BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.


BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.

BGWorld
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BGWorldВход

Отбор :Майки-юнаци"

power_settings_newLogin to reply
+6
Petia
poli8009
~ Mistery writer ~
Fallen_AngeL
~ i.LLusion
desistela
10 posters

descriptionОтбор :Майки-юнаци" - Page 2 EmptyОтбор :Майки-юнаци"

more_horiz
First topic message reminder :

Призовавам всички майки и татковци/ако има такива,моля да не се крият/ да напишат за проблемите с децата си,това което ги интересува и искат други гледни точки.Нека споделим опита си.

Тинейджъри и млади хора питайте тука всичко,което не може да питате родителите си.Ние ще отговорим.


А ето и моя първи проблем-той е с 6 годишната ми дъщеря.Мисля,че е в нещо като "детски пубертет"-нервна е,плаче за глупости,отговаря ми,мисли си че никой не я разбира и такива неща.Аз говоря с нея и обяснявам,разискваме проблемите и,но мисля,че не ме слуша особено.Тя е от типа:"Вятър я вей на бял кон"/т.е. е много разсеяна/.Но не ме слуша и все викам след нея.Прави каквото си иска.Когато я оставям сама с бабите или други роднини те казват,че тях ги слуша,но когато аз се появя и веднага се обръщат нещата.Говорим си за много неща и понякога тя прави,точно това за което сме говорили,че не трябва да го прави.Като например в големите магазини или на открити места/паркове,площади/като и хрумне нещо и избягва някъде,а аз трябва да викам.Ето за това сме говорили,че децата така се загубват или ги отвличат лоши хора.
Как да се държа с нея,за да ме слуша повече?

descriptionОтбор :Майки-юнаци" - Page 2 EmptyRe: Отбор :Майки-юнаци"

more_horiz
Една приятелка има много гъста и къдрава коса и използва един балсам, който си го слага след като си измие косата и след това почти няма нужда от ресане.


Много са сладки и двамата. :love: На кой са се метнали?

______________________________

Show me that you love me and that we belong together
Relax, turn around and take my hand...

descriptionОтбор :Майки-юнаци" - Page 2 EmptyRe: Отбор :Майки-юнаци"

more_horiz
Ами каката е почти копие на мене,т.е. много ми прилича.А разбойника малък прилича на бабата на мъжа ми,или на не знам кой,щото тези сини очи са смесени.Той има моите тръпчинки -на брадичката и от едната страна като се смее.
Абе едно време си бях пожелала бебе със сини очи,като вероятноста за това беше много малка,защото аз и близките ми сме със кафеви очи,а мъжът ми е с пъстри/зелено-кафеви/.Той ми вика:"Как да ти го направя със сини?" :hmm:
Та "Внимавай какво си пожелаваш,че да не ти се сбъдне".На късмет излезе такова.

Да са здрави всички деца,че това е най-важното.То за всяка майка нейното гардже си е най-хубаво. ❤

______________________________
искам сладолед на клечка,да спя върху кожа на мечка,с мъж без пречка и да правим буболечка :lovely:

descriptionОтбор :Майки-юнаци" - Page 2 EmptyRe: Отбор :Майки-юнаци"

more_horiz
desistela написа:
Аз на "Ейвън" и "Орифлейм" съм ги гледала в брошурите,но не знам дали има за деца.Мисля,че в един от каталозите видях нещо подобно за деца-но кое по-добро:
балсам за лесно разресване на мокра коса
или спрей,който се пръска преди сресване.
Доволна ли си от този продукт и имаш ли някакви оплаквания като:изтъняване или по-обилно падане на косата.Питам подробно,за да не я увредя без да знам още от сега...

Здравей, аз също имам такъв проблем с мойта принцеса. Подариха ни на Еивън спрей за лесно разрясване на косата от детската серия, и съм много доволна от него. Е то нашата коса е все още редичка, но пък много ни се заплитат върховете. Тя дори когато спи не стои на едно място Отбор :Майки-юнаци" - Page 2 2115147716 Снощи се опита да спи седнала, ама нещо не и се получи номера. Беше много смешна. :lmao2: Другото, което можеш да пробваш са течни кристали за коса. Продават ги почти на всякъде. Но и мажеш само връхчетата. Преди да ни подарят този спрей, ползвах такива кристали. Моят е BioOil by Bio Pharma и съм го копувала от Била.
А по другият въпрос, с ината мога да ти препоръчам една книга. На мен ми я подариха, когато станах мама. Но доста късно я прочетох, и сега поправям грешките, които неволно съм допуснала от незнание. Изкуството да бъдеш родител от д -р Фицхю Дотсън, цената е 10 лв. Издателство Колибри. Неговите книги са три, но за сега съм прочела само тази. Другата е Как да приучим детето си на дисциплина. Ако не се лъжа имаги и в ел. вариянт, но не знам къде да ги търсиш. Бях скиптично настроена, но след урока, който ми препродате тази книга, мога да кажа, че в къщи е мир и любов. 😊 Малката вече не се нерви за всяко нещо, не ми разхвърля обувките и не си играе на фризби с чиниите. Ако имаш желание прочети я, няма да съжаляваш. Това е от мен. Доста се отпуснах в приказки. Извинявам се. Само да уточня, че моята Смърфиетка на 8.03 ще направи 2 годинки. За това не твърдя, че имам голям опит. Просто давам съвет. :wasnotme:
http://www.prikachi.com/images/25/3009025B.jpg
Ето я и нея.

______________________________
Аз съм тази, която искаше той. Той е този ,който исках аз.Но дали можем да бъдем заедно.......... само времето ще покаже!

descriptionОтбор :Майки-юнаци" - Page 2 EmptyRe: Отбор :Майки-юнаци"

more_horiz
Леле,колко е сладка!Мерси много за съветите,смятам да се възползвам и от двата-за книгата и за кристалите.Ми ти на много хубав ден си я родила,аз сина ми го родих на 15.09.пък,ама може някой ученолюбив да излезе,знам ли...Сега децата са най-сладки,след като навършат 2год.им се "отприщва"говора.Дъщерята като се научи да говори-оле!няма спиране.Но да са живи и здрави.


П.С.Аз довечера отивам на гости с децата,там няма интернет,затова ще пиша след 10-12 дена.

______________________________
искам сладолед на клечка,да спя върху кожа на мечка,с мъж без пречка и да правим буболечка :lovely:

descriptionОтбор :Майки-юнаци" - Page 2 EmptyRe: Отбор :Майки-юнаци"

more_horiz
http://www.elit-bg.com/index.php тук я открих. Можеш да си я свалиш. Благодаря за комплимента. И твоите гълабчета са страхотни. Племеницата ми е родена на 14.09, а аз второто мисля да се пробвам на 14.02. Де тоз късмет. Ха ха ха. Но както казваш, най - важното е да са живи и здрави. Всичко друго ще се нареди. :slynce: Приягно гости.

______________________________
Аз съм тази, която искаше той. Той е този ,който исках аз.Но дали можем да бъдем заедно.......... само времето ще покаже!

descriptionОтбор :Майки-юнаци" - Page 2 EmptyRe: Отбор :Майки-юнаци"

more_horiz
Вчера водих дъщерята на зъболекар и и махнаха двата предни зъба.Малко си поплака,щото е глезла,ама иначе беше интересно.Те сега ги мажат с гел-локална упойка и не боли толкова.Сега фъфли и ми е много смешна.

______________________________
искам сладолед на клечка,да спя върху кожа на мечка,с мъж без пречка и да правим буболечка :lovely:

descriptionОтбор :Майки-юнаци" - Page 2 EmptyRe: Отбор :Майки-юнаци"

more_horiz
desistela написа:
Вчера водих дъщерята на зъболекар и и махнаха двата предни зъба.Малко си поплака,щото е глезла,ама иначе беше интересно.Те сега ги мажат с гел-локална упойка и не боли толкова.Сега фъфли и ми е много смешна.

Клатеха ли се?!

______________________________
Отбор :Майки-юнаци" - Page 2 4454149a
Even if the path is a little blurry, KEEP WALKING.
You'll focus in when you know what you want.
Then the picture of your life will be crystal clear.
JUST DON'T EVER GIVE UP and DON'T EVER STOP WALKING
.

Отбор :Майки-юнаци" - Page 2 4965902g

descriptionОтбор :Майки-юнаци" - Page 2 EmptyRe: Отбор :Майки-юнаци"

more_horiz
да.Ама нещо пъзла и глезла малко си пада и не дава аз да и ги махам,или тя самата.Макар че единия долен зъб сама го махна,а другия-аз.Ама ми е много смешна така,но аз не го показвам или казвам че да не се обиди.

______________________________
искам сладолед на клечка,да спя върху кожа на мечка,с мъж без пречка и да правим буболечка :lovely:

descriptionОтбор :Майки-юнаци" - Page 2 EmptyRe: Отбор :Майки-юнаци"

more_horiz
Е, то е хубаво така, да си със късмета от празника, ама все пак минават само с един подарък. Като поотраснат няма да са много доволни от този факт :lmao: :lmao: !!!

______________________________
.. Hell is a teenage girl ..

descriptionОтбор :Майки-юнаци" - Page 2 EmptyRe: Отбор :Майки-юнаци"

more_horiz
Ами моята приятелка си роди момченцето на 26.12.Сега и за Коледа и за рожден ден има подаръци.Ама някои си минават с един.Аз винаги гледам да му взема поне два,че то детето не е виновно че тогава се роди....

______________________________
искам сладолед на клечка,да спя върху кожа на мечка,с мъж без пречка и да правим буболечка :lovely:

descriptionОтбор :Майки-юнаци" - Page 2 EmptyRe: Отбор :Майки-юнаци"

more_horiz
Да, правилно постъпваш.
И за зъбите, махай ги докато е навреме, че аз навремето бях инат и много ме беше страх. И новите почнаха да растат отдолу, за това ся имам проблеми с тях и после и скоби си слагах :dry:

П.П. Писах ти лично съобщение.

______________________________
.. Hell is a teenage girl ..

descriptionОтбор :Майки-юнаци" - Page 2 EmptyRe: Отбор :Майки-юнаци"

more_horiz
Хммм, не бих казала, че е хубаво. Моето момиче е родено на осми март. То че минава с един подарък, от към гостите е ясно, обаче когато порасте, как ще си празнува рожденният ден. То на тази дата всички празнуват, и тя няма да е единственната с подарък. Няма да почувства, че това е нейният празник. Кофти. Толкова не исках да е на осми, ама на точно тогава се роди. Бях определена за 23, а трябваше да родя със секцио, така че си избрах 17, но не тя реши да е на осми. :pardon:
А по въпроса със зъбките, сложихте ли ги под калъфката за да дойде феята на зъбките?
Аз все още имам млечно зъбче в устата си, нищо че съм на 30 :wasnotme: , щом отида на зъболекар, винаги е едно и също, дай да го извадим! И защо, не ми пречи, а и на негово място няма да порасте друг. Значи трябва да съсипя здрав зъб, и да сложа изкуствен, защото така не трябвало...... :pardon:

______________________________
Аз съм тази, която искаше той. Той е този ,който исках аз.Но дали можем да бъдем заедно.......... само времето ще покаже!

descriptionОтбор :Майки-юнаци" - Page 2 EmptyRe: Отбор :Майки-юнаци"

more_horiz
АААААА сложихме ги под възглавницата.Феята на зъбките дойде през нощта и остави две парички!Как още вярва на феи и Дядо Коледа не знам...Иначе моя мъж е на 35 и има 8 или 10/забравих вече/млечни зъба.Не му пречат и те не клатят или падат сами,защото няма нов зародиш отдолу.Ако се извадят ще си останат дупки там.Така че не ги слушай-искат да ти вземат парите за нов зъб...
Може би е по наследство не знам..

А за рожд.ден на малката-тя като порасне ще види кой е истински приятел и ще си получава подаръците.Важното е самата тя да се чувства щастлива с приятелите и семейството си-те ще и донесат празничното настроение.

______________________________
искам сладолед на клечка,да спя върху кожа на мечка,с мъж без пречка и да правим буболечка :lovely:

descriptionОтбор :Майки-юнаци" - Page 2 EmptyRe: Отбор :Майки-юнаци"

more_horiz
desistela написа:
АААААА сложихме ги под възглавницата.Феята на зъбките дойде през нощта и остави две парички!Как още вярва на феи и Дядо Коледа не знам...Иначе моя мъж е на 35 и има 8 или 10/забравих вече/млечни зъба.Не му пречат и те не клатят или падат сами,защото няма нов зародиш отдолу.Ако се извадят ще си останат дупки там.Така че не ги слушай-искат да ти вземат парите за нов зъб...
Може би е по наследство не знам..

А за рожд.ден на малката-тя като порасне ще види кой е истински приятел и ще си получава подаръците.Важното е самата тя да се чувства щастлива с приятелите и семейството си-те ще и донесат празничното настроение.

Аз имам приятелка родена на 26.12, не и прави голямо впечатление, че е на втория ден от Коледа, празнува си го, купон да става Отбор :Майки-юнаци" - Page 2 2115147716

______________________________
Отбор :Майки-юнаци" - Page 2 4454149a
Even if the path is a little blurry, KEEP WALKING.
You'll focus in when you know what you want.
Then the picture of your life will be crystal clear.
JUST DON'T EVER GIVE UP and DON'T EVER STOP WALKING
.

Отбор :Майки-юнаци" - Page 2 4965902g

descriptionОтбор :Майки-юнаци" - Page 2 EmptyRe: Отбор :Майки-юнаци"

more_horiz
Да определено е важно желанието, за купон.... Отбор :Майки-юнаци" - Page 2 3569552857 И се надявам да успея да направя така, че да празнува и двата празника. През деня раден ден, а вечерта осми март. Отбор :Майки-юнаци" - Page 2 2115147716 Но котаго порасне, ще трябва да свикна с идеята, че няма да я видя поне 12 часа. А ако купона се развихри, може и да се позабави, достааа :unsure:

______________________________
Аз съм тази, която искаше той. Той е този ,който исках аз.Но дали можем да бъдем заедно.......... само времето ще покаже!

descriptionОтбор :Майки-юнаци" - Page 2 EmptyRe: Отбор :Майки-юнаци"

more_horiz
poli8009 написа:
Да определено е важно желанието, за купон.... Отбор :Майки-юнаци" - Page 2 3569552857 И се надявам да успея да направя така, че да празнува и двата празника. През деня раден ден, а вечерта осми март. Отбор :Майки-юнаци" - Page 2 2115147716 Но котаго порасне, ще трябва да свикна с идеята, че няма да я видя поне 12 часа. А ако купона се развихри, може и да се позабави, достааа :unsure:

Ами тя и на училище да тръгне, като стане по голяма пак няма да я виждаш по 12 часа... Ако излезе сутринта рано а първа смяна и се прибере вечерта късно, била е с приятелки на кино, ала бала. Аз също се прибирам късно, но съм голяма Отбор :Майки-юнаци" - Page 2 2115147716 Миналата година ми се случваше да се прибирам 2 пъти в седмицата в 10 часа, защото бях на уроци по немски, а те бяха до късно... Така че случва се.. Зависи как си възпиташ детето, може да не си пада купонджийка, да седи час - два и да си ходи Отбор :Майки-юнаци" - Page 2 2115147716

______________________________
Отбор :Майки-юнаци" - Page 2 4454149a
Even if the path is a little blurry, KEEP WALKING.
You'll focus in when you know what you want.
Then the picture of your life will be crystal clear.
JUST DON'T EVER GIVE UP and DON'T EVER STOP WALKING
.

Отбор :Майки-юнаци" - Page 2 4965902g

descriptionОтбор :Майки-юнаци" - Page 2 EmptyRe: Отбор :Майки-юнаци"

more_horiz
Lora11 написа:
poli8009 написа:
Да определено е важно желанието, за купон.... Отбор :Майки-юнаци" - Page 2 3569552857 И се надявам да успея да направя така, че да празнува и двата празника. През деня раден ден, а вечерта осми март. Отбор :Майки-юнаци" - Page 2 2115147716 Но котаго порасне, ще трябва да свикна с идеята, че няма да я видя поне 12 часа. А ако купона се развихри, може и да се позабави, достааа :unsure:

Ами тя и на училище да тръгне, като стане по голяма пак няма да я виждаш по 12 часа... Ако излезе сутринта рано а първа смяна и се прибере вечерта късно, била е с приятелки на кино, ала бала. Аз също се прибирам късно, но съм голяма Отбор :Майки-юнаци" - Page 2 2115147716 Миналата година ми се случваше да се прибирам 2 пъти в седмицата в 10 часа, защото бях на уроци по немски, а те бяха до късно... Така че случва се.. Зависи как си възпиташ детето, може да не си пада купонджийка, да седи час - два и да си ходи Отбор :Майки-юнаци" - Page 2 2115147716

Може и така да е, но щом е моя дъщера, еее предполагам, че ще се метне на мен. Аз обичам купончета, дискотеки и кръчми, но не за нещо друго, а заради танците. Срашно много ми харесват, а и това е моят начин на релаксиране. :slynce:

______________________________
Аз съм тази, която искаше той. Той е този ,който исках аз.Но дали можем да бъдем заедно.......... само времето ще покаже!

descriptionОтбор :Майки-юнаци" - Page 2 EmptyRe: Отбор :Майки-юнаци"

more_horiz
Не е задължително.. Може да е твоята противоположност :pardon: Аз лично не си приличам с майка ми... грам :whistle:

______________________________
Отбор :Майки-юнаци" - Page 2 4454149a
Even if the path is a little blurry, KEEP WALKING.
You'll focus in when you know what you want.
Then the picture of your life will be crystal clear.
JUST DON'T EVER GIVE UP and DON'T EVER STOP WALKING
.

Отбор :Майки-юнаци" - Page 2 4965902g

descriptionОтбор :Майки-юнаци" - Page 2 EmptyRe: Отбор :Майки-юнаци"

more_horiz
Ами като тръгне на градина я запиши на танци.Ще бъде уморена за бели.На децата им харесва да танцуват.
аз мойта дъщеря я пусках малко в градината на модерен балет,само плащаш за глупости ама....Сега иска да ходи на карате и йога,то и аз искам на йога,ама...няма кой да гледа малкото.Той пък още не се беше научил да стои на краката си и вече си друсаше дупето като пуснат музика.Всякаква.Отначало танците му бяха като на сумо борец-птистъпя от един крак на друг с голям разкрач.Сега сам се усъвършенства-нова хореография има-включва ръцете и друсане на дупето.Адски много е смешен но ние всички го окуражаваме и му ръкопляскаме,а той-щастлив до небето.Като поотрасне със сигурност ще го запиша на народни танци.И без това е едричък/не дебел чак/,но ако не стягам и го отпусна ще стане на някоя "бъчвъчка".

Каката се роди 3килограма,50см.Сега си е висока и слаба/не прекалено.А малкия се роди 4,100гр.и 53см.Колко много се мъчих....Абе излезе все едно бебе на един месец.Сега е на 1,5год.и тежи около 13кг.
Абе да са живи здрави!

______________________________
искам сладолед на клечка,да спя върху кожа на мечка,с мъж без пречка и да правим буболечка :lovely:

descriptionОтбор :Майки-юнаци" - Page 2 EmptyRe: Отбор :Майки-юнаци"

more_horiz
Да това е най - важното. Да са живи и здрави. Ние сме на 2 год. и тежим 10 кг. То няма как да напълнее, тя не се спира на едно място. Само на лампата не се е качила. Онзи ден нещо се утиши. Влизам в кухнята, и що да видя. Тя е седнала на котлоните, на печката, хили се и ми вика: Аз готвя. Добре, че не ги бях включвала да готвя. Щеше да стане една мътна и кървава....
Ето снимки от рожденният и ден.
.Отбор :Майки-юнаци" - Page 2 3080770b
Отбор :Майки-юнаци" - Page 2 3080776M
Отбор :Майки-юнаци" - Page 2 3080778Z

______________________________
Аз съм тази, която искаше той. Той е този ,който исках аз.Но дали можем да бъдем заедно.......... само времето ще покаже!

descriptionОтбор :Майки-юнаци" - Page 2 EmptyRe: Отбор :Майки-юнаци"

more_horiz
privacy_tip Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите
power_settings_newLogin to reply