BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.


BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.

BGWorld
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BGWorldВход

descriptionЧалга vs.книги EmptyЧалга vs.книги

more_horiz
Смятате ли,че двете неща са несъвместими?Определя ли ни музиката като хора?Можем ли да съдим за един човек по музиката,която слуша?

descriptionЧалга vs.книги EmptyRe: Чалга vs.книги

more_horiz
В общи линии е така. Има си някаква закономерност, но не мога да я обясня. Човек, който слуша всичко, включително и чалга, може и да се приеме за по-свободомислещ и разкрепостен така да се каже и у него могат да се видят разностранни интереси. Обаче хора, които слушат само чалга, са си стереотипни коне с капаци, които в по-голямата си част гледат външността на нещата, материалното, а за духовната страна на нещото (каквито са книгите в същност) не се и сещат. Естествено, всяко правило си има и изключения, но за статистиката е водеща представителната извадка, а всички ние знаем какво показва тя...

______________________________
Love me if you can, hate me if you dare!

descriptionЧалга vs.книги EmptyRe: Чалга vs.книги

more_horiz
Стереотипите са кофти нещо. Не мисля, че има зависимост, но и да има едва ли е единствено по правата чалга-книги. Поне не и за нормалните чалгослушащи хора, не говоря за тези, за които да приличат на Ивана, Драгана или Петкана или кой чичко-паричко да забършат е приоритет в живота. Същото може да се каже и за фенове на абсолютно всички други стилове музика. Все едно мен някой да ме постави в някоя графа, като слушам предимно рок и метъл. Познавам хора, които не обичат музика, но и 1 книга не са прочели през живота си и за тях е загуба на време и пари да купуваш книги.

Според мен от най-голямо значение е семейната среда.

descriptionЧалга vs.книги EmptyRe: Чалга vs.книги

more_horiz
Не съм съгласна с предното мнение.Аз съм пример за това.Обичам да слушам класическа музика,оперетни гласове,джас,поп-денс и соул...Слушам чалга по принуда,така да се каже,мразя метъл и народна музика...Но чета почти всичко-и фантастика,фентъзи,любовни,криминални,трилъри.Зависи от настроението.А иначе в моето семейство само аз чета книги.Сестрата,майката,бащата-само толкова,колкото се е изисквало едно време от тях.Споделям този интерес към книгите и с една от братовчедките ми,която чете,само като има време...Така,че семейството ми е не е от много"четящите",но книгите за мене са утеха и разтуха.Обожавам да чета...

______________________________
искам сладолед на клечка,да спя върху кожа на мечка,с мъж без пречка и да правим буболечка :lovely:

descriptionЧалга vs.книги EmptyRe: Чалга vs.книги

more_horiz
Zaharka написа:
Обаче хора, които слушат само чалга, са си стереотипни коне с капаци, които в по-голямата си част гледат външността на нещата, материалното, а за духовната страна на нещото (каквито са книгите в същност) не се и сещат. Естествено, всяко правило си има и изключения, но за статистиката е водеща представителната извадка, а всички ние знаем какво показва тя...


Абсолютно съм съгласна с казаното! Дори да исках, нямаше да мога да го формулирам по-добре.
Нито един от познатите ми, който слуша главно чалга, не се е сетил да прочете някоя книга. Не съм убедена обаче, че чалгата е виновна, вината е комплексна и може да се разпредели върху учители, родители и самите деца (говорейки за деца, имам предвид най-0бщо казано млади хора)... И ме боли като гледам обичани от мен хора не желаят да се потопят в света на книгите, а аз няма какво да направя...

descriptionЧалга vs.книги EmptyRe: Чалга vs.книги

more_horiz
Чалга - Не!

descriptionЧалга vs.книги EmptyRe: Чалга vs.книги

more_horiz
Не понасям чалга! Мога да слушам всякаква друга музика с удоволствие, но от чалгата просто ме втриса - като алергия.

descriptionЧалга vs.книги EmptyRe: Чалга vs.книги

more_horiz
privacy_tip Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите
power_settings_newLogin to reply