Не отлагайте разговора за секса с децата - Page 2 Hitskin_logo Hitskin.com

This is a Hitskin.com skin preview
Install the skinReturn to the skin page

BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.
BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.
BGWorld
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BGWorld


 
ИндексПоследни снимкиРегистрирайте сеВход

 

 Не отлагайте разговора за секса с децата

Go down 
+9
desistela
Lindor <33
Bloody_Rose
Didi168
Zaharka
~ Mistery writer ~
Fallen_AngeL
Renesita
Imm0rtal
13 posters
Иди на страница : Previous  1, 2
АвторСъобщение
Imm0rtal
Маниак
Imm0rtal


Зодия : Sagittarius
Брой мнения : 401
Регистрация : 16.07.2010
Местожителство : Далеч от този свят ...

Не отлагайте разговора за секса с децата - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Не отлагайте разговора за секса с децата   Не отлагайте разговора за секса с децата - Page 2 Icon_minitimeЧет 22 Юли - 0:16

First topic message reminder :

Не отлагайте разговора за секса с децата - Page 2 Mother-teenage-daughter-150x150

Това е много важен въпрос, а също така – въпрос, който много родители не задават. Те може би смятат, че ще се случи естествено или че, когато му дойде времето (по-късно, разбира се) ще обяснят нещо за птичките и пчеличките и ще приключат темата.
Междувременно, докато родителите чакат “да му дойде времето” или да открият правилния подход, децата са бомбардирани с информация за секса от всички посоки – телевизия, поп и фолк музика, приятели, печатни медии, филми, интернет… Ако това са основните източници на информация, вашите деца могат да стигнат до разбиране за секса, което е погрешно и базирано на ценности, различни от вашите собствени.

Специалистите казват, че не може да чакате децата да ви попитат. Те може би искат да знаят, но се притесняват и се чувстват неудобно да повдигнат темата. Затова най-добрия начин за родителите да създадат “отворена линия” по темата, е да започнат да разговарят с децата рано и да говорят с тях често. Много родители обаче не знаят как да започнат. Един добър начин е като първо изследвате за себе си собствените си идеи и ценности за секса и тогава да прецените какво искате да предадете на децата си.

Естествено, за родителите може да е доста трудно да повдигнат въпроса, но след като веднъж разтопите леда, става доста по-лесно и усилията ви ще бъдат многократно възнаградени. Психолози твърдят, че когато децата минат в тийнейджърска възраст, тези сред тях, които вземат най-мъдрите решения относно секса, наркотиците и алкохола, са именно децата, които могат да заявят: “Аз мога да разговарям с родителите ми по тези въпроси.”

______________________________
Не отлагайте разговора за секса с децата - Page 2 Banner-Ulquiorra-1
Какво е?
Ще разбера ли ако разкъсам гръдта ти?
Ще разбера ли ако разтворя черепа ти?
За вас е толкова лесно да го кажете.
Сякаш--
Разбирам вече.
Значи е това ...
Това, което протегната й ръка изразява е ...
Сърце?

Не отлагайте разговора за секса с децата - Page 2 Urquiolabanner
Spoiler:
Върнете се в началото Go down

АвторСъобщение
Renesita
Администратор
Renesita


Пол : Female
Брой мнения : 3248
Регистрация : 15.07.2010

Не отлагайте разговора за секса с децата - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Не отлагайте разговора за секса с децата   Не отлагайте разговора за секса с децата - Page 2 Icon_minitimeСъб 7 Авг - 18:29

Didi168 написа:
Renesita написа:
Didi168 написа:
е те тези твои познати излизат не само невежи, но и неграмотни и неинтересуващи се, демек тъпи :lmao:

Може би неинтересуващи се, но не всяко момче/момиче може да научи всичко от интернет, ако не му е дадена някаква основа. Все едно да почнат да ти говорят за висша математика, а да не знаеш таблицата.

Е то сексът не е точна наука... Няма първо, второ... Каквото и да прочетеш, няма значение в каква последователност, пак ще ти е от полза. Не е само интернета, има и списания, и книги, филми даже...

Аз не казвам, че няма да е от полза, но понякога всичко това, натрупано в количество и въпреки онова, което знаеш, може да те обърка. Ей, изникнаха ми няколко примера в главата, ама да не ги казвам тук, че... Не отлагайте разговора за секса с децата - Page 2 2115147716:

______________________________
Не отлагайте разговора за секса с децата - Page 2 Creeping%252520up%252520on%252520caturday
Върнете се в началото Go down
Fallen_AngeL
Пристрастен
Fallen_AngeL


Брой мнения : 254
Регистрация : 01.08.2010
Местожителство : София

Не отлагайте разговора за секса с децата - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Не отлагайте разговора за секса с децата   Не отлагайте разговора за секса с децата - Page 2 Icon_minitimeСря 18 Авг - 11:03

Didi168 написа:
Еми нас ни бяха сгъчкали три класа в актовата зала... и имахме някви презентации с видео материал, не само за секс, ми и за бебета, менстурация, бла бла... :d2: Тва беше 5ти клас... там някъде

То и ние имахме такова. Нагъчкаха ни 3 класа в една класна стащя и пуснаха някво филмче. И като се стигна до момента със слагането на презерватива /показваха го на вибратор/ и ония почнаха да пищят като заклани. :blink: :blink: :blink:

______________________________

Show me that you love me and that we belong together
Relax, turn around and take my hand...
Върнете се в началото Go down
Bloody_Rose
Маниак
Bloody_Rose


Пол : Female
Зодия : Taurus
Брой мнения : 414
Регистрация : 17.07.2010
Местожителство : София

Не отлагайте разговора за секса с децата - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Не отлагайте разговора за секса с децата   Не отлагайте разговора за секса с децата - Page 2 Icon_minitimeПет 20 Авг - 10:26

В старото училище ни разделиха на момичета и момчета, пуснаха ни филмче и ни раздадоха книжки и листовки, това се случи в пети или шести клас, не съм много сигурна. В новото училище имаше дежурните лекции и слагане на презерватив върху банан, който по между другото беше огромен, както и да е, та.. пича който трябваше уж да показва се изложи,защото презерватива го уцели в хубавото оченце... Въобще беше смешен ден, момчето не се справи нито първия, нито втория път, но на третия вече му стана работата, имаше дори аплодисменти..
В осми клас се включих в група за превенция и провеждахме интересни дискусии, много по-лесно е да говориш с някои, близък до възрастта ти, отколкото с професори или учители, аз лично имах тренинги с шести и седми клас..

______________________________

... Очите му все още бяха прекрасни, все още бяха човешки,
но в тях сега имаше знание, нарастваща тъмнина. Секс, поради
липса на по-точна дума, но този израз в мъжките очи е прекалено
първобитен, за да го има в речника... Това е тъмнината, която
всички ние пазим вътре в нас, надничаща навън. Тази част от нас,
която сме хванали в капана на своите сънища и отричаме на светло..
_______________
Не отлагайте разговора за секса с децата - Page 2 30xg8t1
Върнете се в началото Go down
Lindor <33
Напредващ
Lindor <33


Пол : Female
Зодия : Virgo
Брой мнения : 100
Регистрация : 20.07.2010
Местожителство : Велико Търново

Не отлагайте разговора за секса с децата - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Не отлагайте разговора за секса с децата   Не отлагайте разговора за секса с децата - Page 2 Icon_minitimeПет 20 Авг - 10:55

Наще никога не са говорили с мен на тая тема. Попринцип с майка ми си говоря за почти всичко, но не знам... Тая тема не я подхваща, за което се радвам, щото ми е някакво много странно с майка ми точно да го приказвам т`ва. Предпочитам с приятелки, честно казано.
А иначе баща ми един път се опита да подхване темата в 6-7 клас някъде, но аз го отрязах и излязох от стаята. Т`ва е единственото, за което се сещам сега. :bigsmile:

______________________________



    И нищо, че на ум все още го обичам,
    мога да отричам, трябва да отричам.


Върнете се в началото Go down
desistela
Модератор
desistela


Пол : Female
Зодия : Taurus
Брой мнения : 1270
Регистрация : 03.02.2011
Местожителство : Русе

Не отлагайте разговора за секса с децата - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Не отлагайте разговора за секса с децата   Не отлагайте разговора за секса с децата - Page 2 Icon_minitimeПон 9 Май - 14:27

Много искам да знам коя е най-подходящата възраст да говоря с дъщеря си на тема секс,и всичко ли трябва да изложа наведнъж.
А със сина ми като му дойде времето кой ще поговори -аз или таткото?Момчетата не почват ли от по-ранна възраст да мислят за това?
Досега единствено сме обяснили на малката как се появяват бебетата,как се хранят...Но не и как се зачеват/още не ни е питала за това,но ако пита ще измислим нещо подходящо за нейната възраст,а не -"щъркела ги носи" например/.
В училищата няма ли часове по сексуално образование и култура.
Е,предпочитам и аз да обясня всичко,но ако я е срам да говори с мен?

______________________________
искам сладолед на клечка,да спя върху кожа на мечка,с мъж без пречка и да правим буболечка :lovely:
Върнете се в началото Go down
~ Mistery writer ~
VIP
~ Mistery writer ~


Чете : Всичко, но не и това, което трябва.
Пол : Female
Зодия : Aries
Брой мнения : 6584
Регистрация : 15.07.2010
Местожителство : Around the world

Не отлагайте разговора за секса с децата - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Не отлагайте разговора за секса с децата   Не отлагайте разговора за секса с децата - Page 2 Icon_minitimeПон 9 Май - 15:32

desistela написа:
Много искам да знам коя е най-подходящата възраст да говоря с дъщеря си на тема секс,и всичко ли трябва да изложа наведнъж.
А със сина ми като му дойде времето кой ще поговори -аз или таткото?Момчетата не почват ли от по-ранна възраст да мислят за това?
Досега единствено сме обяснили на малката как се появяват бебетата,как се хранят...Но не и как се зачеват/още не ни е питала за това,но ако пита ще измислим нещо подходящо за нейната възраст,а не -"щъркела ги носи" например/.
В училищата няма ли часове по сексуално образование и култура.
Е,предпочитам и аз да обясня всичко,но ако я е срам да говори с мен?
Ми обясни й в трети или четвърти клас, а към 6-7 по подробно, зависи колко иска да научи. Моите родители все още не са водели този разговор с мен и предполагам няма да го водят Не отлагайте разговора за секса с децата - Page 2 2115147716 Не отлагайте разговора за секса с децата - Page 2 2115147716 Ако толкова държиш да го разбере от теб и го кажи, защото аз на 8 годишна възраст знаех всичко как става, бяха ме просветлили :lmao: естествено не родителите ми... :pardon:
А на момченцето ти - таткото да му разясни, като порасне :pardon:

______________________________
Не отлагайте разговора за секса с децата - Page 2 4454149a
Even if the path is a little blurry, KEEP WALKING.
You'll focus in when you know what you want.
Then the picture of your life will be crystal clear.
JUST DON'T EVER GIVE UP and DON'T EVER STOP WALKING
.

Не отлагайте разговора за секса с децата - Page 2 4965902g
Върнете се в началото Go down
desistela
Модератор
desistela


Пол : Female
Зодия : Taurus
Брой мнения : 1270
Регистрация : 03.02.2011
Местожителство : Русе

Не отлагайте разговора за секса с децата - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Не отлагайте разговора за секса с децата   Не отлагайте разговора за секса с децата - Page 2 Icon_minitimeПон 9 Май - 15:36

Мерси за съвета.Не знам как ще се оправя.Определено и на двете ни няма да ни е лесно.Аз не се срамувам да говоря на тази тема,но не знам тя как би се чувствала.И със сигурност не искам да получава грешна,непълна или "изкривена"информация от тук и там...

______________________________
искам сладолед на клечка,да спя върху кожа на мечка,с мъж без пречка и да правим буболечка :lovely:
Върнете се в началото Go down
Zaharka
Администратор
Zaharka


Пол : Female
Зодия : Cancer
Брой мнения : 5610
Регистрация : 15.07.2010
Местожителство : Discworld

Не отлагайте разговора за секса с децата - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Не отлагайте разговора за секса с децата   Не отлагайте разговора за секса с децата - Page 2 Icon_minitimeПон 9 Май - 17:34

desistela написа:
Мерси за съвета.Не знам как ще се оправя.Определено и на двете ни няма да ни е лесно.Аз не се срамувам да говоря на тази тема,но не знам тя как би се чувствала.И със сигурност не искам да получава грешна,непълна или "изкривена"информация от тук и там...

Ти, ако си спокойна, и тя ще е. Изложи го по лесен и достъпен за нея начин. И е много важно да не бъде показано като нещо лошо, мръсно или подобни дивотии. Това е нещо нормално... когато станеш малко по-голяма... като намериш човека... такива неща. :pardon:
Предразположи я да може да ти казва всичко, без да я е страх, че ще й се караш или ще си помислиш нещо лошо. Тези отношения на доверие отнемат време и трябва да се градят от рано. Накрая тя сама ще идва да ти споделя и да пита. 😉

______________________________
Love me if you can, hate me if you dare!
Върнете се в началото Go down
memento_mori
Драскач
memento_mori


Пол : Female
Зодия : Aries
Брой мнения : 163
Регистрация : 05.11.2011

Не отлагайте разговора за секса с децата - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Не отлагайте разговора за секса с децата   Не отлагайте разговора за секса с децата - Page 2 Icon_minitimeНед 11 Дек - 20:07

И аз споделям мнението на Лора. Никога не бих говорила с родителите си за това, а и по тази тема разликата в поколенията явно се усеща. Ако зависеше от тях щях да чуя думата секс за първи път някъде в периода 20-30 години. А и не мога да кажа, че ако родителите ти говорят с теб за това започваш да мислиш по-правилно по темата. Повечето ми познати и приятелки, въпреки че са водили въпросния разговор в къщи, за започнали с половите си контакти още на възраст 13 че и по-рано, с всеки под път и над път. Но това си зависи както от човека, така и от семейството му. :pardon:

______________________________
...и ето, аз видях блед кон, и името на ездачът бе Смърт, и Адът вървеше подире му...

Не отлагайте разговора за секса с децата - Page 2 Mementofw
Върнете се в началото Go down
Nadenceto22
Редовен
Nadenceto22


Пол : Female
Зодия : Pisces
Брой мнения : 89
Регистрация : 02.07.2011
Местожителство : София

Не отлагайте разговора за секса с децата - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Не отлагайте разговора за секса с децата   Не отлагайте разговора за секса с децата - Page 2 Icon_minitimeПет 23 Дек - 1:15

Съгласна съм с информацията в статията, но мисля че е пропуснат един много важен момент. Ако родителите говорят с децата си от ранна възраст на тази тема, тя става естествена за тях. Векове наред секса е бил приеман като едва ли не мръсна тема и макар да сме толкова отворени в днешно време, прекалено много хора го смятат за нещо срамно, което води до незадоволеност и проблеми в сексуалния им живот, като всичко това тръгва именно от детството и начинът по който са били възпитани от родителите си.
Едно на ръка е полезната информация, която могат да получат от родителите си, но най-важното е един млад човек да израстне с идеята че сексът е нещо напълно нормално, ако това не се случи в реда на нещата, обикновено хората изпадат в крайности и най-вече жените, прекалено свенливи и никога получаващи това от което имат нужда или прекалено "разкрепостени" и все пак не получаващи нужното. Не мисля че има точна възраст за това, но родителите трябва да бъдат способни да разговарят за секса, като за нещо напълно нормално с детето си от най-ранна съзнателна възраст. Не ме разбирайте погрешно, не е нужно детето да се бомбандира с информация на 5-6, но и "щъркелът носи бебенцата" или "тати гушка мама и ето бебе" е грешно също, както и смущението само по себе си от страна на родителя. Децата са изключително чувствителни към емоциите на хората около тях и много възприемчиви, винаги разбират сигналите, които им се подават от родителя и това което всички ние трябва да се опитаме да правим с дечицата ни е да им подаваме правилните сигнали и информация. Не отлагайте разговора за секса с децата - Page 2 909357165
П.П. Информацията, която се подава на учениците е в прекалено късна възраст, когато "белята" обикновено е свършена. В училище децата се учат на всичко, но не и как да живеят този живот. Причината да не се набляга на това е да не се стимулира интереса и любопитството на учениците, да остане насочено към учебните предмети, та не разчитайте на училището да научи децата ви на това, не вярвам някога това да се случи, никъде по света.
Деси, единствената причина децата да се чувстват неудобно от нещо е модела, който някога им е бил даден от родителя, сигурна съм че добре знаеш как малките деца не намират нищо срамно или нетактично, докато не им се каже че е така. Не отлагайте разговора за секса с децата - Page 2 909357165 Няма неудобна тема за нея дотогава, докогато някой не и каже че е и по-добре ти да бъдеш тази, като майка, която да й предаде ценностите си, а не учителки или приятелки.

______________________________
Не отлагайте разговора за секса с децата - Page 2 Privacycoldgirlsealovel


"Любовта е
непреодолимото
желание, да си непреодолимо желан."
Върнете се в началото Go down
Butterfly without wings
Драскач
Butterfly without wings


Чете : ''Покани ме да вляза'' - Линдквист
Пол : Female
Брой мнения : 229
Регистрация : 23.01.2011
Местожителство : in my fantasy world...

Не отлагайте разговора за секса с децата - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Не отлагайте разговора за секса с децата   Не отлагайте разговора за секса с децата - Page 2 Icon_minitimeНед 25 Дек - 14:08

Дес, ще ти кажа един пресен случай, който може да се възприеме за майтап и основа за виц. Лятото ходехме с колата до Сливен, който ни се пада окръжен град, за да уредим няколко неща преди да тръгнем за Гърция. Минахме покрай Многопрофилната болница Хаджи Димитър, където родих преди пет години сина ми и реших да бъда крайно откровена, като му казах:
- Виж, мамино, в тази сграда за първи път видя бял свят. Мама те роди тук - и му посочих сградата.
Той ококори очи и зададе съвсем уместен въпрос:
- И как така ме роди?
- Ами беше в коремчето на мама и когато настъпи момента, дойдох тук и те родих.
- И защо съм бил в коремчето ти?
Тук девер ми се обади, опитвайки се да се пошегува с детето:
- Защото майка ти е била гладна и те е изяла!
- Мамо, защо ме изяде?! - писна малкия и ми трябваше доста време, докато му обясня, че всъщност бебето не се яде, а се появява, когато мама и тати се обичат.

Малко тъпо обяснение, но какво можех да обясня на петгодишно дете, което чака за подарък от Дядо Коледа малка сестричка, който щял да я купи от магазина! :lmao:
От тук следва, че подходяща възраст за обяснение относно подобни въпроси май няма, но предполагам времето настъпва, когато детето е на 10-12 години. Демек когато навлиза в пубертета. При момичетата няма как да отложиш този разговор, след като по това време идва първата менструация и от там следват и другите въпроси, на които трябва да се даде отговор.

Поне така смятам аз.
Колкото до мен, времето ни беше такова, че май никой не обясняваше подобни неща. Помня, че когато бях на 11, мама ми обясни на две-на три, че след година или две ще започна да кървя и в никакъв случай да не се паникьосвам, защото било нормално. Аз попитах съвсем логичното: "А защо ще кървя?", на което тя се изчерви и ме накара да изчакам за момент. Излезе от хола и се върна с десетина книги за полово възпитание, които раздаваха в болниците - разни брошури и суха медицинска литература. Тръсна ми ги в ръцете и каза: "Чети и ще разбереш!" Отгърнах първата и видях графика на еректирал полов член, при което очите ми станаха като палачинки! 😉 Рекох си: "Е, т'ва със сигурност ще се чете!"

Не казвам, че това е било правилния подход, но когато чувстваш срам и неудобство, май е по-добре някой друг да обясни на детето за тези въпроси, нали? Предполагам, че по същият начин ще постъпя и аз с детето си. :bigsmile:

______________________________
That's what life is, it's a series of rooms, and who we get stuck in those rooms with, adds up to what our lives are.
~House MD~
Не отлагайте разговора за секса с децата - Page 2 17
Не отлагайте разговора за секса с децата - Page 2 4205876W


Последната промяна е направена от Cool Cheryll на Нед 25 Дек - 14:39; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
yanakk
Пристрастен
yanakk


Пол : Female
Зодия : Gemini
Брой мнения : 279
Регистрация : 11.06.2011
Местожителство : София

Не отлагайте разговора за секса с децата - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Не отлагайте разговора за секса с децата   Не отлагайте разговора за секса с децата - Page 2 Icon_minitimeНед 25 Дек - 14:31

Тъъ аз съм най-близко до тази възраст. Като малка майка ми казваше вместо децата ги носи щъркела, а че ставали като мама и тати се гушкали. Иначе май като бях 4 клас с една приятелка и бяха купили една книга от рода какво става с тялото ми (тези дет обясняват за пубертета) и се зачетохме. Аз научих кво, що ставало при секс и тн. След това разказах на майка ми и тя малко по ясно ми го разказа.
Дойде времето на 6 клас когато наште съученици бяха много добре информирани истинския секс (не само суха медеицинска теория) и почнах да чета коментари на хора в инетернет ио така да се образовам. :lmao:

______________________________
Некъв нов модератор :haha:

Не отлагайте разговора за секса с децата - Page 2 4205905T

Не отлагайте разговора за секса с децата - Page 2 4347795O
Върнете се в началото Go down
desistela
Модератор
desistela


Пол : Female
Зодия : Taurus
Брой мнения : 1270
Регистрация : 03.02.2011
Местожителство : Русе

Не отлагайте разговора за секса с децата - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Не отлагайте разговора за секса с децата   Не отлагайте разговора за секса с децата - Page 2 Icon_minitimeНед 1 Яну - 16:25

Благодаря на всички ви за съветите
Наскоро открих една прекрасна поредица,енциклопедии за деца.Първата книжка е за човешкото тяло.Обяснено е много подходящо за деца от 8 години и нагоре.Мисля през лятото да я прочетем заедно като естествено ще обясня,това което не разбира.За сега дъщеря ми знае ,че бебетата са в корема на майките си и,че се раждат в болница.Защото ме е виждала като бременна.Не сме крили нищо от нея,когато попита се опитваме да й го обясним колкото се може близо до истината и според нейните възприятия.Мисля,че в момента е доста малката ,за да знае какво е "секс",но със времето ще й обясня.опитваме се да бъдем по-толерантни и отворени,е не прекалено де,към децата ни.Също като Мария и на мене ми беше обяснено така-"Не ти тая книжка,там пише всичко!"
Нали ми е майка,защо трябва да прехвърля отговорността за правилната ми информираност на разни книжки и чуто оттук-оттам.Изпитала съм го върху себе си този метод.И съм реше на да не правя същата грешка с моите деца...

______________________________
искам сладолед на клечка,да спя върху кожа на мечка,с мъж без пречка и да правим буболечка :lovely:
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Не отлагайте разговора за секса с децата - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Не отлагайте разговора за секса с децата   Не отлагайте разговора за секса с децата - Page 2 Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Не отлагайте разговора за секса с децата
Върнете се в началото 
Страница 2 от 2Иди на страница : Previous  1, 2

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
BGWorld :: Спам Център :: Лет ми да те лов ю :: Секс и еротика-
Идете на: