BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.


BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.

BGWorld
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BGWorldВход

descriptionПодмененият EmptyПодмененият

more_horiz
Подмененият 4383535S

Автор: Брена Йованоф
Издател: Кръгозор
Раздел: Фантастика, фентъзи. Хорър
Световна проза
Преводна художествена литература
Художествена литература
Година на издаване: 2011
Брой на страници: 276
Корици: меки
Език: български


Очаквайте на 31.10.2011 г.

Една от десетте най-добри тийнейджърски хорър книги за 2010 г.

Мрачно, плашещо, зловещо, завладяващо

Всичко може да бъде подменено. Освен човешката любов.

Има нещо гнило под град Гентри...

Eдно момче живее в съвършения малък град със съвършеното си семейство.

Но Маки Дойл е много повече от това, което изглежда. Той е подменено дете, оставено в люлката вместо човешкото бебе преди шестнайсет години.

Дошъл е от свят на тунели и черна, тинеста вода, на мъртви момичета, ненамерили покой, на древни тайни, подхранвани от човешката болка.

Маки Дойл не е един от нас.

Издава го смъртоносната му алергия към желязо, кръв и осветената земя. Той трябва да се бори, за да оцелее в човешкия свят. Би платил всякаква цена, за да бъде нормален като останалите, да свири на баскитарата си, да се разхожда за ръка с любимото момиче... Но когато поредното човешко дете е отвлечено, Маки слиза в подземния свят на Гентри – пълен със странни и зловещи създания, живеещи под мрачния хълм. И този свят си го иска обратно.

Време е Маки да реши на кой от световете принадлежи и накъде го води сърцето му.

„Едуард ножиците” среща „Спасителят в ръжта” в тази ярка и плашещо красива история за едно необикновено момче и търсенето му на света, на който принадлежи.” Barnes&Nobles

„Харесвам тази зловеща и красива история за малките грозни неща около нас... Тя трябва да се чете след мръкване, с шепнещ глас.” Маги Стийвотър, автор на бестселъра „Тръпка”

За странните книги има странни коментари. Ето някои от тях...

„Без никакво съмнение мога да кажа, че никога не съм чел книга като „Подмененият”. Убеден съм, че Тим Бъртън трябва да купи правата и да направи филм от нея. Сигурен съм, че ще намери някаква роля и за Джони Деп.” www.goodreads.com

„Подмененият” прилича донякъде на „Матрицата” - свят в други светове, нищо не е такова, каквото изглежда, и някъде сред целия мрак вървиш и търсиш своето място. И ако имаш късмет, ще откриеш светлината в своето и в чуждите сърца... Бих дал на книгата 10 от 10 точки, но това не ми се струва достатъчно, защото я има и корицата! Така че прочетете сами и ще видите какво имам предвид.” www.amazon.com

„Ако имате нужда от определение, „Подмененият” много прилича на готически роман. Той е много мрачен и напрежението се надига бавно с всяка следваща страница, но не продължава така, както очаквате. Е, какво? Винаги ли трябва да знаете края? Тази книга крещи от оригиналност и индивидуалност. Силно я препоръчвам на всеки, който иска да излезе от рамката на обичайния поток. Забележителен дебют.”

______________________________
Подмененият Dragon-Book

descriptionПодмененият EmptyRe: Подмененият

more_horiz
Уха! Най-сетне нещо интересно!

Каня се на тази книга, още откакто прочетох за нея в блога на Меги Стивотър (авторката на поредиците "Вълците от Мърси Фолс" и "Книгите за феите"). Доколкото знам Брена е част от писателската група на Маги, така че, ако харесвате книгите й, вероятно е да харесате и тази Подмененият 909357165

Най-малкото - още една книга за феи Подмененият 909357165

______________________________
Подмененият 4347762w

descriptionПодмененият EmptyRe: Подмененият

more_horiz
Аз от доста време си я чакам тази книжка, дано успея да си я взема още като излезе! :love:

______________________________
Подмененият Dragon-Book

descriptionПодмененият EmptyRe: Подмененият

more_horiz
Да бе и аз отдавна й се чудя, добре че не избързах. Сега ще си я чета на бг.

______________________________
Love sucks. Sometimes it feels good.Sometimes it's just another way to bleed.

Подмененият 40757446

“There's nothing I can't live with. Only things I won't live without.”
“Don't leave me, Rainbow Girl.” - Shadowfever

Подмененият 4347753x

descriptionПодмененият EmptyRe: Подмененият

more_horiz
Аз много се чудих за тази книга и в крайна сметка си я взех от панайра на книгата,обачеее не ми хареса въобще,нещо не ме грабна,гадна ми беше на моменти и безинтересна :(

descriptionПодмененият EmptyRe: Подмененият

more_horiz
Струва ми се интересна. Майка ми ми забрани да си давам парите за книги (глупости :crazy: 👅 ). Дано да я купят в библиотеката.

descriptionПодмененият EmptyRe: Подмененият

more_horiz
Всъщност беше доста интересна, поне за мен. Признавам, очаквах повече, но това е то настройката. А и е важно някак си дали в момента ти е до такова четиво като седнеш да я четеш, за да може да ти хареса...

______________________________
Подмененият Dragon-Book

descriptionПодмененият EmptyRe: Подмененият

more_horiz
Не беше лоша, но и не съм особено въодушевена. Става за убиване на време, но по всяка вероятност влиза в графата "за по едно четене". Може би съм очаквала нещо повече, а може би просто си е такава.
Имаше нещо антиутопично и постапокалиптично, някаква такава нотка, макар че кято цяло атмосферата не беше кой знае колко мрачна. Хареса ми това с митологията, как беше завъртяна историята, въпреки че на моменти разясненията и теорията ми идваше в повече.
И определено не бих казала, че става въпрос за феи, по-скоро за някакъв нов модел зомбита. Келтски. Подмененият 2115147716
Поне през половината книга героите ме дразнеха от гледна точка на постоянната несигурност, нерешителност и прочие подобни. Всичките тези глупости си имаха своята роля в развоя на събитията, но не ми се понравиха особено. Като никой път второстепенните герои ми бяха по на сърце - Розуел, близнаците, Ема... и особено Розуел. Най-симпатичен ми беше от всички и най-зрял някак си. Тейт понякога ме дразнеше по мъничко, но ми хареса като цяло бойният й характер и неотстъпчивостта. А Маки откровено ме изнервяше почти през цялото време.

______________________________
Love me if you can, hate me if you dare!

descriptionПодмененият EmptyRe: Подмененият

more_horiz
privacy_tip Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите
power_settings_newLogin to reply