BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.


BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.

BGWorld
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BGWorldВход

След раждането - липса на желание за секс

power_settings_newLogin to reply
+7
beni1979
poli8009
нел-j
~ Mistery writer ~
~ i.LLusion
Renesita
Imm0rtal
11 posters

descriptionСлед раждането - липса на желание за секс - Page 2 EmptyСлед раждането - липса на желание за секс

more_horiz
First topic message reminder :

След раждането - липса на желание за секс - Page 2 Mumbabydm0608_468x424-150x150

Безпомощното създание кара жената да се промени от раз. Светът започва да се върти около бебето до края на съществуването й.

Не бива да забравяме, че бременността и раждането изтощават организма, както и кърменето. Хормоналният дисбаланс също играе своята роля, защото в периода около раждането се разграждат женските полови хормони естроген и прогестерон. Резултат от този ендокринен процес е продължаващата със седмици родилна депресия, наречена „бебешка тъга”. По време на нея повечето жени дори не помислят за секс.

Как отново да събудим удоволствието?

Колкото по-скоро жената се адаптира към новата си роля на майка, толкова по-бързо се връщат и сексуалните и желания. Секс паузата трае от 3 месеца до година. В първото тримесечие новороденото се нуждае от цялата нежност и грижи на майката. Кърменето влияе на всички сетива, като от него някои жени получават дори оргазъм.

Наранените при раждането тъкани зарастват напълно едва след 6 месеца и чак тогава болката при половия акт намалява. Това е особено важно при родилите с цезарово сечение, където има бавно зарастращ и болезнен мускулен стрес. Вследствие на този следродилен процес за доста време съпругът отива на заден план.

Какво да направи мъжът?

На първо място да приеме новата си роля на родител и да не проявява ревност към новороденото. Не бива постоянно да настоява да прави секс, а да се отнася с разбиране и търпение към неразположението на любимата си. Трябва да създава у жената чувството, че въпреки промените от бременността и натрупаните, килограми, тя е невероятно привлекателна и обичта му към нея е още по-силна.

Рядък, но опасен случай: мъжът е присъствал на раждането и след това не изпитва сексуално влечение към партньорката си.

Как да постъпи жената?

Въпреки трудностите и липсата на време тя не бива да се отдава само на рожбата си. Малко егоизъм, милички - идете на козметик, на фризьор. Купете си нови рокли, бъдете секси не се отпускайте. Не се заобикаляйте единствено с майки. Ако можете да си го позволите, наемете детегледачка или оставете бебето на родителите си, за да излезете вечер с любимия си.

Освен половия акт има и други начини за доставяне на взаимно удоволствие, които изключват пенетрацията. Бъдете ласкава и любвеобилна, а ако сте с по-разкрепостени виждания за секса, приложете ги. Дори да се придържате към класическите представи, то вашата нежност може да има дори по-голямо въздействие от половия акт.

______________________________
След раждането - липса на желание за секс - Page 2 Banner-Ulquiorra-1
Какво е?
Ще разбера ли ако разкъсам гръдта ти?
Ще разбера ли ако разтворя черепа ти?
За вас е толкова лесно да го кажете.
Сякаш--
Разбирам вече.
Значи е това ...
Това, което протегната й ръка изразява е ...
Сърце?

След раждането - липса на желание за секс - Page 2 Urquiolabanner
Spoiler :

descriptionСлед раждането - липса на желание за секс - Page 2 EmptyRe: След раждането - липса на желание за секс

more_horiz
Beni1979 голяма грешка ще е да си с пълна упойка, по простата причина, че при нея ти вкарват тръби за да те обдишват. Не стига, че ще те боли операцията, ами и гърлото. Няма да можеш да се изкашляш и да дишаш спокойно. Когато аз родих при мене имаше една жена, която беше с пълна упойка. Голям кошмар беше. Не можеше да се изкашля и да диша нормално два дена след това. Ужас. Та моят съвет е да смениш анестезиолога. Аз бях с епидорална и нямам проблем. Явно съм попаднала на кадърен специалист. :pardon:
Но ние съвсем се отклонихме от темата... След раждането - липса на желание за секс - Page 2 2115147716:

______________________________
Аз съм тази, която искаше той. Той е този ,който исках аз.Но дали можем да бъдем заедно.......... само времето ще покаже!

descriptionСлед раждането - липса на желание за секс - Page 2 EmptyRe: След раждането - липса на желание за секс

more_horiz
poli8009 написа:
Beni1979 голяма грешка ще е да си с пълна упойка, по простата причина, че при нея ти вкарват тръби за да те обдишват. Не стига, че ще те боли операцията, ами и гърлото. Няма да можеш да се изкашляш и да дишаш спокойно. Когато аз родих при мене имаше една жена, която беше с пълна упойка. Голям кошмар беше. Не можеше да се изкашля и да диша нормално два дена след това. Ужас. Та моят съвет е да смениш анестезиолога. Аз бях с епидорална и нямам проблем. Явно съм попаднала на кадърен специалист. След раждането - липса на желание за секс - Page 2 323962
Но ние съвсем се отклонихме от темата... След раждането - липса на желание за секс - Page 2 56716


Напъно съм съгласна.
Карай за темата,нали трябва да обменим опит След раждането - липса на желание за секс - Page 2 800698

______________________________
Love sucks. Sometimes it feels good.Sometimes it's just another way to bleed.

След раждането - липса на желание за секс - Page 2 40757446

“There's nothing I can't live with. Only things I won't live without.”
“Don't leave me, Rainbow Girl.” - Shadowfever

След раждането - липса на желание за секс - Page 2 4347753x

descriptionСлед раждането - липса на желание за секс - Page 2 EmptyRe: След раждането - липса на желание за секс

more_horiz
О,господи от това което чувам, напълно се отказвам от мисълта да раждам деца. И преди си мислих че раждането не е за мен ама сега се обедих напълно. Да внимаваш да не пометнеш, да изродиш детето в България с нейните калпави лекари..........и след това да се грижиш за него............

По темата:
Разбира се че ще ти трябва време за да се възтановиш. След всичките мъки при раждадането, следродилната депресия, самото дете не ти дава време. Просто няма кога. Пък и съм сигурна че никоя жена не иска второ дете толкова бързо след като е родила първото.
Между другото пожелавам на всички майки, децата им да са живи и здрави, и да получават много шестици в училище. :slynce:

______________________________
Алоооооо днес събират боклука....!!! Скрий се...!!!

descriptionСлед раждането - липса на желание за секс - Page 2 EmptyRe: След раждането - липса на желание за секс

more_horiz
Обаче да ти кажа честно много грешиш. Познавам толкова родители, на които децата са им с разлика от една до две години. Просто хората са си направили сметка, че е по добре да им е по малка разликата в годините. ;)

______________________________
След раждането - липса на желание за секс - Page 2 4454149a
Even if the path is a little blurry, KEEP WALKING.
You'll focus in when you know what you want.
Then the picture of your life will be crystal clear.
JUST DON'T EVER GIVE UP and DON'T EVER STOP WALKING
.

След раждането - липса на желание за секс - Page 2 4965902g

descriptionСлед раждането - липса на желание за секс - Page 2 EmptyRe: След раждането - липса на желание за секс

more_horiz
devil degu написа:
О,господи от това което чувам, напълно се отказвам от мисълта да раждам деца. И преди си мислих че раждането не е за мен ама сега се обедих напълно. Да внимаваш да не пометнеш, да изродиш детето в България с нейните калпави лекари..........и след това да се грижиш за него............

По темата:
Разбира се че ще ти трябва време за да се възтановиш. След всичките мъки при раждадането, следродилната депресия, самото дете не ти дава време. Просто няма кога. Пък и съм сигурна че никоя жена не иска второ дете толкова бързо след като е родила първото.
Между другото пожелавам на всички майки, децата им да са живи и здрави, и да получават много шестици в училище. След раждането - липса на желание за секс - Page 2 39634


Еееееееееее айде сега пък и ти,повярвай ми няма нищо по хубаво и по-ценно от детето ти!
Нищо от изброеното няма значение пред това,а и повярвай ми не е толкова страшно,иначе жените нямаше да се хващат втори и трети път! След раждането - липса на желание за секс - Page 2 39634 След раждането - липса на желание за секс - Page 2 48413 След раждането - липса на желание за секс - Page 2 39634

______________________________
Love sucks. Sometimes it feels good.Sometimes it's just another way to bleed.

След раждането - липса на желание за секс - Page 2 40757446

“There's nothing I can't live with. Only things I won't live without.”
“Don't leave me, Rainbow Girl.” - Shadowfever

След раждането - липса на желание за секс - Page 2 4347753x

descriptionСлед раждането - липса на желание за секс - Page 2 EmptyRe: След раждането - липса на желание за секс

more_horiz
Най-хубавотоо и стойносно нещо, в животаа е това,.. да имаш детее най-прекрасното чувство на света... ❤ :slynce: След, като видиш това, малкоо създаниее забравяш, за всичката болкаа на светаа....целият ти живот се осмисля,то е център на света ти, и няма по-ценно от, товаа малкоо създаниее.....определеноо си заслужава независимоо от цената, на всякакваа болка, която трябва да се плати......
След, време забравяш болката и ти остава най-ценното създание до теб твоятаа, рожба......

descriptionСлед раждането - липса на желание за секс - Page 2 EmptyRe: След раждането - липса на желание за секс

more_horiz
Можеш да си вземеш сурогатна майка. Така ще имаш дете, без да си раждала След раждането - липса на желание за секс - Page 2 2115147716: Но не е толкова страшно. Всичко се забравя. Когато го погледнеш, как спи в креватчето ти се струва( и е така поне за мен),че е център на целият ти живот. А по - късно, когато проговори и те погледне с блестящи очички, казвайки : Мамооо бичам те. Или мамоо гуши, се разтапяш.Това са мигове, който са прекрасни.
А по темата за секса след раждане.
Не само хормоните, щевовете и след родилната депресия оказват влияние. Просто си представете (а някои от нас знаят от личен опит) на два - три часа хранене, през другото време пране, готвене, гладене и чистене. Просто времето не стига. А ако живеетеи със родителите на някой, кога ще го правите? :pardon:

______________________________
Аз съм тази, която искаше той. Той е този ,който исках аз.Но дали можем да бъдем заедно.......... само времето ще покаже!

descriptionСлед раждането - липса на желание за секс - Page 2 EmptyRe: След раждането - липса на желание за секс

more_horiz
кофти период и напълно естествен ,но бързо минава-колики,зъбчета,среднощно хранене,пране,тревоги и ето вече е на 2.6 г.( След раждането - липса на желание за секс - Page 2 2115147716: моят син е на толкова),аз родих нормално(болката се забравя) и доста време нямах желание,а и не се харесвах,но както казах времето лети(фигурата ти се възвръща),и като чуеш-мамо гуши,бичаш мама-ти става леко и невероятно на душата.

______________________________
"Целувката в която няма любов е престъпление,а всяко престъпление носи след себе си нещастие или за сърцето,или за душата"

descriptionСлед раждането - липса на желание за секс - Page 2 EmptyRe: След раждането - липса на желание за секс

more_horiz
Aз съм с две деца като разликата им е 2 години и 9 месеца-ако можех да избирам пак такава разлика бих си избрала.Гледат се и двете горе долу заедно.Големия още се изпускаше през ноща та купивах пелени и за двамата.И съм ги отгледала сама без баби дядовци и т.н.
По темата
С първото дете дъъъълго нямах апетит към секса,но като родих второто ако щете вярвайте но още кървях и ми се искаше-незнам природа или луда работа ама беше факт
И двете ми раждания бяха нормални-първото го родих за 20 мин,а второто за 10 мин.

descriptionСлед раждането - липса на желание за секс - Page 2 EmptyRe: След раждането - липса на желание за секс

more_horiz
След първото-3кг.за 1,5часа,по естествен начин раждане някъде сле45-50 ден се чувствах готова за секс/но внимателно разбира се/.
Обаче след второто........-4,100гр.,53см.,пак нормално раждане,12 часа се мъчих,просто след това 10месеца не исках и да чувам за секс.Добре че мъжът ми го нямаше през това време,работеше в чужбина.Възтанових се много по-бавно от предния път.
Късметлийки са някои като Радослава,дето раждат бързо и лесно.

______________________________
искам сладолед на клечка,да спя върху кожа на мечка,с мъж без пречка и да правим буболечка :lovely:

descriptionСлед раждането - липса на желание за секс - Page 2 EmptyRe: След раждането - липса на желание за секс

more_horiz
Като чета колко е трудно това раждане... ❌

______________________________
След раждането - липса на желание за секс - Page 2 4454149a
Even if the path is a little blurry, KEEP WALKING.
You'll focus in when you know what you want.
Then the picture of your life will be crystal clear.
JUST DON'T EVER GIVE UP and DON'T EVER STOP WALKING
.

След раждането - липса на желание за секс - Page 2 4965902g

descriptionСлед раждането - липса на желание за секс - Page 2 EmptyRe: След раждането - липса на желание за секс

more_horiz
privacy_tip Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите
power_settings_newLogin to reply