BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.


BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.

BGWorld
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BGWorldВход

descriptionУченичка плюе Ботев в блога си, получава предложение за работа и куп похвали EmptyУченичка плюе Ботев в блога си, получава предложение за работа и куп похвали

more_horiz
Тези дни интернет-пространстранството за пореден път беше взривено от скандал, свързан със светините на българската литература и история. Шестнадесет годишна ученичка, чието име ще пропусна да спомена (поради съображения, свързани с натрупването й на излишна слава, каквато тя несъмнено НЕ заслужава) пусна в своя блог скандалната статия " 5+1 причини да мразя Христо Ботев".
Очевидно без базата на някакъв опит, момичето в свободни излияния изразява мнения, неподкрепени от необходимите за целта доказателства, тръгвайки право "с рогата напред" в един кръстоносен поход срещу поезията на любимия на поколения символ на българското.
"Този герой на българската литература никога не ме е вдъхновявал особено много. Така де, с ръка на сърцето, кой от вас може да каже, че харесва Ботев?"
Явно е, че едни от търсените ефекти от написаното са провокация и привличане на внимание от страна на широката аудитория.
Като първа причина за гнетящата я омраза, тийнчето посочва:
1. Стихоплетец е – Човекът, наистина, не е имал от кого да се учи...
На мен, както, предполагаемо, и на по-широката (на доверие да добавя и, по-разумна) аудитория ще ни бъде интересно да прочетем стихотворение на тази "творческа личност", което да предизвиква емоциите, създавани от поезията на Ботев в българина от онези страшни времена на османско робство до наши дни. Което да достига дори наполовина класата и силата на Ботевия глас, отекващ и до днес в сърцата ни.
2. Навсякъде е – Изпити след седми клас? Ботев. Матура? Ботев. Кой е най-добрият български поет? Ботев. Изграждал родолюбие. Аз досега не съм чувала някой да казва “Добре че е Ботев, та да обичам България”. А вие?
Крайно време е МОН да се замислят добре и да се засрамят от себе си. Искам да кажа, честно, защо измъчвате децата? Да им се разказва историята на една страна, потънала в кърви цели петстотин века? Да бъдат изтезавани от душевните стенания на един поет-революционер, който с перото си е предал онази болка на изстрадалия народ, мъченическия вик на горест, който той е запратил и със залповете на пушката си в гърдите на поробителя? Министърът на образованието трябва сериозно да си помисли. Все пак, една от водещите партии в страната е заинтересована тези неща да се потулят - време е учениците да спрат да бъдат учени на тях, за да бъде забравена най-после и историята, а османското робство, разгеле, да бъде признато за турско присъствие... Поне вече знаем, кой може да оглави кампанията "Долу Ботев!"... Какъв по-добър пиар от представител на днешната младеж, изпълнен с омраза към поезията на Ботев? Може би затова девойката получи и няколко тласъка на своята бъдеща кариера:
Ирина
септември 2, 2013 в 3:00 pm

Здравей, ****,
Аз съм журналист и противно на очакванията съм на твоето мнение. Много бих искала да направя интервю с теб. Как да се свържем във фейсбук или по телефон?
Станислава Чуринскиене
септември 2, 2013 в 9:47 pm

Аз съм журналист. Твърдя го на базата на факта, че съм кореспондент на национална медия. На диплома. На още една диплома по приложна психология. На няколко издадени книги. И много бих искала да познавам брилянтния ум написал текста. Този ум е сензация – да.
Но да продължим с крайно основателните причини, провокирали върлата омраза на този "брилянтен ум".

4. Прехвален е - колко само е специална майката в “Майце си”. Каква прекрасна синекдоха е “бащино ми огнище” в “На прощаване”. Необичаен и прочувствен! Наистина заслужава хипстърските си очила от снимката. Така де, за такава оригиналност.
Май излезе "хипстърско" и "демоде" да се възхищаваш на Ботев?... Ако, разбира се, приемем, че авторката е някакъв авторитет, в който да се вслушваме.

Човекът очевидно е краднал това-онова от народните песни. Няма лошо. Нямал е от кого да се учи, казах вече. Не го осъждам. Обаче чак да му се възхищавам?
На днешните тийнейджъри може би някой им е краднал малко от сивото вещество? Е, майтапът настрана, но, в мен силно и пламенно гори надеждата, че въпросната дама не е представителна извадка за поколението...

5. “Голем” е – Ботев се е превърнал в символ за всички полуграмотни патриотари. Яки момчета, от онези дето не са чели нищо след “Пипи дългото чорапче”, го превъзнасят. И как не, човекът е бил смел, борил се е, умрял е за родината … Това прави ли го добър поет? Уважението към човека Ботев се е превърнало в религиозна почит. Някак е пошло.
Хапливият хумор и опитите за оригиналничене не остават незабелязани, обаче аз някак се позасрамих... Ей, влезе ми под кожата това момиче, откри слабите ми места... И с Пипи сме били през цялото ми детство заедно, и с Ботев се познаваме отдавна, а редом с тях в главата ми има изчетена библиотека, способна да напълни цял хамбар... Сега, в крайна сметка, дали съм "полуграмотна патриотарка"? Тъй де, живяла съм цял живот с убеждението, че НЕ съм "яко момче"... Ех, момиче, насади ми проблеми на личността!

И тъй, Ботев. Млад бунтар. Революционер. Поетче. Журналист. Мъртвец. Не го харесвам. Мразя го.
Млад бунтар, който обаче и теб е вдъхновил да се бунтуваш? Е, не е предвидил, че ще бъде срещу него, иначе нямаше да се напъва да бъде поетче, не мислиш ли? О, чакай... Тогава и пра пра баба ти евентуално не е била планирана... А може би някоя рода все пак е била там и се е напъвала с крясъци по мегдана "Имам десет причини да мразя Ботев! Да се спира вече с тия писания, тия бунтове, ние искаме да сме си покорна рая и добросъвестно робуващи гяури!"

Важното е, че грандиозното произведение завършва по следния начин:

Обаче краят на тази публикация още не е дошъл. Ето и бонус причината за омразата ми.

Защото ми разбива сърцето

Всеки път, когато прочета негов стих. Всеки път, когато помисля за съдбата му. Всеки път, когато усетя у себе си онзи ботевски бунт срещу грозното, срещу кривото и несправедливото. Всеки път виждам младото му тяло, проснато под оня връх. В тревата се просмуква лепкава кръв. Лепкава като сълзите на майка му. Лепкава като обичта към бащиното огнище. Лепкава. И тази кръв причинява повече болка отколкото недораслото ми сърчице може да поеме.

Затова го мразя.
Финалът оставя читателя някак безмълвен... Или по-скоро:
Ученичка плюе Ботев в блога си, получава предложение за работа и куп похвали Jack-sparrow1

Една от безкрайно възхитените дами в коментарите под публикацията изразява съмнително здравомислещото си мнение за "блестящо застъпена теза и антитеза". А eто й един контра аргумент към подобен род поклонници на откровената глупост, който не мога да не цитирам и харесам:
С какво тя е велика?
Тя мисли за лепкавата кръв на Ботев?
Похвално!
Лозунг за манифестация-перфектен!
Бай дъ уей-кръвта не е само лепкава,особено тази на Ботев и неговите съратници!
Тази кръв позволява **** да чопли семки пред компютъра си,докато “твори”.
Ако я нямаше тази кръв…вероятно **** пак щеше да “твори”,но не като ****,а като Айше,Фатме и др.
Ако трябва да изразя личното си мнение, това е един повод да се усъмня за пореден път в методите на демокрация. Защото това е една деградация, а не свобода на словото, довежда до оплюване и принизяване на образи, които винаги са ни били необходими за пример. Не, не образи, а образЦи. Героите, от които една страна винаги, и в по-смутни, и в по-спокойни времена се нуждае...

Антитезата на момичето е красива, но издиша на фона на избълваната писмено по-горе от нея фекална маса. Може би идеята й е била чрез омразата да изтъкне с последния си аргумент всъщност своята любов към Ботев? Всеки уважаващ себе си журналист, филолог, учител ще открие, че подобна цел ни най-малко не е постигната, а това, което се колебая да нарека "есе", "статия" или каквото и да било, всъщност наподобява един хаос от мисли, привидно подредени, изпълнени с неоправдана злоба и нападки към интелекта на всеки родолюбец и почитател на Ботевата историческа и литературна личност.
На всеки, който би отбелязал, че девойката е на твърде крехка възраст, за да бъде съдена ще кажа две неща. Първото е, че това наистина е крехка възраст за толкова силни и негативни емоции като подобна върла омраза и откровено злобеене. А второто се отнася вече лично до авторката, която може случайно да се натъкне на текущия контра аргумент върху изказаното от нея. Когато така високопарно публикуваш нещо в интернет, което е видно скандализиращо и изпълнено със суперлативи, както и със злобни захапвания, не бъди учудена интернетът да ти отвърне със същото.
Не съди, за да не бъдеш съден!

Цялата статия "5+1 причини да мразя Ботев" може да бъде прочетена ТУК

Мнения можете да споделите и в текущата тема.

______________________________
Ученичка плюе Ботев в блога си, получава предложение за работа и куп похвали Dragon-Book

descriptionУченичка плюе Ботев в блога си, получава предложение за работа и куп похвали EmptyRe: Ученичка плюе Ботев в блога си, получава предложение за работа и куп похвали

more_horiz
Съжалявам, но след прочетеното не се въздържах. Като казвам прочетено само тази тема е. Не смея да отида на линка защото ще ме ухапе кучето още повече. Само ще споделя, че имах учителка, която когато ни преподаваше Ботев си купуваше всеки път нов костюм и не сядаше за секунда на катедрата си. Та моят въпрос е къде са ни учителите? Онези, които могат да ни научат на литература. Май нещо ги няма, за да се появяват такива писания. Аз все още ставам права когато рецитирам стихове на Ботев и категорично няма да стана права, камо ли да чета подобни квалификации за творчеството на такъв велик поет. Ама то трябва и да имаш душа, за да го чуеш...

______________________________
Ученичка плюе Ботев в блога си, получава предложение за работа и куп похвали 4002014u

illusion_fan@abv.bg

descriptionУченичка плюе Ботев в блога си, получава предложение за работа и куп похвали EmptyRe: Ученичка плюе Ботев в блога си, получава предложение за работа и куп похвали

more_horiz
Pippa написа:
Съжалявам, но след прочетеното не се въздържах. Като казвам прочетено само тази тема е. Не смея да отида на линка защото ще ме ухапе кучето още повече. Само ще споделя, че имах учителка, която когато ни преподаваше Ботев си купуваше всеки път нов костюм и не сядаше за секунда на катедрата си. Та моят въпрос е къде са ни учителите? Онези, които могат да ни научат на литература. Май нещо ги няма, за да се появяват такива писания.  Аз все още ставам права когато рецитирам стихове на Ботев и категорично няма да стана права, камо ли да чета подобни квалификации за творчеството на такъв велик поет. Ама то трябва и да имаш душа, за да го чуеш...
Много добре казано.На същото мнение съм.

descriptionУченичка плюе Ботев в блога си, получава предложение за работа и куп похвали EmptyRe: Ученичка плюе Ботев в блога си, получава предложение за работа и куп похвали

more_horiz
Май чак към края успях да се съвзема от писанията -просто четох,ли четох,като покосена.То човек да се чуди това момиче дали няма някакво раздвоение на личността ли,какво ли?Останах с  впечатлението,че толкова много и въздейства поезията на Ботев ,че чак го мрази.:bash: 
 А за коментарите на "журналистите"направо думи нямам!

descriptionУченичка плюе Ботев в блога си, получава предложение за работа и куп похвали EmptyRe: Ученичка плюе Ботев в блога си, получава предложение за работа и куп похвали

more_horiz
Когато си никой и нищо не си постигнал в живота. Когато няма надежда някой да те забележи. Е тогава ти остава да оплюеш някой Голям Човек. И да се надяваш да проработи.

descriptionУченичка плюе Ботев в блога си, получава предложение за работа и куп похвали EmptyRe: Ученичка плюе Ботев в блога си, получава предложение за работа и куп похвали

more_horiz
Ох, взех че прочетох линка и изникна и нов въпрос. Къде сме и родителите? Честно си признавам, че ако набарам мойто чудо да сътвори такова нещо, дори и с напъни за оригиналност, ще изяде кютека та ако ще да ме затворят после. Утешавам се че вече е на 21 та няма да ям бой, и че първото й "стихворение", както казваше тя, което научи на изуст на 4г. беше "Обесването на Васил Левски". Та родителииииии, няма ни нещо барабар с даскалите.

______________________________
Ученичка плюе Ботев в блога си, получава предложение за работа и куп похвали 4002014u

illusion_fan@abv.bg

descriptionУченичка плюе Ботев в блога си, получава предложение за работа и куп похвали EmptyRe: Ученичка плюе Ботев в блога си, получава предложение за работа и куп похвали

more_horiz
Какво им се връзвате на тези пубертетски изпълнения? Същата история като циганетата с портретите на Левски, Симеон и Вазов, ако не се лъжа. Тъпи, необразовани, без никакво възпитание деца. Очевидно нито родителите, нито учителите се занимават с тях. Майка й сигурно пие и пуши някъде, и е надула чалгата на макс. А пък милата й щерка търси популярност в Интернет. 100 години се учи Ботев, сега изведнъж на новото, невероятното, изключителното поколение Ботев им не е удобен. На министърката също не й беше удобен. Както казаха в един коментар - да им подменят авторите с приказките на Дисни, по които има филмчета. Може и турските сериали да добавят, та да си станем окончателно Булгаристан. Като си представиш, че хората са измирали, за да могат ей такива боклуци да се родят в свободна държава и да живеят като свободни хора, да имат права... Направо ти идва да се гръмнеш.

Нека я хвалят, че "не я е страх да си казва мнението". Какво мнение има това малолетно хлапе, което даже сметката за телефона си не може да плати и всичко му е дадено наготово, та на нея й остава само да "си изразява мнението"? Твърде е малка, за да осъзнае, че именно Ботев е една от многото причини тя да може да си изказва тъпото мнение. Най-малкото, което можеш да направиш, е да научиш едно негово стихотворение наизуст и да станеш прав на 2 юни.
Точно заради това всички бягат от България. Отгоре са пълни тъпаци, отдолу са умните. В България глупостта се поущрява и възнаграждава.

______________________________


 
         
       

descriptionУченичка плюе Ботев в блога си, получава предложение за работа и куп похвали EmptyRe: Ученичка плюе Ботев в блога си, получава предложение за работа и куп похвали

more_horiz
Много се страхувам че с коментаите си правим реклама на това чавенце, обачеййй.... Ако някой вземе пък да прочете, не нас, Ботев или знам ли поне книга пък може и да има файда от двата клавира писане. Напълно съгласна Коен. Изгонихме си децата. Като гледам и нас си гоним.

______________________________
Ученичка плюе Ботев в блога си, получава предложение за работа и куп похвали 4002014u

illusion_fan@abv.bg

descriptionУченичка плюе Ботев в блога си, получава предложение за работа и куп похвали EmptyRe: Ученичка плюе Ботев в блога си, получава предложение за работа и куп похвали

more_horiz
Неслучайно съм сметнала, че името на бележитата млада авторка няма да бъде споменавано - с цел избягване на реклама. Но бе полезно да се даде гласност на поредния абсурд. Не че някой тийн се беше зачел особено тук... Но нека има алармирани родители (настоящи, бъдещи)! Нека има алармирани учители какви безобразия се вихрят! Нека просто хората знаят и прилагат повече контрол там, където успеят!
Защото мене вече сърце ме боли, че милата ми родина се превръща в едно ментално (а понякога и намиращо съвсем физически измерения) бунище! Сърцето ме боли, та се къса, как народа - и млади, и стари, и едва проходили, и едва научили се как се чоплят семки пред компа и се плюят българските светила - простеят от ден на ден и гладят гънките от мозъците си... Боли ме и от безсилието лично аз да променя нещо... Един ден мога само да се надявам, че ще възпитам детето си така, че независимо в какви условия живеем и какви бълвочи ще насложат и по телевизии, и в учебници, то ще знае ВСИЧКО, на което са ме учили мен навремето - тогава, когато хората и държавата бяха все още нормални, а хаосът не се беше разгърнал с цялата си сила, за да погълне трезвия разсъдък на идните поколения като едно безпощадно цунами...

______________________________
Ученичка плюе Ботев в блога си, получава предложение за работа и куп похвали Dragon-Book

descriptionУченичка плюе Ботев в блога си, получава предложение за работа и куп похвали EmptyRe: Ученичка плюе Ботев в блога си, получава предложение за работа и куп похвали

more_horiz
еми затуй не трябва да им се дигат кокалите на великите ора.тъй както не трябва да се споменава напразно и името божие.миналото си е минало и то няма да се върне.а и никой не знае кое как е било.знаем и за пропагандите.ето пак опирате до Старшината,че сега са геюви,травестисти и курветини и геймъри.от такива чест не чакай.проблема е че на никой не му пука.нали така?свободията и липсата на ред води до хаос.не до хаус Ученичка плюе Ботев в блога си, получава предложение за работа и куп похвали 2115147716такива ора като бай Ристу Ботев и не само като него няма да се родят нивга.и не е само до Чорнобил.ами факторите са доста.за нам е по добре така.иначе ако от пепелта се надигне някой подобен мъжкар сигурно пак ще го предаде някой родолюбив българин.

______________________________
Злото никога не умира,то само чака да се прероди!:otec:Ученичка плюе Ботев в блога си, получава предложение за работа и куп похвали Ywkb

descriptionУченичка плюе Ботев в блога си, получава предложение за работа и куп похвали EmptyRe: Ученичка плюе Ботев в блога си, получава предложение за работа и куп похвали

more_horiz
Не че нещо, и с цялото ми "уважение" към "интелекта" на младата авторка, но статията би трябвало да изглежда така:

3 + 1 причини да мразя Ботев

1. Мързи ме да чета!
2. Мързи ме да уча!
3. Мързи ме да мисля!

+ 1. Аз съм едно мързеливо лайно!


Извинявам се за изразните средства, но това беше най-цензурирания вариант, до който го докарах.

______________________________
Можеш да кажеш, че реалността е резултат от споразумението между наблюдател и наблюдаван.
Но това е просто друга гледна точка.

descriptionУченичка плюе Ботев в блога си, получава предложение за работа и куп похвали EmptyRe: Ученичка плюе Ботев в блога си, получава предложение за работа и куп похвали

more_horiz
ally_80 написа:
Не че нещо, и с цялото ми "уважение" към "интелекта" на младата авторка, но статията би трябвало да изглежда така:

3 + 1 причини да мразя Ботев

1. Мързи ме да чета!
2. Мързи ме да уча!
3. Мързи ме да мисля!

+ 1. Аз съм едно мързеливо лайно!


Извинявам се за изразните средства, но това беше най-цензурирания вариант, до който го докарах.


:lmao2: :lmao2: :lmao2: :lmao: :lmao: :lmao: 

И все пак си права и подкрепям изразните средства на 100%.

______________________________
Love me if you can, hate me if you dare!

descriptionУченичка плюе Ботев в блога си, получава предложение за работа и куп похвали EmptyRe: Ученичка плюе Ботев в блога си, получава предложение за работа и куп похвали

more_horiz
BTV за пореден път се доказаха какви са...
http://www.btv.bg/shows/predi-obed/videos/video/1187107964-Zashto_edna_uchenichka_mrazi_Botev.html

Официално търся експедиция до Марс, Юпитер... Ако някой организира, бройте ме, колкото по-далече от тая смешна държавица, толкова по-добре... Жива да не бях! :headbang: :suicide: 

______________________________
Ученичка плюе Ботев в блога си, получава предложение за работа и куп похвали Dragon-Book

descriptionУченичка плюе Ботев в блога си, получава предложение за работа и куп похвали EmptyRe: Ученичка плюе Ботев в блога си, получава предложение за работа и куп похвали

more_horiz
Е то детето постигна това ,което искаше: да стане известно и да го дават по телевизията:wasnotme: благодарение на нашите велики "журналисти".
Брой и мен за експедицията,че то от зле, та по-зле тук:kyky:

descriptionУченичка плюе Ботев в блога си, получава предложение за работа и куп похвали EmptyRe: Ученичка плюе Ботев в блога си, получава предложение за работа и куп похвали

more_horiz
Ще има ли място за трети човек :cryy: 

descriptionУченичка плюе Ботев в блога си, получава предложение за работа и куп похвали EmptyRe: Ученичка плюе Ботев в блога си, получава предложение за работа и куп похвали

more_horiz
Стига сте бегали за Марс!...Те там "човеченцата"ще ни сложат вето вече,че много искат да избягат от тука...
Простащината и простотията край нямат.Всеки иска да бъде оригинален.Ама то си е така де,няма двама с двама еднакви.Трябва да си почитаме историята,защото само тя ни остана...Това,което е сега и тука-не може да сътвори историа,а сценарий за някаква трагикомедия.Затова младите се изнасят от България.Ама проблема е не само е родителите,но и в т.нар."педагози" и то още от яслата и детската градина.Не обвинявайте само учителите от прогимназията.Възпитанието на едно дете почва още преди да се е родило,още в утробата на майката.Не,не пресилвам нещата,ако някой се диви.Защото бебето чува още преди да се е родило.Така,че всичко зависи от нас.Лошото е,че българите вече сме малкцинство/официална статистика за Русе и региона/,ако щете вярвайте.Какво възпитание и култура мога да очаквам от някой,който не можа да си каже и напише името правилно??
Нека си пишат и говорят такива особи в нета,нека се дивим и чудим и маем докъде сме я доакрали.Може и някой да се замисли за нивото и качеството на обучение и да промени нещо в положителна насока...Надеждите умират последни.

______________________________
искам сладолед на клечка,да спя върху кожа на мечка,с мъж без пречка и да правим буболечка :lovely:

descriptionУченичка плюе Ботев в блога си, получава предложение за работа и куп похвали EmptyRe: Ученичка плюе Ботев в блога си, получава предложение за работа и куп похвали

more_horiz
Няма нищо лошо в това да изразяваш личното си мнение, да имаш лична позиция, различна гледна точка, който както иска да си го нарече, но не когато основата на това мнение се крепи на упреци и обиди към човек, към личност, направила толкова много за теб самия. Тъй като все още съм най-близко до "училището-мъчилище" не се и изненадвам от "великото" творение, което ума на подрастващото момиче е измайсторило. Образователната ни система не струва, учителката те пита: "Какво е искал да каже Ботев с думите си...", въпроса дори не се чува, камо ли да се знае кое точно произведение се изучава. Липса на дисциплина, на самоконтрол, на възпитание, на амбиции... Макар и да се говори за задължителна подготовка, ако ти сам не се наложиш да "поназубриш"(грозният израз, който доста често се използва) някое и друго стихотворение, защото ти трябват за великата матура, няма кой да те накара или насили.
Не се сърдете на децата си заради това, че не знаят какво, къде и как да говорят. Малцина са тези, които са наистина осъзнати за възрастта си.

______________________________
Dogs never bite me . Just humans .

descriptionУченичка плюе Ботев в блога си, получава предложение за работа и куп похвали EmptyRe: Ученичка плюе Ботев в блога си, получава предложение за работа и куп похвали

more_horiz
Деси, страшно си права, че всичко започва от родителите. Учителите те поемат доста по-късно. Нямате представа на какви екземпляри попадам всеки ден на работа. 1-2 клас вече имат да четат цели романи децата. Всички ние вече сме ги чели. На мен обаче ми се задава супер интелектуалния въпрос "Ама то това е много дълго, как ще го прочете детето за цялото лято" (визирам Пипи и Карлсон например, две невероятно трудни за четене книги, които никой никога не е отварял, ама на ся почнали са да ги карат децата). Или днешния куриоз - влиза една майка с хлапе, при което се завърта и заявява "Аз хич не обичам да чета и в книжарници не влизам, ама имате много хубавки книжки (визират се детски книжки)." И това не са единични случаи. За съжаление това е болшинството. С което се опитвам да кажа, къде са им родителите на тея деца и какво се очаква да излезе от тях с тоя пример в къщи.

______________________________
Love me if you can, hate me if you dare!

descriptionУченичка плюе Ботев в блога си, получава предложение за работа и куп похвали EmptyRe: Ученичка плюе Ботев в блога си, получава предложение за работа и куп похвали

more_horiz
интересно защо най богатите у наща държава са без образование и не само че не могат да пишат ами не могат и да говорят както трябва.това разбира се няма никакво значение.аз като съм учил Ботев и какво?помоща в реалния живот каква е?и пък друго били ли сте 'тамка'?НЕ!както и аз.не се знае кое как е било кой къв е бил и тъй нататък.миналото ни е до робството.след това аз освен едни страхливци предатели и подлоги друго не виждам.къде са мъже като родопският войвода Момчил?ами като Ивайло бърдоквата?ами Крум Страшни Симеон Велики Асен-Белгун,Петър,Калоян?или и това не е било?каквото е било актуално за дадена епоха не значи че и днес ще е така.кой е възприел идеите на Ботев?никой.само плямпате колкото ей тъй да се каже нещо.а дела?никой не върши.и ето че стигнахме до края.от държава на три морета и при бай Тошо с толкова ресурс станахме едно нищо.човек не може без вода,храна и дреи всичко друго е бош лаф.бай Герги не е прочел една книга през живота си и кво?пък аз съм изчел хиляди.и кво?пак нищо.на дневен ред са вече някои много съществени неща не поезията на Ботев.като например увеличеното население,замърсяванията,престъпността и др...

______________________________
Злото никога не умира,то само чака да се прероди!:otec:Ученичка плюе Ботев в блога си, получава предложение за работа и куп похвали Ywkb

descriptionУченичка плюе Ботев в блога си, получава предложение за работа и куп похвали EmptyRe: Ученичка плюе Ботев в блога си, получава предложение за работа и куп похвали

more_horiz
Прекалено много бързо се хвърлихте с рогата напред и ще подкрепя горното мнение.
Ще кажа само няколко неща.
Историята, като цяло, е низ от ЛЪЖИ, менящи се всеки ден. Спекулации навсякъде. И като цяло намирам за глупаво да се чества името само на един-двама, когато са загинали ужасно много за свободата ни. Толкова много различни факти и мнения мога да ви покажа за Ботев, че и Левски, ум да ви зайде. Вярно, абсолютно всяка държава си има своите герои, които възвишава, почита и т.н. Но това не означава да скачате върху различното мнение. И колкото и да ви е потресаващо, много хора ще се съгласят с девойката. Моите родители НЕ харесват Ботев. Мога ли да кажа, че са прости и неблагодарни? Не.
Защото повече ме хваща гнус от тия, които тръбят колко са велики, понеже знаят кой е Христо Ботев и Васил Левски, но не знаят нищо за нашите владетели в миналото и още много други неща.

______________________________
    In a lioness eyes...
    ... all things belong to her!

descriptionУченичка плюе Ботев в блога си, получава предложение за работа и куп похвали EmptyRe: Ученичка плюе Ботев в блога си, получава предложение за работа и куп похвали

more_horiz
privacy_tip Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите
power_settings_newLogin to reply