BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.


BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.

BGWorld
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BGWorldВход

Какво бихте променили в образователната система?

power_settings_newLogin to reply
+25
dani1982
Armagedon
Bilie Gean
DaniA
scorpionche
stefani70
lostris
elizabetta_90
ipls_
TraYkovA
Lanfear123
la gitana
Versus
borislava
Iv4eto73
Christina.
puFF
Koen
Shinbi
GuAnO^ApeS
desistela
Imm0rtal
~ Mistery writer ~
plamsi_sl
~ i.LLusion
29 posters

descriptionКакво бихте променили в образователната система?  EmptyКакво бихте променили в образователната система?

more_horiz
Какво бихте променили в образователната система?

Е, споделете мнението си. Скалата за оценяне, или преподавателите .. Самите училища !?

:pardon: :pardon:

______________________________
.. Hell is a teenage girl ..

descriptionКакво бихте променили в образователната система?  EmptyRe: Какво бихте променили в образователната система?

more_horiz
Понеже напоследък съм се отчаяла от образованито като цяло, не мисля че нещо би ни спасило. Толкова е зле положението, че няма просто на къде!!!
ТОТАЛНО СЪМ РАЗОЧАРОВАНА И ОТЧАЯНА ОТ БЪЛГАРСКАТА ДЪРЖАВА! от където и да погледна все сме зле ❌ ❌ ❌

______________________________
❤ ❤ ❤ Chris Brown ❤ ❤ ❤
You made me who I am, from the words you said.


Човек трябва да носи хаус в душата си, за да може да се роди танцуваща звезда..! - Фридрих Ницше

descriptionКакво бихте променили в образователната система?  EmptyRe: Какво бихте променили в образователната система?

more_horiz
Като за начало всичко :blink:

______________________________
Какво бихте променили в образователната система?  4454149a
Even if the path is a little blurry, KEEP WALKING.
You'll focus in when you know what you want.
Then the picture of your life will be crystal clear.
JUST DON'T EVER GIVE UP and DON'T EVER STOP WALKING
.

Какво бихте променили в образователната система?  4965902g

descriptionКакво бихте променили в образователната система?  EmptyRe: Какво бихте променили в образователната система?

more_horiz
1. Мене ми е адски тъпо в училище. Учителите не могат да ме запалят да тръгна да им уча по собствено желание. Трябва да измислят някакви занимания, които ще подбудят вътрешните ни дарби хД вместо да учим постни предмети, които дори не ни интересуват.
2. Вместо да ни четат некви тотално неразбираеми неща по химия и физика, айде малко практика да ни дадат.
3. Тоалетните се нуждаят от сериозна промяна
4. Столовете в класните стаи трябва да се обновяват поне на две години. Спомням си как веднъж седях и се гърбих на някъв загубен стол с малка облегалка и после имах болки в гърба ...
5. Трябва да се разреши организирането на извънкласни клубове където се събират бройка души и си измислят занимания да вършат заедно.
6. Дори и да не си помислят да ни слагат униформи!
7. Долу в столовата храната да я направят по-чиста и здравословна!

Като заключение ще кажа, че изобщо трябва целият образователен процес да се измени. Нали тва училище уж цели да ни подготви за живота? Аз лично нищо не научавам от него. (освен четенето, писането и смятането нищо друго не ползвам)
По дяволите - дори един език не мога да науча ако не тръгна на по-специализирано обучение!

______________________________
Какво бихте променили в образователната система?  Banner-Ulquiorra-1
Какво е?
Ще разбера ли ако разкъсам гръдта ти?
Ще разбера ли ако разтворя черепа ти?
За вас е толкова лесно да го кажете.
Сякаш--
Разбирам вече.
Значи е това ...
Това, което протегната й ръка изразява е ...
Сърце?

Какво бихте променили в образователната система?  Urquiolabanner
Spoiler :

descriptionКакво бихте променили в образователната система?  EmptyRe: Какво бихте променили в образователната система?

more_horiz
Ами мина доста време откакто бях ученичка.Преди мисля,че беше по-сносно.Поне храната беше добра занимални имаше за всички до 4-ти клас,имаше мого изванкласни форми на обучение и да не забравя за трудовите екскурзии.Като изключим труда там,беше адски забавно.
Сега виждам как е положението в училищата,но само за предучилищна и първите класове.
Трябва по-удобни чинове,шкафчета като в американ.учил.,че толкова тежат тези раници....
А за храната да не говорим...

______________________________
искам сладолед на клечка,да спя върху кожа на мечка,с мъж без пречка и да правим буболечка :lovely:

descriptionКакво бихте променили в образователната система?  EmptyRe: Какво бихте променили в образователната система?

more_horiz
Спорта, определено!!! И аз съм пълна скръб от към физика но това е защото аз сам избрах да не тренирам вече.

______________________________
:love: Какво бихте променили в образователната система?  FlowerfaceСтружкъКакво бихте променили в образователната система?  Flowerface :love:

descriptionКакво бихте променили в образователната система?  EmptyRe: Какво бихте променили в образователната система?

more_horiz
Наистина трябва да се направи нещо... В училище сериозно е супер тъпо, при мен може би не толкова, защото аз в момента си уча професия, която да завърша и имам практика, правя тефтерчета, или ни водят на някакви изложби от дъжд на вятър, но през останалото време в даскало е отвратително. Не сме имали екскурзия от 8 клас, не можело... Не организират никакви неща, като конкурси или нещо подобно, нещо, с което да не ми мотивират да ходим. В моето училище е така - ако не си идвал почти цял срок идваш накрая да ти видят лицето и ти пишат по високи оценки, от тези, които са идвали... Можете ли да си представите?! И аз се чудя за какво изобщо ходя, като накрая даже ще имам възможност и стипендия да хвана.. Все едно ги поощряват тези, които не идват.. Изключително тъпа история!!
Хубавото е, че сега нямам редовни предмети освен Математика, Български, Истори и Философия, всичко останало са ми специални предмети.. Защото не бих издържала още една година на карам часове по Химия, госпожата на три седмици веднъж да влезе в часа и да заяви контролно, а ние като кажем, че не сме взимали материал за изпитване да ни обяснява 30 минути колко сме прости и невежи... :suprise:
А да не говоря за биологията, където на господина нищо, ама нищо не му се разбираше от тоя дефект в говора... Или пък откачалката по физика, която разправяше, че стига до училището за 2 часа, а живее в блока отсреща.... Ненормална работа!!!
В моя клас има 6-7 индивида, чието място изобщо не е в това училище, трябвало е да ги изхвърлят още когато сме били 8 клас, но те не.. Ще си ги бутат, защото държавата плаща на дете по 300 лв...
Да не почна и за директорката да говоря, че тази жена освен да се разхожда, като контрольорка друго не прави... Влизала съм един единствен път в кабинета й, а вътре така миришеше на джибре, че ви е бедна фантазията....
Просто за моето даскало ето тази емотиконка е супер подходяща *самоубиващо се човече* /не сте я качили Какво бихте променили в образователната система?  2115147716 /

______________________________
Какво бихте променили в образователната система?  4454149a
Even if the path is a little blurry, KEEP WALKING.
You'll focus in when you know what you want.
Then the picture of your life will be crystal clear.
JUST DON'T EVER GIVE UP and DON'T EVER STOP WALKING
.

Какво бихте променили в образователната система?  4965902g

descriptionКакво бихте променили в образователната система?  EmptyRe: Какво бихте променили в образователната система?

more_horiz
Lora11 написа:
Да не почна и за директорката да говоря, че тази жена освен да се разхожда, като контрольорка друго не прави... Влизала съм един единствен път в кабинета й, а вътре така миришеше на джибре, че ви е бедна фантазията....


Какво невероятно съвпадение....и при мен е така! :haha: А това за смяната на столовете е много,ама много наложително!Просто е ужасно положението...а пък за храната въобще нямам какво да кажа....има някакъв стол на първия етаж,от които всеки ден,от сутрин до вечер,се разнася миризмата на манджа...да кажеш,че поне мирише апетитно или че храната е вкусна..ами не е така! |-(
А колкото до часовете има някои добри учители,които знаят какво вършат.При тях е интресно,работата върви и всички учат редовно.Обаче,разбирате ли,в един много ключов момент идва някакъв преподавател,на който ама въобще не му дреме за учениците или за материала,претупва си работата на две,на три и си заминава.....и после ние имаме пропуски в материала!И какво става - учиш 5 години даден език,за да излезеш накрая и да го знаеш не перфектно,даже не и добре,ами някаква средна работа,заради някой си,който не му пука!Ами да ви кажа има хора,които не са за тази професия!И това,което най - много ме дразни ~ когато възникне конфликт в час,вместо учетеля да стане и да си излезе от стаята,нека да вземе да направи нещо по въпроса.Като излезе какво се случва?!Показва на учениците,че при първата спънка се изнася!Ами на 15,16,17 или 18 години,извинявайте много,но няма как да събуди уважение у учениците с това си поведение!Аман от слабохарактерни хора!Знам,че има моменти,в които учениците прекаляват,но не може да очаква,че като се държи по този начин ще бъде възприет добре! |-(
А за министрите на образованието няма да говоря,че ако видя някой от тях на улицата ще го смачкам от бой! :strelbaa: :devil: :muhaha: :bash: :angry2: :angry3:

______________________________
Какво бихте променили в образователната система?  Sig3r
...intoxicated with desire...
.. ♥️ сладур ♥️ ..

Какво бихте променили в образователната система?  3129933Q

Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!!

descriptionКакво бихте променили в образователната система?  EmptyRe: Какво бихте променили в образователната система?

more_horiz
Вие поне имате стол... Ние имаме някаква стаичка, в флойето при входа и там продават някакви гадни сандвичи, които седят преди това 1-2-3 седмици.. Никой не яде от там.. Добре, че Фантастико ни е близо и ходим да си взимаме нещо от там, че в тази бутка освен сандвич с бръмбар друго не може да се намери.... Абе трагично е положението!!

______________________________
Какво бихте променили в образователната система?  4454149a
Even if the path is a little blurry, KEEP WALKING.
You'll focus in when you know what you want.
Then the picture of your life will be crystal clear.
JUST DON'T EVER GIVE UP and DON'T EVER STOP WALKING
.

Какво бихте променили в образователната система?  4965902g

descriptionКакво бихте променили в образователната система?  EmptyRe: Какво бихте променили в образователната система?

more_horiz
3. Тоалетните се нуждаят от сериозна промяна
4. Столовете в класните стаи трябва да се обновяват поне на две години. Спомням си как веднъж седях и се гърбих на някъв загубен стол с малка облегалка и после имах болки в гърба ...


И си мислиш, че на училището му отпускат някви милиони левове постоянно и те вместо да купуват нови неща и да ремонтират, си гълтат парите и са големите богаташи?

Аз пък ще ти кажа какво трябва да се забрани, защото така като гледам на всички само учителите и образованието ви е виновно.
- Трябва да се забрани ходене на висок ток и ходене с къси поли.
- Трябва да се забрани грима.
- Трябва да се забрани ходенето с някви чехли и къси гащи или пък с шапки в училище.
- Трябва да се забранят телефоните в час. Като ти звънне телефона както казва един доцент тука "Взимам го и ти го давам след 4 години, за да разбереш колко са се променили технологиите."
- Трябва всеки ден да има физкултура - задължителна при това и не да ми седят на пейките и да чакат да мине, а 1 час да тичат и да играят.
- Трябва да сложат задължителни униформи - няма зима, няма лете. Няма "може само вратовръзка или само ризка". В Европа ( в цивилизованите страни) се ходи така.

За да имате някакви претенции към преподаването и учителите първо се вижте вие колко сте перфектни в изпълняването на задълженията в час. Учителите не могат да ти привлекат вниманието, за да учиш? Това не ти е детската градина, че да се правят на клоуни, за да те "запалват". Не стига, че някои учители толкова рядко пишат двойки и все прощават въпреки, че са им се качвали на главата, ами сега са ви виновни. Ако учениците си изпълняваха задълженията и учителите щяха. Учителят не е длъжен да се занимава с някви тъпаци, които пречат и си говорят някъде отзад или пък се карат за нещо. За това не му се плаща. Една приятелка, при която ходех на уроци преди по литература преподаваше и така писа 2-ка на един "умник" и познай кво стана? Директората учтиво я помоли да напусне. Докато има шуробаджанащина в България и повечето учители ги е страх да не си загубят и тая за момента мизерна работа, така ще е. Същото е и с полицаите, само мрънкат, че не си вършели работата и не спирали по пътя скъпите коли. Е, как ще спре скъпа кола като оня с един телефон го уволнява?!

______________________________


 
         
       

descriptionКакво бихте променили в образователната система?  EmptyRe: Какво бихте променили в образователната система?

more_horiz
Koen написа:
3. Тоалетните се нуждаят от сериозна промяна
4. Столовете в класните стаи трябва да се обновяват поне на две години. Спомням си как веднъж седях и се гърбих на някъв загубен стол с малка облегалка и после имах болки в гърба ...


И си мислиш, че на училището му отпускат някви милиони левове постоянно и те вместо да купуват нови неща и да ремонтират, си гълтат парите и са големите богаташи?

Аз пък ще ти кажа какво трябва да се забрани, защото така като гледам на всички само учителите и образованието ви е виновно.
- Трябва да се забрани ходене на висок ток и ходене с къси поли.
- Трябва да се забрани грима.
- Трябва да се забрани ходенето с някви чехли и къси гащи или пък с шапки в училище.
- Трябва да се забранят телефоните в час. Като ти звънне телефона както казва един доцент тука "Взимам го и ти го давам след 4 години, за да разбереш колко са се променили технологиите."
- Трябва всеки ден да има физкултура - задължителна при това и не да ми седят на пейките и да чакат да мине, а 1 час да тичат и да играят.
- Трябва да сложат задължителни униформи - няма зима, няма лете. Няма "може само вратовръзка или само ризка". В Европа ( в цивилизованите страни) се ходи така.

За да имате някакви претенции към преподаването и учителите първо се вижте вие колко сте перфектни в изпълняването на задълженията в час. Учителите не могат да ти привлекат вниманието, за да учиш? Това не ти е детската градина, че да се правят на клоуни, за да те "запалват". Не стига, че някои учители толкова рядко пишат двойки и все прощават въпреки, че са им се качвали на главата, ами сега са ви виновни. Ако учениците си изпълняваха задълженията и учителите щяха. Учителят не е длъжен да се занимава с някви тъпаци, които пречат и си говорят някъде отзад или пък се карат за нещо. За това не му се плаща. Една приятелка, при която ходех на уроци преди по литература преподаваше и така писа 2-ка на един "умник" и познай кво стана? Директората учтиво я помоли да напусне. Докато има шуробаджанащина в България и повечето учители ги е страх да не си загубят и тая за момента мизерна работа, така ще е. Същото е и с полицаите, само мрънкат, че не си вършели работата и не спирали по пътя скъпите коли. Е, как ще спре скъпа кола като оня с един телефон го уволнява?!



Нещата, които казваш че трябва да са забранени, всъщност са забранени.Освен физкултурата, ама може ли в някакво училище, като ПМГ със засилено изучаване на математика, физика, информатика, английски по 4-5 часа на ден, да се отдели време и за физкултура.Според мен 3 пъти седмично си е достатъчно.А за тези, които си стоят по пейките, учителя или ще им позволи, или не.Учителя си прави предмета, той ръководи, ако знае как да го направи, всичко ще е перфектно.Не ми се даваха примери, но вчера правих 3 часова контролна по Английски, но понеже имам толкова добра госпожа, тя през цялото време говореше, и нали сме информатика, ни кара да смятаме точното време да го напише на дъската.Отделно постоянно говореше нейни лични проблеми и накрая ми идеше да си сложа слушалките в ушите, за да си направя контролното.От тези 3 часа и 4 листа(!) за попълване, заедно с текст да пишем ми останаха 2 часа, учебни, и сега кой е виновен?Ние че имаме контролно и си изпълняваме задълженията или тя която не знам дали нарочно само ми говорвеше да си каже проблемите... Какво бихте променили в образователната система?  909357165

______________________________
Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter don't mind :happy1:


Какво бихте променили в образователната система?  Bg_top_logo10

descriptionКакво бихте променили в образователната система?  EmptyRe: Какво бихте променили в образователната система?

more_horiz
Точно пък учителите са виновни. Ще дам един пример за учителката ни по френски - всеки час идва с една тетрадка, в която си е написала всичко и през часа постоянно чете оттам. Когато вземаме граматика, например, се връща до бюрото около 5 пъти, за да погледне правописа на някоя дума. Изключвам това, че непрекъснато прави грешки, и дори не може да чете и винаги си пише транскрипцията на думите :blink:
После учениците били виновни. :dry:

______________________________
When you play the game of thrones, you win or you die. There is no middle ground. ♥️
Какво бихте променили в образователната система?  7389738n


Какво бихте променили в образователната система?  Badge1

descriptionКакво бихте променили в образователната система?  EmptyRe: Какво бихте променили в образователната система?

more_horiz
hristina написа:
Точно пък учителите са виновни. Ще дам един пример за учителката ни по френски - всеки час идва с една тетрадка, в която си е написала всичко и през часа постоянно чете оттам. Когато вземаме граматика, например, се връща до бюрото около 5 пъти, за да погледне правописа на някоя дума. Изключвам това, че непрекъснато прави грешки, и дори не може да чете и винаги си пише транскрипцията на думите :blink:
После учениците били виновни. :dry:


Точно!Подсети ме за учителката ми по български, винаги си чете от една тетрадка или лист, помислих, че просто е написала като план и да е подготвена така да се каже за часа, а по принцип чета много разсъждения по Литература и попаднах направо на същия план, не тя не беше писала книжката с разсъжденията..някои учители нямат място в образователната система просто...

______________________________
Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter don't mind :happy1:


Какво бихте променили в образователната система?  Bg_top_logo10

descriptionКакво бихте променили в образователната система?  EmptyRe: Какво бихте променили в образователната система?

more_horiz
По мое време беше така,както Коен написа-с униформите,физически упражнения и всичко останало...Но и учителите бяха на ниво.За това не може да се говори,просто всеки си беше професионалист.Но уви,времето не може да се върне....

______________________________
искам сладолед на клечка,да спя върху кожа на мечка,с мъж без пречка и да правим буболечка :lovely:

descriptionКакво бихте променили в образователната система?  EmptyRe: Какво бихте променили в образователната система?

more_horiz
Голяма грешка е че решихме във всичко да се придържаме към системите в Америка.От години се вижда,че образованието ни куца и то толкова,че вече и учители и ученици напълно са изгубили интерес.От 20 години се въртим в порочен кръг и бавно,но абсолютно сигурно дълбоко затъваме.Това което спешно трябва да се промени е самосъзнанието на всеки един от нас и после да се пристъпи към реформи в образователната система.

descriptionКакво бихте променили в образователната система?  EmptyRe: Какво бихте променили в образователната система?

more_horiz
В образованието определено се почива на стари лаври. Много малко преподаватели все още имат желание да се стараят и да поднесат материала по нов начин. И определено има нужда от повече практически занимания, защото по този начин сухата теория става интересна и забавна.

descriptionКакво бихте променили в образователната система?  EmptyRe: Какво бихте променили в образователната система?

more_horiz
Абсолютно всичко бих променила.

Имахме един заместник учител по английски. Както преподаваше урока (който четеше от едно халваджийско тефтерче) каза следното (което един второкласник знае, тук допълвам че учителя миришеше на джибри) "Ученици, запишете си в тетрадките, purple означава розово"
Само по това може да стане ясно какви учители има. А то за такава работа се изисква и подход. Да не говорим, че повечето учителки си измислят правилните отговори, всяка втора от тях тръгнала да пише учебник, прави си тестове и като не харесва някой ученик увърта нещата по много злобен начин само и само да стане на нейното.
Може да се каже, че само до четвърти клас нещата бяха добре и имаше дисциплина, ама истинските учители отдавна се пенсионираха. Сега всеки втори тръгнал да преподава >.<

______________________________




Разврата закусва с богатството,
обядва с бедността,
вечеря с нищетата и ляга да спи с позора


descriptionКакво бихте променили в образователната система?  EmptyRe: Какво бихте променили в образователната система?

more_horiz
Трябва да има повече опити по химия, физика и биология. Веднъж по изобразително изкуство излязохме на двора, за да рисуваме сгради и беше забавно. Нещо такова ни трябва и сега, да ни изведат навън и да показват и обясняват. Щеше да е хубаво и ние да си избираме предмети, които да учим и да имаме повече езици от английски, немски, френски, след като сме езикова гимназия.

descriptionКакво бихте променили в образователната система?  EmptyRe: Какво бихте променили в образователната система?

more_horiz
Бих променила начина на поднасяне на информацията. Толкова е безинтересен и скучен, а може да има повече практически занятия.

______________________________
Всеки има собствена килия за инквизиции - в главата си.

descriptionКакво бихте променили в образователната система?  EmptyRe: Какво бихте променили в образователната система?

more_horiz
Ами на първо място бих сменила начина на преподаване, т.е. учителите да имат възможността сами да преценят по какъв начин точно да преподават, предвид възможностите на децата. Системата трябва да е достатъчно гъвкава, за да привлече децата и те да работят заедно с учителя... Мисля също така, че трябва да се наблегне на практическата насоченост на занятията.

______________________________
Какво бихте променили в образователната система?  Tumblr_m1lqhiEJzh1r2x5hgo1_r2_500

descriptionКакво бихте променили в образователната система?  EmptyRe: Какво бихте променили в образователната система?

more_horiz
privacy_tip Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите
power_settings_newLogin to reply