BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.


BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.

BGWorld
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BGWorldВход

Хекс Хол

power_settings_newLogin to reply
+23
magdalasf
love_hex.hall
Just_Another_Star
antigona
Uniquemer
Vampire Lady
nyx
Denica
JoInT{}MaNia4ka
escapingthesun
nqkoq
beni1979
tanqdimi
kathrin
nightfan
Last_Man_Standing
Renesita
poli8009
devil degu
MuryG
Zaharka
Thea
Christina.
27 posters

descriptionХекс  Хол  - Page 2 EmptyХекс Хол

more_horiz
First topic message reminder :

Хекс Хол
Хекс  Хол  - Page 2 HexHallUkFinal

Страници: 336
*В България - СофтПрес
*Дата - ноември/декември


Преди три години Софи Мърсър откри, че е вещица. Това и докара проблеми. Не надарената й майка винаги я е подкрепяла, доколкото е възможно, консултирайки се с отчуждения баща на Софи – неуловим европейски магьосник – само, когато е необходимо. Но когато Софи привлича прекалено много човешкото внимание в нощта на бала, в която заклинанието й претърпява ужасяващ обрат, баща й е този, който ще реши наказанието й: заточване в Хекс Хол – изолирано училище за надарени. Още познати като вещици, феи и шифтъри.
До края на първия си ден в училище сред откачалките-тийнейджъри, Софи започна да разбира как стоят нещата: трима могъщи врагове, които изглеждат като супер модели, безсмислено влечение към секси магьосник, страховит призрак и съквартирант, който се оказва, че е най – мразеният човек в цялото училище и единственият вампир. По – лошо, Софи скоро научава, че мистериозен хищник напада учениците, а единственият й приятел е заподозрян номер едно.
Докато поредица от кръвни мистерии започват да се разкриват, Софи се подготвя за най – голямата заплаха: древно общество, решено да унищожи всички надарени, особено нея.

______________________________
When you play the game of thrones, you win or you die. There is no middle ground. ♥️
Хекс  Хол  - Page 2 7389738n


Хекс  Хол  - Page 2 Badge1

descriptionХекс  Хол  - Page 2 EmptyRe: Хекс Хол

more_horiz
е, аз не те навивам, само споделям лични впечатления. Що не я четеш на английски? Поне ако не ти хареса няма да те е яд за парите... а ако те грабне докато я четеш, винаги можеш да си я купиш и да я дочетеш. Хубавото й е, че е трилогия. Аз лично вече се разорявам от купуване на книги ❌

______________________________
Хекс  Хол  - Page 2 Dragon-Book

descriptionХекс  Хол  - Page 2 EmptyRe: Хекс Хол

more_horiz
интересно книжле,чете се бързо и лесно,има доста допирни точки с някой от по известните поредици,дори и с Evernight,но става за запълване на времето докато излезе нещо по интересно

______________________________
"Целувката в която няма любов е престъпление,а всяко престъпление носи след себе си нещастие или за сърцето,или за душата"

descriptionХекс  Хол  - Page 2 EmptyRe: Хекс Хол

more_horiz
Еми, какво да ви кажа преди малко я прочетох, и чесно нее чак това което очаквах, но е лека и се чете бързо.... :dry:
Бива.... горе-долу.... :hmm:
Незнам, за вас обаче аз, за пръв път чета за някакви създания наречени Зооморфи!!!!
Е, това беше ново- двайсе за мен!!! :hmm:
И, сега след като я прочетох пак немога да си обясня кви -точно свръхестествени създания са..... :hmm:

descriptionХекс  Хол  - Page 2 EmptyRe: Хекс Хол

more_horiz
Шейпшифтъри Хекс  Хол  - Page 2 2115147716

______________________________
Хекс  Хол  - Page 2 Dragon-Book

descriptionХекс  Хол  - Page 2 EmptyRe: Хекс Хол

more_horiz
Мерси, Тея за пояснението обаче, незнам откъде пък дойде тази дума Зооморфи..... :dry:
Простете ми, невежеството обаче, за всякакви същества съм чела ама тези Зооморфи не бях срещала това оприличаване на шейпшифтъри..... :typ4o:

descriptionХекс  Хол  - Page 2 EmptyRe: Хекс Хол

more_horiz
Просто така са превели шейпшифтър - като зооморф :bigwink:

______________________________
Хекс  Хол  - Page 2 Dragon-Book

descriptionХекс  Хол  - Page 2 EmptyRe: Хекс Хол

more_horiz
Преди малко я свърших. Прочетох я за отрицателно време. Лека, забавна и грабва вниманието. Краят определено беше неочакван, но поне скоро ще излезе следващата.

______________________________
Love me if you can, hate me if you dare!

descriptionХекс  Хол  - Page 2 EmptyRe: Хекс Хол

more_horiz
Всички тук сте много умни и чак сега разбирам каква съм аз... Не чета изобщо а съм на 12 и си мисля че съм умна само защото имам отличен успех... :unsure:

descriptionХекс  Хол  - Page 2 EmptyRe: Хекс Хол

more_horiz
nqkoq написа:
Всички тук сте много умни и чак сега разбирам каква съм аз... Не чета изобщо а съм на 12 и си мисля че съм умна само защото имам отличен успех... :unsure:


Това, че не четеш, не означава, че не си умна. Това си е право на личен избор. И аз самата започнах да чета сравнително късно - на 11-12 някъде. Но след това не можаха да ме отделят от книгите. Просто още не си намерила Книгата, която да те привърже към четенето. :bigwink:

______________________________
Love me if you can, hate me if you dare!

descriptionХекс  Хол  - Page 2 EmptyRe: Хекс Хол

more_horiz
По принцип книгите дават добра обща култура, развиват речника, мисленето и най-вече фантазията, но това не означава, че ако четеш книги си умен. Трябва да си го имаш отвътре, да развиваш потенциала си и да комуникираш с правилните хора, защото цвете сред тръни не вирее и хубост насила не става.
В никакъв случай не се мисли за глупава, само защото не четеш. Все още си малка, много неща имат да ти влизат в главата тепърва. Отличният успех донякъде (но не изцяло) е индикатор, че има много хляб там горе, изцяло в твойте ръце е да добавиш още. Не се тревожи. Зах е права, просто още не си открила книгата, която ще те хвърли в морето на думите :bigsmile:

______________________________
˙·٠•● ˙·٠•● ˙·٠•● ˙·٠•● ˙·٠•● ˙·٠•●

Go on and pull me under, cover me with dreams, love me mouth to mouth, now you know I can't resist 'cause you're the air that I breathe...

˙·٠•● ˙·٠•● ˙·٠•● ˙·٠•● ˙·٠•● ˙·٠•●
Хекс  Хол  - Page 2 5ebeb31088bcb1a926e7566de5806468
Хекс  Хол  - Page 2 Animated_gif_024_hippo

descriptionХекс  Хол  - Page 2 EmptyRe: Хекс Хол

more_horiz
Книга първоначално ми изглеждаше интересна, но в крайна сметка се отказах да си я купя. Видях колко е тънка и реших, че парите, които ще дам не си заслужават. По-добре да си купя нещо, което да ми привлече повече вниманието.

Ние тука май го обърнахме на спам, а?! Хекс  Хол  - Page 2 2115147716
Намерих много верни думи на escapingthesun и Zaharka.
Понякога от значение са книгите, но понякога - не.
Аз чета безобразно много книги и обожавам да дискотирам нещо по дадено произведение. Харесвам българският език и литературата, НО оценките ми в училище са безобразни.
Имам нисък успех...
Училището, в което уча може даже да се води и като гето. Нищо, с което човек може да се похвали.
Въпрос на избор е дали желаеш да четеш или не. Защото когато някой напълно непознат му кажа, че обичам да чета то той ме гледа като застрелян...

descriptionХекс  Хол  - Page 2 EmptyRe: Хекс Хол

more_horiz
Дааа, всички сме умни, всички четем много, всички ни гледат като извънземни, но нека наистина прехвърлим разговора в чата. За който не знае, намира се Тук! Нека намалим излишния спам и да се придържаме към темата, нали!? :bigwink:

______________________________
Love me if you can, hate me if you dare!

descriptionХекс  Хол  - Page 2 EmptyRe: Хекс Хол

more_horiz
Книгата много ми хареса, заслужава си четенето. Кога ще излезе втората книга?

descriptionХекс  Хол  - Page 2 EmptyRe: Хекс Хол

more_horiz
Te!a написа:
е, аз не те навивам, само споделям лични впечатления. Що не я четеш на английски? Поне ако не ти хареса няма да те е яд за парите... а ако те грабне докато я четеш, винаги можеш да си я купиш и да я дочетеш. Хубавото й е, че е трилогия. Аз лично вече се разорявам от купуване на книги ❌



Някой да знае откъде мога да я дръпна на английски? По възможност цялата трилогия.

______________________________
道在

Anita Blake Translate Team

descriptionХекс  Хол  - Page 2 EmptyRe: Хекс Хол

more_horiz
Хекс  Хол  - Page 2 3194755n

Заглавие: Демонично стъкло
Поредица: Хекс Хол, #2
Автор: Рейчъл Хокинс
Издателство: СофтПрес
формат: 13х20 см
страници: 359
мека корица

Софи си мислеше че е вещица.

Това бе главната причина заради която я изпратиха в Хекс Хол, поправително училище за престъпни Феномен (известни като вещици, зооморфи и феи). Но това бе преди да открие семейната тайна и че момчето по което си пада, Арчър Крос, е агент на Окото, група която изтрива Феномените от лицето на земята.

Оказа се че Софи е демон, една от общо двата в света - другият е баща й. И най-лошото е че силите й заплашват да унищожат животите на всички които обича. Това е и причината поради която Софи е решила да отиде в Лондон за Пречистването, опасна процедура която ще унищожи силите й.

Но след като пристига, Софи прави шокиращо откритие. Новите й приятели? Те също са демони. Което означава че някой ги е пазил в тайна и планира да използва силите им, и вероятно не за добро. Междувременно, Окото е тръгнало по петите на Софи, и те използват Арчър за да я спрат. Но не е така сякаш тя няма чувства към него. Нали?

Превод на резюмето: Vampire Lady

Книгата ще излезе през май!

descriptionХекс  Хол  - Page 2 EmptyRe: Хекс Хол

more_horiz
Много благодаря за резюмето и информацията! 😄
Само че корицата на книга 1 беше мнооого по-готина, но нека не издребнявам...
Пух, книгите са излязли до втора:

Книга първа - Hex Hall

Книга втора - Demonglass

______________________________
Хекс  Хол  - Page 2 Dragon-Book

descriptionХекс  Хол  - Page 2 EmptyRe: Хекс Хол

more_horiz
благодаря ви за информацията,нямам търпение да излезе,става корицата но 1 беше адски готина

______________________________
"Целувката в която няма любов е престъпление,а всяко престъпление носи след себе си нещастие или за сърцето,или за душата"

descriptionХекс  Хол  - Page 2 EmptyRe: Хекс Хол

more_horiz
леле и аз чакам Хекс  Хол  - Page 2 909357165 вече с толкова много поредици и все хубави... Хекс  Хол  - Page 2 909357165

______________________________
To The Moon and Back!
-----------------------------
Baby...? Will you do it for me?
But.... U know it's gonna hurt, don't u?

descriptionХекс  Хол  - Page 2 EmptyRe: Хекс Хол

more_horiz
На мен парфюма ми хареса повече от книгата. :cvete: Е, и книгата си имаше своите моменти.

descriptionХекс  Хол  - Page 2 EmptyRe: Хекс Хол

more_horiz
Абе, хора, аз ли не виждам или не пише кога трябва да излезе 2ра книга!? :unsure:

______________________________
Love me if you can, hate me if you dare!

descriptionХекс  Хол  - Page 2 EmptyRe: Хекс Хол

more_horiz
privacy_tip Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите
power_settings_newLogin to reply