BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.


BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.

BGWorld
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BGWorldВход

descriptionБизнесът поиска задължителна матура по математика  EmptyБизнесът поиска задължителна матура по математика

more_horiz
Бизнесът поиска задължителна матура по математика



Задължителна матура по математика, засилване на техническите университети и пари за иновации поиска Българската стопанска камара. Изследване на БСК, финансирано с евросредства, потвърди трагичната картина за иновативния потенциал на родните предприятия.

Подобряването на обучението по математика и информатика и въвеждането на задължителна матура в 12-и клас според БСК е едно от ключовите условия за обръщане на тенденцията. Задължителна матура по математика предложи през 2008 година и бившият просветен министър Даниел Вълчев. Тогава Вълчев се обоснова, че матурата по български език и литература дава едностранчива информация за знанията и уменията на учениците. Министър Сергей Игнатов обаче обяви, без да се аргументира подробно, че идеята за такава промяна отпада.

От БСК настояват и за осъвременяване на обучението в техническите университети, както и за откриване или подсилване на съществуващите към тях иновативни центрове. До края на годината да се приеме национална стратегия за развитие на България до 2020 г., а парите за иновации поетапно да се осигурят, като се въведат и стимули за частни инвестиции, искат от камарата.

Според изследването на БСК България оглавява серия от негативни класации. Страната ни е последна в ЕС по индекс на глобална конкурентоспособност, а икономиката е една от най-слабо обновяващите се. Делът на високотехнологичен износ е много нисък, като промишлеността е ориентирана предимно към преработвателни и трудоемки промишлени сектори с евтина работна ръка.

______________________________
Бизнесът поиска задължителна матура по математика  Creeping%252520up%252520on%252520caturday

descriptionБизнесът поиска задължителна матура по математика  EmptyRe: Бизнесът поиска задължителна матура по математика

more_horiz
Ако това ме хвана с задължителната по математика ще си тегля един Бизнесът поиска задължителна матура по математика  2115147716:

______________________________
Бизнесът поиска задължителна матура по математика  4454149a
Even if the path is a little blurry, KEEP WALKING.
You'll focus in when you know what you want.
Then the picture of your life will be crystal clear.
JUST DON'T EVER GIVE UP and DON'T EVER STOP WALKING
.

Бизнесът поиска задължителна матура по математика  4965902g

descriptionБизнесът поиска задължителна матура по математика  EmptyRe: Бизнесът поиска задължителна матура по математика

more_horiz
Lora11 написа:
Ако това ме хвана с задължителната по математика ще си тегля един Бизнесът поиска задължителна матура по математика  2115147716:


Аз директно ще скачам от покрива на блока в Люлин без парашут 😄

______________________________
Бизнесът поиска задължителна матура по математика  Creeping%252520up%252520on%252520caturday

descriptionБизнесът поиска задължителна матура по математика  EmptyRe: Бизнесът поиска задължителна матура по математика

more_horiz
Колко е високо идвам с теб!

______________________________
Бизнесът поиска задължителна матура по математика  4454149a
Even if the path is a little blurry, KEEP WALKING.
You'll focus in when you know what you want.
Then the picture of your life will be crystal clear.
JUST DON'T EVER GIVE UP and DON'T EVER STOP WALKING
.

Бизнесът поиска задължителна матура по математика  4965902g

descriptionБизнесът поиска задължителна матура по математика  EmptyRe: Бизнесът поиска задължителна матура по математика

more_horiz
Пишете и мен.

______________________________
Бизнесът поиска задължителна матура по математика  Banner-Ulquiorra-1
Какво е?
Ще разбера ли ако разкъсам гръдта ти?
Ще разбера ли ако разтворя черепа ти?
За вас е толкова лесно да го кажете.
Сякаш--
Разбирам вече.
Значи е това ...
Това, което протегната й ръка изразява е ...
Сърце?

Бизнесът поиска задължителна матура по математика  Urquiolabanner
Spoiler :

descriptionБизнесът поиска задължителна матура по математика  EmptyRe: Бизнесът поиска задължителна матура по математика

more_horiz
Оооо и мен и мен, метнала съм се от някъде!!!

______________________________
❤ ❤ ❤ Chris Brown ❤ ❤ ❤
You made me who I am, from the words you said.


Човек трябва да носи хаус в душата си, за да може да се роди танцуваща звезда..! - Фридрих Ницше

descriptionБизнесът поиска задължителна матура по математика  EmptyRe: Бизнесът поиска задължителна матура по математика

more_horiz
Аспарухов мост!Чакай мее!! Идвам 😄

______________________________
Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter don't mind :happy1:


Бизнесът поиска задължителна матура по математика  Bg_top_logo10

descriptionБизнесът поиска задължителна матура по математика  EmptyRe: Бизнесът поиска задължителна матура по математика

more_horiz
Вместо да махнат тази по български или поне да го направят като едно време - отличниците да се освобождават, те милите го правят по-зле. С тази матура двойките ще са супер повече. Съгласен съм, че е тъпо да има матура само по български, ама тя изобщо не трябва да я има. Който каквото ще учи да си избира. Не може аз да кандидатствам компютри с математика и език, и да трябва да ходя на матура по български. От какъв зор?! За какво е това, за архивите? И без това е куриозно, че децата изкарват по-високи оценки по чуждите езиците, отколкото на родния си език.

Учиш 12 години и за какво? За да ти вземат 2 оценки от дипломата. За какво си се трепал за шестици? За смешните им 21 лв ли? Не стига това, ми навсякъде е различно. В едно училище, колкото и да учиш повече от 4 може да не видиш, а в друго не правиш нищо и имаш 6. Те и затова са матурите де, ама не е реално да искаш да станеш художник примерно и да държиш задължителни изпити за оценки, които не ти трябват.

______________________________


 
         
       

descriptionБизнесът поиска задължителна матура по математика  EmptyRe: Бизнесът поиска задължителна матура по математика

more_horiz
Твърдо НЕ!
Като българи сме длъжни да знаем езика си и да полагаме матура, но математиката не е за всеки. Има хора, на които им вървят повече разказвателните предмети и не е справедливо да правят една точна наука задължителна.
Сходно за мен е положението, ако сложат задължителна матура по биология, 'щото примерно сме хора и трябва да знаем коя кост къде ни се намира..

______________________________


Бизнесът поиска задължителна матура по математика  Gosho
Бизнесът поиска задължителна матура по математика  4347715R

descriptionБизнесът поиска задължителна матура по математика  EmptyRe: Бизнесът поиска задължителна матура по математика

more_horiz
Абе какви са тия глупости? Биология?
В Сърбия, например като кандидатстваш с английски език задължителната матура ти е върху английски език, а не върху родния ти език. Би трябвало и тук да е така, но явно хората са си преценили, че българите сме супер тъпи и не разбираме нищо от родния си език и затова са решили да пуснат българския като задължителна матура. Иначе наистина е голям срам да не знаеш как да използваш правилно майчиния си език.

П.П Иначе съм трогната, че всички сте зад мен като тръгна да скачам Бизнесът поиска задължителна матура по математика  2115147716:

______________________________
Бизнесът поиска задължителна матура по математика  Creeping%252520up%252520on%252520caturday

descriptionБизнесът поиска задължителна матура по математика  EmptyRe: Бизнесът поиска задължителна матура по математика

more_horiz
privacy_tip Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите
power_settings_newLogin to reply