BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.


BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.

BGWorld
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BGWorldВход

description Незабравима разходка Empty Незабравима разходка

more_horiz
Незабравима разходка
Никълъс Спаркс

 Незабравима разходка 44017

Лeндън Кapтъp e дoбpoнaмepeн, нo пoвъpхнocтeн млaдeж, кoйтo пpeдпoчитa дa ce мoтae c пpиятeли и нe oбичa дa миcли зa нeизбeжнитe oтгoвopнocти нa зpeлocттa. Тoй никoгa нe e пoдoзиpaл, чe мoжe дa имa нeщo oбщo cъc cтecнитeлнaтa и cтpaннa Джeйми Cъливaн, кoятo чecтo cтaвa oбeкт нa пpиcмeх cpeд cъучeницитe cи зapaди cтapoмoднитe cи пулoвepи и нeпpeтeнциoзнaтa cи външнocт.

Cъдбaтa oбaчe cи имa cвoи плaнoвe и Лeндън ce увличa пo Джeйми. Вpъзкaтa им e нeлeкa и минaвa пpeз cлoжни пepипeтии, нo мaлкo пo мaлкo Джeйми пoмaгa нa Лeндън дa нaучи някoи вaжни уpoци в живoтa, зa дa дoйдe мoмeнтът, кoгaтo тoй oткpивa, чe e бeзнaдeжднo влюбeн в нeя. Cкopo oбaчe Лeндън paзбиpa, чe Джeйми имa пpичинa дa нe дoпуcкa хopaтa близкo дo ceбe cи. Тя пaзи ужacнa тaйнa, кoятo мoжe зaвинaги дa я изтpъгнe oт pъцeтe му. Изпpaвeн пpeд жecтoкocттa нa cъдбaтa, Лeндън взимa peшeниe, c кoeтo ce paздeля c бeзгpижиeтo нa мoмчeшкитe cи гoдини.

Никълъс Спаркс e poдeн в Oмaхa, Heбpacкa. Днec e eдин oт нaй-чeтeнитe cъвpeмeнни aвтopи - caмo в Aмepикa ca пpoдaдeни нaд 31 милиoнa eкзeмпляpa oт нeгoвитe книги.
Hecлучaйнo гo нapичaт „хpoникьop нa чoвeшкaтa душa”. C шумeн уcпeх ca пpиeти филмитe пo нeгoвитe poмaни „Пиcмo в бутилкa”, „Тетрадката”, „Heзaбpaвимaтa paзхoдкa”, "Нощи в Роданте" и "С дъх на канела".



„Пoнякoгa, мaкap и pядкo, ce cлучвa дa ce нaтъкнeм нa изключитeлнa книгa, кoятo нa пpъв пoглeд изглeждa кaтo бeзбpoй дpуги. Ho ceтнe, кoгaтo нaпpeднeм, ниe cмe cмaяни oт cъкpoвищeтo, кoeтo oткpивaмe в нeя. „Heзaбpaвимa paзхoдкa” e тaкaвa книгa. Интpигувaщa, зaвлaдявaщa и тpoгaтeлнa, тя бъpзo cпeчeлвa cъpцaтa ни. Тoвa e книгa, кoятo нямa cкopo дa зaбpaвитe.”
Hю Йopк Cънди Пocт

„Cлaдocтнa иcтopия зa eднa млaдeжкa, нo нeугacвaщa любoв. Hикълъc Cпapкc знae кaк дa дoкocвa нaй-нeжнитe cтpуни в cъpцaтa ни.”
Чикaгo Cън Тaймc

„Cпapкc oтнoвo paзмaхвa мaгичecкaтa cи пpъчкa, тoзи път oкoлo тeмaтa зa пpeoбpaзявaщaтa пъpвa любoв. Тoй e cъвpeмeнeн мaйcтop нa cъдбoвнитe любoвни иcтopии и нeoбикнoвeни пpитчи, paзкaзaни в кpacивa пpoзa.”
Букпeйдж

„Hикълъc Cпapкc e нaпиcaл пpeлecтнa иcтopия зa eднa млaдa, нo вeчнa любoв и мaкap в нaчaлoтo дa ни кaзвa дa oчaквaмe и paдocт, и тъгa, cълзитe вce пaк щe дoйдaт.”
Hю Йopк Дeйли Hюз

______________________________
.. Hell is a teenage girl ..

description Незабравима разходка EmptyRe: Незабравима разходка

more_horiz
Прочетох я за изключително кратко време. Книгата е доста тъжна и доста по различна от филма, но за сметка на това пак успях да вникна в нея. Две книги за дъщери на пастори подред..лол.. Просто е нещо, което може да oстави следа в човек. Прочетете я няма да съжалявате!

______________________________
 Незабравима разходка 4454149a
Even if the path is a little blurry, KEEP WALKING.
You'll focus in when you know what you want.
Then the picture of your life will be crystal clear.
JUST DON'T EVER GIVE UP and DON'T EVER STOP WALKING
.

 Незабравима разходка 4965902g

description Незабравима разходка EmptyRe: Незабравима разходка

more_horiz
Невероятно силна книга. Филмът също е страхотен, но нищо не може да се мери с книгата. Предава много повече чувства п омного по-силен начин. Не просто те карат да се замислиш, а те оставят без думи. А книгата и филма не са много различни. Естествено не са 1 към 1 на 100%, но то и няма как да бъде така. Въпреки и това и двете са много стойностни и оставят траен отпечатък. Признавам си с ръка на сърцето, че ревах и на двете. И наистина се чете много леко. Започнах я днес следобед по едно време и преди малко я завърших. Който не я е чел непременно трябва да поправи грешката!

______________________________
Love me if you can, hate me if you dare!

description Незабравима разходка EmptyRe: Незабравима разходка

more_horiz
Искам да попитам дали може да си сваля от тук превода на книгата и ако не, може ли да ми кажете къде бих могла да я намеря преведа, защото навсякъде я намирам на английски език.Благодаря  Незабравима разходка 909357165

description Незабравима разходка EmptyRe: Незабравима разходка

more_horiz
milenkis написа:
Искам да попитам дали може да си сваля от тук превода на книгата и ако не, може ли да ми кажете къде бих могла да я намеря преведа, защото навсякъде я намирам на английски език.Благодаря  Незабравима разходка 909357165


Не знам от къде можеш да си го свалиш, но не и от тук. Потърсих из нета и нищо не открих. Дано някой друг да има повече късмет. :pardon:

______________________________
Love me if you can, hate me if you dare!

description Незабравима разходка EmptyRe: Незабравима разходка

more_horiz
http://escape-bg.net/torrents-details.php?id=4408

Заповядайте.

______________________________
Това, което изглежда като демон и се нарича демон.
Това в което виждаме демон, съществува само в човека и умира с него.

description Незабравима разходка EmptyRe: Незабравима разходка

more_horiz
Благодаря. Наистина.
Свалих книгата и, представете си, я прочетох за около 4, 5 часа. И то на лаптопа. И, което е още по-налудничаво, очите ми са в безупречно състояние. Книгата е напълно откачена, след като се взирах в монитора толкова време. Определено не се разграничава много от филма, който е страхотен. Все пак е хубаво да се избере или едното, или другото иначе става прекалено предсказуемо.
Или, както в моя случай, ако имате бегли спомени от филма, книгата ще ви се стори очарователна. Разбира се, и аз плаках, не че съм очаквала нещо друго от Никълъс. Винаги това се получава като чета негови творби. Както се казва, изобщо не съм изненадана. Прекрасен е :heart2:
Отново останах очарована от разказвача. Когато е от мъжки род някак не очаквам такива дълбоки признания и вричане в чувства. Има го и хумора, особено там с "Божията промисъл" и разните глупости на Джейми, които ме разсмяха от душа. Както и да е, напълно съм се скарала със словото след днешния следобед, мисля, че ми личи :wacko:

______________________________
 Незабравима разходка Creeping%252520up%252520on%252520caturday

description Незабравима разходка EmptyRe: Незабравима разходка

more_horiz
Ren: ако си падаш по готини мъже, които все пак са описани добре като влюбени, препоръчвам "Вещерът" на Сапковски!


______________________________
 Незабравима разходка 4347762w

description Незабравима разходка EmptyRe: Незабравима разходка

more_horiz
Много благодаря за предложението, обаче в момента на рафта имам още седемнадесет книги, които очакват да бъдат прочетени. Съмнявам се, че скоро ще имам необходимото време да прочета това, което имам тук, а прибавяйки броя на онова, което имам в къщи... е, надявам се, че ситуацията е ясна.

______________________________
 Незабравима разходка Creeping%252520up%252520on%252520caturday

description Незабравима разходка EmptyRe: Незабравима разходка

more_horiz
Много Ви благодаря за помощта  Незабравима разходка 909357165 Изключително съм благодарна наистина  Незабравима разходка 909357165

description Незабравима разходка EmptyRe: Незабравима разходка

more_horiz
Много хубава, но тежка книга, плаках докато я четох  Незабравима разходка 3382520118

description Незабравима разходка EmptyRe: Незабравима разходка

more_horiz
След като изгледах филма реших да прочета и книгата и определено си заслужаваше. ❌ 

description Незабравима разходка EmptyRe: Незабравима разходка

more_horiz
privacy_tip Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите
power_settings_newLogin to reply