BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.


BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.

BGWorld
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BGWorldВход

descriptionСкълдъгъри Плезънт EmptyСкълдъгъри Плезънт

more_horiz
Скълдъгъри Плезънт
Скълдъгъри Дерек Ланди


Устат детектив, могъщ магьосник, заклет враг на злото.
А, да ... и мъртъв ...


Какво обичате да четете? Шпионски екшън? Исторически трилъри? Криминални романи? Искате ли да ви кажа кои са моите любими книги?
Това са книгите, които ме карат да забравя сивото ежедневие и ме запращат презглава в един чужд, странен и непознат свят. Това са книгите, които имат свойството да въвличат своите читатели в лудешки вихър на авторовото въображение, които те карат да разгръщаш страница след страница с потни, треперещи пръсти, само и само да разбереш какво се случва по-нататък. "Скълдъгъри Плезънт" е такава книга.
Когато дванадесет-годишната Стефани наследява огромно богатство от покойния си чичо, тя дори не предполага, че това е само началото на едно опасно приключение, което ще отведе смелото, нахакано и самоуверено момиче отвъд границите на познатия свят и ще я запознае с опасен цяла върволица от причудливи и странни типове - красивата, но коварна магьосница Чайна, нейния опасен и непредвидив брат г-н Блис, дръзката и войнствена Танит и, разбира се, детективът-магьосник и ходещ скелет Скълдъгъри Плезънт.
Заедно с тези нови приятели Стефани ще се опита да разгадае една страховита мистерия и ще се изправи срещу могъщ и зъл магьосник, заплашващ равновесието мейду доброто и злото в един свят, който се намира съвсем близо до нашия, но няма как да е по-различен.
Това е свят на магии и вълшебства, свят на зомбита и вампири, но преди всичко свят на смели герои и вълнуващи приключения.
Авторът Дерек Ланди е известен с оригиналните си и доста кървави сценарии за холивудски филми, но тук талантливият ирландец е забъркал една невероятно увлекателна история, изпълнена с остроумни, непредсказуеми герои и изненадващи обрати. Романът му е като един тайнствен и подземен лабиринт, през който читателят трябва да премине. Лабиринт, населен с опасности и загадки, отнемащи дъха магьоснически дуели и битки с ужасяващи, неописуеми чудовища. Или с други думи - ще се забавлявате от първата до последната страница, стига да внимавате и да отваряте очите си на четитри!
Хората имат навика да сръвняват всеки нов автор, който пише фентъзи или приключенски романи, с вездесъщата Джоан Роулинг, авторка на книгите за момчето-магьосник Хари Потър. Но този път спокойно могат да направят това, защото със "Скълдъгъри Плезънт" Дерек Ланди е поставил началото на една чудесна фентъзи сага, която тепърва ще ни изумява и запленява с интриги и приключения. Нищо чудно по успех авторът да надмине Роулинг и нейният Хари - само бъдещето ще покаже дали това ще се случи.
Аз самият с нетърпение очаквам следващите книги, описващи необикновените и често напълно откачени приключения на устатата Стефани и неотразимия Скълдъгъри Плезънт, хитър детектив, могъщ магьосник, борец срещу злото и скелет, възкръснал от мъртвите, за да търси отмъщение!

А, и още нещо: лично според мен Стефани би сритала задника на Хари Потър, ако някога двамата се срещнат!
Автор: Емил Минчев

______________________________
Скълдъгъри Плезънт Banner-Ulquiorra-1
Какво е?
Ще разбера ли ако разкъсам гръдта ти?
Ще разбера ли ако разтворя черепа ти?
За вас е толкова лесно да го кажете.
Сякаш--
Разбирам вече.
Значи е това ...
Това, което протегната й ръка изразява е ...
Сърце?

Скълдъгъри Плезънт Urquiolabanner
Spoiler :

descriptionСкълдъгъри Плезънт EmptyRe: Скълдъгъри Плезънт

more_horiz
Скълдъгъри Плезънт 43414

Скълдъгъри Плезънт 43414-17156
Скълдъгъри Плезънт 43414-17157
Скълдъгъри Плезънт 43414-17158
Скълдъгъри Плезънт 43414-17159
Скълдъгъри Плезънт 43414-17160

______________________________
Скълдъгъри Плезънт 4454149a
Even if the path is a little blurry, KEEP WALKING.
You'll focus in when you know what you want.
Then the picture of your life will be crystal clear.
JUST DON'T EVER GIVE UP and DON'T EVER STOP WALKING
.

Скълдъгъри Плезънт 4965902g

descriptionСкълдъгъри Плезънт EmptyRe: Скълдъгъри Плезънт

more_horiz
Тази книга ми допада.. някой да я е чел?!

______________________________
Скълдъгъри Плезънт 4454149a
Even if the path is a little blurry, KEEP WALKING.
You'll focus in when you know what you want.
Then the picture of your life will be crystal clear.
JUST DON'T EVER GIVE UP and DON'T EVER STOP WALKING
.

Скълдъгъри Плезънт 4965902g

descriptionСкълдъгъри Плезънт EmptyRe: Скълдъгъри Плезънт

more_horiz
Не съм,но ми изглежда интересна.

descriptionСкълдъгъри Плезънт EmptyСкълдъгъри Плезънт - да играеш с огъня

more_horiz
Скълдъгъри Плезънт - да играеш с огъня
Дерек Ланди

Скълдъгъри Плезънт 48437



He пpавeтe това у дома!

Уcтат дeтeктив, могъщ магьоcник, заклeт вpаг на злото. А, да - и мъpтъв...

Знаeтe как e - тъкмо cи миcлиш, чe cи cпаcил cвeта, и ce появява нов коваpeн злодeй c нeпобeдимо чудовищe и започва да cee pазpуxа. О, да, и главата ви e cамо чepeп. Паpтньоpът ви e тpинадeceтгодишно момичe. И няматe пpeдcтава какво да пpавитe...

Cъдържaние:
Висене
Убиец нa свободa
Венгос
Крaсaвицaтa, звярът
Cтрaшилището нa Лондон
Oгнени кълбa в пaркa
Hежелaни посетители
Били Pей Caнгуaйн
Cкритaтa стaя
Бронятa нa Лорд Вaйл
Ужaсявaщият лондонски гълтaч нa мозъци
Бой в бaрa
Pоърxейвън
Cкaчaщият Джaк
Oт упор
Paзмянaтa
Oгрaбвaне нa гробове
Cтaри врaгове
Гонитбa
Под земятa
Дa облечеш мрaкa
Кръв и сенки
Cлончетa и зaйчетa
Aргус
Mъничко кaсaпницa
Убийство в новaтa моргa
Възxодът нa Гротескния
Добрите зaседaвaт
Cледене
Cxвaткa
Oновa нещо със семейното събирaне нa фaмилия Eджли
Oтломъци от сянкa
Зaтишие пред буря
Hедовършенa рaботa
Вaмпирите aтaкувaт
Oгромният луд пaяк
Зъби и нокти
Tези, които ще умрaт...
Лице в лице с Венгос
Биткa до смърт
Paботодaтелят нa Били Pей Caнгуaйн
Лоши рaботи

______________________________
.. Hell is a teenage girl ..

descriptionСкълдъгъри Плезънт EmptyRe: Скълдъгъри Плезънт

more_horiz
Скълдъгъри Плезънт 48437-28279

Скълдъгъри Плезънт 48437-28280

Скълдъгъри Плезънт 48437-28281

Скълдъгъри Плезънт 48437-28282

Скълдъгъри Плезънт 48437-28283

______________________________
.. Hell is a teenage girl ..

descriptionСкълдъгъри Плезънт EmptyRe: Скълдъгъри Плезънт

more_horiz
Книгата започва доста интересно.

descriptionСкълдъгъри Плезънт EmptyRe: Скълдъгъри Плезънт

more_horiz
Снощи приключих с първата. Страхотна е, разпускаща, забавна, супер лесно се чете. Сега ще чакам да ми изпадне от някъде и втората.

______________________________
Love me if you can, hate me if you dare!

descriptionСкълдъгъри Плезънт EmptyRe: Скълдъгъри Плезънт

more_horiz
Скълдъгъри Плезънт - Безликите

Скълдъгъри Плезънт 4653578z

Автор: Дерек Ланди
Издател: Студио Арт Лайн
Раздел:
* Фантастика, фентъзи. Хорър
* Световна проза
* Преводна художествена литература
* Художествена литература
Цена: 13.99 лв.


Виждали сте какво ли не дори преди някакъв злодей да си науми да предизвика края на света. Валкирия и Скълдъгъри ще направят всичко по силите си, за да предотвратят това бедствие. Няколко души ще бъдат наранени, но накрая сигурно всичко ще се подреди. Е, не и този път.

______________________________
Love me if you can, hate me if you dare!

descriptionСкълдъгъри Плезънт EmptyRe: Скълдъгъри Плезънт

more_horiz
Скълдъгъри Плезънт 161885z

Скълдъгъри Плезън - Мрачни дни

Автор: Дерек Ланди
Издател: Студио Арт Лайн
Раздел:
* Фантастика, фентъзи. Хорър
* Световна проза
* Преводна художествена литература
* Художествена литература
Цена: 13.99 лв.


Устат детектив, могъщ магьосник, заклет враг на злото. А, да - и мъртъв...

Никой не е защитен от порастването, дори да е с магически умения, както Валкирия Каин ще се увери лично. Нейният любим немъртъв партньор-скелет Скълдъгъри Плезънт е затворен в друго измерение в компанията на зловещи богове и е малко вероятно да си прекарва добре. Спасителната мисия е повече от наложителна, но малцина искат детективът с тъмно минало да се върне.

Не стига това, а и лошите пак се опитват да завладеят света, подпомогнати от армия гладни зомбита и наскоро освободен зъл магьосник с ясен план за отмъщение. А, и има ясно пророчество за скорошния край на света.

Валкирия, ти си на ход...

______________________________
Love me if you can, hate me if you dare!

descriptionСкълдъгъри Плезънт EmptyRe: Скълдъгъри Плезънт

more_horiz
Чела съм първите две, сега нямам търпение и за следващите. Невероятно сладка поредичка. Валкирия е страшно хлапе, а Скълдъгъри ми напомня за доктор Хаус. Счупвала съм се от смях с този прословут английски хумор...

______________________________
Love me if you can, hate me if you dare!

descriptionСкълдъгъри Плезънт EmptyRe: Скълдъгъри Плезънт

more_horiz
Скълдъгъри Плезънт 168024z

Скълдъгъри Плезънт - Тленни обвивки

Автор: Дерек Ланди
Издател: Студио Арт Лайн
Раздел:
Фантастика, фентъзи. Хорър
Световна проза
Преводна художествена литература
Художествена литература
Цена: 15.99 лв.




Скълдъгъри Плезънт и Валкирия Каин се завърнаха - точно навреме, за давидят как светът се обръща с краката нагоре...

Докато те се опитват да измъкнат известен убиец от непобедимо зло, Валкирия предприема и своя лична тайна мисия. Задачата й я отвежда до смъртта и дори отвъд нея. Освен това, всички Останки, стотици разкривени души, които превръщат хората в марионетки, се измъкват и започват да търсят могъщество, достатъчно голямо, за да ги води. Изправени пред такива непреодилими трудности, Скълдъгъри, Валкирия, Гастли и Танит не могат да се доверят на никого. Дори и един на друг...

Преди да напише детския си роман за детектив-скелет с вкус към хубавите дрехи, Дерек Ланди става автор на два сценария - на филм със зомбита и на кървав трилър, където всички умират.

Притежател на черен колан по карате кенпо, той е обучил в самозащита безброй деца, с надеждата да събере своя собствена армия от бойни мъници. Той е уверен, че всички те чакат да ги призове срещу враговете си /той всъщност няма врагове, но е сигурен, че ще се покажат рано или късно/.

Дерек живее в покрайнините на Дъблин, а причината сам да си пише биографията в тези редове е, за да може най-после да говори за себе си в трето лице, без да изглежда надут или ненормален.

______________________________
Love me if you can, hate me if you dare!

descriptionСкълдъгъри Плезънт EmptyRe: Скълдъгъри Плезънт

more_horiz
Скълдъгъри Плезънт 174515_b

Скълдъгъри Плезънт - Вестителят на смърта

Автор: Дерек Ланди
Издател: Артлайн Студиос
Раздел:
Фантастика, фентъзи. Хорър
Световна проза
Преводна художествена литература
Художествена литература
Цена: 15.99 лв.





Да се срещнеш със Скълдъгъри Плезънт: детектив, магьосник, воин.

О, да! И мъртъв!

Некромантите не се нуждаят повече от Валкирия да бъде техният Вестителна смъртта и това са добри новини. Има само една уловка. Има си причина некромантският орден да не се нуждаят повече от нея - защото те вече са си намерили Вестител на смъртта - човекът, който ще отвори вратите между живота и смъртта. А това са много, ама много лоши новини...

______________________________
Love me if you can, hate me if you dare!

descriptionСкълдъгъри Плезънт EmptyRe: Скълдъгъри Плезънт

more_horiz
Хм..чудно ми е дали има някой който е чел последната книга, която излезе преди около седмица (т.е 9-та) защото бих желал да ми каже някои неща..., ако има такъв човек нека ми драсне ЛС, моля :)

______________________________
Скълдъгъри Плезънт Tumblr_m39faxIMeq1rncu43o1_500

descriptionСкълдъгъри Плезънт EmptyRe: Скълдъгъри Плезънт

more_horiz
Първите части ми бяха интересни,а последната все още не съм прочела.

descriptionСкълдъгъри Плезънт EmptyRe: Скълдъгъри Плезънт

more_horiz
Скълдъгъри Плезънт 202554_b

Скълдъгъри Плезънт - Апокалипсата ме хвана


Автор: Дерек Ланди
Раздел:
Фантастика, фентъзи. Хорър,
Световна проза,
Преводна художествена литература,
Художествена литература
Цена: 15.99 лв.


Разбий стъклото... покатери се през прозореца... и влез в света на Скълдъгъри Плезънт с този сборник разкази. В крайна сметка, вратите са за хора без въображение...
Сборник с тринадесет разказа за най-запалените фенове на Скълдъгъри Плезънт! Виж с какво се е занимавал Били Рей Сангин; разбери как Скълдъгъри и Валкирия се справят със сериен убиец, отчаян призрак и рояк особено гадни насекоми. Сещаш се - обичайните неща. Дерек представя скритите истории на скелета, чиято мисия е да спаси света... и момичето, чиято съдба е да го унищожи.

______________________________
Love me if you can, hate me if you dare!

descriptionСкълдъгъри Плезънт EmptyRe: Скълдъгъри Плезънт

more_horiz
privacy_tip Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите
power_settings_newLogin to reply