BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.


BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.

BGWorld
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BGWorldВход

descriptionКандидатстване за редактор. EmptyКандидатстване за редактор.

more_horiz
Форум България Свят набира редактори за текущите преводи. Преди да заявите своето желание, моля, запознайте се с условията, посочени по-долу.

Изисквания за редакторите:

Трябва задължително да имате познания по езика, тъй като при редактиране на даден превод, се изисква внимателно сверяване с оригиналния текст.

Трябва да имате добри познания по езикова култура, за да умеете да откривате и променяте граматични, стилистични, пунктоационни и т.н. грешки.

Трябва винаги да напасвате словореда и да използвате езиковите изразни средства така, че да звучи най-правилно на български, дори и това да означава да не е дословно като оригинала (тоест, говорим за избягване на буквално превеждане). Следете за идиомите в английския текст, заменяйте типично чуждестранните поговорки с български такива и т.н.

Това е един кратък обзор на задълженията на един редактор. Работата на редактора е не по-лека от работата на преводача, и двамата трябва да спазват едни и същи правила при превод.
Правилата при превод могат да бъдат открити ТУК

С правилата и задълженията на самите преводачи и редактори можете да се запознаете ТУК

______________________________
Кандидатстване за редактор. Dragon-Book

descriptionКандидатстване за редактор. EmptyRe: Кандидатстване за редактор.

more_horiz
Аз мога да сам редактор е ако ме изберете а това е ваша работа, а не е моя. :cryy: Кандидатстване за редактор. Alien23

descriptionКандидатстване за редактор. EmptyRe: Кандидатстване за редактор.

more_horiz
Аз съм много отговорен , що става въпрос за превеждане на Английски.

descriptionКандидатстване за редактор. EmptyRe: Кандидатстване за редактор.

more_horiz
Превежда се ОТ, а не НА английски. Да се уточним още в началото. За редактор има още доста изисквания освен това. Като за начало можете да бъдете редовни и активни като потребители, а по-нататък евентуално и редактори.

______________________________
Love me if you can, hate me if you dare!

descriptionКандидатстване за редактор. EmptyRe: Кандидатстване за редактор.

more_horiz
и аз ще подам главица тук, защото обичам редакторската работа .. и преди съм я вършила .. ще ми бъде приятно да съм от екипа ви Кандидатстване за редактор. 909357165

______________________________
Търпението е едно, мазохизмът — съвсем друго.

descriptionКандидатстване за редактор. EmptyRe: Кандидатстване за редактор.

more_horiz
naFarela написа:
и аз ще подам главица тук, защото обичам редакторската работа .. и преди съм я вършила .. ще ми бъде приятно да съм от екипа ви Кандидатстване за редактор. 909357165

Кажи къде искаш или може направо да питаш някой от съответния екип. С Магьосниците се занимавам аз. От Анита си се редактират вазимно. Мисля, че Касандра и Тръпка си търсеха по едно време... Другите мисля, че и те нямат. :pardon:

______________________________
Love me if you can, hate me if you dare!

descriptionКандидатстване за редактор. EmptyRe: Кандидатстване за редактор.

more_horiz
миииии щом имам право на избор директно си избирам да работя с теб по превода на Магьосниците Кандидатстване за редактор. 909357165

______________________________
Търпението е едно, мазохизмът — съвсем друго.

descriptionКандидатстване за редактор. EmptyRe: Кандидатстване за редактор.

more_horiz
Виж си ЛС. 😉

______________________________
Love me if you can, hate me if you dare!

descriptionКандидатстване за редактор. EmptyRe: Кандидатстване за редактор.

more_horiz
ще се разберем значи :slynce:

______________________________
Търпението е едно, мазохизмът — съвсем друго.

descriptionКандидатстване за редактор. EmptyRe: Кандидатстване за редактор.

more_horiz
Здравейте,
интересува ме позицията на редактор

descriptionКандидатстване за редактор. EmptyRe: Кандидатстване за редактор.

more_horiz
medusa написа:
Здравейте,
интересува ме позицията на редактор


Прояви малко търпение и активност, за да получиш възможност за достъп до преводите и всички останали екстри, които сега нямаш. После разгледай какво се случва и си избери по какво искаш да работиш. След това се свържи с някой от съответния преводачески екип, за по-нататъшно уговаряне. Във всеки момент и по всеки повод можеш да се обръщаш към мен за разяснения и насоки (за предпочитане на ЛС). Кандидатстване за редактор. 909357165

______________________________
Love me if you can, hate me if you dare!

descriptionКандидатстване за редактор. EmptyRe: Кандидатстване за редактор.

more_horiz
privacy_tip Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите
power_settings_newLogin to reply