BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.


BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.

BGWorld
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BGWorldВход

Игрите на глада (2012)

power_settings_newLogin to reply
+34
louicifer
sani_nadq
becky13
kiro89
simarsd
slava87
nilekta
vardgy
Daenerys
mimencety_stz
T.Kostadinova
djenny_m
tedoko221
-` nigнт_creaтure ..
Ellendary
yanitsa1
katy99
Bluekitty
Ellie.
katttts
yanakk
Ashlie
Koen
Witness
krystal
night_girl
equinox
~ i.LLusion
Christina.
Alliana
beni1979
Thea
Renesita
Zaharka
38 posters

descriptionИгрите на глада (2012) - Page 3 EmptyИгрите на глада (2012)

more_horiz
First topic message reminder :

Игрите на глада (2012) - Page 3 11158921_det

ИГРИТЕ НА ГЛАДА


# Световна премиера: 27 март 2012г. (USA)
# Жанр: Екшън, Драма, Трилър
# Държава: САЩ
# Режисьор: Гари Рос
# Сценарист: Сюзан Колинс, Гари Рос
# В ролите: Дженифър Лоурънс, Джош Хътчерсън, Лиам Хемсуърт
# Бюджет: $75,000,000

По романа на Сюзан Колинс "Игрите на Глада"

Последната промяна е направена от Zaharka на Пет 29 Юли - 10:37; мнението е било променяно общо 2 пъти

______________________________
Love me if you can, hate me if you dare!

descriptionИгрите на глада (2012) - Page 3 EmptyRe: Игрите на глада (2012)

more_horiz
Koen написа:

Единственото общо, което казах за "Здрач" и този филм е, че таргетира женската аудитория и си държа на него.


E, не. За мен не си прав и всъщност няма как да знаеш дали е така, докато не гледаш филма. :pardon:
И това със сигурност не е история за кифли, както ти изкарваш, че ще я извъртят. Даже напротив, логично е да се харесва и на мъжкия пол. Доста е всеобхватна и може да допадне на всички възрасти. Откак зарибявам хора по поредицата го констатирах като факт - момчета, момичета, хора от кажи-речи всяка възрастова категория (е, добре де - между 16 и 55 години) досега НЕ съм срещнала човек, който да убедя да прочете трилогията и да не установя две неща: 1во - и хората, които четат най-бавно са я изчитали за броени дни и 2-ро - никога не е имало и един поне малко разочарован. Е, някои казаха, че е малко мрачна и тежка, но това не им попречи да говорят с ентусиазъм и да им остане трайно в съзнанието като поредица, която им е харесала много. Да не говоря, че най-големите скептици ден след като им дадох първа книга ми звъняха да ме питат "Може ли утре да донесеш и втора и трета?". Сам прави сметка.

Колкото до актьорите, ужасно ми е трудно да ви разбера. Актьорът, който играе Пийта съм виждала като хлапе в роли в стари блудкави филми, намирам го за симпатяга и не ирае зле. Който е по-добър от него, да иде да го замести. Другите двама, в ролите на Кат и Пийта са ми неизвестни. И не само на мен. Айде считайте ме за масовия зрител. Откъде тогава се пръкна тезата, че са избрани едва ли не като любимците на женската аудитория? Нима са чак толкова известни? Е, да ама не. И хората не са мега звезди, не са някакви топ модели. Обикновени визуално хора са и това е едно от нещата, които най им харесвам. 😉
Иначе, Коен ти разбирам мисълта за Тайлър Лотнър, обаче не мисля, че тук в случая е така. Както казах, това никъде не пише да е планирано като поредния Холивудски екшън в духа на филмите със Силвестър и компания (или други, по-млади звезди като Скалата и компания). Как по друг начин да ти обясня, че ако те се пръкнат на екрана в този филм това ще се превърне в комедия? Ами, ще оставя филмът да ти обясни, ако се навиеш да го гледаш. И не ме разбирай погрешно, както казах се кефя на тези любими звезди, ама ще са супер не на място в Игрите. Напушва ме смях като си ги представя, извинявай. Игрите на глада (2012) - Page 3 2115147716

А, и да отговоря на Ашли, ами не се имам за хейтър. :pardon: Има различни прояви на хейтване и не е нужно да значи директно "всичкомразене".

______________________________
Игрите на глада (2012) - Page 3 Dragon-Book

descriptionИгрите на глада (2012) - Page 3 EmptyRe: Игрите на глада (2012)

more_horiz
Тейче, тотално не си ме разбрала. Игрите на глада (2012) - Page 3 2115147716 Имах предвид,че самата идея на филма да се бият деца не ми харесва. Казвам, че щеше да е по-добре да използват подобна идея, но да съберат по-яките мъже. Нямах предвид да се вписват в роли на деца.

______________________________


 
         
       

descriptionИгрите на глада (2012) - Page 3 EmptyRe: Игрите на глада (2012)

more_horiz
Ами гледай Арена с Келън Лъц тогава. Игрите на глада (2012) - Page 3 2115147716 Иначе смятам, че ти разбрах мисълта, и аз нямах предвид да се вписват в ролите на деца (о, йес, Скалата ще играе ролята на Прим :lmao2: ).
Обаче май не ми е възможно да ти обясня какво имам аз предвид точно, тъй като не си чел книгите.
Само че тъй като не си, е много възможно филма да ти хареса много повече, отколкото на нас, които сме ги чели. :pardon:

Самата идея, заложена в сюжета е да бъде шокиращо, да бъдат деца, за да е по-страшно и по-жестоко... Един вид хората са наказани чрез децата си, децата служат за назидание какво се заплаща за всеки бунт срещу системата... По-ясно от това по въпроса "защо деца" не знам. Не е с цел защото авторката е искала да таргетира тийновете, и то най-вече тези от женски пол във всеки случай. 😉

______________________________
Игрите на глада (2012) - Page 3 Dragon-Book

descriptionИгрите на глада (2012) - Page 3 EmptyRe: Игрите на глада (2012)

more_horiz
Вие направо ме разбихте. Филмът не се идентифицира като екшън, на мен ми се струва по-скоро като психологически трейлър. Пламен се изказва напълно неподготвен по темата за децата. Не очаквам много от филма, просто съм крайно скептична, защото няма начин да пресъздадат емоцията от книгата. Ше го направят тъпа романтична драма, което няма нищо общо със съдържанието. Тук е права мъжката аудитория, защото само ще развалят представите на хората. Иначе каста е избран прекрасно като изключим Цина - въобще не си го представях така - и Хеймич, който е описан като пияница с бирено коремче.
Едит: Хеймич е точно като пияницата-полицай от Истинска кръв. Как му беше името? А вижте какъв прекрасен актьор са сложили да го играе.

______________________________
Игрите на глада (2012) - Page 3 Creeping%252520up%252520on%252520caturday

descriptionИгрите на глада (2012) - Page 3 EmptyRe: Игрите на глада (2012)

more_horiz
Renesita написа:
на мен ми се струва по-скоро като психологически трейлър.


Игрите на глада (2012) - Page 3 909357165 Рен, сори, ама много ми хареса израза, макар да е лапсус Игрите на глада (2012) - Page 3 909357165

От снощи си мисля по темата и към момента най-сериозното ми притеснение за филма е липсата на глада. Наистина ми е проблем :( Не го виждам нито в актьорите, нито в трейлъра... Честно, трудно е във филм да пресъздадеш "глад". Но е правено... А за мен това е една от особено важните точки в книгите. По някакъв начин на равно с тази за децата на арената. Не знам дали на някой му се дискутира именно от тази гледна точка?

Иначе, явно имаме различни критерии за актьори. И различни очаквания за филма. Нормално - всички сме различни хора. Хубавото е, че освен Коен, май всички харесваме, да не кажа обожаваме, книгите. Което дори и при един по-разочароващ филм (евентуално), няма да ни отнеме удоволствието от света на Сюзън Колинс.

Към Тея и терминът "хейтене", не знам дали сме се разбрали, но...

______________________________
Игрите на глада (2012) - Page 3 4347762w

descriptionИгрите на глада (2012) - Page 3 EmptyRe: Игрите на глада (2012)

more_horiz
Наистина го няма глада, Аш. Вчера говорих с един "обожател" на книжките и той даже каза, че героите са твърде нахранени и облечени модерно... Не съм гледала трейлъра, само каста, но просто съм сигурна, че няма да се получи. Дори романтиката я няма в книгата, всичко е тежка емоция. Тук ше увеличат романтиката, ше направят Катнис лигава. Имаше една снимка с Катнис и Пийта дето си говорят като "влюбени гълъбчета" все едно са на разходка в гората. Вие спомняте ли си нещо такова? Защото аз не. На арената се срещат само в ужасни обстоятелства. Става въпрос за първата арена. Ако все пак филма успее да зариби хората да прочетат книгите, то ше ги накара да очакват нещо съвсем друго.

Едит: много ми е мъчно, че книгите свършиха... Игрите на глада (2012) - Page 3 3382520118

______________________________
Игрите на глада (2012) - Page 3 Creeping%252520up%252520on%252520caturday

descriptionИгрите на глада (2012) - Page 3 EmptyRe: Игрите на глада (2012)

more_horiz
Renesita написа:
Имаше една снимка с Катнис и Пийта дето си говорят като "влюбени гълъбчета" все едно са на разходка в гората. Вие спомняте ли си нещо такова?


Всъщност го имаше. Нали трябваше да го играят влюбени? Това им беше стратегията по време на Игрите. Затова и Пийта оцеля. Тогава и тя се влюби в него. Любовната тематика я има, просто не се афишира открито. Не ти я набиват в очите както другаде, но си присъства. Дори изигра голяма роля в развитието на цялото действие. Друг въпрос е кой го е усетил. 😉

______________________________
Love me if you can, hate me if you dare!

descriptionИгрите на глада (2012) - Page 3 EmptyRe: Игрите на глада (2012)

more_horiz
Zaharka написа:
Renesita написа:
Имаше една снимка с Катнис и Пийта дето си говорят като "влюбени гълъбчета" все едно са на разходка в гората. Вие спомняте ли си нещо такова?


Всъщност го имаше. Нали трябваше да го играят влюбени? Това им беше стратегията по време на Игрите. Затова и Пийта оцеля. Тогава и тя се влюби в него. Любовната тематика я има, просто не се афишира открито. Не ти я набиват в очите както другаде.


Работата е такава даже, че на Катнис задачата й е именно да го набива това в очите на публиката и да провокира спонсорите, защото, както и Зах казва, всичко е стратегия. Стратегия, която се разраства в повече, но на реалната любовна история не се набляга, да. .

______________________________
Игрите на глада (2012) - Page 3 Dragon-Book

descriptionИгрите на глада (2012) - Page 3 EmptyRe: Игрите на глада (2012)

more_horiz
Игрите на глада (2012) - Page 3 Puzzle%20poster%20completed_full

______________________________
Love me if you can, hate me if you dare!

descriptionИгрите на глада (2012) - Page 3 EmptyRe: Игрите на глада (2012)

more_horiz
Zaharka написа:

Всъщност го имаше. Нали трябваше да го играят влюбени? Това им беше стратегията по време на Игрите. Затова и Пийта оцеля. Тогава и тя се влюби в него. Любовната тематика я има, просто не се афишира открито. Не ти я набиват в очите както другаде, но си присъства. Дори изигра голяма роля в развитието на цялото действие. Друг въпрос е кой го е усетил. 😉


Далеч не съм на мнението, че Катнис се влюбва в Пийта в първата книга. И мисля, че единствените "любовни" моменти заедно на арената са след като тя започва да се грижи за него. Преди това се опитва да разбере дали цялото нещо е стратегия за спечелването на игрите. А снимката някак не ми пресъздава болния Пийта.

______________________________
Игрите на глада (2012) - Page 3 Creeping%252520up%252520on%252520caturday

descriptionИгрите на глада (2012) - Page 3 EmptyRe: Игрите на глада (2012)

more_horiz
Ако не започва да се влюбва в него, макар и не съвсем осъзнато, защо
Spoiler :

______________________________
Игрите на глада (2012) - Page 3 Dragon-Book

descriptionИгрите на глада (2012) - Page 3 EmptyRe: Игрите на глада (2012)

more_horiz
Най-накрая някой да ме разбере! Мерси, Тейче! :poklon:
Не всичко трябва да бъде дословно и директно написано и прочетено. Някои неща просто трябва да се почувстват. И да се чете между редовете, вниквайки в текста. Затова и толкова харесах книгите, затова и ги смятам за най-добрите писани напоследък. Не просто разказват история, а и пресъздават много и дълбоки чувства и емоции. При това не ти ги натрапват, а точно обратното. Загрижеността, привързаността, любовта и жертвоготовността се усещат постоянно и във всяка страница, без да ти ги набиват в очите. Така ефекта на внушението е дори по-силен. Това малко автори успяват да го постигнат.

______________________________
Love me if you can, hate me if you dare!

descriptionИгрите на глада (2012) - Page 3 EmptyRe: Игрите на глада (2012)

more_horiz
Има разлика между започва да се влюбва и е влюбена 😉

______________________________
Игрите на глада (2012) - Page 3 Creeping%252520up%252520on%252520caturday

descriptionИгрите на глада (2012) - Page 3 EmptyRe: Игрите на глада (2012)

more_horiz
Всъщтост не особено голяма. За да започне, значи вече е влюбена до някаква степен. С времето просто се задълбочават нещата. И в крайна сметка резултатът е един и същ. :pardon:

______________________________
Love me if you can, hate me if you dare!

descriptionИгрите на глада (2012) - Page 3 EmptyRe: Игрите на глада (2012)

more_horiz
Съгласна съм, Зах! :slynce:

______________________________
Игрите на глада (2012) - Page 3 Dragon-Book

descriptionИгрите на глада (2012) - Page 3 EmptyRe: Игрите на глада (2012)

more_horiz
Te!a написа:
Единствената причина, поради която въпреки, че се втурнах с готовност към книгата в книжарницата, за да си я купя като излезе, се отказах щом я разгърнах, беше, че е в сегашно време. Не ми понесе. Много, ама наистина много мъчно чета подобни книги, избягвам ги максимално. Затова пък с истинско нетърпение ще очаквам филма! Нямам търпение да видя каста, дано изберат подходящи актьори! Този и The mortal instruments ще са сигурно страхотни!


Eдин човек да мисли като мен. И аз съм така. Чета я на сила защото е мноо хубава и чакам с нетърпение филма.

______________________________
Некъв нов модератор :haha:

Игрите на глада (2012) - Page 3 4205905T

Игрите на глада (2012) - Page 3 4347795O

descriptionИгрите на глада (2012) - Page 3 EmptyRe: Игрите на глада (2012)

more_horiz
Нямям търпение да излезе :love:

descriptionИгрите на глада (2012) - Page 3 EmptyRe: Игрите на глада (2012)

more_horiz
yanakk написа:
Te!a написа:
Единствената причина, поради която въпреки, че се втурнах с готовност към книгата в книжарницата, за да си я купя като излезе, се отказах щом я разгърнах, беше, че е в сегашно време. Не ми понесе. Много, ама наистина много мъчно чета подобни книги, избягвам ги максимално. Затова пък с истинско нетърпение ще очаквам филма! Нямам търпение да видя каста, дано изберат подходящи актьори! Този и The mortal instruments ще са сигурно страхотни!


Eдин човек да мисли като мен. И аз съм така. Чета я на сила защото е мноо хубава и чакам с нетърпение филма.


Абе то мислих, мислих ама накрая се предадох. Игрите на глада (2012) - Page 3 2115147716 И изкупих и изчетох трилогията за отрицателно време. Значи, във форума основно са виновниците да се зарибя и да започна, въпреки сегашното време, благодаря ви, хора! :love:

______________________________
Игрите на глада (2012) - Page 3 Dragon-Book

descriptionИгрите на глада (2012) - Page 3 EmptyRe: Игрите на глада (2012)

more_horiz
Филма определено е доста очаквам в България! Да идва по скоро 23 Март! :love:

descriptionИгрите на глада (2012) - Page 3 EmptyRe: Игрите на глада (2012)

more_horiz
прочетох книгите с удоволствие и се надявам, че филмът ще е също толкова голяма наслада за окото!!! 😉

descriptionИгрите на глада (2012) - Page 3 EmptyRe: Игрите на глада (2012)

more_horiz
privacy_tip Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите
power_settings_newLogin to reply