BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.


BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.

BGWorld
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BGWorldВход

Дилема... дилема...

power_settings_newLogin to reply
+28
кума лиса
tuleva
Phelan
Ammie23
ViliBojkova
dianaa1962
Doichinova
Lexy
annаyordanova0
diana66
illy
animiteva
vivi86
DoTo
ganinka
shebek1733
toninka
midnight__sun
mi666i
bobych
penka1234
nedialka
viki12
Zaharka
iveto81
ves
ani82
Ralna
32 posters

pollСпоред вас, коя да бъде следващата?

Highland Destiny - "Мъри" 1
53
66%
Highland Champion - "Мъри" 11 "Камерън" 2
27
34%
Общо гласове:
80

descriptionДилема... дилема... - Page 2 EmptyДилема... дилема...

more_horiz
First topic message reminder :

Момичета, имам дилема, и искам да се посъветвам с вас. Не знам, да продължавам ли така избирателно да превеждам поредицата Мъри, или най-после да я започна от самото начало. Колебая се между 1-ва книга от поредицата Highland Destiny и съответно 11-та книга Highland Champion.

Ето им и резюметата:

Highland Destiny
Когато съдбата пресича пътя на сър Балфор Мъри и ранения му брат с този на Малди Киркалди, тя им предлага помощта си, въпреки че се опитва да отрече желанието, пламнало в нея, когато погледът й попада за първи път върху тъмноокия рицар. Скоро двамата откриват, че споделят една и съща мисия - отмъщение. Малди обаче, не може да му признае истинската си самоличност, защото така ще бъде посочена за шпионин…
Заклевайки се да отмъсти за семейството си като водач на клана Дънкойл, Балфор знае, че с Малди на своя страна ще унищожи най-големия си враг — Бетън от Дъблин. И все пак Балфор е убеден, че не може да й има доверие, въпреки че не може да контролира желанието, което изпитва към своята свенлива красавица. Сега той е решен да разкрие най-дълбоките й тайни, утолявайки жаждата си към нея. И никой няма да може да застане на пътя му.


и

Highland Champion
Лиъм Камерън е сигурен, че е умрял и е отишъл в рая, щом отваря очи и вижда ангел пред себе си. Но болката, която разкъсва тялото му, му доказва, че все още е жив. Кийра Мъри Маккайл спасява живота на Лиъм... и той би искал да й благодари по няколко специфични начина. Скоро обаче похотта отстъпва пред по-възвишените чувства, които започва да изпитва към жената, чиито битки иска да води... но най-страшна от всички ще е битката за сърцето й.
Кийра бързо разбира, че Лиъм е преследван от голяма опасност. След като лечителските й способности му позволяват да се възстанови за да й разкаже историята си, тя осъзнава, че той ще й донесе само неприятности. Тя е вдовицата на леърда и като такава е отговорна за спасяването на малкото село от нашествието на жесток враг. И макар Лиъм да се бори, за да нарече земите й "свои", по-голямото предизвикателство за него ще бъде да спечели доверието и любовта й... завинаги.


Като цяло и двете книги си имат своите плюсове и минуси. Примерно, за книга номер 1, плюса е, че много ми допада резюмето, а и това е книгата с която започва всичко, така да се каже оригиналните Мъри. Ще се запознаем с родителите на героите, които вече познаваме, ще прочетем историите, които само сме слушали бегло разказани. Но пък недостатъка й е, че започвайки с нея, няма да се срещнем отново с нито един от сладурите които вече познаваме, защото дефакто, половината от тях още не са се родили 👅

И в другия край на ринга имаме книга номер 11, тук в графата против вписвам това, че главната е вдовица. Нямам нищо против горките женици, ама в 99% от случаите, вдовиците са или наплашени от мъжете, тъй като са се сдобили с урод за съпруг, боят се да отдадат любовта си, и се борят със зъби и нокти срещу главния или другата крайност, обичали са силно мъжа си и постоянно се измъчват и терзаят, че по някакъв начин му изменят, намирайки отново любовта, или непрестанно сравняват единия с другия. Дори не мога да се сетя за книга с вдовица, която е към този 1% и която да не е в една от двете крайности. Обаче разбира се имаме и плюс, и то какъв плюс, защото, ще ме прощавате, ама мамка му, това е Лиъм, сладкия, забавен, чаровен, умопомрачително красив Лиъм. По-голям плюс от това никоя книга не би могла да има.

Та, това ми е дилемата. Много бих се радвала да гласувате, коя книга бихте искали да прочетете. Ако добавите някой + или - към моите списъци, много ще се радвам, защото наистина не знам дали да си въртя напред или да направя няколко крачки назад.

______________________________
Той ми каза: "Избирай, мен или книгите..."
Понякога си спомням за него, като си купувам нова книга!


Дилема... дилема... - Page 2 I5ojk3

"По дърво, което не дава плодове, никой не хвърля камъни." - Саади

descriptionДилема... дилема... - Page 2 EmptyRe: Дилема... дилема...

more_horiz
Мирси мирси, сега мисля малко с друго да се занимая, ама от идната седмица ги почвам Дилема... дилема... - Page 2 1089017131

______________________________
Той ми каза: "Избирай, мен или книгите..."
Понякога си спомням за него, като си купувам нова книга!


Дилема... дилема... - Page 2 I5ojk3

"По дърво, което не дава плодове, никой не хвърля камъни." - Саади

descriptionДилема... дилема... - Page 2 EmptyRe: Дилема... дилема...

more_horiz
И аз гласувах за първата книга - просто искам да разбера как започва всичко Дилема... дилема... - Page 2 1513021971 Въпреки всичко ако изберете да преведете 11-тата какво пък ще се чете

descriptionДилема... дилема... - Page 2 EmptyRe: Дилема... дилема...

more_horiz
В крайна сметка, каквото и да избереш ние сме с теб!

descriptionДилема... дилема... - Page 2 EmptyRe: Дилема... дилема...

more_horiz
Първата книга 😉

descriptionДилема... дилема... - Page 2 EmptyRe: Дилема... дилема...

more_horiz
Първата,искам да знам как започва една история.

descriptionДилема... дилема... - Page 2 EmptyRe: Дилема... дилема...

more_horiz
И двете ми харесват като резюме, но предпочитам първата защото е хубаво да се знае началото на историята, а след като има повече излезли книги след това определено си мисля, че началото е важно Дилема... дилема... - Page 2 909357165)))

______________________________
https://www.dropbox.com/sh/amn7cclku3qptsx/AADx4HPTXenxiSGMTS2CoQJra?dl=0

descriptionДилема... дилема... - Page 2 EmptyRe: Дилема... дилема...

more_horiz
Късно намерих форума , но която и да си почнала ще я прочета

descriptionДилема... дилема... - Page 2 EmptyRe: Дилема... дилема...

more_horiz
Първата, определено

descriptionДилема... дилема... - Page 2 EmptyRe: Дилема... дилема...

more_horiz
Гласувах за първата.Винаги е по добре да се започне от началото та постепенно до края Дилема... дилема... - Page 2 2903674814

descriptionДилема... дилема... - Page 2 EmptyRe: Дилема... дилема...

more_horiz
И аз съм за първата. Дилема... дилема... - Page 2 909357165

descriptionДилема... дилема... - Page 2 EmptyRe: Дилема... дилема...

more_horiz
Много ми харесаха всичките преведени досега книги. Много увлекателно и забавно пише. Иначе, май ми се иска повече да прочета историята на Лиъм, не че ще върна и другата, де... Дилема... дилема... - Page 2 909357165

descriptionДилема... дилема... - Page 2 EmptyRe: Дилема... дилема...

more_horiz
Нека започнем отначало, да вървим стъпка по стъпка затова гласувах за първата.

______________________________
"Исках да те нямам завинаги, а не да те имам за кратко." Дилема... дилема... - Page 2 1786223778

("Лавина", Блага Димитрова)

descriptionДилема... дилема... - Page 2 EmptyRe: Дилема... дилема...

more_horiz
И аз гласувах за първата, да върви поредицата под ред.

descriptionДилема... дилема... - Page 2 EmptyRe: Дилема... дилема...

more_horiz
Дали ще се радваме на още книги от тази поредица? Препрочитам я многократно и много си я харесвам Дилема... дилема... - Page 2 909357165

descriptionДилема... дилема... - Page 2 EmptyRe: Дилема... дилема...

more_horiz
Ти си знаеш най - добре ,че ще почнеш с първата та до края.,...

descriptionДилема... дилема... - Page 2 EmptyRe: Дилема... дилема...

more_horiz
Която и да преведеш,ще се радвам много,но все пак бих предпочела първо да прочета историята на сладкия,сладъъъък Лиъм.

descriptionДилема... дилема... - Page 2 EmptyRe: Дилема... дилема...

more_horiz
Първата книга

descriptionДилема... дилема... - Page 2 EmptyRe: Дилема... дилема...

more_horiz
Да започнем от началото,не че ще откажа да прочета и другата! Дилема... дилема... - Page 2 1513021971

descriptionДилема... дилема... - Page 2 EmptyRe: Дилема... дилема...

more_horiz
първата книга„защото съм егоист и искам всички следващи...

descriptionДилема... дилема... - Page 2 EmptyRe: Дилема... дилема...

more_horiz
privacy_tip Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите
power_settings_newLogin to reply