BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.


BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.

BGWorld
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BGWorldВход

Към потребителите: Раздел за "Братството на черния кинжал"

power_settings_newLogin to reply
+23
matricata_rap@abv.bg
Бойка
Dangel
mi666i
natali_al
asayva
marisima
tm2016
Galka84
nmk_262
Krasirusabvbg
NETI8888
alliz83
vampir4eto666
renesme_cullen
ghiata
mizrahi
medychy
snejana_78
Poison Ivy
shani88
Shinbi
~ i.LLusion
27 posters

descriptionКъм потребителите: Раздел за "Братството на черния кинжал" - Page 2 EmptyКъм потребителите: Раздел за "Братството на черния кинжал"

more_horiz
First topic message reminder :

Тази тема я отварям тук, за да видят всички, не само хората от екипа, но и потребителите и най-вече любителите на книги.
Искам да знам би ли имало интерес да отворя раздел за поредицата "Братството на черния кинжал". Ще отворя анкети, теми за героите, за снимки и т.н., разбира се ако имам подкрепата ви .. и се обръщам лично към вас, тъй като съм една твърдоглава администраторка и като си наумя нещо го правя, но въпроса не е там .. искам да знам, дали ще бъде предизвикам интерес с него!? Дали ще ми помогнете да го развия!?
С нетърпение ще очаквам отговорите ви и естествено ако имате някакви идеи ..
:slynce: :slynce:

______________________________
.. Hell is a teenage girl ..

descriptionКъм потребителите: Раздел за "Братството на черния кинжал" - Page 2 EmptyRe: Към потребителите: Раздел за "Братството на черния кинжал"

more_horiz
Страхотна поредица! Моят любимец е Фюри.

descriptionКъм потребителите: Раздел за "Братството на черния кинжал" - Page 2 EmptyRe: Към потребителите: Раздел за "Братството на черния кинжал"

more_horiz
Чудех се дали да отворя тема със заглавие: Дж. Р. Уорд – Кървава целувка – сапунка или приказка. Но реших, че няма смисъл от толкова много отделни теми. А и аз няма да хваля, ще споделя разочарованието си  Към потребителите: Раздел за "Братството на черния кинжал" - Page 2 613795249
Когато поредицата Братството на черния кинжал излезе, потрих ръце от задоволство. Нова, интересна поредица, с продължение... Идеално. Книгите за Рот и Рейдж ги изпапках като топъл хляб и се облизах за следващата порция. За Зи скоро нямаше да излезе, та не издържах и я прочетох на английски. Става ясно, че всяка книга е за брат и неговата половинка. Естествено в един момент почват да се разводняват историите. Когато излезе Пътеводителя – дори не го четох, само частта за Зи. Все пак ми е любимец.  :crazy:  А и започнах сериозно да се съмнявам в нормалността на авторката? Ходи си на гости с Братята, споделя си тайни с тях? Интервюта? Не разбрах дали не ги е поканила вкъщи. Не дочетох. Нещо не си представям тия 120 килограмови двуметрови пичове да трополят нагоре-надолу по стълбите в тях. Хонорарите няма да й стигнат за ремонт.
За Куин и Блейлок няма да коментирам – реверанс към една различна част от обществото. Има такива хора, много от тях намират подходящия човек за тях в живота. Заслужават щастие. Всеки има право на такова. НО сериозно се запитах ДАЛИ авторката е чела предишните си книги? Когато Бела беше в имението и беше в период на нужда всички Братя награбиха половинките си за секс маратон, а единаците се усамотиха в Дупката, за да се опушват. Зи беше като сдъвкан и изплют след като премина всичко. И сега стигаме до кифлата Лейла, която Е в имението, Е в период на нужда и САМО Куин разбира за това??? Уорд определено не знае какво е писала. Определено. Не разбрах как Куин я е обслужил без никой да рабере, че има разгонена женска? Не е миришел на секс явно. Па и е ходил да се бие, щот нали дежурства дава. Локуми, локуми и да си призная честно – за мен е обида към читателите. Не сме тъпи. Затова и написах „Сапунка” в началото. Същата таз кифла вече се предложи на Кор, разбираемо, нали й е на сърцето. Ма в някоя от бъдещите локумки, защото на това ми прилича вече поредицата, тя ша се земне с него. Явно барабар с бебката ще са при него. Само не мога да си представя как Куин ще реагира като баща. Нали за вампирите дъщерите са като скъпоценни камъни??? Но предполагам, че до тогава ще се е изяснило, че Кор е незаконен брат на Тор ( както се случва в сапунките – героят от епизод 22 в 222 се оказва изчезналият брат на един от главните герои; в случая непризнат от бащата на Тор син). Та в духа на розовите очила всички вече ще са едно огрооомно любящо семейство.  
После излезе Кралят. Хареса ми. Определено. Минало, настояще, бъдеще – добре бяха преплетени и вече не се мъчих с 480+ страници, а с <300.
При Трез си поплаках – сянката най-накрая намери смисъл на живота си и така лошо приключи всичко за него. Но брат му се уреди, което е добре. А и предвид способността на Майката на расата да връща живот, в духа на добрата сапунка, нищо чудно да му върнат любимата в 17, 18...20 книга? Възможно. Но Сенките ми харесаха.
И стигаме до Парадайз и Крейг. Поне за тях се предполагаше, че ще е книгата, според анотацията. Да, ама не. 80% е за проблемите на Мариса и Бъч. Тя се чуди Защо Бъч не ми дава да му духам? А Ченгето, като добър хелрен, се пита какво не е наред с неговата шелан. Изключая малко телефонен секс между Парадайз и Крейг в по-голямата част те не присъстват. По мое мнение. Едва накрая, когато се изяснява кой е убиецът на младата вампирка и Крейг спасява живота на Пари има някакво развитие. Естествено Крейг получава заслужена награда – една принцеса на расата и вече не е от плебса, а от глимерата, на която УЖ иска да отмъсти. Нещо през цялата книга се разминава с приоритетите си, ма карай. Нали има хепи енд – като в приказка. Принцесата целунала жабата и тя се превърнала в принц. И заживели щастливо... Както прочетохме. Затова се чудех дали това не е една от поредните приказки, които Уорд е вмъкнала.
Чудех се и защо заглавието е Кървава целувка? В един момент реших, че има нещо общо със сълзите – нали вампирите плачат с кървави сълзи? Има логика – Крейг се отказва от целта си да убие някои хора от глимерата, защото вече е част от тях. И си е поплакал малко, все пак е такова кораво копеле. Но нищо чудно Кралят да му подари домът в който е бил убит баща му – за компенсация. За мен авторката определено се изхаби в тази тема. Да не говорим, че в последните книги забелязвам промяна в начина на писане. Сякаш някой друг го е правил вместо нея. От там може би и големите недомислици. Вече няма да проверявам Кога ще излезе следваща книга. За мен поредицата вече е приключена.
Слава Богу, има толкова нови и интересни книги за четене.

Последната промяна е направена от asayva на Пон 24 Апр - 14:39; мнението е било променяно общо 1 път

descriptionКъм потребителите: Раздел за "Братството на черния кинжал" - Page 2 EmptyRe: Към потребителите: Раздел за "Братството на черния кинжал"

more_horiz
От тази поредица е първата книга,която си купих сама и толкова много ме зариби,че просто нямах търпение за още.За мое съжаление не съм си купувала и чела другите книги след деветата. Книгите станаха просто огромни и тъкмо почнех да чета,и нямах търпение да свършат,което е жалко Към потребителите: Раздел за "Братството на черния кинжал" - Page 2 4098588861 Просто ми станаха леко досадни и скучни на моменти,и точно заради това я изоставих като поредица.

descriptionКъм потребителите: Раздел за "Братството на черния кинжал" - Page 2 EmptyRe: Към потребителите: Раздел за "Братството на черния кинжал"

more_horiz
asayva, много точен и хубав коментар на поредицата. Абсолютно съм съгласна поредицата не е това, което беше. Според мен Уорд вече тотално се изчерпа. Вместо да върви към някакво развитие поредицата зацикли и тъпче на едно място, вече няколко книги. В продължение на няколко книги се предъвква историята на кифлата Лейла, която така и не можа да си намери място докато не беше напълно "обслужена", пък после реши, че иска и Кор да я "обслужва".Ако има книга от поредицата, която не изгарям от желание да чета, то това е именно нейната книга. По-дразнеща и безлична героиня от нея просто няма в поредицата. Много по-интересна ми беше историята на Асейл и Сола, но уви нещата там свършиха наникъде и май няма да получат подходящ завършек. Доколкото разбрах и за връщането на Селена си права, някъде бях чела, че Уорд има точно такива планове. Но каквото и да измисли, определено си личи, че поредицата не е това, което беше и Уорд пише не подтиквана от творческо вдъхновение, а разтяга локуми с комерсиална цел.

descriptionКъм потребителите: Раздел за "Братството на черния кинжал" - Page 2 EmptyRe: Към потребителите: Раздел за "Братството на черния кинжал"

more_horiz
Първоначално поредицата ми хвана окото. Признавм си, четох книгите с голяма удоволствие и се забавлявах с братята. НО. Това беше до към 8 книга. После започна да се разводнява - неизвестни сестри (полубогини), паднали светещи ангели (макар, че образът е наистина забавен). Изведнъж се оказа, че едва ли не половината човечество се е пръкнало от неизвестнен родственик на Рот Към потребителите: Раздел за "Братството на черния кинжал" - Page 2 613795249.
Сюжета на индивдуалните истории вече е прекалено познат. Оставам с впечатлението, че вече съм го чела и знам развитието. За това и прекратих с четенето на поредицата. Не ме блазни дори идеята за нови герои.

descriptionКъм потребителите: Раздел за "Братството на черния кинжал" - Page 2 EmptyRe: Към потребителите: Раздел за "Братството на черния кинжал"

more_horiz
Опитам се да прочета книга 15 и 16 но не мога да ги намеря

descriptionКъм потребителите: Раздел за "Братството на черния кинжал" - Page 2 EmptyRe: Към потребителите: Раздел за "Братството на черния кинжал"

more_horiz
Бойка написа:
Опитам се да прочета книга 15 и 16 но не мога да ги намеря

Имейл адрес?

descriptionКъм потребителите: Раздел за "Братството на черния кинжал" - Page 2 EmptyRe: Към потребителите: Раздел за "Братството на черния кинжал"

more_horiz
Супер аз съм за

descriptionКъм потребителите: Раздел за "Братството на черния кинжал" - Page 2 EmptyRe: Към потребителите: Раздел за "Братството на черния кинжал"

more_horiz
Ооо страхотна идея, аз също съм голям фен на поредицата. Браво за идеята.

descriptionКъм потребителите: Раздел за "Братството на черния кинжал" - Page 2 EmptyRe: Към потребителите: Раздел за "Братството на черния кинжал"

more_horiz
Още не мога много да се ориентирам в сайта 😅. Отворихте ли раздел и къде мога да чета ако има преводи ?
Търся книгите на Дж.Р.Уорд от Братството на черния кинжал №15, 16, 17 и 17,5, 18

descriptionКъм потребителите: Раздел за "Братството на черния кинжал" - Page 2 EmptyRe: Към потребителите: Раздел за "Братството на черния кинжал"

more_horiz
Съгласна съм с написаното от asayva. След книгата за Зи стилът на писане на Уорд се промени, както и структурата на книгите и историите. Липсват ми дори лесърите. Но пък има нещо в този създаден от нея свят,което не мога да назова, но ме кара да се връщам към книгите за братята. Не намерих книгите на български, затова ги чета на английски. Последно прочетох "Топло сърце през зимата", което е продължение на историята за Трез и Селена. Прочетох и книгите за учениците. Нещата, които не ви допадат за жалост продължават. На моменти докато чета и аз съм wtf. Не знам къде е проблема, в Уорд или в екипа, с който работи, защото тя многократно е казвала, че е ужасна в запомнянето на детайли и разчита на други за това. В едно интервю, което гледах, обясни повечко, за образите и картините, кото вижда. Каза, че дори е ходила на лекари, но не е било констатирано заболяване или психически проблем. Разказа как сутрин веднъж след като излиза от банята и баааам, зоната я връхлита и в следващия момент вече е с чаша кафе в ръка, без да има спомен да се е обличала, да слиза по стълбите да пуска кафе машината и т.н. Вижда образи и картини,които описва. Все още не е ясно какви са тези ковчези в гаража на имението, но за тях казва.че ги е "видяла" и че е почувствала, че е важно да бъдат включени.
С Лейла според мен Уорд удари дъното откъм изграждане на образ. Айсел ми е малко като Ривендж 2.0 .А и историята завърши сходно. Имах големи надежди за Мърдър.В началото на книгата не можех да прочта повече от 5 страници и да не заспя. Действието живна, но пък около него имаше дроста дребни неща кото ме дразнят, а и Сара ми е малко Джейн 2.0,което е ок,харесвам Джейн( а и ѝ завиждам).
Четох някъде, че мадамата, която Троу пусна от кладенеца май ще е гаджето на Леш(изненада,изненада).
А и книгите за вълците имат добри отзиви. Четох коментари,че последната издадена книга била стил олд скуул Братството.

Та аз продължавам да чета поредицата, макар да виждам недомислията.Атмосферата, която създават книгите за мен не мога да опиша по друг начин освен като чувството да се завърнеш в къщи. Затова в този случай съм избрала да си затворя едното око, да чета със сърцето си и да дам почивка на ума си.
На мен тема за Братството би ми била интересна, като гледам има разнополюсни мнения за книгите, така че мисля, че ще се получи дискусия.

descriptionКъм потребителите: Раздел за "Братството на черния кинжал" - Page 2 EmptyRe: Към потребителите: Раздел за "Братството на черния кинжал"

more_horiz
privacy_tip Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите
power_settings_newLogin to reply