BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.


BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.

BGWorld
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BGWorldВход

Катлийн Удиуиз

power_settings_newLogin to reply
+41
Бет Рандъл
Николова21
Selime
kraseto1883
galimarinova
mitko59
did1_ty
Miglena
Veniiiiiiiii
stelinia
Violeta84
Prolet1234
kolena
Елена Абас
jiji
Megi_23
asayva
alisiq1993
iveto81
tenderbabyuk
chitatel
chelsea88
juliq
denito
milaa
staleva90
sani_nadq
malkotoceci
mira2006
divoto
eva_ks
galileo414
liny
biskit
sisi_12365
naFarela
Mirinda
gerganasto
svetlana_gadjeva
elhrijovech
Zaharka
45 posters

descriptionКатлийн Удиуиз - Page 4 EmptyКатлийн Удиуиз

more_horiz
First topic message reminder :

Катлийн Удиуиз - Page 4 Kathleen+E.+Woodiwiss+liubovni+romani

Катлийн Удиуиз (Kathleen E. Woodiwiss) е родена като Катлийн Ерин Хог в Александрия, щата Луизиана и е най-малкото от осемте деца на Шарл Уингроув Хог, ветеран-инвалид от Първата световна война. Още като дете тя с удоволствие създавала свои собствени истории.
Нейният дебютен роман "Пламъкът и цветето" 1972 г. бил отхвърлен от агенти и издатели, защото бил твърде голям - 600 страници. Вместо да последва съветите и да пренапише романа, Катлийн все пак успява да го публикува. Днес той се счита за първия любовен роман, основоположник на съвременния любовен роман като жанр.
Катлийн Удиуиз е автор на 12 от най-продаваните любовни романи с над 36 000 000 копия. Тя е известна с качеството на произведенията си, а не с количеството. Катлийн описва своите романи като "приказки". Всички произведения са исторически любовни романи, пресъздаващи различни исторически моменти.
Катлийн Удиуиз почива в болницата в Принстън, щата Минесота, на 68 години, от рак.
Нейната последна книга, "Everlasting" е публикувана на 30 октомври 2007г.


Библиография:
Вълкът и гълъбицата
Завинаги в твоята прегръдка
Като пепел във вихъра
Като цвят по течението
Любимият непознат
Трилогията "Бирмингам" ("Пламъкът и цветето", "Неуловимият пламък", "След целувката")
Роза през зимата
Сълзи от злато
Шана


Всички от гореизброените книги могат да бъдат намерени в http://chitanka.info/

Последната промяна е направена от Zaharka на Пон 19 Ное - 22:30; мнението е било променяно общо 1 път

______________________________
Love me if you can, hate me if you dare!

descriptionКатлийн Удиуиз - Page 4 EmptyRe: Катлийн Удиуиз

more_horiz
Аз съм мела триологията "Бирмингам" и смятам да прочета останалите книги добра писателка е много ми харесва

______________________________
"Исках да те нямам завинаги, а не да те имам за кратко." Катлийн Удиуиз - Page 4 1786223778

("Лавина", Блага Димитрова)

descriptionКатлийн Удиуиз - Page 4 EmptyRe: Катлийн Удиуиз

more_horiz
интересни книги

descriptionКатлийн Удиуиз - Page 4 EmptyRe: Катлийн Удиуиз

more_horiz
Бет Рандъл написа:
Чела съм единствено "Роза през Зимата". Макар, че това не е моят жанр, тази книга страшно много ми хареса. За първи път я прочетох когато бяха на 13-14 години с огромен интерес.Години по-късно стана така,че оново подасна в ръцете ми и следващия прочит ми достави може би дори по-голямо удоволствие. Жалко,че няма да бъдем зарадвани от нова нейна книга. Това прави издадените още по-ценни.


Нова книга не (макар че има една неиздавана), но за тези, които не са чели всички нейни, ще има с какво да се зарадват. Невероятно любима ми е и е време и аз да я изтупам от праха за поредно препрочитане. А издадените й определено са ценни, пък някои и доста трудно се намират вече.

______________________________
Love me if you can, hate me if you dare!

descriptionКатлийн Удиуиз - Page 4 EmptyRe: Катлийн Удиуиз

more_horiz
Не съм чела нищо нейно, но ще ми бъде интересно да опитам Катлийн Удиуиз - Page 4 909357165

descriptionКатлийн Удиуиз - Page 4 EmptyRe: Катлийн Удиуиз

more_horiz
Катлийн Удиуиз е чудесна писателка с интересни и завладяващи романи.

descriptionКатлийн Удиуиз - Page 4 EmptyRe: Катлийн Удиуиз

more_horiz
privacy_tip Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите
power_settings_newLogin to reply