BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.


BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.

BGWorld
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BGWorldВход

Нора Робъртс

power_settings_newLogin to reply
+102
RENIZVEZDI
alextabakova
Коко
Дияна В.
yoana0608
Таня0
NVasileva
vesyo
Viki
Icheto
АВА
ninkata62
galimarinova
Сирена
sido37
dkolchagova
user5a1599fe65327
maya_drumeva
sashatoseva
an_dji
кума лиса
ivcan
jiji
marinka76
roseta86
toni6910
mese4ina
meri
makarena
vanqnn
vanesa99
Тони87
даяна77
alisiq1993
Zerita
verka77
fata_morgana
bombolinka
Zarazno_zlo
nadiatg
iveto81
chitatel
ognendar
svetly86
bonbon4e
sanispace
galina
juliq
mAlice
sortisa
Бела Кълън
sani_nadq
SCHICKSAL
penka1234
kkkk19
galileo414
silvyy
waternimph
nana0102
natali_al
nina669
Luse
tenesi321
mony
geneviev
lelemale
Ellendary
Ludetinata
kiro89
Й.Игнатова
simarsd
ganinka
slava87
sisi_12365
mariva
dfghjk
Stefanika
shter
bebcho83
gerganasto
Titoncho
mimi_dobreva
mi666i
Streamers_98
Thea
inarra
naFarela
FromHell
radysan
nikita78
nestinarka
dvd
iojeni83
mimi72
plop
Tediii
Nadenceto22
sil
katniss
beni1979
mir4a
Renesita
106 posters

descriptionНора Робъртс - Page 2 EmptyНора Робъртс

more_horiz
First topic message reminder :

Нора Робъртс

Нора Робъртс - Page 2 B1676

Родена в Силвър Спринг, щата Мериланд, Нора Робъртс е най-малкото от пет деца. Посещава католическо училище и се омъжва рано, установявайки се в Кийдисвил, Мериланд. Известно време работи като секретарка. „Печатах бързо, но правех буквени грешки – бях най-лошата секретарка”, споделя тя сега. След раждането на синовете си остава вкъщи и се захваща с най-различни неща. Снежна буря през февруари 1979 година я принуждава да опита друга творческа изява. Снегът я затрупва вкъщи със синовете й (на три и шест години тогава), без възможността да ги заведе на детска градина и с намаляващи запаси от шоколад. Родена в семейство на четящи хора, Нора не се сеща за момент, в който не е чела или измисляла истории. През въпросната снежна буря тя вади молив и тетрадка и записва една от тези истории. Така се ражда една бляскава кариера. След няколко преработки и откази се появява първата й книга, издадена от Силует през 1981 година. Нора среща втория си съпруг – Брус Уайлдър, когато го наема да направи етажерки за книги в дома й. Женят се през 1985 година. От този момент те разширяват дома си, обикалят света и заедно отварят книжарница.
През годините Нора винаги е била заобиколена от мъже. Не само е била най-малкото дете в семейството си, но и единственото момиче. Отгледала е двама сина. По тази причина г-жа Робъртс е съвсем наясно с начина на мислене на мъжете, което е източник на непрестанна наслада за читателките й. За нея, както я цитират да казва, изборът е бил да ги разбере или да избяга.
Нора членува в няколко писателски групи и е спечелила многобройни награди от колегите си и от издателската индустрия. Нора Робъртс е многократно провъзгласявана от Пъблишърс Уикли за писателка с необятно въображение и талант.

Ето и конкретните факти:
Общ тираж на книгите й – над 280 милиона екземпляра.
23 книги на Нора Робъртс се продават всяка минута през последните 23 години.
Общият тираж на книгите на Нора Робъртс е достатъчен, за да изпълни местата на Джайънтс Стейдиъм повече от 4000 пъти.
Ако наредите една до друга по дължина всички книги на Нора, те ще прекосят Щатите от Ню Йорк до Лос Анджелис 11 пъти.
След появата на първия й бестселър през 1991 г., книгите й са прекарали общо 632 седмици в класацията на Ню Йорк Таймс – това се равнява на над 12 години бестселъри всяка седмица.
Взети заедно, книгите на Нора Робъртс са прекарали 90 седмици на първо място в класацията за бестселъри на Ню Йорк Таймс!
29 са дебютирали на първо място.
Неколкократно е имала едновременно 4 книги в класацията на Ню Йорк Таймс.
Във времето, което ви е отнело прочитането на тази информация, още 23 читатели са закупили книга на Нора Робъртс.
Сайтът на Нора Робъртс се посещава от над 80 000 души месечно, като средно посетителите го разглеждат



Книги от Нора Робъртс

Нора Робъртс - "Поредица: Сватбена агенция"
Нора Робъртс - "Аленият шал на смъртта"
Нора Робъртс - "Обещания в смъртта"
Нора Робъртс - "Отрова"
Нора Робъртс - "Горещ лед"
Нора Робъртс - "Трилогия: В градината"
Нора Робъртс - "Окото на пламъка"

Поредици на Нора Робъртс, които са на свръхестествена тематика:
Нора Робъртс - "Кръгът" (трилогия)
Нора Робъртс - "Ключът" (трилогия)
Нора Робъртс - "Сага за Ирландия" (трилогия)
Нора Робъртс - "Наследството на Донован" (поредица)
Нора Робъртс - "Островът на трите сестри" (трилогия)

Последната промяна е направена от Renesita на Пет 28 Яну - 17:05; мнението е било променяно общо 1 път

______________________________
Нора Робъртс - Page 2 Creeping%252520up%252520on%252520caturday

descriptionНора Робъртс - Page 2 EmptyRe: Нора Робъртс

more_horiz
Харесвам стила й на писане. Най-много ме грабнаха "Всичко е любов" и "Нощен пазач". Просто няма как да скучаеш в един дъждовен ден с книга от нея в ръка (или пък електронен формат)

descriptionНора Робъртс - Page 2 EmptyRe: Нора Робъртс

more_horiz
Обожавам книгите на Нора и може да се каже, че няма нейна книга, която да не ми е харесала. От книгите й със свръхестествена тематика най-много ми харесаха поредиците "Знакът на седемте", "Островът на Трите сестри", "Ключът", "Наследството на Донован" засега все още не съм чела "Кръгът", но при първа възможност ще поправя този пропуск. А иначе от книгите й без свръхестествени елементи направо съм влюбена в поредицата й ''Сватбена агенция"- отдавна поредица не ме беше грабвала, така че да я прочета цялата за три дни.

______________________________
Когато се срещаме с дадени хора, те стават част от живота ни. И като станат част от живота ни, започват да се опитват да го променят. И се сърдят, когато не правим това, което те изискват от нас. Понеже всеки си мисли, че знае как другият,трябва да живее живота си, но всъщност никой не знае как трябва да живее своя собствен.

descriptionНора Робъртс - Page 2 EmptyRe: Нора Робъртс

more_horiz
Това е моята любима авторка. Имам всички нейни книги които са излезли на българският книжен пазар, а тези които не съм могла да си купя или взема от кварталните библиотеки, съм намерила в интернет под формата на е-книги. В момента чета "Наслада в смъртта" последната книга от поредицата ".... в смъртта" която излезе само преди няколко дни.
Харесвам Нора Робъртс защото може да пише за всичко. От перфектният любовен роман, през гениално замисленото криминале, до спокойните, но блилянтно написани истории за вещищи, феи, вампири и прочие... Всеки неин роман е интересен, интригуващ, направо завладяващ. Първата нейна книга която прочетох, преди повече от петнайсет години, беше "Публични тайни". Ако щете вярвайте, но и до ден днешен ми е любима. Искам да ви разкажа моето приключение със нейната трилогия "Кръгът". Купих си втората и третата книга без да прочета анотацията на задната корица /защото бях сигурна, че не съм ги чела/, а третата си купих от интернет, защото я нямаше в книжарницата... Когато я получих се зачетох в резюмето и когато разбрах, че става въпрос за вампири и още по - лошо, че дйствието първоначално се развива почти хилядолетие преди нас, много се стреснах, защото не обичам фантастики, още по- малко с вампири. Но в следващият момент си казах: - Това е Нора Робъртс. Тя няма лоша книга. И така, абстрахирах се и започнах да чета книгата без всякакви предрасъдици. Първата книга ми хареса. Втората - още повече. На последната глава от третата книга вече ревях като малко дете. Тези книги ме убедиха, че Нора е просто гений сред романистите. Имам и филмите по- нейните книги. Ако се интересувате мога да ви дам заглавията. Засега от мен - приятно четене!!!

descriptionНора Робъртс - Page 2 EmptyRe: Нора Робъртс

more_horiz
Определено също много добра,дори бих споделила с вас,че първата книга в живота ми е нейна : Падението на Шейн хахах уникална Нора Робъртс - Page 2 909357165

descriptionНора Робъртс - Page 2 EmptyRe: Нора Робъртс

more_horiz
Много харесвам книгите на Нора Робъртс.Имам всички нейни книги които са излизали на нашия пазар.Преди си мислех че само аз я харесвам сега виждам колко много почитатели имам у нас.Това може само да ме радва и да има повече нейни книги издадени на български

descriptionНора Робъртс - Page 2 EmptyRe: Нора Робъртс

more_horiz
Това ми е любимата авторка, а почти няма нейна книга която да не харесвам!

descriptionНора Робъртс - Page 2 EmptyRe: Нора Робъртс

more_horiz
Една от любимите ми авторки, поредиците "Кръгът" и "... в смърта" са ми любими.

descriptionНора Робъртс - Page 2 EmptyRe: Нора Робъртс

more_horiz
Нора Робъртс ми е една от любимите авторки ❤ Силно препоръчвам читирилогията "Сватбена агенция" Нора Робъртс - Page 2 909357165 Страхотна поредица Нора Робъртс - Page 2 909357165 Сега съм се наточила на трилогията "Хотелът", но трябва да си планирам бюджета или да изчакам да излезе и третата книжка и направо наведнъж да си ги купя и прочета Нора Робъртс - Page 2 2115147716

______________________________
Откакто чух каквото мисля, не вярвам на това, което чувам! :haha:

descriptionНора Робъртс - Page 2 EmptyRe: Нора Робъртс

more_horiz
Нора ми е любимка. Няма нещо, което да е излязло на български и да не съм го прочела. Харесвам, както арлекините и , така и романите с приказни и свръхестествени елементи, а също така криминалните и. Една от любимите ми поредици е "В смъртта". В момента дори чета последната излязла на български от тази поредица- "Наслада в смъртта". Обожавам Нора!

descriptionНора Робъртс - Page 2 EmptyRe: Нора Робъртс

more_horiz
Една от любимите ми авторки. Пише много увлекателно, страхотно чувство за хумор, остроумни диалози. Любимата ми поредица е "В смъртта", чакам с нетърпение вскяка книга от поредицата.

descriptionНора Робъртс - Page 2 EmptyRe: Нора Робъртс

more_horiz
определено пише много хубави книги, заслужават си да се прочетат

descriptionНора Робъртс - Page 2 EmptyRe: Нора Робъртс

more_horiz
Любимата ми авторка Нора Робъртс - Page 2 909357165 Имам доста нейни неща на хартиен носител и ми предстои да си купя още някои книги, за да си попълня колекцията. Иначе на компютъра имам кажи-речи всичко Нора Робъртс - Page 2 909357165

descriptionНора Робъртс - Page 2 EmptyRe: Нора Робъртс

more_horiz
Тези дни завърших Свидетелката и много ми хареса, поредния бисер на Норчето. Сега ще захапя поредицата В смъртта Нора Робъртс - Page 2 3569552857

______________________________
Нора Робъртс - Page 2 I5ojk3

descriptionНора Робъртс - Page 2 EmptyRe: Нора Робъртс

more_horiz
ganinka написа:
Тези дни завърших Свидетелката и много ми хареса, поредния бисер на Норчето. Сега ще захапя поредицата В смъртта Нора Робъртс - Page 2 3569552857


Любимата ми поредица ще ти хареса ако досега не си я чела.Ив и Рурк са ми на сърце ❤ както и целия екип на полицайката.

descriptionНора Робъртс - Page 2 EmptyRe: Нора Робъртс

more_horiz
gerganasto написа:
ganinka написа:
Тези дни завърших Свидетелката и много ми хареса, поредния бисер на Норчето. Сега ще захапя поредицата В смъртта Нора Робъртс - Page 2 3569552857


Любимата ми поредица ще ти хареса ако досега не си я чела.Ив и Рурк са ми на сърце ❤ както и целия екип на полицайката.


Аз сега се заемам със "Свидетелката". Започва обещаващо. А Ив и Рурк и на мен са ми любимци!

descriptionНора Робъртс - Page 2 EmptyRe: Нора Робъртс

more_horiz
Нора е страхотна! Книгите имат невероятен и интригуващ сюжет Нора Робъртс - Page 2 909357165 На мен страшно много ми хареса Брегът на тъмната вода, ама филма който е направен по книгата според мен е ужасен Нора Робъртс - Page 2 909357165 Иначе всичките и книги са страхотни!!!

descriptionНора Робъртс - Page 2 EmptyRe: Нора Робъртс

more_horiz
gerganasto написа:
ganinka написа:
Тези дни завърших Свидетелката и много ми хареса, поредния бисер на Норчето. Сега ще захапя поредицата В смъртта Нора Робъртс - Page 2 3569552857


Любимата ми поредица ще ти хареса ако досега не си я чела.Ив и Рурк са ми на сърце ❤ както и целия екип на полицайката.


Чела съм ги, но преди години, а и имам почти всичко от поредицата на книга. Изплъзват ми се само две, но и те все някога ще кацнат в библиотеката ми 🤤
Изчетох Прелъстяване, сега съм на Завръщане. Малко от средата ги почнах, ма тъй са случи.

descriptionНора Робъртс - Page 2 EmptyRe: Нора Робъртс

more_horiz
simarsd написа:
Нора е страхотна! Книгите имат невероятен и интригуващ сюжет Нора Робъртс - Page 2 909357165 На мен страшно много ми хареса Брегът на тъмната вода, ама филма който е направен по книгата според мен е ужасен Нора Робъртс - Page 2 909357165 Иначе всичките и книги са страхотни!!!


Мдам, при мен съм забелязала, че ако съм чела книгата първо, филма ми се струва посредствен, особено ако помеждутъкът между двете дейности е малък.

descriptionНора Робъртс - Page 2 EmptyRe: Нора Робъртс

more_horiz
Една от любимите ми авторки. Изчела съм почти всичко нейно излязло на български. Любима ми е поредицата за Кръгът. Великолепен писател. Има всико при нея. Интрига, напрежение, романтика. Не можеш да оставиш книката като я започнеш.

descriptionНора Робъртс - Page 2 EmptyRe: Нора Робъртс

more_horiz
Класика.

descriptionНора Робъртс - Page 2 EmptyRe: Нора Робъртс

more_horiz
privacy_tip Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите
power_settings_newLogin to reply