Електронни четци Hitskin_logo Hitskin.com

This is a Hitskin.com skin preview
Install the skinReturn to the skin page

BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.
BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.
BGWorld
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BGWorld


 
ИндексПоследни снимкиРегистрирайте сеВход

 

 Електронни четци

Go down 
+37
soniamit
sido37
lki99
nk73
adventureb
iliev__68
yuliana88
iveto81
animiteva
polina_dobreva
Evitta
varnam
Tais
perla333
yordankak
PetyaG
renesme_cullen
Nienore
zdravec
mizrahi
aranna
milenaka
Christina.
zzizzinka
Ellendary
katitomileva
Cenedra
Renesita
Ashlie
~ Mistery writer ~
svetla
naFarela
yanitsa1
MuryG
Thea
Zaharka
Merry
41 posters
Иди на страница : 1, 2, 3, 4  Next
АвторСъобщение
Merry
Преводач
Merry


Пол : Female
Брой мнения : 2477
Регистрация : 18.07.2010
Местожителство : Neverland

Електронни четци Empty
ПисанеЗаглавие: Електронни четци   Електронни четци Icon_minitimeСъб Дек 03, 2011 8:04 pm

Електронни четци Barnes_and_noble_nook_e_book_270x358
Напоследък е доста модерно да притежаваш таблет, електронен четец и други подобни. На мнение съм, че биха били от полза, в зависимост от вашите нужди.
Тези от вас които притежават електронни четци на книги или имат приятели, познати или колеги, които имат, биха ли изказали мнение? Отдавна съм заинтригувана от това ново творение. Тези от вас, които имат някакви наблюдения какво биха казали за марки, характеристики. Дали е по-удобно с тъчскрийн или с клавиши. Лично аз вече не се спирам на тъч скрийн.
Някои казват, че колкото повече екстри има, толкова по-добре. Други, че колкото повече има, толкова повече се бъгва. И не трябва да се доверяваме, че "винаги по-скъпото излиза по-качествено и по-евтино".
Как бихте насочили някой, който тепърва ще си купува електронен четец, какво бихте го посъветвали?


______________________________
Електронни четци Wiki-wordmark

Анита Блейк превод на български език
Върнете се в началото Go down
Zaharka
Администратор
Zaharka


Пол : Female
Зодия : Cancer
Брой мнения : 5610
Регистрация : 15.07.2010
Местожителство : Discworld

Електронни четци Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Електронни четци   Електронни четци Icon_minitimeСъб Дек 03, 2011 8:14 pm

Аз вече се изказах по темата, затова директно ще си го копирам:

Zaharka написа:
Айде и аз "компетентно" да се изкажа по темата. Решила съм да си направя такъв подарък, харесала съм си и си събрах паричките. Като цяло има изключително много и разнообразни модели с най-различни екстри. Всичко си зависи до лични предпочитания - тъч скрийн или не, wi-fi или не и т.н. Зависи и за какво ще се ползва. Зависи и коя марка предпочитате. Всичко си е до човека. Аз лично не съм фен на тъч скрийновете и съм си харесала такъв без. На други обаче им е по-удобно с тъч. Тъй като знам общо взето какви образи сме се събрали тук, предполагам, че ще се ползва предимно за четене. В такъв случай е най-добре да е с E-ink дисплей. Важна е и издръжливостта на батерията. И още 1000 други работи според зависи кой какво предпочита да има или да няма. Из нета има и много статии и коментари за различните модели. Можете да си ги разгледате и да си прецените сами за себе си. Аз моята домашна съм си я написала. :pardon:
Ако на някой му е интересно, ей това съкровище съм си харесала. Перфектно си ме устройва като екстри, параметри и коментари на потребители.

Аз принципно нямам претенции за марката, по-важно е на коя кутия от склада ще попаднеш.

______________________________
Love me if you can, hate me if you dare!
Върнете се в началото Go down
Merry
Преводач
Merry


Пол : Female
Брой мнения : 2477
Регистрация : 18.07.2010
Местожителство : Neverland

Електронни четци Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Електронни четци   Електронни четци Icon_minitimeСъб Дек 03, 2011 8:28 pm

Мерси за мнението, Зах. Ама нещо не мислиш ли, че оперативната му система е дооста малка. Пак зависи де, ако си решила, че на теб ще ти върши перфектна работа, изборът е твой. Но ми се струва и че доста малко формати чете. За тези пари мисля че би могла да намериш и по-добро.

______________________________
Електронни четци Wiki-wordmark

Анита Блейк превод на български език
Върнете се в началото Go down
Zaharka
Администратор
Zaharka


Пол : Female
Зодия : Cancer
Брой мнения : 5610
Регистрация : 15.07.2010
Местожителство : Discworld

Електронни четци Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Електронни четци   Електронни четци Icon_minitimeСъб Дек 03, 2011 8:55 pm

Ммможе би да, а може би не. Електронни четци 2115147716 Като текстови формати дори са ми много, тъй като предимно ползвам pdf и txt. Да, да, да, знам, много хора смятат, че pdf не е подходящ и удобен за такъв четец, но аз си го предпочитам пред много други. А и повечето книги се намират в такъв формат. Ако не са, аз си ги конвертирам. Схващате идеята. :pardon: За оперативната система, може би си права, но там си признавам, че познанията ми са ограничени. Обаче тъй като ще се използва предимно, ако не и само за четене, то не вярвам да е особен проблем. Така или иначе музики и прочие не ми трябват, телефона ми си поддържа mp3. Значи като се замисля остава само четенето. Разбирачите ще се изкажат, но според моите познания за четене си стига, че и остава. Моите 100% изисквания са за E-ink дисплей и 3G система, които тук са в наличност. Комплектът включва абсолютно всичко - от калъф до слушалки. А и 2-те години гаранция са голям бонус. Колкото и добре да изглежда аз съм песимист и предпочитам да се презастраховам. А да не забравя да спомена, че си има меню, упътване и поддържа кирилица (което не всички имат и на много места се доплаща за тази екстра). Накрая като ударя чертата стигам до извода, че парите му не са много.

Да уточня - говоря конкретно за този, защото съм го проучила и имам съответните наблюдения. Да не каже някой, че ви навивам или нещо подобно. Електронни четци 2115147716

______________________________
Love me if you can, hate me if you dare!


Последната промяна е направена от Zaharka на Съб Дек 03, 2011 9:26 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
Thea
Администратор
Thea


Чете : Танц с дракони
Пол : Female
Зодия : Taurus
Брой мнения : 5366
Регистрация : 15.07.2010
Местожителство : Mezentius House

Електронни четци Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Електронни четци   Електронни четци Icon_minitimeСъб Дек 03, 2011 8:58 pm

О, аз за този, който ще си купя живот и здраве искам със сигурност да поддържа pdf! Зах, права си, че предимно се намират в този формат.

______________________________
Електронни четци Dragon-Book
Върнете се в началото Go down
MuryG
PRO
MuryG


Пол : Female
Брой мнения : 1922
Регистрация : 15.07.2010

Електронни четци Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Електронни четци   Електронни четци Icon_minitimeСъб Дек 10, 2011 6:14 am

Купих си ViewSonic и съм много доволна Електронни четци 909357165

Върнете се в началото Go down
Zaharka
Администратор
Zaharka


Пол : Female
Зодия : Cancer
Брой мнения : 5610
Регистрация : 15.07.2010
Местожителство : Discworld

Електронни четци Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Електронни четци   Електронни четци Icon_minitimeСря Май 02, 2012 5:46 pm

То половин година мина, а аз не съм се похвалила. Направо се преродих. Свърши се с разнасянето на тухли наляво и надясно. Оказа се дори по-добър от очакванията ми.
С единия колега даже си ги мерихме :haha: Оказа се, че моят невзрачен и допотопен четец е по-добър от неговия Киндъл, който му изкарва pdf файловете като картинки, а моя ги форматира автоматично и ги напасва спрямо шрифта и екрана. :slynce:

______________________________
Love me if you can, hate me if you dare!
Върнете се в началото Go down
yanitsa1
Преводач
yanitsa1


Чете : All
Пол : Female
Зодия : Gemini
Брой мнения : 312
Регистрация : 30.12.2011
Местожителство : София

Електронни четци Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Електронни четци   Електронни четци Icon_minitimeСря Май 02, 2012 5:54 pm

Така..получих такъв преди месец и вече ходих на ремонт два пъти. Много е неудобно самото четене и премигва гадно, когато сменяш страници. Започва да забива на 3тия ден и качеството на звука е отвратително. Машината ми се подиграва откакто си я купих!

______________________________
Тя имаше всичко, освен онова, което всички мислеха, че притежава. Любов. Афродита не позволи сълзата да капне от окото и, гледайки как щастието и забравя за нейното съществуване. Тогава тя стана ходещ мъртвец.
Върнете се в началото Go down
naFarela
Редактор
naFarela


Чете : абсолютно всичко
Пол : Female
Зодия : Sagittarius
Брой мнения : 985
Регистрация : 16.01.2012
Местожителство : In the center of the universe

Електронни четци Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Електронни четци   Електронни четци Icon_minitimeСря Май 02, 2012 6:05 pm

yanitsa1 написа:
Така..получих такъв преди месец и вече ходих на ремонт два пъти.
такъв какъв? такъв вид техника или някакъв определен модел рийдър или какво?! щото то всичко е много субективно .. на първо четене /професионално изкривяване, кво да прайш/ се сещам за поне 15 марки рийдъри, с неизвестен брой модели - с повече от чудесно качество .. аз лично ползвам киндъл 4ка, понеже не ми трябва осъкатен таблет с музики и прочие "екстри", а чист рийдър и съм повече от доволна .. но все пак проучих какво купувам .. обикновено големия проблем на 90% от потребителите е, че купуват нещо само защото е красиво, пък дали е функционално .. сещайте се Електронни четци 2115147716

______________________________
Търпението е едно, мазохизмът — съвсем друго.
Върнете се в началото Go down
yanitsa1
Преводач
yanitsa1


Чете : All
Пол : Female
Зодия : Gemini
Брой мнения : 312
Регистрация : 30.12.2011
Местожителство : София

Електронни четци Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Електронни четци   Електронни четци Icon_minitimeСря Май 02, 2012 6:10 pm

Момент..ставам и вадя четеца...търся марка...малоумна съм, пише я на кутията...Prestigio PER3172B ! Шах и мат с пешката... Електронни четци 2115147716

______________________________
Тя имаше всичко, освен онова, което всички мислеха, че притежава. Любов. Афродита не позволи сълзата да капне от окото и, гледайки как щастието и забравя за нейното съществуване. Тогава тя стана ходещ мъртвец.
Върнете се в началото Go down
svetla
Драскач
svetla


Пол : Female
Зодия : Leo
Брой мнения : 441
Регистрация : 18.09.2010
Местожителство : София

Електронни четци Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Електронни четци   Електронни четци Icon_minitimeСря Май 02, 2012 7:40 pm

Аз имам електронна книга Pocket book IQ, не съм я избирала аз, а ми я подариха, но въпреки това съм много доволна. Нещото, което не ми харесва е, че има проблеми с отварянето на някои книги, които са в формат doc или txt. Проблемът е в това, че не може да разчете някои от шрифтовете независимо, че съм качила най-използваните шрифтове. Но този проблем не ме притеснява, защото аз предпочитам книгите да са в pdf, а с тях нямам проблеми с отварянето и разчитането.
Вградената памет е 2 GB, има слот за карта. Има възможност да се слуша музика, гледат снимки или видео. Без проблем се свързва с интернет и досега не съм имала проблеми с отваряне на страници.
Върнете се в началото Go down
Zaharka
Администратор
Zaharka


Пол : Female
Зодия : Cancer
Брой мнения : 5610
Регистрация : 15.07.2010
Местожителство : Discworld

Електронни четци Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Електронни четци   Електронни четци Icon_minitimeСря Май 02, 2012 8:15 pm

yanitsa1 написа:
Момент..ставам и вадя четеца...търся марка...малоумна съм, пише я на кутията...Prestigio PER3172B ! Шах и мат с пешката... Електронни четци 2115147716

Нямам представа защо се е получило така. Моят е Prestigio PER3162BN и съм повече от доволна. (Пу-пу, да не му е уроки Електронни четци 2115147716 ) Явно си оцелила грешната кутия. :pardon:

______________________________
Love me if you can, hate me if you dare!
Върнете се в началото Go down
~ Mistery writer ~
VIP
~ Mistery writer ~


Чете : Всичко, но не и това, което трябва.
Пол : Female
Зодия : Aries
Брой мнения : 6584
Регистрация : 15.07.2010
Местожителство : Around the world

Електронни четци Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Електронни четци   Електронни четци Icon_minitimeЧет Май 03, 2012 6:58 am

yanitsa1 написа:
Така..получих такъв преди месец и вече ходих на ремонт два пъти. Много е неудобно самото четене и премигва гадно, когато сменяш страници. Започва да забива на 3тия ден и качеството на звука е отвратително. Машината ми се подиграва откакто си я купих!
Пък и то много си зависи как се отнасяш със самия четец. Сега, ако го мяташ на ляво и на дясно, не само 2 пъти ще ходи на ремонт, а не знам колко :pardon:

______________________________
Електронни четци 4454149a
Even if the path is a little blurry, KEEP WALKING.
You'll focus in when you know what you want.
Then the picture of your life will be crystal clear.
JUST DON'T EVER GIVE UP and DON'T EVER STOP WALKING
.

Електронни четци 4965902g
Върнете се в началото Go down
Ashlie
Преводач
Ashlie


Пол : Female
Зодия : Cancer
Брой мнения : 822
Регистрация : 20.05.2011

Електронни четци Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Електронни четци   Електронни четци Icon_minitimeЧет Май 03, 2012 9:20 am

Аз съм много доволна от моя Киндъл. Вече година сме с него и ми е едва ли не най-ценното. Нямам съществени оплаквания и определено препоръчвам е-инк дисплеите. Аз, честно казано, предпочитам да чета на него от .mobi формат. Пдф-ите не са според мен за четци, но... Към момента най-неприятната част, с която се сблъсквам тези дни е, че легално закупените книги не мога да ги използвам като файлове - да копирам текст от тях и т.н. Но все още търся някакъв конвъртър за тях де Електронни четци 909357165

______________________________
Електронни четци 4347762w
Върнете се в началото Go down
naFarela
Редактор
naFarela


Чете : абсолютно всичко
Пол : Female
Зодия : Sagittarius
Брой мнения : 985
Регистрация : 16.01.2012
Местожителство : In the center of the universe

Електронни четци Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Електронни четци   Електронни четци Icon_minitimeЧет Май 03, 2012 3:28 pm

Ashlie написа:
Аз, честно казано, предпочитам да чета на него от .mobi формат
дай да ти стисна ръката! най-накрая да намеря съмишленик! спуках се да обяснявам, че специално за киндълите .mobi е най-функционалния формат .. ти си щастие за окото ми! :cvete:

Ashlie написа:
Но все още търся някакъв конвъртър за тях де Електронни четци 909357165
calibre - E-book management :goodjob:

______________________________
Търпението е едно, мазохизмът — съвсем друго.
Върнете се в началото Go down
Ashlie
Преводач
Ashlie


Пол : Female
Зодия : Cancer
Брой мнения : 822
Регистрация : 20.05.2011

Електронни четци Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Електронни четци   Електронни четци Icon_minitimeЧет Май 03, 2012 5:43 pm

Хах, е, мерси Електронни четци 909357165 Но то е близко до акъла, след като си е специализиран формат Електронни четци 909357165
naFarela написа:

Ashlie написа:
Но все още търся някакъв конвъртър за тях де Електронни четци 909357165
calibre - E-book management :goodjob:

Ако успееш да ми кажеш точно как от .azw конвертираш с Калибрето до каквото и да било, ще съм ти много благодарна Електронни четци 909357165

______________________________
Електронни четци 4347762w
Върнете се в началото Go down
Renesita
Администратор
Renesita


Пол : Female
Брой мнения : 3248
Регистрация : 15.07.2010

Електронни четци Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Електронни четци   Електронни четци Icon_minitimeНед Май 27, 2012 6:57 pm

Много ми харесва джаджата, един пич в метрото седна до мен и го извади... четеца. Много е сладко като технология, но си зависи от човека - аз например предпочитам книжката да си е в книжен формат, а не върху E-ink дисплей.

______________________________
Електронни четци Creeping%252520up%252520on%252520caturday
Върнете се в началото Go down
Cenedra
Читател
Cenedra


Чете : фантастика, фентъзи и романси :)
Пол : Female
Брой мнения : 10
Регистрация : 30.03.2012

Електронни четци Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Електронни четци   Електронни четци Icon_minitimeСъб Сеп 01, 2012 8:00 pm

Аз си имам IRIVER от една година и съм страшно доволна от него. Мога да си чета любимите книги навсякъде, където и да се намирам. Страхотно е :slynce:
Върнете се в началото Go down
katitomileva
Активен
katitomileva


Пол : Female
Брой мнения : 167
Регистрация : 04.10.2012
Местожителство : София

Електронни четци Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Електронни четци   Електронни четци Icon_minitimeЧет Окт 04, 2012 10:44 pm

Моят е Киндъл и много си го обичам. Навсякъде е с мен Електронни четци 2115147716
За системи и т.н. нищо не мога да кажа - синчето се грижи за тези неща.
Върнете се в началото Go down
Ellendary
Преводач
Ellendary


Пол : Female
Зодия : Leo
Брой мнения : 304
Регистрация : 21.05.2011

Електронни четци Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Електронни четци   Електронни четци Icon_minitimeСъб Окт 06, 2012 9:12 am

Електронни четци E-book-reader-prestigio-per372b-7-800x48per372b

От девет месеца притежавам PRESTIGIO PER3172B. Нарочно си го избрах с цветен дисплей заради енциклопедиите, които имам, а е и много удобно за разглеждане на списания, картини и детски книжки. Може да си слушаш и музика, докато четеш. Поддържа TXT, PDF, EPUB, FB2, HTML, PDB формати, няма поддръжка на DOC и RTF, но в новите модели това е поправено. А и цената е много добра. Изключително съм доволна и убедих и колеги да си го купят.
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Електронни четци Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Електронни четци   Електронни четци Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Електронни четци
Върнете се в началото 
Страница 1 от 4Иди на страница : 1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» Електронни библиотеки & книги

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
BGWorld :: Общество :: Технологии и електроуреди-
Идете на: