Братството на меча Hitskin_logo Hitskin.com

This is a Hitskin.com skin preview
Install the skinReturn to the skin page

BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.
BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.
BGWorld
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BGWorld


 
ИндексПоследни снимкиРегистрирайте сеВход

 

 Братството на меча

Go down 
+24
n_kara
tanbul
gerganasto
liusi
biliana_911
Алабайка
dindiiv
vivi86
Zaharka
RiverHunter
pavliciq
e.mei
naFarela
galileo414
amcocker
beni1979
Christina.
penka1234
jmv
Thea
tenesi321
Luse
jenia123
renesme_cullen
28 posters
Иди на страница : 1, 2  Next
АвторСъобщение
renesme_cullen
Преводач
renesme_cullen


Чете : Розови романчета и кримки
Пол : Female
Зодия : Gemini
Брой мнения : 2185
Регистрация : 15.07.2010
Местожителство : Seoul, South Korea

Братството на меча Empty
ПисанеЗаглавие: Братството на меча   Братството на меча Icon_minitimeПон 23 Юли - 20:31

Братството на меча 0581177z

Автор: Кинли Макгрегър
Издател: Тиара Букс
Година на издаване: 2012
Брой на страници: 432
Корици: меки
Език: български

Резюме: Красивата лейди Емили мечтае за трепета от любовта и радостите на брака. Тя е разтърсена от внезапната среща с мистериозния непознат, който пристига в замъка на баща й, за да я отведе със себе си. Възможно ли е в лицето на този спиращ дъха мъж да открие любовта, за която така копнее? Дрейвън дьо Мантагю, графът на Рейвънсууд идва да вземе лейди Емили... но не като своя любима, а за да подсигури мира между два враждуващи рода.

Дрейвън никога не би влязъл в дома на най-големия си враг, ако самият крал Хенри не бе наредил той да се грижи за лейди Емили в продължение на една година, като знак за скрепяването на мира между него и баща й. Пред младата жена съществуват две възможности - да се примири със съдбата си или да спечели сърцето на бащиния си враг. Какво ще й коства да покори гордия воин и да го превърне във всеотдаен и пламенен любим?

Но Дрейвън е изправен пред още по-голямо предизвикателство, когато се оказва изкушен от изящната красота на девойката, кото е приел в дома си. Ще успее ли да удържи клетвения си обет и да устои на необузданата жажда, която изпитва към нея или топлината на страстта й ще изгори до основи стените, с които е обградил сърцето си?

Лично мнение: Много хубава книга, малко прилича на Братството и определени си струва.  :love:

______________________________
Братството на меча Kids,child,girl,kid,kitty,meow-ede632b6daf4a629a0208b1f2592d17d_h

Хората, които най-трудно обикваме, имат най-голяма нужда от любов..!

Lyusi13 харесва това мнение

Върнете се в началото Go down
jenia123
Напредващ
jenia123


Брой мнения : 109
Регистрация : 16.07.2011

Братството на меча Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Братството на меча   Братството на меча Icon_minitimeПет 23 Ное - 17:55

Не знам защо, но останах разочарована от тази книга. Не успя да ме грабне някак си.
Върнете се в началото Go down
Luse
Читател
Luse


Брой мнения : 13
Регистрация : 16.12.2012

Братството на меча Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Братството на меча   Братството на меча Icon_minitimeНед 16 Дек - 16:49

Бих я прочела с удоволствие
Върнете се в началото Go down
tenesi321
Читател
tenesi321


Брой мнения : 17
Регистрация : 16.12.2012

Братството на меча Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Братството на меча   Братството на меча Icon_minitimeВто 18 Дек - 17:43

Много завладяващо резюме,присъединявам се към желаещите за четене
Върнете се в началото Go down
Thea
Администратор
Thea


Чете : Танц с дракони
Пол : Female
Зодия : Taurus
Брой мнения : 5366
Регистрация : 15.07.2010
Местожителство : Mezentius House

Братството на меча Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Братството на меча   Братството на меча Icon_minitimeСря 16 Яну - 15:29

Абе, почнах я аз преди известно време, ама нещо не ми върви... Май ще я върна в библиотеката, без да съм я дочела.. :unsure:

______________________________
Братството на меча Dragon-Book
Върнете се в началото Go down
jmv
Активен
jmv


Брой мнения : 146
Регистрация : 27.12.2010

Братството на меча Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Братството на меча   Братството на меча Icon_minitimeЧет 17 Яну - 11:04

Въпрос на вкус явно. На мен много ми хареса книгата. Имаше много забавни моменти. Емили го направи луд просто, милият направо не знаеше какво му се е стоварило върху главата. :tooth:
Върнете се в началото Go down
penka1234
VIP
penka1234


Чете : Всичко което ми хареса
Пол : Female
Зодия : Capricorn
Брой мнения : 2558
Регистрация : 14.03.2013

Братството на меча Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Братството на меча   Братството на меча Icon_minitimeПон 18 Мар - 14:46

с удоволствие бих я прочела ако ми попадне

______________________________
Братството на меча 83727eu-960
Върнете се в началото Go down
renesme_cullen
Преводач
renesme_cullen


Чете : Розови романчета и кримки
Пол : Female
Зодия : Gemini
Брой мнения : 2185
Регистрация : 15.07.2010
Местожителство : Seoul, South Korea

Братството на меча Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Братството на меча   Братството на меча Icon_minitimeСря 20 Мар - 19:03

jmv написа:
Въпрос на вкус явно. На мен много ми хареса книгата. Имаше много забавни моменти. Емили го направи луд просто, милият направо не знаеше какво му се е стоварило върху главата. :tooth:

+1. Лошото е, че доста има да почакаме за следващата книга. Но пък тази определено си я бива. :love:

______________________________
Братството на меча Kids,child,girl,kid,kitty,meow-ede632b6daf4a629a0208b1f2592d17d_h

Хората, които най-трудно обикваме, имат най-голяма нужда от любов..!
Върнете се в началото Go down
Christina.
Администратор
Christina.


Чете : Първото правило на магьосника
Пол : Female
Брой мнения : 3499
Регистрация : 15.07.2010
Местожителство : Пловдив

Братството на меча Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Братството на меча   Братството на меча Icon_minitimeСря 21 Авг - 9:03

Братството на меча 267271_409740919136903_917836974_n

Покрусена от загубата на братята си, младата шотландка Маги МакБлар е решена да сложи край на дълго проточилата се вражда, отнела живота на толкова воини. Тя убеждава жените от своя клан да откажат на мъжете си всякакви грижи, докато не прекратят безсмислените кръвопролития. Твърдо уверена в правотата на действията си, Маги устоява на обвиненията и нападките им… докато мъжът, в когото е влюбена от дете не се завръща у дома, за да я спре.
За Брейдън МакАлистър се говори, че може да покоси врага с един удар и всяка жена с една-единствена целувка. Подтикван от мъжете, той се нагърбва със задачата да откаже Маги от глупавите ? планове за осигуряване на мир. Но Маги е имунизирана срещу чувствените опити на Брейдън да я спре и скоро намеренията му се обръщат срещу него. Изведнъж клетвата, която е дал на себе си преди толкова време, никога да не отдаде сърцето си на някоя жена, е разклатена от привличането помежду им…

Ще успее ли Брейдън да опази душата си от пагубната омая на любовта… или Маги ще покори гордия шотландец?


Очаквайте на 30 август "Покоряването на шотландеца" от Кинли Макгрегър, книга втора от поредицата "Братството на меча"!

______________________________
When you play the game of thrones, you win or you die. There is no middle ground. ♥️
Братството на меча 7389738n


Братството на меча Badge1


Последната промяна е направена от Christina. на Сря 21 Авг - 10:48; мнението е било променяно общо 2 пъти
Върнете се в началото Go down
beni1979
PRO
avatar


Пол : Female
Зодия : Leo
Брой мнения : 2030
Регистрация : 19.07.2010
Местожителство : Пловдив

Братството на меча Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Братството на меча   Братството на меча Icon_minitimeСря 21 Авг - 9:37

Корицата ми харесва ама на 1-вата книга беше по яка:wasnotme: 
Върнете се в началото Go down
amcocker
Активен
amcocker


Брой мнения : 186
Регистрация : 22.11.2012

Братството на меча Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Братството на меча   Братството на меча Icon_minitimeСря 21 Авг - 9:45

Много харесах първата книга и сега с удоволствние ще прочета втората - от доста време я чмакам!
Върнете се в началото Go down
galileo414
Редактор
galileo414


Чете : Всичко до което се докопам
Пол : Female
Брой мнения : 309
Регистрация : 15.11.2012
Местожителство : Велико Търново

Братството на меча Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Братството на меча   Братството на меча Icon_minitimeСря 21 Авг - 11:05

Браво! Голямо чакане падна и се надявам да си е заслужавало.
Върнете се в началото Go down
naFarela
Редактор
naFarela


Чете : абсолютно всичко
Пол : Female
Зодия : Sagittarius
Брой мнения : 985
Регистрация : 16.01.2012
Местожителство : In the center of the universe

Братството на меча Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Братството на меча   Братството на меча Icon_minitimeСря 21 Авг - 13:08

жива да не бях, тази ще излезе по-скоро отколкото очаквах ..

______________________________
Търпението е едно, мазохизмът — съвсем друго.
Върнете се в началото Go down
e.mei
Читател
e.mei


Чете : crime, fiction, fantasy, mistery, war, thrillers...
Пол : Female
Зодия : Taurus
Брой мнения : 39
Регистрация : 21.08.2013
Местожителство : Bg – Pk

Братството на меча Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Братството на меча   Братството на меча Icon_minitimeСря 21 Авг - 13:49

Едно нетърпение ще бъде задоволено, книгата се очертава особено интригуваща.

______________________________
"Моите мечти нямат граници - аз винаги искам невъзможното." -  Монте Кристо

Братството на меча 38712598-7d2e-4666-b87b-9f798240dd86_zps7ba99a29
" Едно произведение е ценно не тогава,
когато предизвиква едно значение сред сто читатели,
а когато може да предизвика сто значения в един читател."

- Ролан Барт
Върнете се в началото Go down
jenia123
Напредващ
jenia123


Брой мнения : 109
Регистрация : 16.07.2011

Братството на меча Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Братството на меча   Братството на меча Icon_minitimeСъб 14 Сеп - 16:50

Определено "Покоряването на шотландеца" е много по-забавна и интересна от първата книга. Доста се посмях с главните, харесаха ми. Имам обаче едно питане за тази поредица. При рускините се оказва, че има две поредици - за клана Макалистър, а Братството на меча е отделна поредица. Определено има общи герои и в двете поредеци, но Братството на меча следва логика, която при нас малко ми убягва. Там общото между главните герои е, че всички те са били в плен при сарацините и са оцелели. Още в тъмницата се обединяват в братството. Един от братятя Макалистър също е в братството на меча. Любопитно ми е как точно ще излязат на български книгите и колко точно са предвидени за превод.
Върнете се в началото Go down
pavliciq
Читател
pavliciq


Брой мнения : 13
Регистрация : 24.10.2013

Братството на меча Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Братството на меча   Братството на меча Icon_minitimeЧет 24 Окт - 23:47

И аз съм на същото мнение.С втората книжка много повеме се посмях и ми беше много по интересна от първата.
Върнете се в началото Go down
RiverHunter
Читател
RiverHunter


Брой мнения : 19
Регистрация : 09.03.2014

Братството на меча Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Братството на меча   Братството на меча Icon_minitimeНед 9 Мар - 12:19

книгите са много готини, но сякаш първата ми бе малко по-интересна от втората.
Върнете се в началото Go down
Zaharka
Администратор
Zaharka


Пол : Female
Зодия : Cancer
Брой мнения : 5610
Регистрация : 15.07.2010
Местожителство : Discworld

Братството на меча Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Братството на меча   Братството на меча Icon_minitimeПет 25 Апр - 21:28

Братството на меча 185429_b

Роден в грях


Автор: Кинли Макгрегър
Раздел: Любовни романи,
Световна проза, Преводна художествена литература,
Художествена литература
Цена: 11.99 лв.




Очаквайте на 30.04.2014 г.

Греховна страст…

Роден в грях и отхвърлен от дете, Син МакАлистър се е научил да презира шотландските си корени. Но сега, по заповед на краля той не само трябва да се върне в омразната Шотландия, но и да се ожени за шотландска девойка – гордата и независима Каледония МакНийли. Безразличието на Син винаги е било ключ към оцеляването му, но тази красавица събужда в него копнеж, който никога не е познавал.

Отвлечена и държана като заложница в двора на крал Хенри, Кали знае, че единственият начин да се върне у дома и да осигури мир за клана си, е като се омъжи за мистериозния рицар, чието докосване я изгаря с топлината си. Съзряла добротата в наранената му душа, тя е убедена, че той не е дяволът, за който всички го мислят. Решена да стигне до сърцето му и да му помогне да забрави болезненото си минало, Кали се опълчва дори срещу собственото си семейство.

Но ще може ли безчувствената душа на Син да отвърне на нейните чувства?

Способен ли е да се научи да обича? Кали се страхува да разбере, но със сърцето си усеща, че в него все още тлее искрата на пламенния шотландски дух. Ще успее ли да го разпали отново с пламъка на страстната любов...

______________________________
Love me if you can, hate me if you dare!

Lyusi13 харесва това мнение

Върнете се в началото Go down
vivi86
Активен
vivi86


Пол : Female
Зодия : Scorpio
Брой мнения : 212
Регистрация : 24.11.2012

Братството на меча Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Братството на меча   Братството на меча Icon_minitimeВто 6 Май - 17:14

Ах Син откога те чакам аз да излезнеш.Утре ще си я получа , че то от толкова празници куриерските фирми не работят - и я почвам.Дано да е забавна като предишната
Върнете се в началото Go down
dindiiv
Читател
dindiiv


Чете : Фентъзи и съвременни любовни романи
Пол : Female
Зодия : Taurus
Брой мнения : 20
Регистрация : 27.07.2014
Местожителство : София

Братството на меча Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Братството на меча   Братството на меча Icon_minitimeНед 27 Юли - 17:16

Първата книга не ми хареса, някак бавно вървеше, но втората е страхотна. А третата не мога да си я намеря в електронен вариант. Толкова много искам да чета за Син, от всичките братя МакАлистър, той ми е фаворит. :)

______________________________
Животът е твърде ироничен. Дава ти тъга, за да разбереш какво е щастието, шум за да се насладиш на тишината, и отсъствие за да оцениш присъствието
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Братството на меча Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Братството на меча   Братството на меча Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Братството на меча
Върнете се в началото 
Страница 1 от 2Иди на страница : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Дете на ски влетя в меча бърлога в Швеция
» Братството на черния кинжал
» Поредица: Братството
» Любим герой от Братството?
» Търся книгата...

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
BGWorld :: Книги :: Преводна литература :: ИК Тиара Букс-
Идете на: