BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.


BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.

BGWorld
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BGWorldВход

descriptionЧетенето ни поддържа във форма  EmptyЧетенето ни поддържа във форма

more_horiz
Четенето ни поддържа във форма  00008987


Колко често взимате книга в ръце, за да почетете? Без съмнение отговорът е такъв, че хората от миналото ще ви се присмеят. Не само липсата на време, а цялостният ритъм на живот така е пренаредил приоритетите на съвременния човек, че на книгите рядко им идва редът.

В същото време обаче, четенето е от съществено значение както за психическата, така и за физическата кондиция, тъй като ни позволява да се отърсим от всекидневния стрес, да се откъснем от реалността и напрежението на забързания делник, пишат от zdrave.bg

Кои са най-положителните страни на това да вземем книга в ръце и да се „потопим“ в нейната ралност?

Стимулира мозъчната дейност

Умът в най-голяма степен се възползва от четенето. Редовните занимания с книга в ръка поддържат функциите на мозъка ни в добро състояние, което, точно както при физическите тренировки, се нуждае от постоянство и редовни грижи.

Премахва стреса

Съвременният човек е изцяло в подчинение на забързания ритъм на живот, т.е. и на стреса. Когато обаче се отдаде на приятна книга, красотата на използвания от автора език и сцени, които ни пренасят сякаш в друг свят, са в състояние да премахнат напрежението. Особено ефективно действащи в тази посока са книгите с фантастика, показват изследванията.

Четенето ни поддържа във форма  83835796

Обогатява интелекта

Без съмнение, четенето и то най-вече на художествена литература обогатява речника ни. Дори несъзнателно ние запомняме думи, които бавно, но трайно започваме да използваме.

Освен че подобрява речниковия ни запас, четеното изглажда някои основни грешки от правописен характер, които допускаме.

Събужда идеите

Доказано е, че четеното ни кара да бъдем по-изобретателни, дава ни нови идеи, които взимаме от един измислен свят, но прилагаме в реалния.

Безвредно приспивателно

Не на последно място, за човек, който е свикнал да заспива с книга в ръка, четенето е сигнал за тялото, че е време за почивка. Така сънят е здрав и пълноценен, носи бодрост и отмора.

Четенето ни поддържа във форма  109431593

Източник: http://woman.hotnews.bg

______________________________
Четенето ни поддържа във форма  Creeping%252520up%252520on%252520caturday

descriptionЧетенето ни поддържа във форма  EmptyRe: Четенето ни поддържа във форма

more_horiz
Ем, да .. но все по-рядко хората четат. А и аз ставам много по-раздразнителна, когато взема книга. Не искам да ме прекъсват и докато не я прочета не я оставям и приличам на озъбено куче. Това хич не е полезно и ми е доста кофти състояние, което се опитвам да избягвам .. или още по-добре да премахна.

______________________________
.. Hell is a teenage girl ..

descriptionЧетенето ни поддържа във форма  EmptyRe: Четенето ни поддържа във форма

more_horiz
Vania написа:
Ем, да .. но все по-рядко хората четат. А и аз ставам много по-раздразнителна, когато взема книга. Не искам да ме прекъсват и докато не я прочета не я оставям и приличам на озъбено куче. Това хич не е полезно и ми е доста кофти състояние, което се опитвам да избягвам .. или още по-добре да премахна.


Не е така, Ване. Около мен все повече хора четат и броят им постоянно се увеличава, което може само да радва 😉

______________________________
Четенето ни поддържа във форма  Creeping%252520up%252520on%252520caturday

descriptionЧетенето ни поддържа във форма  EmptyRe: Четенето ни поддържа във форма

more_horiz
Ами от моите познати да кажа, че едно 45% четат..
Когато хвана една книга искам от останалите тишина и спокойствие и хабя доста нерви, докато си го извоювам така да се изразя.. Както каза Ваня, като озверяло куче Четенето ни поддържа във форма  2115147716 Но какво пък, 5 минути раздразнение, за сметка на цял ден тишина и четене на спокойствие Четенето ни поддържа във форма  2115147716 Научила съм се да изключвам останалия свят и да се потопя в книгата.. Забравям за останалите, дори не ги чувам хвана ли книга
За мен няма по голяма почивка от четенето на книга :slynce:

______________________________
Четенето ни поддържа във форма  4454149a
Even if the path is a little blurry, KEEP WALKING.
You'll focus in when you know what you want.
Then the picture of your life will be crystal clear.
JUST DON'T EVER GIVE UP and DON'T EVER STOP WALKING
.

Четенето ни поддържа във форма  4965902g

descriptionЧетенето ни поддържа във форма  EmptyRe: Четенето ни поддържа във форма

more_horiz
Обичам да чета. Четенето ми действа ободряващо. Помага ми да се отпусна, когато съм под голямо напрежение. Отвлича ме от проблемите. Книгите са моето развлечение и почивка.

descriptionЧетенето ни поддържа във форма  EmptyRe: Четенето ни поддържа във форма

more_horiz
Книгите ме успокояват. Когато прочета някоя книга винаги съм много отнесена, защото все си мисля за нея и понякога това ми пречи да уча, затова чета книтите през лятото

descriptionЧетенето ни поддържа във форма  EmptyRe: Четенето ни поддържа във форма

more_horiz
Обожавам да чета. Подариха ми електронен четец и се оказа много полезен. Колко изненадващо Четенето ни поддържа във форма  2115147716

descriptionЧетенето ни поддържа във форма  EmptyRe: Четенето ни поддържа във форма

more_horiz
Четенето за мен си е храна за душата  Четенето ни поддържа във форма  1997570614 Винаги след поредната "порция" четене се чувствам отпочинала и определено в чудесно разположение на духа :whistle: 

______________________________
Четенето ни поддържа във форма  335495c

descriptionЧетенето ни поддържа във форма  EmptyRe: Четенето ни поддържа във форма

more_horiz
Да четеш е хубаво и те отпуска , но докато те грабне някоя книга може да мине време . Поне при мен е така . Прочела съм някоя супер интересна за мен книга и търся друга също толкова интересна , но няма ... И понякога заради това ти се отказваш от четенето за малко .

descriptionЧетенето ни поддържа във форма  EmptyRe: Четенето ни поддържа във форма

more_horiz
privacy_tip Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите
power_settings_newLogin to reply