BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.


BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.

BGWorld
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BGWorldВход

Аз, вещицата

power_settings_newLogin to reply
+35
mi666i
snejana90
tanbul
e4o1976
Радост
petentse
rusokoskata7
Marti4ka
мяу
marmorko
pissytooo
renesme_cullen
Jus7_me
beni1979
liusi
galileo414
krasi82
reni78
lusnika
antoan
Ashlie
aranna
Alliana
beti
tanqdimi
Uniquemer
Thea
miat
JoInT{}MaNia4ka
~ Mistery writer ~
beatriche37
leprikon4e
нел-j
MuryG
Zaharka
39 posters

descriptionАз, вещицата - Page 3 EmptyАз, вещицата

more_horiz
First topic message reminder :

Аз, вещицата

Аз, вещицата - Page 3 3436449b

Автор: Дебора Харкнес
Издател: Бард
Раздел:
* Фантастика, фентъзи. Хорър
* Световна проза
* Преводна художествена литература
* Художествена литература

Цена: 17.99 лв.

Очаквайте на 28.03.2011.

Хипнотичен роман - вампир на хиляда години, омагьосана вещица и закодиран ръкопис, който ги събира.

ОМАГЬОСАНИЯТ РЪКОПИС

Дълбоко в сърцето на Оксфордската Бодлианска библиотека Даяна Бишъп попада на омагьосан алхимичен ръкопис като част от своята научна работа. Даяна произхожда от видно вещерско семейство, но не иска да има нищо общо със свръхестественото. Затова след като хвърля един повърхностен поглед на книгата и си записва няколко неща, тя я връща обратно. Но нейното откритие предизвиква суматоха и скоро към библиотеката се втурват орди от вещици, демони и вампири. Даяна се е натъкнала на желано от всички богатство, изгубено от векове, а тя е единственото същество, което може да развали магията му.

Дебора Харкнес създава изключително изобретателно четиво, в което се преплитат история и магия, романтика и съспенс. Даяна е дръзка героиня, която среща своя равностоен партньор в лицето на вампира експерт по генетика Матю Клермон. Тя постепенно му се доверява, докато накрая връзката им се превръща в интимност, която прекрачва непоклатими табута. Този интелигентен и сложен сюжет проследява усилията им да разгадаят тайната на ръкописа, чиито страници ги примамват към тайнствено минало и несигурно бъдеще.

„Аз, вещицата” се превърна в международна сензация в повече от трийсет страни по света!


Последната промяна е направена от Zaharka на Вто 12 Юни - 19:56; мнението е било променяно общо 1 път

______________________________
Love me if you can, hate me if you dare!

descriptionАз, вещицата - Page 3 EmptyRe: Аз, вещицата

more_horiz
Еееее, най-сетне то не беше чакане то не беше чудо аз вече забравих за какво иде реч ...... |-(

descriptionАз, вещицата - Page 3 EmptyRe: Аз, вещицата

more_horiz
Е... Дано да я дочакаме вече тази книга.

descriptionАз, вещицата - Page 3 EmptyRe: Аз, вещицата

more_horiz
Дано поне и френските изрази да преведат тоя път,че тогава като я четох за пръв път хал хабер си нямах от френски хД /Ама нещо тая корица ми е много...странна.А пък да не говорим,че уж и филм щеше да има..

______________________________
Аз, вещицата - Page 3 Tumblr_m39faxIMeq1rncu43o1_500

descriptionАз, вещицата - Page 3 EmptyRe: Аз, вещицата

more_horiz
Най-накрая. Нямам търпениеее. Първата беше страхотна, от тази очаквам повече. ❤

______________________________
Аз, вещицата - Page 3 Kids,child,girl,kid,kitty,meow-ede632b6daf4a629a0208b1f2592d17d_h

Хората, които най-трудно обикваме, имат най-голяма нужда от любов..!

descriptionАз, вещицата - Page 3 EmptyRe: Аз, вещицата

more_horiz
нел-j написа:
Това звучи добре, една книга ли е или поредица ?


Мисля, че е трилогия, но те уверявам, че има какво ново да се види в първите две, които съм чела.

JoInT{}MaNia4ka написа:
Te!a написа:
Мога и още повече да те убия - трета пък пише (пак там), че излиза по някое време 2013! ❌
И то сега като ни стане интересно доста ще си почакаме...



Стига бе, искаше ми се да прочета поне една книга, която да не се състой от поредица...
Ужастно.


Ако искаш пробвай с книгите на Изабел Абеди : "Луциан" и "Шепот". Доколкото знам само тези са излезли на български, другите можеш да намериш на немски. Двете книги са коренно различни. Шепот е по-скоро криминале с любовна история. Предупреждавам: Луциан не е за всеки. Според мен тя е по-хубава от двете, но това си е мое лично субективно мнение Аз, вещицата - Page 3 909357165

Аз съм много приятно изненадана и от двете части. Всеки детайл е подробно описан, на Харкнес едва ли й е било лесно да намери цялата тази информация и да бъде толкова изчерпателна, но имам само една забележка
Spoiler :
, при цялото ми възхищение грешките в немските изречения направо ми бъркат в здравето, защото осем години изучаване на немски не могат да не ме хвърлят в ужас при тези изречения. Не искам да изглеждам критична, но авторката можеше да поиска помощ от някой що годе знаещ немски....

descriptionАз, вещицата - Page 3 EmptyRe: Аз, вещицата

more_horiz
Вчера я дочетох и тази даже повече ми хареса от 1-ва а края и е страхотен много ме зарадваха Даяна и Матю няма да издавам с какво да е интерестно за тези които още не са я прочели кара те да тръпнеш в очакване за следващата обачее..... изтръпвам от ужас ако я проточат пак толкова дълго докато я издадат направо буквално ще побелея ............... :wasnotme:

descriptionАз, вещицата - Page 3 EmptyRe: Аз, вещицата

more_horiz
beni1979 написа:
Вчера я дочетох и тази даже повече ми хареса от 1-ва а края и е страхотен много ме зарадваха  Даяна и Матю няма да издавам с какво да е интерестно за тези които още не са я прочели кара те да тръпнеш в очакване за следващата  обачее..... изтръпвам от ужас ако я проточат пак толкова дълго докато я  издадат направо буквално ще побелея ............... :wasnotme:


Много ми хареса! Даже повече от първата. В началото ми беше малко мудно и не много интересно, но после ме плени. Да, краят беше много хубав, макар че частта със Сара и Ем малко не я разбрах. Сигурно ще се разкрие в третата книга. Няма съмнение, че моят любимец е Галоуглас. Леле това момче е страшен сладур, а коментарите, които пуска ме спукват от смях. Харесва ми комбинацията от заплашителната му фигура и някак по-разчупеното му поведение. Сега започва голямото чакане за следващата книга. Дано е по-скоро!!

Последната промяна е направена от renesme_cullen на Сря 11 Юни - 20:06; мнението е било променяно общо 1 път

______________________________
Аз, вещицата - Page 3 Kids,child,girl,kid,kitty,meow-ede632b6daf4a629a0208b1f2592d17d_h

Хората, които най-трудно обикваме, имат най-голяма нужда от любов..!

descriptionАз, вещицата - Page 3 EmptyRe: Аз, вещицата

more_horiz
да.......... поредицата е интерисна, макар че втората книга е малко мудна. Надявам се,че в третата книга ще има повече екшън и още повече еротика

descriptionАз, вещицата - Page 3 EmptyRe: Аз, вещицата

more_horiz
Изключително съм впечатлена от двете книги и за последните 2 години никоя друга книга не ме грабва като тях. Третата книга ще излзе през 2014, но все още няма определена дата. Галоуглас и Хамиш ще имат по-важни ролички. Aко Бард са толкова "бързи", както с втората, принас може да излезе и през 2015.
Докато четях книгите се поразрових в Гугъл и открих, че Сет-Тур(Sept-tours) наистина съществува и е хотел, действителен е и алхимичния ръкопис Aurora...Потърсете ги.

descriptionАз, вещицата - Page 3 EmptyRe: Аз, вещицата

more_horiz
Страхотни книги!

descriptionАз, вещицата - Page 3 EmptyRe: Аз, вещицата

more_horiz
Аз, вещицата - Page 3 1871_pic_1


Книгата на живота




„История, наука и непредвидими паранормални герои със скрити мотиви: вихрен финал на звездната поредица!“

Лайбръри Джърнъл


След вълнуващо пътешествие във времето в „Нощна сянка“, втората книга от вълшебната поредица на Дебора Харкнес, вещицата историк Даяна Бишъп и вампирът учен Матю Клермон се връщат в настоящето, за да се изправят пред нови кризи и стари врагове. В Сет-Тур, родовия дом на Матю, те се събират с героите от „Аз, вещицата“ – с едно важно изключение. Но истинската заплаха за бъдещето им тепърва ще се разкрие и когато това става, намирането на Ашмол 782 и липсващите му листа става още по-наложително. В последния том на трилогията Харкнес задълбочава темите за властта и страстта, за семейството и привързаността, за миналите деяния и сегашните им последици. В родови къщи и университетски библиотеки, с помощта на древно познание и модерна наука, от хълмовете на Оверн до дворците на Венеция и отвъд, двойката най-сетне научава онова, което вещиците са открили преди много векове.

„Последната част от трилогията е продадена в милионен тираж в Съединените щати и е четена със затаен дъх в още 38 страни.“

Лайбръри Джърнъл

______________________________
Love me if you can, hate me if you dare!

descriptionАз, вещицата - Page 3 EmptyRe: Аз, вещицата

more_horiz
Hай-накрая, ще си я взема на панаира най-вероятно. <3<3<3

______________________________
Аз, вещицата - Page 3 Kids,child,girl,kid,kitty,meow-ede632b6daf4a629a0208b1f2592d17d_h

Хората, които най-трудно обикваме, имат най-голяма нужда от любов..!

descriptionАз, вещицата - Page 3 EmptyRe: Аз, вещицата

more_horiz
Ако някой я има може ли да ми я изпрати emaila mi e malkata_pisanka1989@abv.bg

descriptionАз, вещицата - Page 3 EmptyRe: Аз, вещицата

more_horiz
Ако някой има трета част моля да ми я прати petentse@gmail.com

descriptionАз, вещицата - Page 3 EmptyRe: Аз, вещицата

more_horiz
Ако някой я има може ли и на мен да ми я прати.Благодаря предварително lex1@mail.

descriptionАз, вещицата - Page 3 EmptyRe: Аз, вещицата

more_horiz
и аз се нареждам с молба за третата книга e4o1976@abv.bg

descriptionАз, вещицата - Page 3 EmptyRe: Аз, вещицата

more_horiz
Аз си я купих на хартия на панаира на книгата. Още не съм я прочела, но ще споделя мнение като я изкълва.Дано да ми хареса като първите две и да има хубав край! /обичам книгите да свършват хубаво, особено поредиците/

descriptionАз, вещицата - Page 3 EmptyRe: Аз, вещицата

more_horiz
Прочетох я - УНИКАЛНА! Много очаквани и неочаквани обрати, които лично за мен я направиха в пъти по - интересна от първите две. Остави ми едно приятно усещане, а Галоуглас... ох, обичам го! <3 :д

______________________________
Аз, вещицата - Page 3 Kids,child,girl,kid,kitty,meow-ede632b6daf4a629a0208b1f2592d17d_h

Хората, които най-трудно обикваме, имат най-голяма нужда от любов..!

descriptionАз, вещицата - Page 3 EmptyRe: Аз, вещицата

more_horiz
Прочела съм само първата книга и определено доста ми хареса :) надявам се и другите две да ми допаднат :)

descriptionАз, вещицата - Page 3 EmptyRe: Аз, вещицата

more_horiz
Преди малко завърших поредицата. Прочетох я за седмица и мога да кажа, че в книгите нямаше нито един скучен момент. Книгите са страхотни! Хареса ми това, че авторката умело е преплела история, алхимия и генетика с художествена измислица. Личи си че е правила задълбочени проучвания докато е писала книгите и е задълбала в материи, които биха били скучни, ако не бяха по толкова интересен начин поднесени. Финалът на поредицата беше удовлетворяващ, макар че след последната страница останах с едно чувство на незавършеност и с въпроси на които така и не бе отговорено.

descriptionАз, вещицата - Page 3 EmptyRe: Аз, вещицата

more_horiz
privacy_tip Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите
power_settings_newLogin to reply