Как да родя – по естествен път или секцио? Hitskin_logo Hitskin.com

This is a Hitskin.com skin preview
Install the skinReturn to the skin page

BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.

Join the forum, it's quick and easy

BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.
BGWorld
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Как да родя – по естествен път или секцио?

+8
yuliyailieva
yu.todorova
shosholina
ibis1981
АВА
LGeorgieva
dobihp
Renesita
12 posters

Go down

Как да родя – по естествен път или секцио? Empty Как да родя – по естествен път или секцио?

Писане by Renesita Пон 18 Юли - 20:47

Как да родя – по естествен път или секцио? 9359


След данните, че в България жените предпочитат да раждат секцио (т. е. със Цезарово сечение) и все по-силните движения за естествено раждане е време да поговорим и по тази тема. Истината е, че особено ако сте млада и здрава – най-добре е да изберете естественото раждане. Имайте предвид, че дори да сте избрала естественото – лекарите могат да са на друго мнение.

Кога се налага цезарово сечение?
Най-често предварително се планира секцио при следните случаи:
- носите близнаци;
- имате силни диоптри или други проблеми с очите;
- имате тесен ханш;
- носите едър плод;
- други.

В процеса на раждане също може да се прецени да се премине към оперативна намеса по преценка на екипа, например при недостатъчно разкритие или някакви други усложнения.

Най-добрият избор е да оставите всичко в ръцете на лекарите, да им имате доверие и да знаете, че всичко ще бъде наред!

Източник: http://az-jenata.bg

______________________________
Как да родя – по естествен път или секцио? Creeping%252520up%252520on%252520caturday
Renesita
Renesita
Администратор

Пол : Female
Брой мнения : 3248
Регистрация : 15.07.2010

Върнете се в началото Go down

Как да родя – по естествен път или секцио? Empty Re: Как да родя – по естествен път или секцио?

Писане by dobihp Съб 6 Окт - 1:40

ако имате възможнст вие да си решите най- добре си е нормлано.Ще е добре за вас и за бебока, признавам си, страшничко си е, но пък аз осъзнах, че жените сме безстрашни Как да родя – по естествен път или секцио? 909357165 просто трябва да се подготвите психически и физически, на мен много ми помогнаха лекцийте който посещавах.Най-важното е че след нормално раждане се възстановявте по-бързо и ще ви е по-лесно да се грижите за малкото съкровище.
dobihp
dobihp
Въздухар

Брой мнения : 8
Регистрация : 05.02.2016

Върнете се в началото Go down

Как да родя – по естествен път или секцио? Empty Re: Как да родя – по естествен път или секцио?

Писане by LGeorgieva Съб 6 Окт - 8:10

И аз бих посъветвала за естествено раждане. Възстановяването ще е по бързо за майката, а стреса за бебока ще е по лек.
LGeorgieva
LGeorgieva
Читател

Пол : Female
Зодия : Gemini
Брой мнения : 22
Регистрация : 28.08.2015

Върнете се в началото Go down

Как да родя – по естествен път или секцио? Empty Re: Как да родя – по естествен път или секцио?

Писане by АВА Съб 6 Окт - 17:01

Естественото раждане е по-добро от гледна точка на грижите за бебето след това.Но и при секциото не е задължително възстановяването да е трудно.Всичко зависи от силата на организма.
АВА
АВА
VIP

Брой мнения : 6373
Регистрация : 02.05.2018

Върнете се в началото Go down

Как да родя – по естествен път или секцио? Empty Re: Как да родя – по естествен път или секцио?

Писане by ibis1981 Съб 6 Окт - 20:22

Преди шест месеца родих прекрасно момиченце. Избрах раждането да е по естествен път, единственото за което помолих беше упойката. Реших така да родя по две причини: Първата е че не исках да ме режат. За човек, който не е лежал и един ден в болница операциите ме плашат.
Втората причина е че исках да видя детето си веднага. Така че ако няма живото застрашаващи фактори за майката или за детето съм за естественото раждане.
ibis1981
ibis1981
Читател

Пол : Female
Брой мнения : 19
Регистрация : 30.06.2011

Върнете се в началото Go down

Как да родя – по естествен път или секцио? Empty Re: Как да родя – по естествен път или секцио?

Писане by shosholina Пон 22 Окт - 18:32

Много исках да родя по естествен път ,но уви съм с тесен таз ,а бебето беше едро и не можеше да мине и така родих със операция по принуда.Но съм с две ръце за естественото раждане.
shosholina
shosholina
Башмайстор

Чете : фантастика , криминале .трилъри
Пол : Female
Брой мнения : 933
Регистрация : 22.10.2018
Местожителство : Ямбол

Върнете се в началото Go down

Как да родя – по естествен път или секцио? Empty Re: Как да родя – по естествен път или секцио?

Писане by yu.todorova Вто 14 Апр - 10:51

Аз родих по нормален път . Секциото беше нежелано при мен ,макар и докторите настояваха дори ,уж защото бебето било едро и аз качих наистина супер много килограми . Бебето се роди 4.300 кг
Ако истински се налага ,разбира се съм за секцио ,но няма нищо лошо да започне нормално раждане ,евентуално ще се премине към операция ,ако видимо нещо се усложни или родилката не се справя.
yu.todorova
yu.todorova
Въздухар

Брой мнения : 2
Регистрация : 14.04.2020

Върнете се в началото Go down

Как да родя – по естествен път или секцио? Empty Re: Как да родя – по естествен път или секцио?

Писане by yuliyailieva Вто 14 Апр - 12:55

На 40 години си родих естествено по преценка на лекарката. Докато ме настаниха и бях с 10 см разкритие. Реших да поискам упойка, но ми казаха, че напъните не болят. Така и се оказа.
Иначе цял живот съм била за секцио.
Ако имаме второ детенце няма да се поколебая нито за миг, освен ако позицията му не налага секцио.
yuliyailieva
yuliyailieva
Въздухар

Брой мнения : 1
Регистрация : 14.04.2020

Върнете се в началото Go down

Как да родя – по естествен път или секцио? Empty Re: Как да родя – по естествен път или секцио?

Писане by str1987 Вто 14 Апр - 23:17

Родих нормално, немога да кажа че беше супер лесно раждане, но както хората казват всичко се забравя. Имаше момент, при които лекарите се чудеха дали да не ме срежат и по тази причина не ми сложиха и упойка, раждането като цяло продължи доста дълго, но за моя радост малката се роди нормално 3950 кг. ... Ако всичко е наред с майката и бебето съм с две ръце за нормално раждане, ако има и най-малкият проблем съм за секцио... Успех на всички бъдещи мами...

______________________________
"Наистина има рай на тази земя – рай, който обитаваме, когато четем хубава книга." Кристофър Морли
str1987
str1987
Маниак

Чете : Всичко, което ми грабне окото ;)
Пол : Female
Зодия : Scorpio
Брой мнения : 463
Регистрация : 03.01.2019
Местожителство : София

Върнете се в началото Go down

Как да родя – по естествен път или секцио? Empty Re: Как да родя – по естествен път или секцио?

Писане by Ellaa Нед 19 Юли - 1:35

И аз съм за нормално раждане, но за жалост след 18 часа опити за разкритие, дойдоха и ми казаха, че няма да се получат нещата и родих секцио. Първите 2 седмици бяха малко тежки, но после всичко стана по-лесно.
Ellaa
Ellaa
Читател

Брой мнения : 19
Регистрация : 14.06.2020

Върнете се в началото Go down

Как да родя – по естествен път или секцио? Empty Re: Как да родя – по естествен път или секцио?

Писане by Pebbles Stoycheva Сря 21 Апр - 16:25

За нормалното раждане съм ! Въпреки, че аз родих секцио по ред ред медецински причини!
Pebbles Stoycheva
Pebbles Stoycheva
Читател

Брой мнения : 10
Регистрация : 21.04.2021

Върнете се в началото Go down

Как да родя – по естествен път или секцио? Empty Re: Как да родя – по естествен път или секцио?

Писане by Bojidara01 Вто 1 Юни - 19:53

Преди 1 г. родих със секцио по спешност. Исках нормално раждане, но уви всичко се обърка на финала! Аз съм за нормално раждане, но ако има нещо, което поставя в опасност живота на бебето или майката, както в моя случай, няма страшно и от секциото! Всичко минава и се забравя, а радостта от детето е всеки ден 🤗
Bojidara01
Bojidara01
Читател

Брой мнения : 13
Регистрация : 02.08.2020

Върнете се в началото Go down

Как да родя – по естествен път или секцио? Empty Re: Как да родя – по естествен път или секцио?

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите