BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.


BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.

BGWorld
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BGWorldВход

descriptionВенеция EmptyВенеция

more_horiz
Венеция Venice1

Венеция е града на любовта и романтиката.
Разположен в Североизточна Италия, пристанище на Адриатическо море, градът е изграден върху множество малки острови - около 118 на брой, в плитка лагуна на Адриатическо море. Соленоводната лагуна заема крайбрежието между устията на реките По и Пиаве. Селище там съществува от 5 в. пр. н. е., а градът е създаден през 9 век.

Градът и лагуната са включени в списъка на световното културно и природно наследство на ЮНЕСКО, защото градът е уникален, както в архитектурата на сградите, така и в основите на града. Венеция е построен върху дървени подпори (пилоти). Заради слягането на почвата и основите си, Венеция е застрашена от постоянни наводнения.

И знаете ли какво? - Градския транспорт е почти изцяло изграден от традиционните за града гондоли и моторни лодки. А архитектурата? Ах, архитектурата...


Площад " Сан Марко"

Венеция 003557302



Базиликата Сан Марко

Венеция BIG_den%202_1180943579203



Двореца на дожите

Венеция BIG_novina_11104418395



Мостът на въздишките

Венеция 1191-11062102739



Канале Гранде

Венеция Image1_large



Църквата „Санта Мария ди Назарет“ (Скалци)

Венеция P7221313



„Фондако дей Турки“ (Турски склад) - бивш дворец и склад на турските търговци

Венеция 220px-Fontego_dei_Turchi



„Фондако дей Тедески“ (Немски склад) - някогашен склад и представителство на немските търговци.

Венеция 250px-Fondaco_dei_Tedeschi_from_Rialto



Понте Риалто

Венеция R_ponte_rialto6



Ка′ Пезаро

Венеция 250px-Ca%27_Pesaro



Рибния пазар

Венеция 46

______________________________
˙·٠•● ˙·٠•● ˙·٠•● ˙·٠•● ˙·٠•● ˙·٠•●

Go on and pull me under, cover me with dreams, love me mouth to mouth, now you know I can't resist 'cause you're the air that I breathe...

˙·٠•● ˙·٠•● ˙·٠•● ˙·٠•● ˙·٠•● ˙·٠•●
Венеция 5ebeb31088bcb1a926e7566de5806468
Венеция Animated_gif_024_hippo

descriptionВенеция EmptyRe: Венеция

more_horiz
Странно, но това място не успя да ме плени - може би времето, компанията или нещо друго е допринесло за това, но е факт, не бих се върнала там отново

descriptionВенеция EmptyRe: Венеция

more_horiz
Имам голямо желание да отида,струва ми се много романтично.Най пленяващо ми се виждат каналите и около теб сгради,мостове!:)

descriptionВенеция EmptyRe: Венеция

more_horiz
dani~aba написа:
Имам голямо желание да отида,струва ми се много романтично.Най пленяващо ми се виждат каналите и около теб сгради,мостове!:)


Прецени внимателно времето през което да бъдеш във Венеция- когато е топло : 1. има прекалено много хора

2. от каналите много мирише :)

descriptionВенеция EmptyRe: Венеция

more_horiz
privacy_tip Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите
power_settings_newLogin to reply