BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.


BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.

BGWorld
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BGWorldВход

Аз съм номер четири

power_settings_newLogin to reply
+20
tufr
Christina.
Ashlie
~ i.LLusion
proinov
Devilsmate
lively nightlife
lemberova
Uniquemer
petinka1108
serpiente
Prisence7oo
MuryG
Thea
devil degu
beni1979
~ Mistery writer ~
renesme_cullen
poli8009
escapingthesun
24 posters

descriptionАз съм номер четири - Page 2 EmptyАз съм номер четири

more_horiz
First topic message reminder :

Аз съм номер четири - Page 2 91bibs

Автор: Питакъс Лор
Издател: Колибри
Брой страници: 312
Корица: Мекa
Език: Български
Цена: 12.00 лв.

В началото бяхме група от деветима.
Трима ги няма, мъртви са.
Останахме шест.
Те ни преследват и няма да спрат, докато не убият всички ни.
Аз съм Номер Четири.
Знам, че съм следващият.

Джон прилича на съвсем обикновен тийнейджър, но външният му вид няма нищо общо с истината. Джон крие дълбока тайна. Той е един от деветимата невръстни лорианци, които напускат планетата си заедно със своите Пазители, за да се спасят от нападението на вражеската планета Могадор. Те са единствените оцелели и на техните плещи лежи отговорността за спасяването на расата им. Сега са разпръснати по Земята, без никой от тях да знае самоличността и местонахождението на останалите - предпазна мярка срещу воините от Могадор, които няма да се спрат пред нищо, докато не ги унищожат. Времето притиска преследвачите, защото всеки един от лорианците ще развие дарби, за които не е и сънувал. И тези нови способности ще бъдат решаващи в битката със злото, което не смята да се ограничи само до унищожението на Лориен. Следващата стъпка е Земята. Никой не е в безопасност.
Джон Смит, или Номер Четири, се мести от град на град заедно със своя Пазител, Анри, още при първите сигнали за наближаваща опасност. Всеки дом за тях е временен. Познатите им са временни. Приятелството е лукс, който трудно могат да си позволят, заради тайните си.
Този живот, изпълнен с несигурност и страх, кара Джон да се чувства нещастен. Тийнейджърът копнее за нормално всекидневие, постоянен дом и близки приятели. Трудно му е да приеме, че се налага да лъже хората около себе си. Ако не следва правилата за оцеляване обаче, рискува не само собствения си живот, но и бъдещето на расата си. Целта на оцелелите бегълци е да се завърнат на Лориен и да й вдъхнат нови сили. Засега не са изгубили надежда, защото знаят, че планетата им все още диша, но това едва ли е задълго.
Последната опасност от разкриване отвежда Джон и Анри в Парадайс, Охайо – малко, спокойно градче, в което се надяват, че ще останат незабелязани. Джон тръгва на училище и още на първия ден се влюбва в най-красивото момиче, което някога е срещал, сблъсква се с училищния побойник и открива истински приятел. Всеки следващ ден го изправя пред нови и неочаквани проблеми, с които ще трябва да се научи да се справя. А залозите са повече от високи.

Атмосферата на надвиснала опасност в книгата кара читателя да тръпне в очакване и да прелиства страница след страница, само и само за да разбере какво се случва по-нататък. Това е една от онези книги, които те държат буден до малките часове. Напрегнати ситуации, неочаквани обрати, приключения, романтика – всички съставки на увлекателния роман са преплетени, за да се получи една завладяваща история.
Със своя ясен и динамичен език Лор превръща фантастичното приключение в реалистично събитие – веднъж посегнал към романа, човек забравя, че става въпрос за измислени герои, а не за близки приятели. Той ни въвежда в един нов свят, паралелен на нашия, в който всички сме реални участници и потенциални потърпевши.
Дали Джон ще оцелее? Дали ще разбере кои са магическите му способности? Дали ще спечели любовта на красавицата? Дали ще се справи с побойника? Дали ще успее да запази новия си приятел? Това са все въпроси, на които той сам ще трябва да намери отговорите.

______________________________
˙·٠•● ˙·٠•● ˙·٠•● ˙·٠•● ˙·٠•● ˙·٠•●

Go on and pull me under, cover me with dreams, love me mouth to mouth, now you know I can't resist 'cause you're the air that I breathe...

˙·٠•● ˙·٠•● ˙·٠•● ˙·٠•● ˙·٠•● ˙·٠•●
Аз съм номер четири - Page 2 5ebeb31088bcb1a926e7566de5806468
Аз съм номер четири - Page 2 Animated_gif_024_hippo

descriptionАз съм номер четири - Page 2 EmptyRe: Аз съм номер четири

more_horiz
Аз също прочетох книгата. Направих обаче грешката първо да гледам филма. Не, че той е лош. Просто са вкарали всички важни моменти и като че ли нищо не са изпуснали от сюжета на книгата, което просто не ми остави изненади.
Подбрали са каста наистина добре, според описанията на книгата. Даже по-добре.
Иначе и аз я препоръчвам. Хубаво четиво е, лесно се чете и ще те държи в напрежение до края. Екшън, любов и т.н.
Едно ме издразни, че героя там беше на 15, а пък действа като много по-голям. Поне да го бяха писали на 17, 18. Щеше да е малко по-логично.



Аз съм номер четири - Page 2 3645220V

Moга да да почувствам и в костите си, че той е един от нас. И някак знам, че трябва да го намеря.

Излиза на 23 август!


Официално резюме на книгата
Превод: Ваня


Видях го по новините. Преследван от историите за това, което се случи в Охайо, Джон Смит е някъде там, и се укрива. За света, той е мистерия. Но за мен .. той е един от нас.

Деветима от нас дойдоха тук, но понякога се чудя дали времето не ни е променило, дали всички все още вярваме в мисията си? Как мога да знам?
Останаха само шестима от нас. Крием се, смесваме се с тълпата, избягваме контакти един с друг .. но Заветите ни скоро ще се развият и ние ще имаме силата да се бием. Дали Джон е номер Четири, дали неговата поява е знака, който съм чакал? И какво се случва с номер Пет и Шест? Възможно ли е някои от тях да е момичето с гарваново-черната коса и дивите очи от съня ми? Момичето със сили, много над това, което мога да си представя? Момичето, което може би е достатъчно силно, за да събере всички шестима ни заедно?

Те хванаха номер Едно в Малайзия.
Номер Две в Англия.
И номер Три в Кения.
Опитаха се да заловят и номер Четири в Охайо, но се провалиха.


Аз съм номер Седем. Един от шестимата оцелели.

И съм готов да се бия.

______________________________
.. Hell is a teenage girl ..

descriptionАз съм номер четири - Page 2 EmptyRe: Аз съм номер четири

more_horiz
? Леле, колко хора харесват филма, книгата... Нали знаете историята на "книгата"? Тя може би е много по интересна от самия сюжет, и е по-достойна за филмиране. Но е в друг жанр Аз съм номер четири - Page 2 909357165

______________________________
Аз съм номер четири - Page 2 4347762w

descriptionАз съм номер четири - Page 2 EmptyRe: Аз съм номер четири

more_horiz
Ето фен-превод на откъс от втора книга:
https://bgworld.forumotion.com/t4932-topic

Ще пусна и още, когато съм готова.

______________________________
.. Hell is a teenage girl ..

descriptionАз съм номер четири - Page 2 EmptyRe: Аз съм номер четири

more_horiz
Прочетох първата книга. Сега нямам търпение да прочета и втората. Не ми хареса, че е на 15г момчето, но е без значение, защото сюжетът е супер. ;)))))

______________________________
Аз съм номер четири - Page 2 Kids,child,girl,kid,kitty,meow-ede632b6daf4a629a0208b1f2592d17d_h

Хората, които най-трудно обикваме, имат най-голяма нужда от любов..!

descriptionАз съм номер четири - Page 2 EmptyRe: Аз съм номер четири

more_horiz
Аз съм номер четири - Page 2 Silatanashest3-203x300

## Обем: 296 стр
## Корици: меки
## Издател: Колибри
## Цена: 15.00 лв

„Силата на шестимата“ е продължение на фантастичния трилър „Аз съм номер четири“, познат на българските читатели и от филма с продуцент Майкъл Бей. Книгата излиза на български език почти едновременно с американския оригинал. Питакъс Лор е псевдоним, зад който се крият двама души – утвърденият автор Джеймс Фрей и младият Джоуби Хюз. Но Питакъс Лор е и едно тайнствено присъствие, което тепърва ще се прояви в повествованието.


Отново се срещаме с младия Джон Смит и неговия приятел Сам. Сам е тийнейджър, a Джон Смит е извънземен, пристигнал на Земята от планетата Лориен. Той е един от деветимата млади лориенци, притежаващи завети, които им дават едва ли не свръхестествени сили. Тези завети обаче се проявяват с възрастта, а лориенците още са млади. Впрочем трима от тях вече са мъртви, убити от коварните нашественици от планетата Могадор, които са разорили планетата Лориен и вече са на Земята. Те са силни и са много.
Ала Джон вече не е сам. С него е Шест, която е способна да предизвиква всякакви атмосферни явления и е много силна и красива. Джон е още влюбен в бившата си „съученичка“ Сара, но близостта му с Шест го смущава.
Един наситен с много напрежение и приключения разказ се прибавя към досегашните събития… А предстои да излязат още четири книги, докато разберем как ще завърши битката между лориенците и могадорианците и дали хората най-после ще проумеят заплахата и ще се съюзят с лориенските младежи…

______________________________
When you play the game of thrones, you win or you die. There is no middle ground. ♥️
Аз съм номер четири - Page 2 7389738n


Аз съм номер четири - Page 2 Badge1

descriptionАз съм номер четири - Page 2 EmptyRe: Аз съм номер четири

more_horiz
Книгата е много интересна.

descriptionАз съм номер четири - Page 2 EmptyRe: Аз съм номер четири

more_horiz
Страхотна е книгата нямам търпение да докопам втората Аз съм номер четири - Page 2 909357165

descriptionАз съм номер четири - Page 2 EmptyRe: Аз съм номер четири

more_horiz
Книгите са много добри,но от доста време чакам вече 3-та.Случайно някой да знае кога ще излезне?

descriptionАз съм номер четири - Page 2 EmptyRe: Аз съм номер четири

more_horiz
Аз съм номер четири - Page 2 186426_b


Възходът на номер девет


Автор: Питакъс Лор
Раздел: Фантастика, фентъзи.
Хорър, Световна проза,
Преводна художествена литература,
Художествена литература
Цена: 16,00 лв.


Четири, Шест, Седем, Осем, Девет и Десет – не, това не са печелившите номера от лотарията, а оживелите членове на чуждоземна раса, която продължава да се сражава с подлите могадорци. Номер Четири им се изплъзна, номер Шест им избяга, номер седем се спаси от разплатата. Те искат да довършат започнатото, но за целта трябва първо да се изправят срещу нас лице в лице. Заедно ще надделеем. Заедно силата ни е непобедима. Но времето ни е преброено…

______________________________
Love me if you can, hate me if you dare!

descriptionАз съм номер четири - Page 2 EmptyRe: Аз съм номер четири

more_horiz
Филмът беше добър!

descriptionАз съм номер четири - Page 2 EmptyRe: Аз съм номер четири

more_horiz
privacy_tip Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите
power_settings_newLogin to reply