BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.


BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.

BGWorld
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BGWorldВход

Аз преди теб

power_settings_newLogin to reply
+19
Liliya Todorova
sara29
Venka
galka tr
stefani70
ves
jijerota
t.lisheva
aneliq_lori
kateto_83
viki12
Ralna
Silve32
galinakarova
Milady_Vorkosigan
swisi
beni1979
galileo414
Zaharka
23 posters

descriptionАз преди теб - Page 2 EmptyАз преди теб

more_horiz
First topic message reminder :

Аз преди теб - Page 2 171465_b

Аз преди теб

Автор: Джоджо Мойс
Издател: Хермес
Раздел:
Любовни романи
Световна проза
Преводна художествена литература
Художествена литература
Цена: 14.95 лв.




Очаквайте на 25.01.2013 г.


Двадесет и шест годишната Луиза Кларк е обикновено момиче, което харесва обикновения си живот. Лу живее със семейството си в малка къща в провинциално английско градче. Младата жена обожава работата си в местното кафене и ексцентричните дрехи. Тя е доволна от спокойния си живот, възнамерява да се омъжи за дългогодишния си приятел Патрик и да му роди куп деца.

Светът й се преобръща, когато неочаквано загубва работата си. Наред с безпаричието, безработицата я кара да се чувства безполезна. Лу полага неимоверни усилия да си намери нова работа, но няколко седмици във фабрика за обработка на пилета и верига за бързо хранене я довеждат до ръба на отчаянието. Затова, когато й предлагат да стане личен асистент на мъж с увреждания срещу добро заплащане, тя решава да опита.

Тридесет и три годишният Уил Трейнър граби с пълни шепи от живота. Той обожава работата си, предизвикателствата и пътуванията, които непрекъснато му напомнят колко необятен е светът. Произшествие с мотор го приковава към инвалидна количка и превръща дните му в безрадостно съществуване.

Две години по-късно Уил няма представа, че Лу ще стане част от живота му и ще го разтърси из основи. И двамата не подозират, че запознанството им ще ги промени завинаги...



Отзиви за „Аз преди теб“

„Необичайна любовна история, която се чете на един дъх!“
Опра Уинфри

„Аз преди теб“ е романът на годината, който докосва сърцата на читателите. Мойс съумява да създаде достоверни, харизматични образи, които дълго ще останат в съзнанието ви.
в. „Индипендънт“

Този великолепен роман ще ви върне вкуса към живота – просто трябва да го прочетете.
сп. „Клоузър“

Сладко-горчива история за любовта, смелостта да следваш мечтите си и свободата да изживееш собствения си живот, както пожелаеш.
Дейли Мейл

„Аз преди теб“ е истински триумф.
сп. „Ел“

„Аз преди теб“ е завлядяващ роман, написан с неповторим стил и финес, който ще ви разчувства.
Съндей Експрес

Джоджо Мойс е написала идеалната съвременна любовна история. Ще се изумите от чувствата и надеждите, които ще изпитате, когато се изправите срещу възможността да сбъднете собствените си мечти. Изключителен роман, чийто прочит ще ви обогати.
Адриана Триджиани, бестселърова авторка на „Улицата на мечтите“

Някои книги ви карат да преосмислите гледната си точка и отношението към живота. „Аз преди теб“ на Джоджо Мойс ще ви изненада – невъзможно е да не се поставите на мястото на героите и да не се замислите за избора, който бихте направили, ако животът ви се промени за един миг.
Лий Удруф, бестселъров автор на „Онези, които обичаме най-много“

Един по-различен прекрасен роман, който ще ви очарова.
Пъблишърс Уикли

______________________________
Love me if you can, hate me if you dare!

descriptionАз преди теб - Page 2 EmptyRe: Аз преди теб

more_horiz
Така разстроена се чувствах няколко дни след филма "П.С. Обичам те" Седях ,гледах го и ревях.Чак мъжът ми се притесни и ме караше да го спра и да не го гледам.Такава ли екнигата?

descriptionАз преди теб - Page 2 EmptyRe: Аз преди теб

more_horiz
stefani70 написа:
Така разстроена се чувствах няколко дни след филма "П.С. Обичам те" Седях ,гледах го и ревях.Чак мъжът ми се притесни и ме караше да го спра и да не го гледам.Такава ли екнигата?


Зависи на кой как му влияе. Някои го приемат по-тежко, други не чак толкова. Иначе си е драматична и то доста, но не се е намерил човек, който да не я хареса.

А аз потривам доволно ръчички и тръпна в очакване да стане 16 юни. :crazy: :yess:

______________________________
Love me if you can, hate me if you dare!

descriptionАз преди теб - Page 2 EmptyRe: Аз преди теб

more_horiz
stefani70 написа:
Така разстроена се чувствах няколко дни след филма "П.С. Обичам те" Седях ,гледах го и ревях.Чак мъжът ми се притесни и ме караше да го спра и да не го гледам.Такава ли екнигата?


Филмът не може да стъпи на малкия пръст на книгата. ГЛедах го иии да - емоционален е. Но книгата??? В нея въображенеито е на твоя страна, емоцията ти е водеща и изцяло от теб зависи до колко ще ти повлияе. Аз наистина плаках с дни след книгата и не посегнах към друга, както обикновено правя виждайки думата "КРАЙ" ... Отне ми малко време да осмисля. Оставях се на мястото на героите, чудех се как бих постъпила аз, мислех и се колебаех кое е правилно и кое не... С две думи - книгата отприщи огромна емоция в мен. :)

______________________________
"Believe that dreams come true everyday... because they do..."

descriptionАз преди теб - Page 2 EmptyRe: Аз преди теб

more_horiz
Определено е много чувствена книга до последно чаках hepy end

descriptionАз преди теб - Page 2 EmptyRe: Аз преди теб

more_horiz
АНОТАЦИЯ - След теб

Дългоочакваното продължение на романа „Аз преди теб“, превърнал се в световна сензация с над 5 милиона продадени екземпляра и преведен на 38 езика! Очаквайте филма по романа в края на юни в кината!

Осемнайсет месеца след смъртта на Уил, Луиза се опитва да построи живота си наново. Да се справи с мъката, безсънието, внезапните изблици на гняв и безкрайния вътрешен диалог с човек, който вече не съществува. Подтиквана от желанията, които Уил пробужда в нея, тя заминава за Париж. Но там се чувства самотна и объркана, намира утеха единствено в спомените. Връща се в Лондон и започва работа в бар на летището. Излитащите и кацащите самолети обаче непрекъснато й напомнят, че хората се движат и живеят, докато тя стои на едно място. И разочарова Уил, пропилявайки времето и възможностите си.

Луиза претърпява инцидент и се връща в дома на родителите си в Стортфолд, където се чувства обичана и защитена. Въпреки света, който Уил й разкрива, тя отново е на изходна позиция. По настояване на баща си посещава сбирки, които помагат на хората да се освободят от скръбта. Но точно когато си мисли, че е готова да продължи напред, на вратата й се появява непозната, която променя всичко.

Някога Лу обещава на Уил да живее смело и да приема предизвикателствата. За да изпълни обещанието си сега, тя трябва да се научи да живее и обича без него...

На книжния пазар от 16.06.2016 г.

______________________________
Аз преди теб - Page 2 Tumblr_nuh9a6wQeS1qa0mpyo1_500

descriptionАз преди теб - Page 2 EmptyRe: Аз преди теб

more_horiz
Дори сега като чета антонацията,пак се заражда чуството на тъга в мен от тази история,бях леко разтърсена след първата,ама нямам търпение за продължението.

descriptionАз преди теб - Page 2 EmptyАз преди теб-Джоджо Мойс

more_horiz
Интересно ми е как възприемате книгата? Мен лично много ме впечатли. И въпреки че обичам хепи-енда,тук просто не й вървеше да завърши щастливо.
Направо ме разтърси.

descriptionАз преди теб - Page 2 EmptyRe: Аз преди теб

more_horiz
Книгата ми хареса- още от началото имах чувството как ще завърши, но до последно се надявах, че може да е иначе...Както казах, хареса ми, но чак да ме разтърси- не

descriptionАз преди теб - Page 2 EmptyRe: Аз преди теб

more_horiz
Тъкмо дочетох и "След теб". Ако човек се абстрахира от първата книга, това си е едно порядъчно съвременно любовно романче. Може би заради негативните коментари, които прочетох преди това, имах занижени очаквания, макар че харесвам всички книги на авторката. Определено не е като първата, но не мога да кажа, че е лоша. Даже доста ми хареса.

______________________________
Love me if you can, hate me if you dare!

descriptionАз преди теб - Page 2 EmptyRe: Аз преди теб

more_horiz
Чудих се дали да я подхващам, но като чета толкова различни мнения си мисля, че ТРЯБВА, за да имам и собствено такова :) После ще споделя

descriptionАз преди теб - Page 2 EmptyRe: Аз преди теб

more_horiz
Към "Аз преди теб" имам доста противоречиви чувства. Прочетох я и ме разтърси. Но ... след това попаднах на индийски филм- "Молба", правен преди книгата и в мен възникна въпросът -кой от кого е плагиатствал. Ако някой е любопитен- да го потърси в торентите- има го. Много е добър.

descriptionАз преди теб - Page 2 EmptyRe: Аз преди теб

more_horiz
Страхотна книга е! Чудя се дали да почна и втората - "Аз след теб". Много сълзи и ударх на първата и май не ми се иска да се сополивя цяла вечер върху втората. Някой чел ли я е?Аз преди теб - Page 2 909357165 Аз преди теб - Page 2 909357165

descriptionАз преди теб - Page 2 EmptyRe: Аз преди теб

more_horiz
Книгата за мен лично се отличава на фона на всички от този тип. Определено като някой от вас се надявах на друг край, но уви. И все пак смятам, че именно този ни показва доста неща и като цяло книгата може да ни научи на "нещата от живота"... колкото и да е банално. Горещо препоръчително четиво!

descriptionАз преди теб - Page 2 EmptyRe: Аз преди теб

more_horiz
Аз съм чела втората книга и много ми хареса. Също е тежка,но и много силна.

descriptionАз преди теб - Page 2 EmptyRe: Аз преди теб

more_horiz
privacy_tip Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите
power_settings_newLogin to reply