Сред препоръчаните от Forbes дестинации е и Делтата на Окаванго в Ботсвана - една от най-необичайните екосистеми. Това е най-голямата вътрешноконтинентална делта в света, с площ 15 000 кв. км. Делтата е с богато биологично разнообразие и е международно призната като обект от екологично значение.

Тази пълноводна река не се влива във водоем, не пресъхва, а се разлива в пясъците на пустинята Калахари. Губейки до 95% от капацитета си, водите ѝ образуват лабиринт от канали, острови, лагуни и тръстикови мочурища. Част от речните канали захранват езерото Нгами. В централната част на делтата се намира Националният парк Мореми.


http://www.webcafe.bg



Делтата на Окаванго Images?q=tbn:ANd9GcQkK_8lez8JGQS0pXPyfCO6dYDJQZomemQkiHxV0gcC02digreFEg

Делтата на Окаванго Images?q=tbn:ANd9GcREsf-PAX43ZgSY7VIguXHc6L0yNGRb4v2199lmqhBYa0tEh82dDw

Делтата на Окаванго Images?q=tbn:ANd9GcR2OxXeMeeKazrqjRqUsdu97cYQioFf5txAtwGsIN9zNsezTV0h

Делтата на Окаванго Images?q=tbn:ANd9GcSLcBuONN2JeuwiQy436av5DY_a6dRF9y_cLg1LU_ytMCqj20ZR1Q

Делтата на Окаванго Images?q=tbn:ANd9GcRY0vWHA8Mm7MdASj4xXflE6Kl6SGVLydrE57dStIB6FzOsCK7O

______________________________
˙·٠•● ˙·٠•● ˙·٠•● ˙·٠•● ˙·٠•● ˙·٠•●

Go on and pull me under, cover me with dreams, love me mouth to mouth, now you know I can't resist 'cause you're the air that I breathe...

˙·٠•● ˙·٠•● ˙·٠•● ˙·٠•● ˙·٠•● ˙·٠•●
Делтата на Окаванго 5ebeb31088bcb1a926e7566de5806468
Делтата на Окаванго Animated_gif_024_hippo