BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.


BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.

BGWorld
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BGWorldВход

Rihanna

power_settings_newLogin to reply
+6
Darkgirl67
anitoradeva
thesameiv
~ i.LLusion
Chocolate
~Еви~
10 posters

descriptionRihanna EmptyRihanna

more_horiz
Rihanna Rihanna587



Риана (родена като Робин Риана Фенти) е барбадоска певица, изпълнителка в стиловете поп, ритъм енд блус. Придобива голяма популярност през 2005 г. със сингъла си Pon de Replay. Другите ѝ големи хитове са „SOS“, „Unfaithful“, „Break It Off“, „Umbrella“, " Shut Up And Drive", „Don't Stop The Music“, „Disturbia“, „Live Your Life“, „Rehab“ и „Run this town“, "Rude boy","Hard",. Освен певица работи и като актриса и модел.

Риана е родена в Сейнт Майкъл, Барбадос. Баща ѝ е от Барбадос, а майка ѝ от Гвиана. Има двама по малки братя. По време на семейна визита, продуцентът Ивън Роджърс забелязва Риана. Този момент преобръща съдбата ѝ. Ивън и помага да запише демо материал заедно с Карл Стъркен. Когато е на 16 години, тя подписва с компанията Def Jam, чийто управител тогава е Джей Зи. На 21 години вече има 4 издадени албума. През 2005 песента и 'Pon de Replay' от дебютния и албум 'Music of the Sun' достига невероятната втора позиция на US "Билборд Горещите 100". Песента Umbrella се превръща в тотален хит и изпраща Риана на върха на музикалните класации. Печелила е много награди, включително Грами, People's choice awards, Teen Choice Awards, NRJ Awards, „Най-добър нов изпълнител“ в музикалните награди на MTV през 2006 и „Най-добър международен изпълнител на MuchMusic“ наградите през 2006. и други.

Подробна биография:
Робин Риана Фенти (родена на 20 февруари, 1988 година), по-известена като Риана, е барбадоска R & Б изпълнителка, композитор и модел. Родена е в Сейнт Майкъл, Барбадос. Риана се премества в САЩ на 16, за да преследва музикалната си кариера под ръководството на продуцента Ивън Роджърс. Тя впоследствие подписва договор с Def Jam.

През 2005 г. Риана издаде своя дебютен албум “Music Of The Sun”, който достигна своя връх на първите десет места в класацията "Билборд 200" и на "Билборд Горещите 100" с хит сингъла "Pon De Replay". По-малко от една година по-късно, тя издава втория си студиен албум, A Girl Like Me (2006), който е в рамките на петте най-добри албуми на "Билборд чарт". Издава първия си номер едно хит в САЩ - "SOS". На "Билборд Горещите 100" Топ десет я изпращат "Unfaithful" и "Break It Off". Третият албум на Риана – „Good Girl Gone Bad” (2007), е връхна точка номер две в "Билборд 200", включен в пет Десетте най-големи хитове, включително три САЩ хит сингли-"Umbrella", "Take a Bow"и "Disturbia" и в световния хит "Don’t stop the music". Албумът е номиниран за девет награди Грами, печелейки най-добра рап / Суинг песен - "Umbrella", в която участва Джей-Зи. Четвъртият си студиен албум, „Rated R "е издаден през ноември 2009 г. и достига номер четири на "Билборд 200". Първите три сингъла "Russian Roulette", "Hard" и "Rude Boy" достигна в топ десет на "Билборд Горещите 100", с "Rude Boy" връхна точка номер едно.

Риана е получила няколко отличия, включително на Световните музикални награди (2007) за най-добре продаваната поп изпълнителка в света, както и на Американските музикални награди (2008) за любим Soul/ R & Б изпълнител и любима поп / рок изпълнителка. Тя служи като един от почетните посланици на културата в Барбадос. През януари 2010 г., Риана получи две награди "Грами" за 2009 г. заедно с Джей-Зи за "Run This Town”, с което общия брой спечелени Грами са три.

1988-2004: Ранен живот и начало на кариера

Риана е родена в Сейнт Майкъл, Барбадос на 20 февруари 1988 г.Тя е дъщеря на Роналд Фенти, надзорник на склад, и Моника Фенти, счетоводител. Майка й, родена в Гвиана, е афро-Гвианка, а баща и е от Барбадос с ирландски произход. Тя е най-голямата от три деца, двама по-малки братя, Рори и Ражат Фенти. Тя започва да пее на около 7-годишна. Детството й е дълбоко засегнато от пристрастяването на баща й от кокаин и лошия брак, който завършва, когато тя е на 14. Риана учи в Charles F. Broome Memorial School, основно училище в Барбадос, а след това и Combermere School, където се оформя едно музикално трио с две нейни съученички (на 15 г.) . През 2004 г. тя спечели конкурса "Miss Combermere” - конкурс за красота. Тя е кадет в подпрограма, която обучава военните на Барбадос.

2005-2006: Music of The Sun и A Girl Like Me

След подписването с Def Jam, тя прекарва следващите три месеца в записване и попълване на дебютния си албум. Тя първо работи с рапъра Memphis Bleek. Тя издава дебютният си сингъл "Pon De Replay", на 22 август 2005 г., който достигна номер две в "Билборд Горещите 100" и класациите на Обединеното кралство. Тя се превръща в световен хит, когато достига топ десет в цели петнадесет страни. Нейният дебютен албум, Music Of The Sun, е издаден през август 2005 г. в САЩ. Албумът достига номер десет на "Билборд 200", продавайки 69 000 копия през първата седмица. Албумът продава над два милиона копия по целия свят и получава Златен сертификат от Асоциация на звукозаписната индустрия на Америка, обозначаваща превози до търговците на дребно на САЩ над 500 000 единици.

Един месец след излизането на дебютния й албум, тя започва да работи върху втория си студиен албум. Албумът съдържа производство от продуцента Ивън Роджърс и Карл Стъркан. Водещият сингъл "SOS", достига номер едно в "Билборд Горещите 100" , ставайки първия номер едно в САЩ. „A Girl Like Me "излиза през април 2006 г. по-малко от осем месеца след своя дебют. Албумът достига номер пет в класацията Билборд 200, продава 115,000 копия през първата седмица и е сертифициран от RIAA платина, като се доставят повече от един милион единици. В международен план, албумът достига номер едно Топ канадски албуми, пет от класация за албуми във Великобритания и номер пет на ирландски албуми.

2007-2008 г.: Good Girl Gone Bad ера

С третия си студиен албум, Good Girl Gone Bad (2007), Риана иска да оглави в нова посока с помощта на музиката производители Тъмбаленд, will.i.am и Шон Гарет, както и повторното си албум композиции с пресни, uptempo песни и танци. Тя приема по-секси стил. При записване на албум, в крайна сметка боядисва косата си в черно и я подстригва късо. Риана коментира: "Искам да накарам хората да танцуват.. Ще почувствате всеки албум различен, както и на този етап аз се чувствам - искам да направя много uptempo песни. "Албумът оглави класациите в страни като Великобритания, Канада, Япония, Бразилия, Русия и Ирландия, и достига номер две в САЩ и Австралия. Всички сингли достигат върха - двадесет на "Билборд Горещите 100"- включително в световен мащаб, номер едно хит "Umbrella" с участието на Джей-Зи. Песента е в списъка номер три на стоте най-добри песни на 2007 г., публикуван от списание Rolling Stone. Другите сингли от албума също участват в класациите на "Билборд Горещите 100"- и то на много добри места. С преиздаването на третия си албум, озаглавен Good Girl Gone Bad: Reloaded, който беше публикуван през юни 2008, Риана пусна първия сингъл от повторното пускане "Take a Bow" - който стана световен номер едно хит. Дуетът й с Maroon 5, "If I Never See Your Face Again" и "Disturbia." Достигат номер едно хитове в САЩ. Риана е номинирана в четири категории на MTV 2007 видео музикални награди, спечелвайки Monster сингъл на годината и видео на годината с “Disturbia”.

2009-до днес: Домашното насилие и Rated R

На 8 февруари, 2009, Риана има участие в наградите „Грами” ц(2009), но то е отменено. Минути преди изпълнението тогавашният й приятел Крис Браун нанася побой върху певицата. След месеци прекарани в съда, на Крис Браун му е наложена присъда да не приближава Риана на по-малко от 10 метра. Заради този инцидент, Риана прекъсва кариерата си за малко. В края на 2009, Риана се появява като главен герой в музикален клип на Кени Уест към песента "Paranoid". Тя също така работи с Джей-Зи и Уест за "Run This Town", който достигна номер две в "Билборд Горещите 100", както и достигане на първите десет места в десет други страни. Песента печели Грами за най-добра песен. Риана изпълнява "Run This Town", заедно с Джей-Зи и Уест за “Answer the Call” - концерт Madison Square Garden през септември 2009 г., което го прави първото й музикално изпълнение след кавгата с Браун.

Видеография:
If It's Lovin' That You Want
We Ride
Pon De Replay
S.O.S (Rescue Me)
S.O.S (Rescue Me) (Nike Version)
Unfaithful
Umbrella
Hate That I Love You
Shut up and drive
Don't stop the music
Take A Bow
If I Never See Your Face Again
Disturbia
Live Your Life
Rehab
Paranoid
Run this town
Russian roulette
Hard
Rude boy
Wait your turn

Дискография:
Music Of The Sun - [2005 г.]:


Rihanna 1188393375_cover


Pon De Replay
Here I Go Again
If It's Lovin That You Want
You Don`t Love Me (No, No, No)
That La, La, La
The Last Time
Willing To Wait
Music Of The Sun
Let Me
Rush
There`s A thug In My Life
Now I Know
Pon De Replay (Remix feat. Elefant Man)

A Girl Like Me - [2006 г.]:


Rihanna Aglm


Dem Haters
I'm Still Not Over You
Final Goodbye
Unfaithful
A Million Miles Away
SOS
We Ride
No Looking Back
Kisses Don't Lie
Girl Like Me
Selfish Girl

Good Girl Gone Bad - [2007 г.]:


Rihanna Good-girl-gone-bad1


Umbrella (feat. Jay-Z)
Push Up On Me
Don't Stop The Music
Breakin' Dishes
Shut Up And Drive
Hate That I Love You (feat. Ne-Yo)
Say It
Sell Me Candy
Lemme Get That
Rehab
Question Existing
Good Girl Gone Bad'
Cry

Good Girl Gone Bad:Reloaded - [2008 г.]:


Rihanna 38af2a1a-4172-40bc-8566-ba120a9e4882


Umbrella (feat. Jay-Z)
Push Up On Me
Don't Stop The Music
Breakin' Dishes
Shut Up And Drive
Hate That I Love You (feat. Ne-Yo)
Say It
Sell Me Candy
Lemme Get That
Rehab
Question Existing
Good Girl Gone Bad
Disturbia
Take A Bow
If I Never See Your Face Again

Rated R - [2009 г.]:


Rihanna Rihanna-rated-r-album-cover


Mad House
Wait Your Turn
Hard (ft. Young Jeezy)
Stupid In Love
жROCKSTAR 101 (ft. Slash)
Russian Roulette
Fire Bomb
Rude Boy
Photographs (ft. Will.I.Am)
G4L
Te Amo
Cold Case Love
The Last Song

______________________________
Това, което изглежда като демон и се нарича демон.
Това в което виждаме демон, съществува само в човека и умира с него.

descriptionRihanna EmptyRe: Rihanna

more_horiz
Преди я харесвах, обаче новия й стил хич не ми допада.
Странна ми е :/

______________________________
Rihanna Tumblr_loimw7n3kC1qf9fr7o1_r2_500
[ eating us alive . . ]

descriptionRihanna EmptyRe: Rihanna

more_horiz
Новия и стил определено ми е много странен, но все пак момичето има хубав глас.
Имам доста нейни любими песни, но сред предпочитаните са тези две:
Disturbia и Russian roulette

______________________________
.. Hell is a teenage girl ..

descriptionRihanna EmptyRe: Rihanna

more_horiz
Рири расте и се променя Rihanna 909357165но продължава да прави уникално добри песни

______________________________
:love: 

descriptionRihanna EmptyRe: Rihanna

more_horiz
Много харесвам дуетите й с Еминем...

descriptionRihanna EmptyRe: Rihanna

more_horiz
Риана е една от най-великите певици. Харесвам много песента й Don't stop the music.

descriptionRihanna EmptyRe: Rihanna

more_horiz
Добра е.... Ама поизчезна

descriptionRihanna EmptyRe: Rihanna

more_horiz
има добри песни

descriptionRihanna EmptyRe: Rihanna

more_horiz
Една от най-красивите и талантливи певици за мен. Много харесвам песента й talk that talk с Джей Зи.

descriptionRihanna EmptyRe: Rihanna

more_horiz
Любимата ми нейна песен е "Diamonds"

descriptionRihanna EmptyRe: Rihanna

more_horiz
privacy_tip Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите
power_settings_newLogin to reply