BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.


BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.

BGWorld
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BGWorldВход

Аз, вещицата

power_settings_newLogin to reply
+35
mi666i
snejana90
tanbul
e4o1976
Радост
petentse
rusokoskata7
Marti4ka
мяу
marmorko
pissytooo
renesme_cullen
Jus7_me
beni1979
liusi
galileo414
krasi82
reni78
lusnika
antoan
Ashlie
aranna
Alliana
beti
tanqdimi
Uniquemer
Thea
miat
JoInT{}MaNia4ka
~ Mistery writer ~
beatriche37
leprikon4e
нел-j
MuryG
Zaharka
39 posters

descriptionАз, вещицата - Page 2 EmptyАз, вещицата

more_horiz
First topic message reminder :

Аз, вещицата

Аз, вещицата - Page 2 3436449b

Автор: Дебора Харкнес
Издател: Бард
Раздел:
* Фантастика, фентъзи. Хорър
* Световна проза
* Преводна художествена литература
* Художествена литература

Цена: 17.99 лв.

Очаквайте на 28.03.2011.

Хипнотичен роман - вампир на хиляда години, омагьосана вещица и закодиран ръкопис, който ги събира.

ОМАГЬОСАНИЯТ РЪКОПИС

Дълбоко в сърцето на Оксфордската Бодлианска библиотека Даяна Бишъп попада на омагьосан алхимичен ръкопис като част от своята научна работа. Даяна произхожда от видно вещерско семейство, но не иска да има нищо общо със свръхестественото. Затова след като хвърля един повърхностен поглед на книгата и си записва няколко неща, тя я връща обратно. Но нейното откритие предизвиква суматоха и скоро към библиотеката се втурват орди от вещици, демони и вампири. Даяна се е натъкнала на желано от всички богатство, изгубено от векове, а тя е единственото същество, което може да развали магията му.

Дебора Харкнес създава изключително изобретателно четиво, в което се преплитат история и магия, романтика и съспенс. Даяна е дръзка героиня, която среща своя равностоен партньор в лицето на вампира експерт по генетика Матю Клермон. Тя постепенно му се доверява, докато накрая връзката им се превръща в интимност, която прекрачва непоклатими табута. Този интелигентен и сложен сюжет проследява усилията им да разгадаят тайната на ръкописа, чиито страници ги примамват към тайнствено минало и несигурно бъдеще.

„Аз, вещицата” се превърна в международна сензация в повече от трийсет страни по света!


Последната промяна е направена от Zaharka на Вто 12 Юни - 19:56; мнението е било променяно общо 1 път

______________________________
Love me if you can, hate me if you dare!

descriptionАз, вещицата - Page 2 EmptyRe: Аз, вещицата

more_horiz
Te!a написа:
Проверих гудрийдс, поредицата е All Souls Trilogy.
Втората книга е с работно заглавие Shadow of night, очаква се по някое време през 2012 година.



Ехее, ти направо ме уби...

______________________________
Spoiler :

descriptionАз, вещицата - Page 2 EmptyRe: Аз, вещицата

more_horiz
Мога и още повече да те убия - трета пък пише (пак там), че излиза по някое време 2013! ❌
И то сега като ни стане интересно доста ще си почакаме...

______________________________
Аз, вещицата - Page 2 Dragon-Book

descriptionАз, вещицата - Page 2 EmptyRe: Аз, вещицата

more_horiz
Te!a написа:
Мога и още повече да те убия - трета пък пише (пак там), че излиза по някое време 2013! ❌
И то сега като ни стане интересно доста ще си почакаме...



Стига бе, искаше ми се да прочета поне една книга, която да не се състой от поредица...
Ужастно.

______________________________
Spoiler :

descriptionАз, вещицата - Page 2 EmptyRe: Аз, вещицата

more_horiz
JoInT{}MaNia4ka написа:
Te!a написа:
Мога и още повече да те убия - трета пък пише (пак там), че излиза по някое време 2013! ❌
И то сега като ни стане интересно доста ще си почакаме...



Стига бе, искаше ми се да прочета поне една книга, която да не се състой от поредица...
Ужастно.


Пробвай с "Даровита" на Кристин Кашор примерно. Тя е самостоятелна книга и е много приятно четиво.

Или опитай с поредица, която се състои от отделни истории, развиващи се в един свят.

______________________________
Аз, вещицата - Page 2 4347762w

descriptionАз, вещицата - Page 2 EmptyRe: Аз, вещицата

more_horiz
Доста добро начало с удоволствие ще я прочета.(Само ако имаше как да си я купя)

descriptionАз, вещицата - Page 2 EmptyRe: Аз, вещицата

more_horiz
Поръчай си я от издателството. Или ако си от София виж по големите книжарници.

descriptionАз, вещицата - Page 2 EmptyRe: Аз, вещицата

more_horiz
И прочетох книгата.
След прочита й имам доста объркани чувства и ми е малко трудно да ги разгранича и разделя.
Ще започна от самото начало.
В началото книгата ми се стори леко блудкава и на места авторката се впускаше в доста подробности, които лично мен ме побъркваха на ента степен.
Тези исторически неща (алхимия и т.н.) толкова много ми объркваха главата, че ми идеше да се гръмна. Дебора явно доста се е постарала да изпипа всичко до самия край. Личи си по начинът й на писане. Предположенията ми са, че вероятността да се е ровила из купища документи търсейки колкото се може повече информация за историците и техните предпочитания, е изключително много трудно и се изисква здрави нерви. Които по моя гледна точка, Дебора се е справила очевидно добре.
С течение на прочита ставаше все по и по интересно. Не мога да го отрека. Задълбава и придава на сюжета един пиперлив и сладко-кисел нюанс. Очарована и изумена съм.
Истината е, че не мога да намеря точните думи за самата книга. Може би ще трябва да обсъдя всеки един от героите, но това ще отнеме време, а аз сама със себе си не ми се говори.
Краят остана отворен. Определено ще има продължение и нямам търпение то да дойде по-бързо.
Не ми се иска книгата да няма продължение.
Дебора, пиши и зарадвай своите читатели!

______________________________
Spoiler :

descriptionАз, вещицата - Page 2 EmptyRe: Аз, вещицата

more_horiz
Сестра ми ме побърка за втората книга и тя много я хареса, но искам само да ви кажа:

Expected publication: July 10th 2012

Това е ще чакаме :(

______________________________
To The Moon and Back!
-----------------------------
Baby...? Will you do it for me?
But.... U know it's gonna hurt, don't u?

descriptionАз, вещицата - Page 2 EmptyRe: Аз, вещицата

more_horiz
Страхотна книга. Прочетох я на един дъх. Сега съм в очакване Бард да издадат 2та книга. Доколкото разбрах очаква се след нова година . Ако някой не я е чел я препоръчвам.

descriptionАз, вещицата - Page 2 EmptyRe: Аз, вещицата

more_horiz
Страхотна книга. С нетърпение чакам продължението на историята.

descriptionАз, вещицата - Page 2 EmptyRe: Аз, вещицата

more_horiz
Увлекателна е.Дано и втората да е интересна.

descriptionАз, вещицата - Page 2 EmptyRe: Аз, вещицата

more_horiz
Подразбрах, че втора книга ще излезе април. Надявам се да се случи по-рано.

descriptionАз, вещицата - Page 2 EmptyRe: Аз, вещицата

more_horiz
Чак април ..... :cryy:

______________________________
To The Moon and Back!
-----------------------------
Baby...? Will you do it for me?
But.... U know it's gonna hurt, don't u?

descriptionАз, вещицата - Page 2 EmptyRe: Аз, вещицата

more_horiz
Очаквайте на 25 Март 2013

Аз, вещицата - Page 2 1599_pic_1

624 стр.
корична цена: 17.99


Заедно пристъпихме в неизвестното...

„Аз, вещицата“ ни запознава с Даяна Бишъп, учен от Оксфорд и вещица въпреки желанието си, и с вампира генетик Матю Клермон – две свръхестествени същества, които се озовават в центъра на битка за изгубен вълшебен ръкопис, известен като Ашмол 782. Привлечени един към друг въпреки вековните табута и решени да разгърнат магическите сили на Даяна, двамата поемат на пътешествие във времето.

„Нощна сянка“ запраща Даяна и Матю в Лондон от времето на Елизабет I – свят на шпионаж и интриги, където се срещат с група стари приятели на Матю, известна като Нощната школа. Целта им е да открият вещица, която да обучи Даяна, и да открият следи от Ашмол 782. Но когато миналото започва да стяга примката си около тях, двамата поемат на съвсем различно пътешествие, което ги отвежда в сърцето на вампирската история и на тайни, пазени цели петнайсет столетия.

В „Нощна сянка“ Харкнес отново тъче пищен и великолепен гоблен от алхимия, магия и история. Любовта се задълбочава, докато авторката ни води през примката на времето в разказа си за кръв, страст и завързани на възел нишки от миналото, за да ни представи един от най-жадно очакваните романи на годината
.

______________________________
Аз, вещицата - Page 2 20799210

descriptionАз, вещицата - Page 2 EmptyRe: Аз, вещицата

more_horiz
Ооооооо чудесно Аз, вещицата - Page 2 909357165

______________________________
To The Moon and Back!
-----------------------------
Baby...? Will you do it for me?
But.... U know it's gonna hurt, don't u?

descriptionАз, вещицата - Page 2 EmptyRe: Аз, вещицата

more_horiz
Еееее, най-сетне то не беше чакане то не беше чудо аз вече забравих за какво иде реч ...... |-(

descriptionАз, вещицата - Page 2 EmptyRe: Аз, вещицата

more_horiz
Е... Дано да я дочакаме вече тази книга.

descriptionАз, вещицата - Page 2 EmptyRe: Аз, вещицата

more_horiz
Дано поне и френските изрази да преведат тоя път,че тогава като я четох за пръв път хал хабер си нямах от френски хД /Ама нещо тая корица ми е много...странна.А пък да не говорим,че уж и филм щеше да има..

______________________________
Аз, вещицата - Page 2 Tumblr_m39faxIMeq1rncu43o1_500

descriptionАз, вещицата - Page 2 EmptyRe: Аз, вещицата

more_horiz
Най-накрая. Нямам търпениеее. Първата беше страхотна, от тази очаквам повече. ❤

______________________________
Аз, вещицата - Page 2 Kids,child,girl,kid,kitty,meow-ede632b6daf4a629a0208b1f2592d17d_h

Хората, които най-трудно обикваме, имат най-голяма нужда от любов..!

descriptionАз, вещицата - Page 2 EmptyRe: Аз, вещицата

more_horiz
нел-j написа:
Това звучи добре, една книга ли е или поредица ?


Мисля, че е трилогия, но те уверявам, че има какво ново да се види в първите две, които съм чела.

JoInT{}MaNia4ka написа:
Te!a написа:
Мога и още повече да те убия - трета пък пише (пак там), че излиза по някое време 2013! ❌
И то сега като ни стане интересно доста ще си почакаме...



Стига бе, искаше ми се да прочета поне една книга, която да не се състой от поредица...
Ужастно.


Ако искаш пробвай с книгите на Изабел Абеди : "Луциан" и "Шепот". Доколкото знам само тези са излезли на български, другите можеш да намериш на немски. Двете книги са коренно различни. Шепот е по-скоро криминале с любовна история. Предупреждавам: Луциан не е за всеки. Според мен тя е по-хубава от двете, но това си е мое лично субективно мнение Аз, вещицата - Page 2 909357165

Аз съм много приятно изненадана и от двете части. Всеки детайл е подробно описан, на Харкнес едва ли й е било лесно да намери цялата тази информация и да бъде толкова изчерпателна, но имам само една забележка
Spoiler :
, при цялото ми възхищение грешките в немските изречения направо ми бъркат в здравето, защото осем години изучаване на немски не могат да не ме хвърлят в ужас при тези изречения. Не искам да изглеждам критична, но авторката можеше да поиска помощ от някой що годе знаещ немски....

descriptionАз, вещицата - Page 2 EmptyRe: Аз, вещицата

more_horiz
privacy_tip Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите
power_settings_newLogin to reply