BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.


BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.

BGWorld
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BGWorldВход

Тереза Медейрос

power_settings_newLogin to reply
+29
jeska
krasi82
didi26
oira
Mirinda
shebek1733
nilekta
amcocker
Kasiopeq
Uniquemer
poison
elhrijovech
vampires_fan
naFarela
lili_hrisi
antigona
morgana
lemberova
Merry
librarian
tanqdimi
papincetoOo
Avrora
beni1979
Бока
ladyb
valq
нел-j
MuryG
33 posters

descriptionТереза Медейрос EmptyТереза Медейрос

more_horiz
След полунощ

Тереза Медейрос 13750

Поредица: Kane/Cabot
1. After Midnight (2005) / След полунощ
2. The Vampire Who Loved Me (2006) / Вампирът, който ме обичаше

Умната и красива Карълайн Кабът не вярва на ушите си, когато чува какво си шушукат хората за годеника на сестра й Вивиен. В изисканото общество се носи слухът, че тайнственият виконт Тревелиън всъщност произхожда от стар вампирски род! Карълайн е убедена, че става дума за смешно суеверие, докато самата тя не попада по време на една съдбовна среднощна вечеря в мрежата на омагьосващия Ейдриън Кейн...

ЛИНК

====================================================================================================================
Вампирът, който ме обичаше

Поредица: Kane/Cabot
1. After Midnight (2005) / След полунощ
2. The Vampire Who Loved Me (2006) / Вампирът, който ме обичаше

Тереза Медейрос F691c355067291ab
(тази корица е fan made - автор Мия)

Превод от английски: djenitoo, The Duchess, Gael, hol_back_girl, Lindsеy, The Marquess, marsei, mishonca, radysan, savagejo, Yoringel
Редакция: The Duchess, helyg, J.M.

Джулиън Кейн е отново в града.
Преди време, когато е седемнадесетгодишно момиче, красивата и упорита Порциа Кабът спасява прокълнатия живот на привлекателния вампир Джулиън Кейн, който я белязва завинаги, а след това заминава в търсене на своята душа. Той се завръща пет години по-късно, за да открие, че очарователното младо момиче, което е оставил зад гърба си, се е превърнало в омайна красавица с нежно сърце… и страстни копнежи.

Порциа бързо открива, че съблазнителните и забранени целувки на Джулиън все още я карат да копнее за нощта… и за неговите ласки. Но този Джулиън, който се е завърнал в Лондон, не е същият вампир, когото тя помни. Безрезултатното търсене на откраднатия му човешки живот го е превърнало в пропил се развратник. А неотдавнашните убийства в града, карат Порциа да се страхува, че мъжът, когото тя винаги е обожавала, може би наистина е чудовище.

Джулиън знае, че трябва да отблъсне Порциа, но страстта и гладът му за нея нарастват все по-неудържимо всеки път, когато я докосне. От години той се бори с изкушението да се предаде на прокълнатите си дарби, без да осъзнава, че любовта на Порциа може да му поднесе най-опасния от всички дарове… причина да живее.

ЛИНК

ДОПЪЛНЕНИЕ:

Banshee написа:
Относно въпроса с хартиения вариант с момичетата умувахме как да постъпим и накрая решихме със собствени средства да я дадем на печатница. Избрали сме си такава, имаме готова оферта и изчакваме кога ще ни се обадят, за да могат да поемат книгата. Надяваме се в края на този месец или началото на другия да отметнем и тази работа.
Да подчертая не подхождаме като издателство, нито с цел печалба, нямаме това право, защото не сме платили 1 стотинка по книгата, освен предстоящия печат. Нашето желание беше да си направим 30 бройки, за нас и за няколко подаръка, уви това не е възможно, защото не може да се пусне по-малък тираж от 100 бройки. Ще ни останат минимум 70 книги, и наистина мислехме да предложим във форума КАЛДАТА и тук в тракера ESCAPE, който има желание да види книжката на хартия - да си я купи.
Просто снощи решихме да изчакаме, около седмица с предложението, за да може да прочетете романа. Истината е, че ние не сме професионални преводачи и някои хора могат да решат, че не сме се справили адекватно, а другият вариант - различни хора сме с разнообразни вкусове, не очаквам всеки да хареса самата история. Така че прочетете книгата, и ако наистина държите да я имате на книжен носител - това е възможно, както казах твърдо сме решили с останалите момичета и ще я печатаме.
Силно се надяваме някои от вас да прегърнат идеята ни и да се включат с покупка, пак подчертавам - не е с цел печалба. Коментирали сме го помежду си и се надяваме да съберем около 20 желаещи от калдата и отделно Джени(djenitoo) пое ангажимента да попита във вампириските форуми, току виж и там се намерят желаещи.
Тези от вас,които искат да прибавят книгата за Джулиън в личните си колекции могат да пишат тук в темата или на лични на някоя от преводачките в рамките на 3 седмици. Приятно четене,дами!





Последната промяна е направена от MuryG на Пон 25 Апр - 23:36; мнението е било променяно общо 3 пъти

descriptionТереза Медейрос EmptyRe: Тереза Медейрос

more_horiz
Супер първата е страхотна,сега ще прочета и 2-а

______________________________
Love sucks. Sometimes it feels good.Sometimes it's just another way to bleed.

Тереза Медейрос 40757446

“There's nothing I can't live with. Only things I won't live without.”
“Don't leave me, Rainbow Girl.” - Shadowfever

Тереза Медейрос 4347753x

descriptionТереза Медейрос EmptyRe: Тереза Медейрос

more_horiz
Идвете книжки са супер. Всъщност току що свърших втората. Мисля че който и да се хване да ги чете няма да съжалява.

descriptionТереза Медейрос EmptyRe: Тереза Медейрос

more_horiz
Преди около месец четох първата, но някак главните персонажи не ме грабнаха и много се надявах да има книга, в която Джулиан ще играе главна роля. Така че сега започвам втора книга, дано да сте прави и да си заслужава. :yep:

descriptionТереза Медейрос EmptyRe: Тереза Медейрос

more_horiz
Много е хубава поредицата, жалко че самата авторка не я е довършила.

Последната промяна е направена от Бока на Пон 10 Яну - 10:53; мнението е било променяно общо 1 път

descriptionТереза Медейрос EmptyRe: Тереза Медейрос

more_horiz
Да,все отлага третата част |-(

descriptionТереза Медейрос EmptyRe: Тереза Медейрос

more_horiz
Много ми харесаха и 2-те ги прочетох на един дъх!! :happy:
Чудя се, ако има 3-та от кое- име щее??? :hmm:

descriptionТереза Медейрос EmptyRe: Тереза Медейрос

more_horiz
Mery G инресесно ми е колко ще излезе 1 бр. (цена) Също така, знаете ли каде има 1-та книга на книжен носител?

descriptionТереза Медейрос EmptyRe: Тереза Медейрос

more_horiz
Май беше 10 лв,а 1-ва си е направо уникат,трудно се намира.

descriptionТереза Медейрос EmptyRe: Тереза Медейрос

more_horiz
Мерси. Тереза Медейрос 909357165

descriptionТереза Медейрос EmptyRe: Тереза Медейрос

more_horiz
Ами аз пък си я купих за 7 и 80 ама при всеки е различно, предполагам ..... Обаче колко случайно попаднах да форум а търсех съвсем различни неща .... та аз както винаги закъснявам, но попринцип книгата страшно много ми хареса имаше страхотни моменти и на един дъх я прочетох та се питах дали и аз мога да си я поръчам и как .... искам само да спомена, че аз нищо не съм разбрала за втора част на тази книга и че въобщя е поредица пък и даже незнаех, че си има и фенове пък камоли хора които са се заели да я превеждат и разпечатват .... та мога ли и аз да си я имам на книжен вариант :wasnotme: 😊 :angel4e: ... или вече е много късно Тереза Медейрос 3382520118

ПС: Трябваше в повече форуми да разпространите ... иначе така колкото и малко фенове да има те няма да са разбрали Тереза Медейрос 909357165

descriptionТереза Медейрос EmptyRe: Тереза Медейрос

more_horiz
страхотни сте ,благодаря ви за линка за втората книга,и благодаря искренно на преводачите

______________________________
"Целувката в която няма любов е престъпление,а всяко престъпление носи след себе си нещастие или за сърцето,или за душата"

descriptionТереза Медейрос EmptyRe: Тереза Медейрос

more_horiz
Привет, трябва да призная, че рядко влизам в този форум и съвсем случайно се натъкнах на темата. Познавам преводачите на втората книга и съм сигурна, че ще бъдат приятно изненадани от положителното ви мнение. Поредицата е уникално добра и си заслужаваше превода да види реализация на хартия. И аз си взех бройка, на живо е бижу. Доколкото знам още имат екземпляри, така че, papincetoOo, ако още я искаш, може да пишеш под торента, всъщност MuryG е дала в първия пост линкове към местата, на които може човек да си поръча бройка. То и аз мога да помогна за свръзка, ако трябва.

descriptionТереза Медейрос EmptyRe: Тереза Медейрос

more_horiz
В момента чета първа книга. След като я прочета ще коментирам тук, не бях забелязала, че имаме тема Тереза Медейрос 909357165

______________________________
Тереза Медейрос Wiki-wordmark

Анита Блейк превод на български език

descriptionТереза Медейрос EmptyRe: Тереза Медейрос

more_horiz
Снощи дочетох 1ва част. Хареса ми, но от финалната битка очаквах повече. Малко повече екшън. Честно казано тази "финална битка" ми беше леко скучна, но като цяло книгата ми допадна.
Надявам се втора книга да е малко по-раздвижена и да има изненади. В тази сякаш всичко беше предсказуемо. Но пак казвам, като цяло ми хареса историята.

______________________________
Тереза Медейрос Wiki-wordmark

Анита Блейк превод на български език

descriptionТереза Медейрос EmptyRe: Тереза Медейрос

more_horiz
Прочетох втората част преди малко. Много ми хареса. Джулиън и Порша са по-интересна двойка от Ейдриън и Каролайн. И двамта са по-духовити, по-шеговити, по-пламенни. Поне специално Порша (съжалявам, не мога да се насиля да ѝ изрека името като Порциа, просто е грешно и нелепо) е по-пламенна и импулсивна от Каро. Не че не харесвам голямата сестра, но още от първата книга Порша много ме забавляваше. И като е пораснала се е превърнала просто в една удивителна, прекрасна жена със силен характер. Крайната битка беше много по-интересна, отколкото в първа част. И двете книги бяха интересни, но от първа имаше още какво да се желае, докато авторката специално за втора книга мисля, че се е постарала повече. Хареса ми Тереза Медейрос 909357165

______________________________
Тереза Медейрос Wiki-wordmark

Анита Блейк превод на български език

descriptionТереза Медейрос EmptyRe: Тереза Медейрос

more_horiz
Просто са страхотни и двете книги.

descriptionТереза Медейрос EmptyRe: Тереза Медейрос

more_horiz
и на мен 2 повече ми хареса,все пак си падаме по вампири нали,а там ги има и само да кажа че Джулиън беше просто уникален,страхотна двойка са и си подхождат невероятно,страхотни романи за любителите на романтиката и фентъзито

______________________________
"Целувката в която няма любов е престъпление,а всяко престъпление носи след себе си нещастие или за сърцето,или за душата"

descriptionТереза Медейрос EmptyRe: Тереза Медейрос

more_horiz
Прочетох и двете на един дъх. И на мен втората ми допадна повече (заради вампира естествено). Заслужават си.

______________________________
Дори да ме усетиш сутринта
до болка своя или много чужда.
На рамото ти още, ако спя -
така ме остави! Не ме събуждай!

descriptionТереза Медейрос EmptyRe: Тереза Медейрос

more_horiz
Аз също съм очарована от превода на втората книга. Първата също ми хареса много, но втората завладява повече, историята е развита много по-добре. С нетърпение чакаме авторката да завърши трилогията и се питаме какво ли ще ни поднесе с третата книга?

descriptionТереза Медейрос EmptyRe: Тереза Медейрос

more_horiz
privacy_tip Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите
power_settings_newLogin to reply