото на август 2006.

В албума са включени следните песни:
"Sweet Sacrifice"
"Call Me When You're Sober"
"Weight of the World"
"Lithium"
"Cloud Nine"
"Snow White Queen"
"Lacrymosa"
"Like You"
"Lose Control"
"The Only One"
"Your Star"
"All That I'm Living For"
"Good Enough"
"The Last Song I'm Wasting On You" (бонус песен за iTunes)

Сингли:
"Call Me When You're Sober"
"Lithium"
"Sweet Sacrifice"
"Good Enough"
"Weight of the World" (радио сингъл)


Evanescence  Evanescence-open-door


In The Shadows (2007)
Неофициално CD на групата.

Съдържа:
"Away From Me"
"Bleed"
"Anything for You"
"Forever You"
"Before the Dawn"
"Surrender"
"It Was All a Lie" (Lies Remix)
"Breathe No More"
"Exodus"
"October"
"Goodnight"
"My Immortal" (Acoustic)


Evanescence  2006257006178719897_rs-299x300


The Golden Light (2010)


Evanescence  Thegolden


Сравнения:
Групата обикновено е сравнявана с Linkin Park, но много фенове твърдят, че това сравнение е погрешно, защото е базирано само на техния сингъл Bring me to Life, който е воден от Paul McCoy от 12 Stones, който рапира по време на песента. Това не се отразява толкова на тяхната друга музика - както на Fallen, така и тяхното по-ранно творчество. Evanescence също са били сравнявани с други групи като: In Winter, Lacuna Coil, Nightwish, и Within Temptation. Всички те включват женски вокал и мрачни текстове, но тези групи са определяни по-скоро като симфоничен/готик метъл, а не като рок.
По време на живи изпълнения, Evanescence често изпълняват кавъри от модерни прог/творчески групи, като A Perfect Circle и KoRn. Също така са направили кавъри на много групи като Soundgarden и Smashing Pumpkins.

______________________________
Това, което изглежда като демон и се нарича демон.
Това в което виждаме демон, съществува само в човека и умира с него.

descriptionEvanescence  EmptyRe: Evanescence

more_horiz
Преди ги слушах доста, а сега се чудя има ли го някъде из интернет последният им албум

______________________________
Когато Торбалан ляга да спи всяка нощ, проверява гардероба си за Дийн Уинчестър Dean: You're not going to kill me, are you? Sam: No. Dean: Good. 'Cause that would be awkward...
Evanescence  2zegz9x Evanescence  10qclf8Evanescence  Winchesters157Evanescence  DramaticChipmunkEvanescence  ArtofZenEvanescence  Cookies
Evanescence  2hyjkh5

descriptionEvanescence  EmptyRe: Evanescence

more_horiz
Страхотни са.
Сред любимите ми.
Напоследък не ги слушам много, обаче пак почвам (:

______________________________
Evanescence  Tumblr_loimw7n3kC1qf9fr7o1_r2_500
[ eating us alive . . ]

descriptionEvanescence  EmptyRe: Evanescence

more_horiz
Обужавам ги, нямам търпение за новия им албум :love:

______________________________
Laughter is not always "the best medicine", sometimes it's just "the best disguise".

descriptionEvanescence  EmptyRe: Evanescence

more_horiz
Аз също ги обожавам и ги слушам много често. Техни песни са сред любимите ми :love:

______________________________
.. Hell is a teenage girl ..

descriptionEvanescence  EmptyRe: Evanescence

more_horiz
От новия албум не ми хареса нито една песен :blink:

______________________________
Evanescence  4454149a
Even if the path is a little blurry, KEEP WALKING.
You'll focus in when you know what you want.
Then the picture of your life will be crystal clear.
JUST DON'T EVER GIVE UP and DON'T EVER STOP WALKING
.

Evanescence  4965902g

descriptionEvanescence  EmptyRe: Evanescence

more_horiz
Хмм сега виждам че имат нов албум. Преди, преди 2 години ги слушах страшно много, но напоследък хич не съм се сещала за тях. Не мога обаче да отрека че имат много хубави песни и текстове.
Сега ще чуем новия албум, пък да видим може да продължат традицията с добри песни.

______________________________
❤ ❤ ❤ Chris Brown ❤ ❤ ❤
You made me who I am, from the words you said.


Човек трябва да носи хаус в душата си, за да може да се роди танцуваща звезда..! - Фридрих Ницше

descriptionEvanescence  EmptyRe: Evanescence

more_horiz
privacy_tip Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите
power_settings_newLogin to reply