BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.


BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.

BGWorld
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BGWorldВход

descriptionЕпидемия в Рая EmptyЕпидемия в Рая

more_horiz
Епидемия в Рая 155686z

Епидемия в Рая

Автор: Зотов Г. А.
Издател: Ера
Раздел:
* Хумористична проза
* Световна проза
* Преводна художествена литература
* Художествена литература
Цена: 14.00 лв.


Раят не е такъв, какъвто го рекламират!

След като ни отведе в Ада, за да проследим разследването на мистериозната смърт на известни негови обитатели, сега Zотов отваря и Райските порти. Героите от "Еликсир в Ада" Калашников и Малинин отново разследват убийства - този път на още по-неочаквано място!

В Zотовия свят Адът е пренаселен, горещ и подозрително прилича на голям земен град, но и Раят далеч не е това, което очакваме....

В управляваните от Гласа небесни селения телевизията е под жестока цензура, има пълна забрана на почти всичко, а малобройните обитатели си "умират" от скука...

Но изведнъж ангелите започват да изчезват безследно. Гласа е във ваканция, а управлението на небесата е поверено на архангел Гавраил. Случаят трябва да бъде разследван, но в Рая страдат от остра липса на кадри.

Единствените хора, разследвали убийства в отвъдното, са инспектор Калашников и алкохолизирания му от цяла вечност помощник Малинин. Двамата са командировани в Рая, където се сблъскват с неподозирана бюрокрация, неочаквани опасности и политически интриги. И докато те се опитват да разберат що за птици са обитателите на Небесната канцелария, група ядосани момичета заплашват да разрушат равновесието във Вселената.

С присъщото си остроумие и черен хумор Zотов отново ни рисува един отвъден свят, в който Елцин и Пиночет играят домино, Рей Чарлз е шофьор на такси, а в Рая цари пълна скука. "Епидемия в Рая" е блестяща сатира, която ще ви изненада, впечатли и ще ви разсмее до сълзи. Забавлението и този път е гарантирано!

______________________________
Love me if you can, hate me if you dare!

descriptionЕпидемия в Рая EmptyRe: Епидемия в Рая

more_horiz
Ставам му фен №1! "Еликсир в Ада" беше страхотна и тази също не отстъпва. От много време не бях чела нещо толкова добро. По много интересен начин преплита криминале, трилър и фантастика. Като се добави особения стил, многото хумор и ирония, се получава неповторима комбинация. Мистерията остава буквално до последните страници, а идеите му са повече от оригинални, нестандартни и на моменти ексцентрични. Така например никога не би ми дошло на ум
Spoiler :

А Калашников и Малинин са страшни образи и някаква изватена руска версия на Холмс и Уотсън. :haha:

Edit: Леко съм разочарована от екипа, работил по превода и редакцията. По необясними причини и не до там комичен ефект "Предизвестена смърт" (The Ring) беше преведено като "Позвъняването", а "Белязаният" (Scarface) - като "Лицето с белега". Имаше и други, но тези съм запомнила. Ясно ми е, че се превежда от руски и може да има разминаване в заглавията, но в сюжета пределно ясно става дума за какво иде реч. Искрено ги съветвам да си обогатят общата култура и при нужда да се съветват с чичо Гугъл!

______________________________
Love me if you can, hate me if you dare!
privacy_tip Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите
power_settings_newLogin to reply