BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.


BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.

BGWorld
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BGWorldВход

Истории от Света на Диска

power_settings_newLogin to reply
+6
nestinarka
nyx
desistela
Zaharka
~ Mistery writer ~
Renesita
10 posters

descriptionИстории от Света на Диска - Page 3 EmptyИстории от Света на Диска

more_horiz
First topic message reminder :

Туп!


Истории от Света на Диска - Page 3 152527z

Автор:
Тери Пратчет
Издател:
Вузев
Раздел:
Фантастика, фентъзи. Хорър
Световна проза
Преводна художествена литература
Художествена литература

Година на издаване: 2010
Брой на страници: 482
Корици: меки
Език: български
Тегло: 232 грама
Размери: N/A
ISBN: 9544220952


Анотация


Куумската долина? Онова място, където троловете нападнали от засада джуджетата или джуджетата нападнали от засада троловете. Много далеч оттук. Много отдавна. Но ако не разгадае убийството на едно джудже, командир Сам Ваймс от анкх-морпоркската градска стража ще преживее битката наново, точно пред участъка си. С ненагледната си стража и под бойния зов на тъпаните, той трябва да разнищи всички улици, да се изплъзне на всички убийци и да се изправи пред тъмнината, за да намери решението. А мракът го преследва. О...и в шест часа всеки ден, без изключение, без извинения, той трябва у дома да чете на малкия си син "Къде е моята крава?" с цялото присъщо селскостопанско звучене. Някои неща просто трябва да се вършат.

______________________________
Истории от Света на Диска - Page 3 Creeping%252520up%252520on%252520caturday

descriptionИстории от Света на Диска - Page 3 EmptyRe: Истории от Света на Диска

more_horiz
Zaharka написа:
Ами да ти кажа, щом не ти е харесало от началото, нататък надали ще ти хареса. Мен ме грабна още от самото начало, макар че ги чета разбъркано (взимам ги от библиотеката и каквото има в момента това чета, така че не ги карам подред :pardon: ). Но са ми супер леки и отпускащи. Пратчет има убийствено чувство за хумор и съм се късала от смях на моменти. Истории от Света на Диска - Page 3 2115147716

Няма как да съм по- съгласна с теб. Веднъж на път за работа докато четх Академик невиждан във влака и на два пъти се захилих на глас. Останалите пътници само дето не ме опиътиха към психодиспансера. Ама то си е Тяхна загуба. Първата книга от поредцата,която прочетох беше за Дядо Прас и Прасоколеда. Четох я нетипично бавно за мен, понеже във почти всяко изречение откривах мисъл граничеща с гениалност. Размислите на Смърт за човешката природа направо ми пръснаха мозъка.
Истории от Света на Диска - Page 3 Terry-pratchetts-discworld-reading-order-guide-bg2
Тази схема мисля е доста добра,в случай че някой се нуждае от такава като ориентир при избор на следваща книга от Света на Диска.
Като филм не мисля,че бих препоръчала нещо. Гледала съм Цветът на магията и Прасоколеда и не останах очарована.Пратчет е труден за филмиране. Наскоро видях че има сериал по Добри поличби, но не смея да го гледам. Ако някой му е хвърлил поглед да каже дали е добре направен и дали си струва гледането.

descriptionИстории от Света на Диска - Page 3 EmptyRe: Истории от Света на Диска

more_horiz
Бет Рандъл написа:

Като филм не мисля,че бих препоръчала нещо. Гледала съм Цветът на магията и Прасоколеда и не останах очарована.Пратчет е труден за филмиране. Наскоро видях че има сериал по Добри поличби, но не смея да го гледам. Ако някой му е хвърлил поглед да каже дали е добре направен и дали си струва гледането.


Изгледах го повече на инат, а го чаках с нетърпение. Имаше добри моменти, не отричам, ама... Абе не могат да го филмират като хората и това си е. Същата работа като с Кинг. Уникални книги, мега смотани филми.

______________________________
Love me if you can, hate me if you dare!

descriptionИстории от Света на Диска - Page 3 EmptyRe: Истории от Света на Диска

more_horiz
Съгласна съм. Пратчет е наистина труден за филмиране. Чела съм повечето му книги, героите му са много ярки и завладяващи, но филмите не ми допадат, не успяват да представят дори и частица от магията на книгите. Но вероятно ще гледам и Добри поличби, Пратчет е все пак Истории от Света на Диска - Page 3 909357165

______________________________
道在

Anita Blake Translate Team

descriptionИстории от Света на Диска - Page 3 EmptyRe: Истории от Света на Диска

more_horiz
Май все пак и аз ще гледам "Добри поличби". Преди няколко дни попаднах на статия в интернет за това, че християнска организация събира подписи (към тогавашния момент имаха 20 000) за свалянето на сериала от екран. Според тях той подтиквал към възприемането на Сатаната и злото изобщо и дори към симпатизиране. Според тях сериалът разклащал моралните устои на християнството и представите за добро и зло. :headbang: Все си мислех,че няма с какво да ме изненадат тези идиоти, особено след като протестираха срещу погребването на Джеф Ханеман(китарист на Слеър) в баптистко гробище, понеже приживе пропагандирал за възход на Сатаната.Пълни кретени!! |-(
Не си спомням името на сценариста на сериала, но някъде четох, че едно от предсмъртните желания на Пратчет към него било да адаптира историята и да се заснеме филм по нея.
Така че най-малко от уважение към Пратчет и като форма на бунт срещу религиозните фанатици мисля да гледам сериала.

descriptionИстории от Света на Диска - Page 3 EmptyRe: Истории от Света на Диска

more_horiz
Сиела са се заели да преиздават (засега някои от книгите) от поредицата. Тези дни са пуснали и "Ерик". С илюстрациите на Кърби. :dance: :dance: :dance: :1: :1: :1: :yess: :yess: :yess: :crazy: :crazy:

______________________________
Love me if you can, hate me if you dare!

descriptionИстории от Света на Диска - Page 3 EmptyRe: Истории от Света на Диска

more_horiz
Някой може ли да ми каже къде мога да намеря "Готварската книга на леля Ог" ? Баба Вихронав и Леля ми влязаха под кожата и не ми се почва друга сюжетна линия докато не изчета всичко възможно за тях. В Читанка я няма.

descriptionИстории от Света на Диска - Page 3 EmptyRe: Истории от Света на Диска

more_horiz
privacy_tip Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите
power_settings_newLogin to reply