BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.


BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.

BGWorld
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BGWorldВход

Самостоятелна книга или поредица?

power_settings_newLogin to reply
+45
DTSK
Kalina Malina
stelatumbeva
Diddyto1990
dramanska
vileto
RiderCrow
ShyReader
stefani70
liliana_malakova
vivi86
Ralna
t.lisheva
Тони87
alex79
djordan
DoTo
krisi555
bolibonchetoo
ReBulgary
verty
kaspyr
iveto81
deynnaftw
viki12
ves
Caster
Стефанина
meri
sineoka1983
gabimabi
emili_13
Pippa
belleville
vilencetoo
kovak
4ona
~ Mistery writer ~
nev4ooo
Rain
Esk
natia3
Guster
Zaharka
Christina.
49 posters

pollЕдинична книга или поредица?

Самостоятелна книга
11
20%
Поредица
12
22%
И двете
31
57%
Общо гласове:
54

descriptionСамостоятелна книга или поредица? - Page 3 EmptyСамостоятелна книга или поредица?

more_horiz
First topic message reminder :

Кое предпочитате - самостоятелна книга или поредица? Защо?

______________________________
When you play the game of thrones, you win or you die. There is no middle ground. ♥️
Самостоятелна книга или поредица? - Page 3 7389738n


Самостоятелна книга или поредица? - Page 3 Badge1

descriptionСамостоятелна книга или поредица? - Page 3 EmptyRe: Самостоятелна книга или поредица?

more_horiz
И двете .Обичам да чета за второстепенните герои или за злодеите в собствена книга например ,но според мен една поредица не трябва да надхвърля 4-5 до 6 книги. От друга страна пък самостоятелната книга е именно това историята от началото до края .Не знам и в двете си имат плюсове и минуси - например една поредица започната не довършена -ето това ме влудява например.

descriptionСамостоятелна книга или поредица? - Page 3 EmptyRe: Самостоятелна книга или поредица?

more_horiz
И двете,но последно време поредиците много ги чакаме.....Продължилата им се:-)

descriptionСамостоятелна книга или поредица? - Page 3 EmptyRe: Самостоятелна книга или поредица?

more_horiz
Лошото на поредиците,че зависим от преводачите и плановете на издателствата.
А и дългите поредици омръзват.Особено ако краят е в последната.
Предпочитам завършената книга.

descriptionСамостоятелна книга или поредица? - Page 3 EmptyRe: Самостоятелна книга или поредица?

more_horiz
Поредиците - повече интриги, повече герои и отнема повече време да се свършат. Стига да не са прекалено дълги.

descriptionСамостоятелна книга или поредица? - Page 3 EmptyRe: Самостоятелна книга или поредица?

more_horiz
Съгласна с мнението на t.lisheva. Има истории, които са по-добре като 1 книга, а други - за поредица. За мен поредицата трябва да е нещо епично - фентъзи, и да включва нови герои, иначе просто се изчерпва самата идея.
t.lisheva написа:
Наистина и двете имат своя чар :) Обичам завършените истории, затова единичните книги ме удовлетворяват. За сметка на това често в края на някоя книга си казвам "ох, как искам да има продължение" ... Смятам, че най-хубаво е поредица от типа на "Красив играч", "Красив непознат" и т.н. или като "Братството на черния кинжал", където главните герои са различни във всяка част, но всички се познават помежду си и всички книги са част от общ сюжет. Така хем не ти липсват старите герои, хем не ти омръзва все едни и същи хора да са в центъра на вниманието :)

descriptionСамостоятелна книга или поредица? - Page 3 EmptyRe: Самостоятелна книга или поредица?

more_horiz
Зависи. Повече ми харесват поредиците.

______________________________
Самостоятелна книга или поредица? - Page 3 Tumblr_njtz5nZx9c1r7eta3o1_500

descriptionСамостоятелна книга или поредица? - Page 3 EmptyRe: Самостоятелна книга или поредица?

more_horiz
Самостоятелни книги, защото понякога поредиците стават много дълги, издателствата бавят или спрат да издават останалите книги и започва да се губи връзката с предходните книги.

descriptionСамостоятелна книга или поредица? - Page 3 EmptyRe: Самостоятелна книга или поредица?

more_horiz
Самостоятелна книга, тъй като поредиците, ако не са преведени , трябва да се чака

Sent from Topic'it App

descriptionСамостоятелна книга или поредица? - Page 3 EmptyRe: Самостоятелна книга или поредица?

more_horiz
Харесвам поредици и обичам да ги чета накуп..... но не винаги се получава и е доста гадно чакането на следващата част. :headbang:

descriptionСамостоятелна книга или поредица? - Page 3 EmptyRe: Самостоятелна книга или поредица?

more_horiz
Здравейте, аз сън нова тук и се извинявам за натрапването. Темата ми хареса. Според мен поредицата има предимства когато изграждат друга вселена. Пресъздаването на различен свят в една книга е сериозно предизвикателство и не винаги е успешно. Лесно може да се "залитне" в описания, които могат да станат досадни или да се наблегне на действието, като не става ясно за особеностите на мястото на действието. Все пак е въпрос на вкус от страна на читателя и разбира се на талант на автора.

descriptionСамостоятелна книга или поредица? - Page 3 EmptyRe: Самостоятелна книга или поредица?

more_horiz
Прехвърлих се на поредиците. Като се потопиш в един свят ииии...заживяваш в него. Някой ще каже: Бягство от действителността. Ами - не.
Създаваш си действителност. И за предпочитане - приказна, фантастична, фентъзи и епично-героична действителност! Ммм... реалността е отчайваща...

descriptionСамостоятелна книга или поредица? - Page 3 EmptyRe: Самостоятелна книга или поредица?

more_horiz
Самостоятелна книга. Единствено защото не мога да се спра, докато не прочета цялата поредица. Случвало се е да ставам в 5ч сутринта, за да имам време за четене преди работа.

descriptionСамостоятелна книга или поредица? - Page 3 EmptyRe: Самостоятелна книга или поредица?

more_horiz
Предпочитам поредица. Потапям се в света ѝ и живея в него, докато не свърши поредицата. Не пропускам и хубава самостоятелна книга. Изобщо - обичам да чета!

descriptionСамостоятелна книга или поредица? - Page 3 EmptyRe: Самостоятелна книга или поредица?

more_horiz
Предпочитам повече поредици, но рядко успявам да намеря такава, чиито книги да са преведени всички. Поради тази причина вече си избирам главно самостоятелни

descriptionСамостоятелна книга или поредица? - Page 3 EmptyRe: Самостоятелна книга или поредица?

more_horiz
Нямам против поредиците, но понякога издателствата спират не стигат до края и е страшно разочароващо .........

descriptionСамостоятелна книга или поредица? - Page 3 EmptyRe: Самостоятелна книга или поредица?

more_horiz
Самостоятелна книга

descriptionСамостоятелна книга или поредица? - Page 3 EmptyRe: Самостоятелна книга или поредица?

more_horiz
privacy_tip Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите
power_settings_newLogin to reply