BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.


BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.

BGWorld
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BGWorldВход

Секцио – страшно ли е наистина?

power_settings_newLogin to reply
+24
Даря Златанова
Doria
ves
viki_alex
beb4enceto
Kaili
geri_dimitrova
jenia123
desi7y
Старшината
ognendar
plqsak
Smile23
desistela
naFarela
LStoyanova
allana
mi6a76
kremcheto
~ i.LLusion
poli8009
Zaharka
Ellendary
Renesita
28 posters

descriptionСекцио – страшно ли е наистина? - Page 2 EmptyСекцио – страшно ли е наистина?

more_horiz
First topic message reminder :

Секцио – страшно ли е наистина? - Page 2 4604

Раждането със секцио не престава да е спорна тема – независимо дали е мъж или жена, бъдеща майка или лекар, всеки човек има мнение. Когато е по медицински причини голям процент от хората го приемат, но когато е въпрос на избор, цезаровото сечение ли е най-правилният път за притеснената родилка и бебето й?

Най-често страхът на бъдещата майка е продиктуван от факта, че това все пак си е операция и от украсените страшни истории на приятелки и по форумите. За това попитахме четири майки, които са минали по този път за страха, възстановяването след секцио и дали биха родили по същия начин:

Беше ли ви страх от секциото?

Ж. Т. : Първият път – малко. После вече – още по-малко. Когато знаеш какво те очаква е по-лесно.

М. Д. : Да, беше ме страх, най-вече заради упойката.

В. С. : Да, много ме беше страх и въпреки това два пъти раждах секцио – така се налагаше. Усещането е страшно и неприятно – заради недоверието към лекарите, а и като прибавим кошмарните разкази на препатили в болниците хора, да си кажа честно не ми остана капка смелост!

А. П. Притеснявах се, защото беше нещо непознато, но анестезиологът дори успя да ме развесели.

Бързо ли се възстановихте?

Ж. Т. : Относително бързо. Основната ми мисъл беше новороденото бебе и исках да съм пълноценно с него, затова не мислех за болката и се раздвижвах още на другия ден.

М. Д. : Да, учудващо бързо и за мен самата.

В. С. : При първото секцио не се възстанових толкова лесно и бързо някъде за около месец, месец и половина като се има предвид, че не попаднах нито на добър лекар, нито на добър анестезиолог. Вторият път почти няма място за сравнение, докато дойдох в съзнание, имах усещането че съм се наспала добре и че мога веднага да стана да се разходя .

А. П. : Да, не очаквах да е толкова лесно и бързо.

Ако можете да избирате, бихте ли родили отново чрез секцио?

Ж. Т. : Да.

М. Д. : Ако не се налага по медицински показания, не бих родила отново секцио. Мисля, че естественото раждане е за предпочитане, тъй като си активен участник наравно с медицинския екип и можеш пълноценно да се насладиш на тази невероятна емоция да станеш майка.

В. С. : Честно казано мисля, че това е по-добрият начин за бебчето и определено пак бих избрала да родя чрез секцио !

А. П. : Да, определено.

Източник: http://az-jenata.bg

______________________________
Секцио – страшно ли е наистина? - Page 2 Creeping%252520up%252520on%252520caturday

descriptionСекцио – страшно ли е наистина? - Page 2 EmptyRe: Секцио – страшно ли е наистина?

more_horiz
Раждала съм два пъти. Първия нормално, втория секцио по медицински показания. Доста трудно приех че трябва да родя със секцио, но поради операция от миома не исках да рискувам. Важна е нагласата. Бях притеснена, защото след операцията излязох трудно от упойката и ми беше много зле два дни. След секциото с пълна упойка на обед вече се бях осъзнала, а след седмица все едно не бях оперирана. А и мисълта за бебето дава сили.

descriptionСекцио – страшно ли е наистина? - Page 2 EmptyRe: Секцио – страшно ли е наистина?

more_horiz
Секциото не е страшно и бързо забравяш болките при възстановяването. Но ако не е наложително, за мен е по-добре да се ражда нормално. Моето желание почти до края на бременността, беше да родя нормално, но по последни предписания се наложи да родя с операция.

descriptionСекцио – страшно ли е наистина? - Page 2 EmptyRe: Секцио – страшно ли е наистина?

more_horiz
Аз за нормалното раждане, но поради медицински причини трябваше със секцио да родя. Да си призная доста рев изревах за което, исках си нормално, радвам се, че не съм настояла иначе момченцето ми нямаше да е на бял свят . А за възстановяване мога да кажа, че до няма и седмица се чувствах перфектно, може и от годините да е, не съм много малка на 27 в момента, а на 25 родих. Също и от организма си зависи, а със свалянето на кг почти една година докато си ги възстановя. Трудно, но си заслужава

______________________________
I' ll always love you and then 👼

descriptionСекцио – страшно ли е наистина? - Page 2 EmptyRe: Секцио – страшно ли е наистина?

more_horiz
Аз родих със секцио /по желание/ и то със спинална упойка /бие се в гръбначния стълб и не чувстваш нищо от кръста надолу/ и това беше най-доброто решение,което бях взимала до момента. Много зависи и от самия лекар,на мен ми се падна много способен,самата ми операция е с три шева,а белег почти нямам вече /родила съм 2007г/. А за свалянето на килограми,аз почти нищо не свалих,детето се роди 3,200 кг, а през цялата бременност наддадох само 8 кг.
И сега ако трябва да избирам нормално или секция,пак бих избрала секцио.

______________________________
Секцио – страшно ли е наистина? - Page 2 Tumblr_nuh9a6wQeS1qa0mpyo1_500

descriptionСекцио – страшно ли е наистина? - Page 2 EmptyRe: Секцио – страшно ли е наистина?

more_horiz
Не бих казала, че е страшно. По време на операцията не усещаш нищо, след това боли, но е поносимо

descriptionСекцио – страшно ли е наистина? - Page 2 EmptyRe: Секцио – страшно ли е наистина?

more_horiz
Аз съм за нормалното раждане, но ако се налага - тогава - секцио.

descriptionСекцио – страшно ли е наистина? - Page 2 EmptyRe: Секцио – страшно ли е наистина?

more_horiz
След секциото една седмица ходех като пребито куче :(

descriptionСекцио – страшно ли е наистина? - Page 2 EmptyRe: Секцио – страшно ли е наистина?

more_horiz
Секциото понякога спасява живота на майката и на бебето. Така че не , не е страшно.

descriptionСекцио – страшно ли е наистина? - Page 2 EmptyRe: Секцио – страшно ли е наистина?

more_horiz
Не е толкова страшно, по-лошо е след операцията.Болките и възстановяването.

descriptionСекцио – страшно ли е наистина? - Page 2 EmptyRe: Секцио – страшно ли е наистина?

more_horiz
Родих близнаци секцио. Още на другия ден си ставах и хидех нормално.

descriptionСекцио – страшно ли е наистина? - Page 2 EmptyRe: Секцио – страшно ли е наистина?

more_horiz
privacy_tip Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите
power_settings_newLogin to reply