BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.


BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.

BGWorld
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BGWorldВход

descriptionПълнички тийнейджърки, помогнете си сами! EmptyПълнички тийнейджърки, помогнете си сами!

more_horiz
Пълнички тийнейджърки, помогнете си сами! Kay6x29sggcltptjkhu

Пълнички тийнейджърки - според статистиката, те стават все повече. Причините са най-различни. С повечето от тях, обаче, те могат да се преборят. На 12-13 години момичетата влизат в периода на половото съзряване, хормоналният им фон се променя. Този период се съпътства и с повишен апетит. Известно ни е, че малко от децата заменят сладкишите и чипса с минерална вода и плодове, ето защо привикват към вредните вкусотии, които, освен това, са и много калорични. С времето това се превръща с хранителен навик, от който е много трудно да се откажат. Друг голям проблем е малкото движение. В днешно време уличните игри отдавна са забравени и заменени от компютъра и телевизора. В училище, пък, часовете по физическо са абсолютно недостатъчни. Ако момичето има желание да спазва някакъв режим на двигателно натоварване, то може да потърси фитнес зала. Но тези клубове обикновено са предназначени за възрастни и освен че са доста скъпи, на детето ще му е неудобно в подобна компания. Остават танците - и това не е евтино удоволствие, а освен това, трябва да имаш и влечение към него. Рискови са децата, които имат родители и близки склонни към натрупване на килограми. Като прибавим и неправилния хранителен режим, резултатът е ясен. Детето не може само да се контролира. А пък да се чака да дойде времето, когато момичето ще се ‘усети’ млада жена и ще започне да се съобразява с нормите на хранене, ще бъде късно. Тогава много тийнейджърки започват да се подлагат на безконтролни диети с много опасни последствия. Много често тийнейджърките с наднормено тегло получават нарушение на менструалния цикъл. Килограмите се отразяват и върху работата на сърцето и кръвоносните съдове, превръщат се и в тежест за гръбначния стълб и ставите. От друга страна - гладуването е много опасно, особено в тази възраст. Ето защо, храненето трябва да бъде балансирано, а не наситено с мазни сандвичи и чипс, редуващо се с пълен глад. Дневната норма от плодове и зеленчуци в тази възраст трябва да е 500 грама. Плод и бутилка негазирана вода задължително трябва да бъдат част от съдържанието на ученическата чанта. Сладкото също не трябва да бъде табу един път на ден, защото тоталните забрани обикновено имат обратен ефект. Вечерята трябва да бъде около 4 часа преди лягане, без тлъсти меса и мазни сандвичи. При наднормено тегло за тийнейджърите са достатъчни 1600-1800 калории на денонощие. Повечето от момичетата в тази възраст не трябва да губят килограми, достатъчно е да не добавят, а след известно време пълнотата ще си ‘отиде’, защото децата продължават да растат. Едни и същи килограми могат да бъдат излишни на 13 години, но нормални на 16. Най-важното е децата да свикнат с правилното хранене. Да не прибягват към опасни диети, прочетени в Интернет, или пък, след като се натъпчат вечер, веднага да се освободят от погълнатото. Защото резултатът може да бъде стремително отслабване и в крайна сметка - анорексия.

Източник: http://kaprizen.com

______________________________
Усмихвай се дори да ти се плаче… Усмихвай се дори да те боли…

Живей с кураж… И никога недей допуска живота да те победи!!!
***



Пълнички тийнейджърки, помогнете си сами! 4205875R

descriptionПълнички тийнейджърки, помогнете си сами! EmptyRe: Пълнички тийнейджърки, помогнете си сами!

more_horiz
много вярно..но пък си е факт че всяко момиче преминава през този период като най-често изходите за два - или отказване от диета и натъпкване до пръсване или обсебване от мисълта за отслабване и неприятните последствия след това..просто за хората е трудно да разберат че правилно и здравословно хранене не означава само да хрупаш маруля по цял ден.. 🇳🇴

______________________________
When Life Gives You Lemons...Make Apple Juice! ^^

Пълнички тийнейджърки, помогнете си сами! 88846015

descriptionПълнички тийнейджърки, помогнете си сами! EmptyRe: Пълнички тийнейджърки, помогнете си сами!

more_horiz
Както момичетата, така и момчетата в тази определена възраст "тийнейджър" трябва да разберат, че не трябва да се правят диети. Момчетата имат склонност да ходят по фитнес зали и да взимат разни глупости докато още се развиват, което е глупаво. Не го правят толкова от желание, колкото от изкривената представа на болното ни общество за красота. Същото се отнася и за момичетата. Впускат се в някакви диети, защото гледат клечките по Фешън ТВ или служещите им за пример фолк певици. Всички млади момичета и момчета са жертвата на изкривените представи за красота на простото ни общество. Мъж - плочки, гърди, бицепси. Жена - големи цици и напомпан задник. Това са представите ни за "красиво". Още от малка възраст момичета и момчета слушат обиди за телосложението си, височината. Ако си различен от другите и вече изградените стереотипи, ще ти бъде изкарано през носа и дано имаш силна психика. На много хора трябва да им бъде набито в главите, че да си пълен не значи, че си грозен. Колкото до боклуците, с които се храним, въпреки че са вредни, може да се сърдите на така нареченото "поамериканчване". Както започваме да им празнуваме глупавите празници, така и им ядем негодните храни.
В гимназията имах 1 час Физическо възпитание на седмица. Не мисля, че беше недостатъчно, но можеше и да бъдат 2 часа на седмица. Проблемът не идва от това, че не е достатъчно физическото, а от това, че по време на него всички седят на пейките и си говорят, докато чакат времето да мине, а на учителят не му пука. Всички са доволни.

______________________________


 
         
       

descriptionПълнички тийнейджърки, помогнете си сами! EmptyRe: Пълнички тийнейджърки, помогнете си сами!

more_horiz
Коен по-съгласна с твоето мнение не мога да бъда .. миналата зима имах "щастието" да карам стажа си с ученици от 10ти клас и просто на моменти бях ужасена от това, което виждам - от гримираните за Хелуин клонинги накацали по задните чинове, до двамата Алхимици, които решиха, че учебния час е състезание по бодибилдинг и решиха да ми демонстрират мускули ❌

______________________________
Търпението е едно, мазохизмът — съвсем друго.

descriptionПълнички тийнейджърки, помогнете си сами! EmptyRe: Пълнички тийнейджърки, помогнете си сами!

more_horiz
За часовете по физическо не съм съгласна. Да има наистина момичета, които си седят по пейките по дънчици и маркова тениска, несмеещи да се преоблекат в стаята, наречена обща съблекалня... Обаче не знам вие в какви училища сте били, сте или сте посещавали, обаче аз примерно в петък имам физическо със 6 класа, включително и моя. Водим се уж една от най-елитните гимназии в Пловдив и в България, а пък се гъчкаме като в дядовата ръкавичка. Кажете ми как да стана да играя волейбол или баскетбол, които наистина обичам, като ще ме удрят с топки, ще ме бутат, ще ме сритват без да искат. Принудена съм да седя на дюшек и да играя табла или шах. Айде това се играе веднъж, втори път, ами всеки час... Системата е смотана. Няма логика първи час в салона-6 класа, втория-0, третия-1, четвъртия пак 0, пети и шести по 2... Толкова ли е сложно да се разпределят,се питам всеки път?? :typ4o:

Колкото до диетите, всяко момиче в даден момент минава през този период. Аз и в момента съм на диета, но не както по-горе беше казано-с по една маруля на ден, а на базата на разделно хранене. Ям си абсолютно всичко, без изключения,ям си колкото искам от позволеното нещо, просто в определени дни и часове. Не ми тежи, свикнала съм си да ми е като начин на живот. Не да си мисля оф ся тва не трябва да го ям щото ще ми се лепне еди къде си... Така че, няма лошо човек да желае да се харесва, да се поддържа, просто трябва да намери начин да му е приятно и да не го чувства като задължение или принуда. 😄

Последната промяна е направена от Petia на Чет 26 Яну - 18:27; мнението е било променяно общо 1 път

______________________________
Dogs never bite me . Just humans .

descriptionПълнички тийнейджърки, помогнете си сами! EmptyRe: Пълнички тийнейджърки, помогнете си сами!

more_horiz
Petia написа:
обаче аз примерно в петък имам физическо със 6 класа, включително и моя. Водим се уж една от най-елитните гимназии в Пловдив и в България, а пък се гъчкаме като в дядовата ръкавичка.


това е въпрос на калпава организация на програмата, а не толкова на пространство

______________________________
Търпението е едно, мазохизмът — съвсем друго.

descriptionПълнички тийнейджърки, помогнете си сами! EmptyRe: Пълнички тийнейджърки, помогнете си сами!

more_horiz
Мога да кажа, че според мен часовете по физическо в училище не са достатъчни, един-два часа седмично не могат да компенсират всичкото остало време пред телевизора, компютъра или по кафенетата. Аз за щастие попаднах на много добър господин по ФВС, който много държи и на облекло и без облекло гони от час и пише отсъствие, което предизвика доста спореве сред останалите ученици, но ако се замислиш си е е много правилно, все пак ако нямаш спортен екип, ти реално не вземаш участие в часа. Обикновенно така разпределя часа, че всеки участва, не само спортистите, но и останалите, който не могат да се вредят или просто ги с срах да не ги нахамалят. Всичко зависи от преподавателя и организацията в училище според мен, няма невъзможни неща.

Колкото до диетите съм раздвоена, трябва да има някакъв режим на хранене, но да го караш на минерална вода и сок от моркови просто не може. 12-13 годишните наистина не осъзнават колко си вредят, защото са подведени от обществените стериотипи за краста, които всъщност нямат ни
о общо с красотата. Тя всъщност е да се чувстваш удобно в собствената си кожа и да си уверен, че това, което приемаш както физически така и психически ти влияе благотворно. Мисля, че вече към 18 години, тийнеджърите осъзнават, че е по-важно ти да харесваш себе си, а не да се опитваш да бъдеш тава, което ще се хареса на другите. Или поне така ми се иска да вярвам.

Напоследък се дава голяма гласност на здравословното хранене и нуждата от движение, пък било и тя двучасова разходка в парка. Цаката му е да ядеш когато си гладен и колкото си гладен, защото така показваш уважение към собственото си тяло и то ти го връща като се изгражда пропорционално и хармонично.

descriptionПълнички тийнейджърки, помогнете си сами! EmptyRe: Пълнички тийнейджърки, помогнете си сами!

more_horiz
Tediii написа:
12-13 годишните наистина не осъзнават колко си вредят, защото са подведени от обществените стериотипи за красота, които всъщност нямат нищо общо с красотата.


споко, споко ще се усетят след 10тина години, като примерно решат да имат деца и собственото им тяло им се изсмее в лицето или пък имат нужда от 2 вида лекарства за язвата в стомаха си и т.н. .. не са виновни децата на тази въраст - в крайна сметка те нямат необходимия практически опит - виновни са родителите, които смятат, че единственото им задължение като родители е да дават джобни и да плащат нета ..

______________________________
Търпението е едно, мазохизмът — съвсем друго.

descriptionПълнички тийнейджърки, помогнете си сами! EmptyRe: Пълнички тийнейджърки, помогнете си сами!

more_horiz
Petia написа:
За часовете по физическо не съм съгласна. Да има наистина момичета, които си седят по пейките по дънчици и маркова тениска, несмеещи да се преоблекат в стаята, наречена обща съблекалня... Обаче не знам вие в какви училища сте били, сте или сте посещавали, обаче аз примерно в петък имам физическо със 6 класа, включително и моя. Водим се уж една от най-елитните гимназии в Пловдив и в България, а пък се гъчкаме като в дядовата ръкавичка. Кажете ми как да стана да играя волейбол или баскетбол, които наистина обичам, като ще ме удрят с топки, ще ме бутат, ще ме сритват без да искат. Принудена съм да седя на дюшек и да играя табла или шах. Айде това се играе веднъж, втори път, ами всеки час... Системата е смотана. Няма логика първи час в салона-6 класа, втория-0, третия-1, четвъртия пак 0, пети и шести по 2... Толкова ли е сложно да се разпределят,се питам всеки път?? :typ4o:

Колкото до диетите, всяко момиче в даден момент минава през този период. Аз и в момента съм на диета, но не както по-горе беше казано-с по една маруля на ден, а на базата на разделно хранене. Ям си абсолютно всичко, без изключения,ям си колкото искам от позволеното нещо, просто в определени дни и часове. Не ми тежи, свикнала съм си да ми е като начин на живот. Не да си мисля оф ся тва не трябва да го ям щото ще ми се лепне еди къде си... Така че, няма лошо човек да желае да се харесва, да се поддържа, просто трябва да намери начин да му е приятно и да не го чувства като задължение или принуда. 😄


Мале този сценарий за училището ми звучи много познато..да не си в руската гимназия? но дори и да не си там сме по абсолютно същият начин-гъчкаме се по 3-4 класа в някакво салонче метър на метър,та човек дори и да иска да играе след 5 минута и отнесени няколко топки в тиквата ще не ще просто се отказва (: .. иначе относно за марулята имах предвид,че хората като чуят за здравословно хранене и веднага го свързват само с плодове и зеленчуци...което не е грешно,но пък трябва да разберат че колкото са витамините важни за тялото толкова са и мазнините и въглихидратите..все по често чувам за разни диети в чиято основа е изключване на приема на мазнини или въглехидрати което е адски грешно и вредно.. :Х ..за твоят режим за хранене съм чела доста,даже ако не се лъжа има и цяла книга за него и щом се чустваш добре с него няма лошо..пожелавам ти успех и супер резултати :goodjob:

______________________________
When Life Gives You Lemons...Make Apple Juice! ^^

Пълнички тийнейджърки, помогнете си сами! 88846015

descriptionПълнички тийнейджърки, помогнете си сами! EmptyRe: Пълнички тийнейджърки, помогнете си сами!

more_horiz
HelloweenMyLove написа:
Petia написа:
За часовете по физическо не съм съгласна. Да има наистина момичета, които си седят по пейките по дънчици и маркова тениска, несмеещи да се преоблекат в стаята, наречена обща съблекалня... Обаче не знам вие в какви училища сте били, сте или сте посещавали, обаче аз примерно в петък имам физическо със 6 класа, включително и моя. Водим се уж една от най-елитните гимназии в Пловдив и в България, а пък се гъчкаме като в дядовата ръкавичка. Кажете ми как да стана да играя волейбол или баскетбол, които наистина обичам, като ще ме удрят с топки, ще ме бутат, ще ме сритват без да искат. Принудена съм да седя на дюшек и да играя табла или шах. Айде това се играе веднъж, втори път, ами всеки час... Системата е смотана. Няма логика първи час в салона-6 класа, втория-0, третия-1, четвъртия пак 0, пети и шести по 2... Толкова ли е сложно да се разпределят,се питам всеки път?? :typ4o:

Колкото до диетите, всяко момиче в даден момент минава през този период. Аз и в момента съм на диета, но не както по-горе беше казано-с по една маруля на ден, а на базата на разделно хранене. Ям си абсолютно всичко, без изключения,ям си колкото искам от позволеното нещо, просто в определени дни и часове. Не ми тежи, свикнала съм си да ми е като начин на живот. Не да си мисля оф ся тва не трябва да го ям щото ще ми се лепне еди къде си... Така че, няма лошо човек да желае да се харесва, да се поддържа, просто трябва да намери начин да му е приятно и да не го чувства като задължение или принуда. 😄


Мале този сценарий за училището ми звучи много познато..да не си в руската гимназия? но дори и да не си там сме по абсолютно същият начин-гъчкаме се по 3-4 класа в някакво салонче метър на метър,та човек дори и да иска да играе след 5 минута и отнесени няколко топки в тиквата ще не ще просто се отказва (: .. иначе относно за марулята имах предвид,че хората като чуят за здравословно хранене и веднага го свързват само с плодове и зеленчуци...което не е грешно,но пък трябва да разберат че колкото са витамините важни за тялото толкова са и мазнините и въглихидратите..все по често чувам за разни диети в чиято основа е изключване на приема на мазнини или въглехидрати което е адски грешно и вредно.. :Х ..за твоят режим за хранене съм чела доста,даже ако не се лъжа има и цяла книга за него и щом се чустваш добре с него няма лошо..пожелавам ти успех и супер резултати :goodjob:



Да, в Руската съм с френски Пълнички тийнейджърки, помогнете си сами! 2115147716 . А колкото до диетата, както казах си ми е начин на живот. Случва ми се да шмикерувам като ми се прияде нещо друго, но като цяло не ми пречи :slynce:

______________________________
Dogs never bite me . Just humans .

descriptionПълнички тийнейджърки, помогнете си сами! EmptyRe: Пълнички тийнейджърки, помогнете си сами!

more_horiz
Както повечето са казали - всичко идва от изкривеното общество. На 16 съм и съм 55 кила. Знам, че не съм дебела, обаче като гледам 45 килограмовите клечки около мен и се чувствам някак... некомфортно. На който и да се случи да слуша как всички ежедневно да им се възхищават колко са "красиви", би му станало кофти. Ноо майката му е в мисленето. Веднъж убедиш ли сам себе си, че се харесваш такъв, какъвто си, то нямаш никакъв проблем Пълнички тийнейджърки, помогнете си сами! 909357165

______________________________
Пълнички тийнейджърки, помогнете си сами! Tumblr_ly9qlkrRNM1qkpj04o1_500

Пълнички тийнейджърки, помогнете си сами! 4417789Q

descriptionПълнички тийнейджърки, помогнете си сами! EmptyRe: Пълнички тийнейджърки, помогнете си сами!

more_horiz
Най-добре е да се води здравословен начин на живот - балансирано хранене и спорт. За спорна наистина е трудно, но опцията - в парка с приятелка 2 пъти седмично си остава. Докато постигеш желания ефект можеш да се прикриваш с дрехите. Например, ако имаш пълни бедра - носи пола тип камбанка.

descriptionПълнички тийнейджърки, помогнете си сами! EmptyRe: Пълнички тийнейджърки, помогнете си сами!

more_horiz
guardian_angel написа:
Както повечето са казали - всичко идва от изкривеното общество. На 16 съм и съм 55 кила. Знам, че не съм дебела, обаче като гледам 45 килограмовите клечки около мен и се чувствам някак... некомфортно. На който и да се случи да слуша как всички ежедневно да им се възхищават колко са "красиви", би му станало кофти. Ноо майката му е в мисленето. Веднъж убедиш ли сам себе си, че се харесваш такъв, какъвто си, то нямаш никакъв проблем Пълнички тийнейджърки, помогнете си сами! 909357165


Напълно вярно. Бях в Германия и там пълничките не ги е срам да си показват тлъстинките. Тука в Мангалия само комплекси ни създават... Не мога да проумея защо това държание, но сами сме си виновни!

______________________________
Пълнички тийнейджърки, помогнете си сами! Banner-Ulquiorra-1
Какво е?
Ще разбера ли ако разкъсам гръдта ти?
Ще разбера ли ако разтворя черепа ти?
За вас е толкова лесно да го кажете.
Сякаш--
Разбирам вече.
Значи е това ...
Това, което протегната й ръка изразява е ...
Сърце?

Пълнички тийнейджърки, помогнете си сами! Urquiolabanner
Spoiler :

descriptionПълнички тийнейджърки, помогнете си сами! EmptyRe: Пълнички тийнейджърки, помогнете си сами!

more_horiz
Здравословният начин на живот - храна, която не е "джънк" и тренировки, но без да се прекалява, са ключът. Все пак цял живот ще живеем в това тяло, не е зле да го поддържаме, без да изпадаме в някакви крайности, или както ми казваха на мастър класовете ми - "Eat right, respect your body, dance forever". Дори ни бяха раздали плакати с този надпис и снимки на най-великите балерини по света.

descriptionПълнички тийнейджърки, помогнете си сами! EmptyRe: Пълнички тийнейджърки, помогнете си сами!

more_horiz
Работата е в това че девойките имате нисък процент мускулна маса.много лесно трупате мазнини.то не е само до хранене.има слаби жени ама виснали.това е поради това че само седят и нивга не са спортували.трудно се вае тяло при жените.както вика дядо Рогошо женското тяло е грозно като е голо висят гърди,бузи(на задника),кореми-най хубаво е по пеньоар или нощница.все има какво да се крие.работата е до пари.:otec:

______________________________
Злото никога не умира,то само чака да се прероди!:otec:Пълнички тийнейджърки, помогнете си сами! Ywkb

descriptionПълнички тийнейджърки, помогнете си сами! EmptyRe: Пълнички тийнейджърки, помогнете си сами!

more_horiz
privacy_tip Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите
power_settings_newLogin to reply