BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.


BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.

BGWorld
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BGWorldВход

Идеи за развитието на форума

power_settings_newLogin to reply
+19
queen-stefi
mishle55
Ashlie
Lux
xxavatarxx
danitaaaaaa
~ Mistery writer ~
desistela
escapingthesun
MuryG
Marie
Zaharka
tanqdimi
~ i.LLusion
Thea
Merry
Koen
The_Devil_herself
Renesita
23 posters

descriptionИдеи за развитието на форума - Page 5 EmptyИдеи за развитието на форума

more_horiz
First topic message reminder :

Давайте своите предложения тук.

______________________________
Идеи за развитието на форума - Page 5 Creeping%252520up%252520on%252520caturday

descriptionИдеи за развитието на форума - Page 5 EmptyRe: Идеи за развитието на форума

more_horiz
От известно време ми се въртят разни неща в главата... Ще взема да ги споделя.

Разделът с книгите е чудесен. Но още откакто попаднах във форума имах проблем с подредбата му. Голяма част от темите и представянията на книги са разделени по издателства. Няма лошо, но от личен опит в търсенето на книги за четене - обикновено се търси по жанр и/или автор. За да бъдат разделът наистина полезен е по-добре да се направят поне раздели по жанр. Примерно "Ърбън фентъзи", "Фентъзи", "Криминални", "Романс", "Свръхестествен романс", "Еротика", "Юношеска". Естествено някои книги попадат в повече от един жанр. Което обаче не чак такъв проблем. Все пак предимството на мрежата е във възможността за поставяне на линкове. По този начин, няма да има и нужда вече съществуващите теми да бъдат местени или копирани. Разделите (като се замисля може и да са важни теми) биха могли да включват просто връзки към целите теми.

Отделно, както в случая с "Тъмните сили", понякога се получават дублирания. Такова подреждане по стилове и автори може да помогне при добавяне и търсене. Отделно, че евентуално ще помогне и при търсачките.

Да споделя и малко за представянията на книгите. Към момента практиката е да се публикуват корица и превод на анотацията на книгата. Защо да не поразширим малко добрите практики. Винаги е добре да се напише и жанрът/овете на книгата/поредицата. Много от поредиците имат и собствени сайтове. Не отнема чак толкова време да се сложи линк към тези сайтове, както и (според мен задължително) в самата тема да се посочва авторът (а не само в описанието), като се добави и линк към сайта на писателя.

Отделно хората, прочели книгите е хубаво да споделят с малко повече думи впечатленията си. Рен вече пусна тема за рецензии. Е, явно малко хора ще се престрашат, но дори и няколко изречения по сюжета и героите са повече от нищо.

Мисля, че може да се добави и някакъв вид рейтинг за книгите. Т.е. читателите да посочват примерно по десетобалната система как оценяват дадена книга. Отново - не е трудно, а може да бъде от полза. Отделно (тук вече има повечко работа) модераторите, могат да преизчисляват общия рейтинг на книгата и да го обновяват, при постъпване на нова информация.

На тема рецензии: то е ясно, малко хора ги пишат. Но все пак в интернет има не малко блогове с рецензии на български на някои от книгите. При липса на "тукашни" рецензии, могат да се поставят линкове (естествено не да се копират директно) рецензии за дадена книга. Така тези, които се чудят дали да прочетат дадената книга, хем могат да получат мнение, хем евентуално и да получат стимул да напишат своя такава...

Това е засега от мен. Идеи има, но... И да, трябва си и работа, за да се реализират. Но нали се опитваме да направим форума по-добър и посещаван.

______________________________
Идеи за развитието на форума - Page 5 4347762w

descriptionИдеи за развитието на форума - Page 5 EmptyRe: Идеи за развитието на форума

more_horiz
Па съм я...

Та направи ми днес впечатление, че форумът в административната си секция (и не само) може би има вече нужда от поразчистване. Т.е. има дублиране на теми и въпроси, които биха могли да се модерират и преподредят. Има примерно теми с проблеми, които вече са решени и могат да се затрият. Има и направени специфични теми за специфични проблеми, но не са "важни" и се губят в калабалъка. Самата аз често се бъркам и се чудя кое къде да питам или предлагам и се извинявам на глобалните модератори. Бих се пробвала и сама, но нямам права...

Отделно май е добре да се направи темата "F.A.Q - Често задавани въпроси". Там могат да се сложат указания към новите (и не само) потребители кое къде да пишат със съответните линкове. Не да има пояснения за всички раздели, а само за някои по-важни теми. Така ще се спести работа на модератори и администратори, би спестило и място в хедъра на форума, където стоят в момента някои важни пояснения.

______________________________
Идеи за развитието на форума - Page 5 4347762w

descriptionИдеи за развитието на форума - Page 5 EmptyRe: Идеи за развитието на форума

more_horiz
За повтарящите се теми - случва се. Все пак темите във форума са много и постоянно се увеличават. Не може да се следи всичко. Затова, когато някой открие такъв проблем, да каже и ще го оправим. Има си и търсачка за тези, които не могат да се ориентират, а и за избягване на дублиране на темите.

За книгите съм си го мислила, но реших, че не е функционално и затова ги направихме по издателства. Доста от книгите са в по няколко жанра. Например фентъзи, романтика и още нещо си или трилър, фентъзи и не знам си какво... Схващаш картинката. В такива случаи няма как да се разделят правилно така, че да бъде удобно за всички. :pardon:

______________________________
Love me if you can, hate me if you dare!

descriptionИдеи за развитието на форума - Page 5 EmptyRe: Идеи за развитието на форума

more_horiz
Zaharka написа:
За повтарящите се теми - случва се. Все пак темите във форума са много и постоянно се увеличават. Не може да се следи всичко. Затова, когато някой открие такъв проблем, да каже и ще го оправим. Има си и търсачка за тези, които не могат да се ориентират, а и за избягване на дублиране на темите.

За книгите съм си го мислила, но реших, че не е функционално и затова ги направихме по издателства. Доста от книгите са в по няколко жанра. Например фентъзи, романтика и още нещо си или трилър, фентъзи и не знам си какво... Схващаш картинката. В такива случаи няма как да се разделят правилно така, че да бъде удобно за всички. :pardon:


Хех, търсачка... има и модератори Идеи за развитието на форума - Page 5 909357165 Не търся да нарина кал или да посочвам виновни, а споделям наблюдения и предлагам помощ.

За книгите и жанровете самата аз вече споменах за дублирането и предложих и решение (явно схващам картинката)...

Не е голяма болка да се избичат поне няколко теми тип каталог по различните жанрове, които да съдържат линкове и да седят като важни най-отгоре на раздела. И да се добавят жанровете в съответните теми.

______________________________
Идеи за развитието на форума - Page 5 4347762w

descriptionИдеи за развитието на форума - Page 5 EmptyRe: Идеи за развитието на форума

more_horiz
Може да се направи тема Каталог по жанрове и там да се подредят със съответните линкове. А в самия раздел Книги си има и теми за автори, могат да се създадат и още такива за авторите с по-обемно творчество

______________________________
Идеи за развитието на форума - Page 5 Dragon-Book

descriptionИдеи за развитието на форума - Page 5 EmptyRe: Идеи за развитието на форума

more_horiz
Te!a написа:
Може да се направи тема Каталог по жанрове и там да се подредят със съответните линкове. А в самия раздел Книги си има и теми за автори, могат да се създадат и още такива за авторите с по-обемно творчество


Това по ми допада. :goodjob: Доста по-добре и по-лесно ще стане да се направи 1 тема каталог и вътре да са разделени по жанрове, отколкото да се пренарежда всичко отново. :pardon:

______________________________
Love me if you can, hate me if you dare!

descriptionИдеи за развитието на форума - Page 5 EmptyRe: Идеи за развитието на форума

more_horiz
Zaharka написа:
Te!a написа:
Може да се направи тема Каталог по жанрове и там да се подредят със съответните линкове. А в самия раздел Книги си има и теми за автори, могат да се създадат и още такива за авторите с по-обемно творчество


Това по ми допада. :goodjob: Доста по-добре и по-лесно ще стане да се направи 1 тема каталог и вътре да са разделени по жанрове, отколкото да се пренарежда всичко отново. :pardon:


Зах, явно днес отказваш да ме четеш и туй то! Обиждам са и са фръцвам!

На мен продължават няколко теми-каталози по жанр, и после вътре сортирани по автори, подредени по азбучен ред (и продължаваме да говорим само за линкове) да ми звучат по-удобно... Но жанровете ще се добавят ли в темите? Т.е. след описанията на книгите по едно изреченийце? Че иначе правещите каталозите ще трябва да гадаят на места.

Не ми се отваря дори дума за ключови думи напр. "вампири", "върколаци", "сукуби" или пък бележка за възрастови ограничения за книгите 16+.

______________________________
Идеи за развитието на форума - Page 5 4347762w

descriptionИдеи за развитието на форума - Page 5 EmptyRe: Идеи за развитието на форума

more_horiz
Ashlie написа:
Zaharka написа:
Te!a написа:
Може да се направи тема Каталог по жанрове и там да се подредят със съответните линкове. А в самия раздел Книги си има и теми за автори, могат да се създадат и още такива за авторите с по-обемно творчество


Това по ми допада. :goodjob: Доста по-добре и по-лесно ще стане да се направи 1 тема каталог и вътре да са разделени по жанрове, отколкото да се пренарежда всичко отново. :pardon:


Зах, явно днес отказваш да ме четеш и туй то! Обиждам са и са фръцвам!

На мен продължават няколко теми-каталози по жанр, и после вътре сортирани по автори, подредени по азбучен ред (и продължаваме да говорим само за линкове) да ми звучат по-удобно... Но жанровете ще се добавят ли в темите? Т.е. след описанията на книгите по едно изреченийце? Че иначе правещите каталозите ще трябва да гадаят на места.

Не ми се отваря дори дума за ключови думи напр. "вампири", "върколаци", "сукуби" или пък бележка за възрастови ограничения за книгите 16+.


Не знам аз дали чета, но ти явно не гледаш. В 90% от темите с книги ги има вътре жанровете, както и авторите и всичко останало. Някои от темите трябва да се коригират, но и това ще стане.

______________________________
Love me if you can, hate me if you dare!

descriptionИдеи за развитието на форума - Page 5 EmptyRe: Идеи за развитието на форума

more_horiz
Zaharka написа:
Ashlie написа:
Zaharka написа:
Te!a написа:
Може да се направи тема Каталог по жанрове и там да се подредят със съответните линкове. А в самия раздел Книги си има и теми за автори, могат да се създадат и още такива за авторите с по-обемно творчество


Това по ми допада. :goodjob: Доста по-добре и по-лесно ще стане да се направи 1 тема каталог и вътре да са разделени по жанрове, отколкото да се пренарежда всичко отново. :pardon:


Зах, явно днес отказваш да ме четеш и туй то! Обиждам са и са фръцвам!

На мен продължават няколко теми-каталози по жанр, и после вътре сортирани по автори, подредени по азбучен ред (и продължаваме да говорим само за линкове) да ми звучат по-удобно... Но жанровете ще се добавят ли в темите? Т.е. след описанията на книгите по едно изреченийце? Че иначе правещите каталозите ще трябва да гадаят на места.

Не ми се отваря дори дума за ключови думи напр. "вампири", "върколаци", "сукуби" или пък бележка за възрастови ограничения за книгите 16+.


Не знам аз дали чета, но ти явно не гледаш. В 90% от темите с книги ги има вътре жанровете, както и авторите и всичко останало. Някои от темите трябва да се коригират, но и това ще стане.


Еми явно съм попадала именно на тези, в които ги е нямало. Не мога да знам наизуст форума, я...

______________________________
Идеи за развитието на форума - Page 5 4347762w

descriptionИдеи за развитието на форума - Page 5 EmptyRe: Идеи за развитието на форума

more_horiz
И аз се опитах да ти кажа същото, ама ти ме обвини, че не чета и че модераторите трябвало да знаят всичко, майната й на търсачката. Никой не е всевиждащ. Затова кой каквото нередно намери да казва, ще го оправим. :pardon:

______________________________
Love me if you can, hate me if you dare!

descriptionИдеи за развитието на форума - Page 5 EmptyRe: Идеи за развитието на форума

more_horiz
Нямам идея защо, когато давам ПРЕДЛОЖЕНИЯ, някой го чете като КРИТИКА?!

Поименно няма да посочвам темите, които имат нужда от пролетно почистване, защото работата е съизмерима с това да ги разчистя. А на всичкото отгоре не мога.

Но разбира се предлагам съдействие за останалите неща, които предлагам, ако бъдат приети...

Към Зах: казах, че не четеш, защото в първото си предложение посочих именно идеята с теми-каталози за жанрове и линкове в тях, но явно някъде не се разбираме. А за търсачката - търсене по напълно неясен проблем е малко обречено с търсачка.

И в крайна сметка, ако някой не иска да изказвам ПРЕДЛОЖЕНИЯ, няма и да го правя. Но тогава няколкото теми за предложения се обезсмислят...

______________________________
Идеи за развитието на форума - Page 5 4347762w

descriptionИдеи за развитието на форума - Page 5 EmptyRe: Идеи за развитието на форума

more_horiz
Аш, по-кротко.
Ти даваш предложения ДА, но не всички ги приемат така, защото звучат по-скоро като критика.
Нали знаеш, че никой не е перфектен?

Само ще спомена, че раздел Книги си си е перфектен. Толкова работа и труд сме хвърлили по него и време, че никой няма право да го оплюва. Всичко и всеки си има някакви косури, но стига да имаш желание, намираш и начин.
И Аш, с цел да НЕ се заяждам (пояснявам), ще ти кажа, че ти както предлагаш на нас да правим темите си по-подробни и по-пълни и интересни и т.н., така в същия този ред аз мога да ти кажа да създадеш ти някакви теми в твоите раздели, които водиш и дискусии, защото единствените такива са създадени от мен в Тъмните сили.

Другото няма да коментирам, защото имам си имам и собствени задължения на главата, освен форума.

______________________________
.. Hell is a teenage girl ..

descriptionИдеи за развитието на форума - Page 5 EmptyRe: Идеи за развитието на форума

more_horiz
Vania написа:
Аш, по-кротко.
Ти даваш предложения ДА, но не всички ги приемат така, защото звучат по-скоро като критика.
Нали знаеш, че никой не е перфектен?

Само ще спомена, че раздел Книги си си е перфектен. Толкова работа и труд сме хвърлили по него и време, че никой няма право да го оплюва. Всичко и всеки си има някакви косури, но стига да имаш желание, намираш и начин.
И Аш, с цел да НЕ се заяждам (пояснявам), ще ти кажа, че ти както предлагаш на нас да правим темите си по-подробни и по-пълни и интересни и т.н., така в същия този ред аз мога да ти кажа да създадеш ти някакви теми в твоите раздели, които водиш и дискусии, защото единствените такива са създадени от мен в Тъмните сили.

Другото няма да коментирам, защото имам си имам и собствени задължения на главата, освен форума.


Както вече споменах, нямам за цел да плюя, мажа и критикувам. Опитвам се да споделям мнение, да предлагам съвети и помощ, за се направи форума ПО-добър и полезен. Ако смятах, че е толкова зле, нямаше нито да седя тук, нито да се мъча по-какъвто и да било начин да си създавам излишни притеснения и задължения.

Не смятам, че съм казала нещо обидно или неверно. Само дето ми омръзна да се обяснявам. Спирам с разните препоръки, предложения, разкрасявания и опити за допринасяне, които в крайна сметка, явно само водят до дрязги и огорчения за всяка една страна.

Отивам да си превеждам и няма да ви притеснявам повече.

П.П. Ако някой смята, че работата ми по "Тъмните сили" е недостатъчна и/или некачествена - винаги съм на линия за предложения и критики. Ако преводът, рецензията, дискусията с читатели и опитът за игра с читатели са по-малко важни от останалите теми в раздела - споделете си.

______________________________
Идеи за развитието на форума - Page 5 4347762w

descriptionИдеи за развитието на форума - Page 5 EmptyRe: Идеи за развитието на форума

more_horiz
Здравей, не знам дали тук трябва да задам въпроса си, но исках да
попитам дали ще може да започнем превод на една книга става въпрос за
"Legacy 01 - Alexandra's Legacy - NJ" потърсих в нета дали някой е
започнал да я превежда, но така и не намерих Идеи за развитието на форума - Page 5 800698
Ето и резюмето:
Денят
на Александра Райли започва както всеки друг ден в нейния нормален и
предсказуем свят. По това време идва висок, тъмен странник, в гаража на
баща и и разбива илзията в която е живяла. В един шокиращ момент, тя
открива, защо има такова усещане за топлина и защо не я свърта на едно
място- тя е на половина дъщеря на легендарния върколак за чието намиране
се дава награда. Джошуа Страйкър е пазител отговарящ за защитата на
всички Wolf Creek глудници. Той е дошъл да отведе Алекс от дома и. Нито
повече, нито по-малко. От първия момент, в който я вижда, тя се
превръща в единственото нещо, което го кара да отвлече внимание от
неговото задължение. Слабост, която той не иска- но на която не може да
устои. Ако само гледаше нейната безопасност щеше да бъде лесно, но той
трябва да отблъсква и мелезите, които са на лов за партнзрки. Алекс и
Джошуа трябва да заобиколят градските улици в планините в Северна
Каролина, защото те не искат техните чистокръвни линии да се свързват с
човешката ДНК, освен това и ловците, които мислят върколаците за добри
само, ако те са мъртви.
Дали Джошуа и Алекс ще обърнат гръб на
страстта, която пламва между тях като факла или изборът на Алекс ще е да
се изправи срещу нея? Дали да претендира, че е вълк или да загуби шанса си да убори Джошуа. Внимание: Тази книга съдържа секси и
свирепи върколаци, гадни ловци на глави, мистериозен вампир и много
горещи сексуални изненади, които ще накарат вашата кръв да закипи.

______________________________
Усмихвай се дори да ти се плаче… Усмихвай се дори да те боли…

Живей с кураж… И никога недей допуска живота да те победи!!!
***



Идеи за развитието на форума - Page 5 4205875R

descriptionИдеи за развитието на форума - Page 5 EmptyRe: Идеи за развитието на форума

more_horiz
Кой да започне превод!? Ти или си намерила хора, които да ти помагат. Мисля, че в екипа няма достатъчно свободни хора, които да тръгнат да се занимават с нов превод. Достатъчно сме подхванали. Но ако ти имаш желание, не мисля, че някой ще те спре.
Ако искаш пиши ми на ЛС, за да говорим по-обстойно по въпроса.

П.П. Аш, а ти не приемай всичко толкова навътре. Никой не ти е искал да се отказваш от работата, вършиш си я добре.

П.П.2. Аз заминавам и ще се върна някъде в понеделник, така че от тогава пак ще съм на линия.

______________________________
.. Hell is a teenage girl ..

descriptionИдеи за развитието на форума - Page 5 EmptyRe: Идеи за развитието на форума

more_horiz
Трябва да се отвори към всички поребители................а за .....дали са фалшиви или истински то ще си покаже от Админския панел....нали???... и да има дежурни Админи и Модератори...тук във форума.. :wait:

descriptionИдеи за развитието на форума - Page 5 EmptyRe: Идеи за развитието на форума

more_horiz
На половината приказки не хванах логиката, но за дежурните... Екипа се състои от малко хора с много задължения и ограничено свободно време, които вършат работата си безвъзмездно. Т.е. няма как да се задължи който и да било да стои на линия; всеки го прави, когато има възможност.

______________________________
Love me if you can, hate me if you dare!

descriptionИдеи за развитието на форума - Page 5 EmptyRe: Идеи за развитието на форума

more_horiz
queen-stefi написа:
Трябва да се отвори към всички поребители................а за .....дали са фалшиви или истински то ще си покаже от Админския панел....нали???... и да има дежурни Админи и Модератори...тук във форума.. :wait:


Отправям молба ......към потребителите...... за по-ясно изказани мисли! :wait:

______________________________
Идеи за развитието на форума - Page 5 Dragon-Book

descriptionИдеи за развитието на форума - Page 5 EmptyRe: Идеи за развитието на форума

more_horiz
I see what you did there, Teia Идеи за развитието на форума - Page 5 2115147716 Идеи за развитието на форума - Page 5 2115147716

______________________________
Идеи за развитието на форума - Page 5 4454149a
Even if the path is a little blurry, KEEP WALKING.
You'll focus in when you know what you want.
Then the picture of your life will be crystal clear.
JUST DON'T EVER GIVE UP and DON'T EVER STOP WALKING
.

Идеи за развитието на форума - Page 5 4965902g

descriptionИдеи за развитието на форума - Page 5 EmptyRe: Идеи за развитието на форума

more_horiz
Todo lo que es lo suficientemente clara para comprender que el hombre ..

descriptionИдеи за развитието на форума - Page 5 EmptyRe: Идеи за развитието на форума

more_horiz
privacy_tip Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите
power_settings_newLogin to reply