BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.


BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.

BGWorld
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BGWorldВход

descriptionPC или конзола? EmptyPC или конзола?

more_horiz
PC или конзола? Pcay_4617215_lrg_zpsc7e8a22b

Тези дни се замислих за едни такива изключително важни житейски въпроси, касаещи бъдещето на човечеството. Та, зачудих се аз, защо, по дяволите, трябва да си взимам компютър (или да ъпгрейдвам стария като купувам видеокарти, РАМ-памети и т.н.) всяка година, или в най-добрия случай през 2 години, за да играя най-новите игри?
Всички знаем, поне момчетата (по-голямата част), че макар в даден момент да не ти се играе нищо, то рано или късно ще ти се доиграе. Затова, когато си купуваме нови компютри, не ги купуваме само за единия чат или филми, а гледаме и другите важни параметри, касаещи компютърните игри. И в този ред на мисли получих просветление. Какъвто и компютър да си взема, дори последен модел да е, то след 1 месец ще има по-добър. След 2 месеца ще се появи игра, която няма да мога да игра с максимални видео настройки. След още няколко месеца пък ще излезе игра, която пък изобщо няма да ми тръгне. И какво да направя аз? Да си купя нов компютър.

Значи за период от 1-2 години, един т.нар. геймър трябва да инвестира около 1000-2000 лв. Тоест през 2 години да си купува компютър. Това, разбира се, се отнася за хората, било то момчета и момичета, които са запалени по компютърни игри и желаят максимално удоволствие с максимално качество на картината.

Защо тогава да не си взема конзола? Play Station 3 или Xbox 360, това няма значение и няма да обсъждам предимствата и разликите на двете конзоли в тази тема. Само ще спомена, че първата се произвежда от Sony, а втората от чичо Гейтс - Microsoft.
Ще взема за пример PS3, защото за нея разрових информация в Интернет.
За разлика от компютрите, нови модели на конзолата на Sony не излизат всяка година или всеки месец, или пък всяка седмица.

Първият PS се появява през далечната 1994 г.
PS 2 излиза през на 4 март 2000 г. в Япония.
Последният (засега) PS 3 се появява на 11 ноември 2006 г. отново в Япония.
PS 4 би трябвало да се появи по някое време през тази година. (2013 г.)


Какво прави впечатление в датите? Има един „леко“ по-продължителен период от 6-7 години между различните модели. Не можах да открия цената на PS2, но предполагам, че е паднала доста за 13 години, затова ви казвам максималната цена на PS3 + 1 игра–до 600 лв. Тук трябва да вземем предвид, че игрите за PS струват от 20-30 лв до 100-120 лв. Не мога да кажа точни числа, защото няма да тръгна да проверявам игра по игра, винаги може да има по-евтини, по-скъпи, на промоции и прочие.

Мисълта ми е, че за период от 6-7 години давате 600 лв + под 100 лв (примерно) за всяка, която си закупите. В този период от 6-7 години, обаче, вие ще можете да играете абсолютна игра, която се появи за конзолата ви (например за PS 3). Например: PS 3 се появява на пазара през 2006 г., купувате го заедно с 1 игра. През 2012 г. се появява супер-дупер-яка игра за PS 3, но вие пак ще можете да я играете, без да се притеснявате от изисквания и каквито и да било простотии. Разбира се, звучи доста глупаво факта, че трябва да си купувате игри. Както си купувахме дискети едно време за Nintendo. Ех, времена! Минус е, че за компютъра има много по-голямо разнообразие от игри. Но ще ви дам няколко предимства на PS3, просто ме мързи да ровя и за Xbox. Пак казвам, че целта ми е да докажа, че е по-добре да си купуваме конзола на всеки 6-7 години, а не компютри. Нямам за цел да изтъквам предимства на PS през Xbox.
Що се отнася до графиката, ще представя един скрийншот с цел сравнение на играта "Crysys 2" между PC и Xbox360.

PC или конзола? Crysis_2_pc_xbox_360_vtuof_zpse5b4a931

Като си купим PS 3, ние не си вземаме просто една кутия с джойстици, която става само за игра с приятел. С PS 3 може да играем онлайн, тоест с всеки, притежаващ ПС 3 и играта, която ние играем. Поддържа 5.1 и 7.1-канален звук, и Блу-рей дискове, както и ДВД-та, тоест имаме си и система за домашно кино. Даже няма да задълбавам колко по-удобно е да играеш с джойстик (безжичен), отколкото с клавиатура и мишка.
В заключение ще ви кажа само едно–ако сте запалени по игрите и си запълвате свободното време с тях, то забравете за варианта да си купувате нов компютър или да ъпгрейдвате стария за пореден път. Конзолата е вашето решение–по-евтино, по-удобно.

______________________________


 
         
       

descriptionPC или конзола? EmptyRe: PC или конзола?

more_horiz
Само дето на помощ идват добрите стари торенти и след минимални човъркания по конзолката можеш да си спестиш и даването на пари за игри с безумни цени. Без да споменаваме, че хората отдавна са се преориентирали и са спрели да правят или са ограничили игрите за РС. Напоследък повечето игри се правят за PS или Xbox като следователно или чакаш някой добър самарянин и същевременно хакер да я рипне или пригоди по някакъв начин за РС, или се мъчиш с разни емулатори, които да я подкарат, и трошиш неври със забиване на компа и супер малоумна графика. 😉

ПП: Я, май не само момчетата разбирали по нещичко от машинки...

______________________________
Love me if you can, hate me if you dare!

descriptionPC или конзола? EmptyRe: PC или конзола?

more_horiz
Винаги зависи от игритие.Някои игри просто са си за ПС.
Огромна част от геймърите(говорим за милиони по света) играят ММОРПГ-а,които просто няма как да играеш на конзола.Може и да има такова ммо,което подържа Конзола,но все още не съм чувал.Не че съм някакъв върл фен на игрите,но особенно хората от моето поколение(87-ми набор съм,демек не съм чак толкоз голям) преди бяха луди по мморпг-тата.Като заглавия се сещам за- Lineage2,Aion,World of Warcraft,Tera,League of Legends...сигурно има и други.

Доколкото помня,имаше слух за едно ново ММОРПГ Корейско,което щяло да поддържа Конзола,но поне при джагатайците в момента си е само идея.За сега го няма в Европа и Америка.

Разбира се има милиони фенове на игри с коли,футбол и т.н. които определено биха си взели конзола.Но обикновенно те имат и супер компютър.Въпрос на манталитет мисля,или на финанси(май второто).

______________________________
Me no Engles.Me das dollars,por favor?

descriptionPC или конзола? EmptyRe: PC или конзола?

more_horiz
предпочитам да играя на компютър, повече опции

descriptionPC или конзола? EmptyRe: PC или конзола?

more_horiz
privacy_tip Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите
power_settings_newLogin to reply