BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.


BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.

BGWorld
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BGWorldВход

Истории от Света на Диска

power_settings_newLogin to reply
+6
nestinarka
nyx
desistela
Zaharka
~ Mistery writer ~
Renesita
10 posters

descriptionИстории от Света на Диска - Page 2 EmptyИстории от Света на Диска

more_horiz
First topic message reminder :

Туп!


Истории от Света на Диска - Page 2 152527z

Автор:
Тери Пратчет
Издател:
Вузев
Раздел:
Фантастика, фентъзи. Хорър
Световна проза
Преводна художествена литература
Художествена литература

Година на издаване: 2010
Брой на страници: 482
Корици: меки
Език: български
Тегло: 232 грама
Размери: N/A
ISBN: 9544220952


Анотация


Куумската долина? Онова място, където троловете нападнали от засада джуджетата или джуджетата нападнали от засада троловете. Много далеч оттук. Много отдавна. Но ако не разгадае убийството на едно джудже, командир Сам Ваймс от анкх-морпоркската градска стража ще преживее битката наново, точно пред участъка си. С ненагледната си стража и под бойния зов на тъпаните, той трябва да разнищи всички улици, да се изплъзне на всички убийци и да се изправи пред тъмнината, за да намери решението. А мракът го преследва. О...и в шест часа всеки ден, без изключение, без извинения, той трябва у дома да чете на малкия си син "Къде е моята крава?" с цялото присъщо селскостопанско звучене. Някои неща просто трябва да се вършат.

______________________________
Истории от Света на Диска - Page 2 Creeping%252520up%252520on%252520caturday

descriptionИстории от Света на Диска - Page 2 EmptyRe: Истории от Света на Диска

more_horiz
Истории от Света на Диска - Page 2 113312z

Готварска книга на леля Ог

Автор: Тери Пратчет
Издател: Вузев
Раздел:
* Фантастика, фентъзи. Хорър
* Световна проза
* Преводна художествена литература
* Художествена литература


"Казват, че пътят към сърцето на мъжа минава през стомаха му, което само иде да покаже, че и с анатомията са толкова зле, колкото и с всичко останало, освен ако с казаното всъщност не ви дават инструкции как да го наръгате, в който случай по-добрият начин е под ребрата и право нагоре. Както и да е, не живеем в идеален свят и е предвидливо и полезно за младите жени да станат вещи в онези изкуства, които ще възпрат слабохарактерните мъже от забежки. Да се научат да готвят също е от полза."

Леля Ог, една от най-известните вещици на Света на Диска, представя част от своята огромна колекция от вкусни и преди всичко интересни рецепти, понеже тъй или иначе всички го правят. Но освен удоволствието от Ягодовия тремор и Носталгичния пудинг на мамчето на Ноби, г-жа Ог споделя и своите мисли за живота, смъртта, етикецията ("ако идеш на техните погребения и те ще дойдат на твойто"), ухажването, децата и браковете и всичко това в изискан стил, който не би накърнил и най-изтънчените чувства. Е, не много.

Повечето рецепти са били изпитани върху хора, които все още са живи.

Г-жа Ог изказва своята благодарност за помощта им в тази литературна армада на:

г-н Тери Пратчет, г-н Стивън Бригс, Мадмоазел Тина Ханан и Маестро Пол Кидби

______________________________
Love me if you can, hate me if you dare!

descriptionИстории от Света на Диска - Page 2 EmptyRe: Истории от Света на Диска

more_horiz
Истории от Света на Диска - Page 2 107527z


Пирамиди



Автор: Тери Пратчет
Издател: Вузев
Раздел:
• Фантастика, фентъзи. Хорър
• Световна проза
• Преводна художествена литература
• Художествена литература


Не е лесно да си фараон, ако все още си тийнейджър. Не ти е позволено да имаш пари у себе си, разни млади дами без никакви задръжки ти белят гроздето, всички си мислят, че от теб зависи слънцето да изгрее и посевите да изкласят, все ти се присънват седем тлъсти и седем мършави крави (едната от тях пък свири на тромбон), а отгоре на всичко Великата пирамида току-що е избухнала заради някаква си паракосмическа нестабилност.
Освен това ти се налага да се справяш с разни наемни убийци, сфинксове, огромни дървени коне, безумни висши жреци, философи, свещени крокодили, богове, маршируващи мумии, строители на пирамиди, които все гледат да те изпързалят, а и с Хат, Лешоглавия бог на неочакваните гости.
А всъщност мечтаеш да направиш нещо за младите хора и за градовете на живите в своята страна.
Няма съмнение, че това е най-смешната книга за Света на диска… след предишната.

______________________________
Love me if you can, hate me if you dare!

descriptionИстории от Света на Диска - Page 2 EmptyRe: Истории от Света на Диска

more_horiz
Изтеглих си цялата поредица за диска.Почнах да я чета,но още в началото нещо не ме грабна.Някакси не го разбирам този автор.Ако някой е чел повече негови произведения да ми каже дали става по-интересно,и да си губя малко време с него

______________________________
искам сладолед на клечка,да спя върху кожа на мечка,с мъж без пречка и да правим буболечка :lovely:

descriptionИстории от Света на Диска - Page 2 EmptyRe: Истории от Света на Диска

more_horiz
Ами да ти кажа, щом не ти е харесало от началото, нататък надали ще ти хареса. Мен ме грабна още от самото начало, макар че ги чета разбъркано (взимам ги от библиотеката и каквото има в момента това чета, така че не ги карам подред :pardon: ). Но са ми супер леки и отпускащи. Пратчет има убийствено чувство за хумор и съм се късала от смях на моменти. Истории от Света на Диска - Page 2 2115147716

______________________________
Love me if you can, hate me if you dare!

descriptionИстории от Света на Диска - Page 2 EmptyRe: Истории от Света на Диска

more_horiz
Истории от Света на Диска - Page 2 158066z


Опаричване



Автор: Тери Пратчет
Издател: Вузев
Раздел:
• Фантастика, фентъзи. Хорър
• Световна проза
• Преводна художествена литература
• Художествена литература


На тази оферта не можете да откажете.
Кой не би искал да е управник на анкх-морпоркската Кралска монетарница и на банката до нея?
Това е доживотна работа. Но както бившият мошеник Мокр фон Ментебрад научава, животът не е непременно дългосрочен.
Главният касиер почти сигурно е вампир. В подземието има нещо неизразимо (а самото подземие е доста неизразимо) и се оказва, че Кралската монетарница е на загуба.
Един тристагодишен магьосник е хвърлил око на приятелката му, на път е да бъде разобличен като измамник, но Гилдията на убийците може да се добере първа до него.
Всъщност доста хора желаят смъртта му.
O, и всеки ден трябва да извежда председателя на разходчици.
Накъдето и да се обърне, Мокр си създава врагове.
Онова, което трябва да прави, е... Пари!

______________________________
Love me if you can, hate me if you dare!

descriptionИстории от Света на Диска - Page 2 EmptyRe: Истории от Света на Диска

more_horiz
Мога да кажа, че съм прочела по-голямата част от книгите за диска (около 3/4 от тях). Те са си доста, сега са някъде над 32-33. в книгите последователно се развиват различни истории и приключенията на различни герои.
Например в началото започват с няколко книги за Ринсуинд и магьосниците; други прследяват приключенията на вещиците; има доста, които се разказва за живота на Смърт (!!!!); за Анкх-Морпорок и стражите.
Аз лично не харесвам книгите за Ринсуинд и магьосниците, те са по в началото, но горещо препоръчвам поредиците за вещиците, стражите и Смърт.
Тери Пратчет има невероятно чувство за хумор и ирония, но трябва време, докато свикнеш със стила му. Определено мога да кажа, че стражник Ваймс, баба Вихронрав и ефрейтор Дребнодупе, са от любимите ми герои.

Така че препоръчвам да прочетете и някои от по новите книги от поредицата и сами да решите дали ви харесват.


ПС: Уау, току що установих че съм прочела 27 от 33 книги от поредицата!! Горда съм от себе си. Истории от Света на Диска - Page 2 2115147716
Погледнах в Читанката и там ги има почти всичките.

Горещо ги препоръчвам на всички. :slynce:

______________________________
道在

Anita Blake Translate Team

descriptionИстории от Света на Диска - Page 2 EmptyRe: Истории от Света на Диска

more_horiz
Невероятен автор - с удоволствие го четем цялото семейство!Всички истории са разказани с огромно чувство за хумор, фантазия и ирония.

descriptionИстории от Света на Диска - Page 2 EmptyRe: Истории от Света на Диска

more_horiz
Истории от Света на Диска - Page 2 161955z

Волният народец: История от света на диска

Автор: Тери Пратчет
Издател: Издателска къща "Вузев" - "Архонт - В" ООД - София
Раздел:
* Фантастика, фентъзи. Хорър
* Световна проза
* Преводна художествена литература
* Художествена литература
Цена: 9.00лв.


Беда грози чифлика на Сболки. От чукарите се спускат кошмари. А братчето на Тифани Сболки е отвлечено от кралицата на феите (макар че според Тифани това не е чак толкова зле).

Тифани обаче трябва да го върне у дома. За целта разполага с оръжие (един тиган), магическата книга на баба си (е, всъщност "Болести по овцете") и...

Кривунци! Ами назе, бе, главо улава!

...о, да. С нея са и Нак Мак Фигъл, Волният народец, войнствените, крадливи дребни синьокожи пиктсита, които са изхвърлени от странат на феите за пиянство и размирици...

Находчива, остроумна и чудно изобретателна, "Волният народец" е втората новела за млади читатели от поредицата "Светът на Диска". Първата, "Изумителният Морис и неговите образовани гризачи", е удостоена с медал "Карнеги" през 2002 г.

______________________________
Love me if you can, hate me if you dare!

descriptionИстории от Света на Диска - Page 2 EmptyRe: Истории от Света на Диска

more_horiz
Вчера си я взех от панаира!

Страхотна е! :love:

______________________________
Love sucks. Sometimes it feels good.Sometimes it's just another way to bleed.

Истории от Света на Диска - Page 2 40757446

“There's nothing I can't live with. Only things I won't live without.”
“Don't leave me, Rainbow Girl.” - Shadowfever

Истории от Света на Диска - Page 2 4347753x

descriptionИстории от Света на Диска - Page 2 EmptyRe: Истории от Света на Диска

more_horiz
От начало не харесах Тери Пратчет. Една позната много ми го рекламираше и си взех „Захапи за врата“, защото бях на вампирска вълна. Четях в момента каквото намерех на Ан Райс, тамън бях свършила „Дракула“ на Брам Стокър и се сещате, че след тях „Захапи за врата“ просто... ами не върви. Не успях да схвана идеята, не можах да превключа жанра. Изчетох я, но без особен ентусиазъм.
Съответно хората около мен продължиха да ми говорят за Пратчет. И след известно време при едно пътуване си взех от книжарницата „Морт“ и си казах - това, че една книга на Пратчет не е готина, не означава, че всичките не са.
Влюбих се от първата страница.
Взех си веднага „Жътварят“ и не можех да спра да я чета даже във влака, даже в Искърското дефиле, където обикновено се залепвам за прозореца да попивам гледката.
Оттам нататък просто продължих с поредицата за Смърт, която до ден днешен ми е любима. А после и с други книги на Пратчет. Когато след време прочетох „Захапи за врата“, вече я оцених. Истории от Света на Диска - Page 2 909357165
Все още не съм чела всички книги на Пратчет, но не бързам - харесва ми винаги да имам още в запас. Истории от Света на Диска - Page 2 2115147716 Ентисуазирана съм от новата книга, която излезе, защото съм чувала, че поредицата за Тифани е култова. Та няма да чакам и скоро ще я прочета. :slynce:

______________________________
Истории от Света на Диска - Page 2 4x7o

descriptionИстории от Света на Диска - Page 2 EmptyRe: Истории от Света на Диска

more_horiz
Истории от Света на Диска - Page 2 174491_b

Зимоковецът

Автор: Тери Пратчет
Издател: Архонт - В ООД
Раздел:
Фантастика, фентъзи. Хорър
Световна проза
Преводна художествена литература
Художествена литература
Цена: 9.00 лв.





Кривунци!

Тифани Сболки малко кривна от пътя, направи един дребен гаф...

И ето че духът на зимата е хлътнал по нея. Поднася й рози и айсберги и я обсипва със снежинки, което е отврат, когато си на тринайсет, ама е и ... така де тръпка.

Ако Тифани не измисли как да се справи с него, никога вече няма да настъпи пролет...

Преливаща от енергия и хумор, "Зимоковецът" е третата новела от поредицата за Тифани Сболки и волния народец - Нак Мак Фигъл, решени да помогнат на Тифани, санким ще или не ще.

______________________________
Love me if you can, hate me if you dare!

descriptionИстории от Света на Диска - Page 2 EmptyRe: Истории от Света на Диска

more_horiz
Истории от Света на Диска - Page 2 182869_b


В черно като полунощ
(Истории от Света на Диска)



Антор: Тери Пратчет
Издател: Вузев
Цена: 9.00 лв.


Тифани Сболки е вещица. И смята, че е от голяма помощ за хората в Кредище. Макар че тази помощ май се свежда предимно до превързване на рани и рязане на ноктите на краката на старици, което не включва кой знае колко, така де, магия.

Или сън.

Но някъде - някога - се е надигнало нещо, изтъкано от злост и злина, от омраза и жлъч. То подклажда всички стари приказки - приказки за злите стари вещици.

Тифани вече съвсем не е колкова сигурна, че върши онова, което трябва. А нейните малки авери - бойните Нак Мак Фигъл - само усложняват още повече ситуацията.

Утрото би трябвало да е по-мъдро от вечерта.

Но не е.

Нещата са на път да станат доста, доста по-зле.

А вещицата трябва да се справя с мъчнотиите...

______________________________
Love me if you can, hate me if you dare!

descriptionИстории от Света на Диска - Page 2 EmptyRe: Истории от Света на Диска

more_horiz
Много се радвам, че ще мога да си подаря за Коледа книга на Тери Пратчет Истории от Света на Диска - Page 2 909357165 Тифани много ми допадна, а и в книгите за нея участва любимата ми героиня от Света на диска баба Вихронрав.

descriptionИстории от Света на Диска - Page 2 EmptyRe: Истории от Света на Диска

more_horiz
Истории от Света на Диска - Page 2 204617_b

Под пара


Автор: Тери Пратчет
Раздел: Фантастика, фентъзи.
Хорър, Световна проза,
Преводна художествена литература,
Художествена литература
Цена: 12.00 лв.

За ужас на патриция лорд Ветинари, в Анкх-Морпорк се появява ново изобретение - чудовищна дрънчаща машина, която впримчва мощта на всички стихии: земя, въздух, огън и вода. И понеже става дума за Анкх-Морпорк, скоро почват да прииждат тълпи от смаяни зяпачи, някои от които овреме са усетили вятъра на промяната и пристигат въоръжени с тефтерчета и изключително практични дъждобрани.
Мокр фон Ментебрад не е човек, който си пада по тежката работа. Като началник на Пощата, Монетарницата и Кралската банка, неговата намеса е жизненоважна... но се свежда основно до думи, които за щастие не са особено тежки и рядко имат нужда от смазване. При все това на него наистина му харесва да бъде жив, поради което му е трудно да откаже предложението на Ветинари за нова работа.
Светът на Диска е под пара благодарение на господин Щолен, човека със сплесканото кепе и логаритмичната линийка, който има интригуващи отношения със синуса и косинуса. Мокр ще трябва да се справи с тонове грес, гоблини, дебел шеф с опит в изритването на подчинени през перилата и някои много вбесени джуджета, за да не позволи цялата работа да излезе от релси...

______________________________
Love me if you can, hate me if you dare!

descriptionИстории от Света на Диска - Page 2 EmptyRe: Истории от Света на Диска

more_horiz
Ауууу, имам пропуски, ще трябва да наваксвам. Добре че пак започна панаира на книгата в НДК. Ще се ходи дотам.

______________________________
道在

Anita Blake Translate Team

descriptionИстории от Света на Диска - Page 2 EmptyRe: Истории от Света на Диска

more_horiz
Zaharka написа:
Ами да ти кажа, щом не ти е харесало от началото, нататък надали ще ти хареса. Мен ме грабна още от самото начало, макар че ги чета разбъркано (взимам ги от библиотеката и каквото има в момента това чета, така че не ги карам подред :pardon: ). Но са ми супер леки и отпускащи. Пратчет има убийствено чувство за хумор и съм се късала от смях на моменти. Истории от Света на Диска - Page 2 2115147716

Няма как да съм по- съгласна с теб. Веднъж на път за работа докато четх Академик невиждан във влака и на два пъти се захилих на глас. Останалите пътници само дето не ме опиътиха към психодиспансера. Ама то си е Тяхна загуба. Първата книга от поредцата,която прочетох беше за Дядо Прас и Прасоколеда. Четох я нетипично бавно за мен, понеже във почти всяко изречение откривах мисъл граничеща с гениалност. Размислите на Смърт за човешката природа направо ми пръснаха мозъка.
Истории от Света на Диска - Page 2 Terry-pratchetts-discworld-reading-order-guide-bg2
Тази схема мисля е доста добра,в случай че някой се нуждае от такава като ориентир при избор на следваща книга от Света на Диска.
Като филм не мисля,че бих препоръчала нещо. Гледала съм Цветът на магията и Прасоколеда и не останах очарована.Пратчет е труден за филмиране. Наскоро видях че има сериал по Добри поличби, но не смея да го гледам. Ако някой му е хвърлил поглед да каже дали е добре направен и дали си струва гледането.

descriptionИстории от Света на Диска - Page 2 EmptyRe: Истории от Света на Диска

more_horiz
Бет Рандъл написа:

Като филм не мисля,че бих препоръчала нещо. Гледала съм Цветът на магията и Прасоколеда и не останах очарована.Пратчет е труден за филмиране. Наскоро видях че има сериал по Добри поличби, но не смея да го гледам. Ако някой му е хвърлил поглед да каже дали е добре направен и дали си струва гледането.


Изгледах го повече на инат, а го чаках с нетърпение. Имаше добри моменти, не отричам, ама... Абе не могат да го филмират като хората и това си е. Същата работа като с Кинг. Уникални книги, мега смотани филми.

______________________________
Love me if you can, hate me if you dare!

descriptionИстории от Света на Диска - Page 2 EmptyRe: Истории от Света на Диска

more_horiz
Съгласна съм. Пратчет е наистина труден за филмиране. Чела съм повечето му книги, героите му са много ярки и завладяващи, но филмите не ми допадат, не успяват да представят дори и частица от магията на книгите. Но вероятно ще гледам и Добри поличби, Пратчет е все пак Истории от Света на Диска - Page 2 909357165

______________________________
道在

Anita Blake Translate Team

descriptionИстории от Света на Диска - Page 2 EmptyRe: Истории от Света на Диска

more_horiz
Май все пак и аз ще гледам "Добри поличби". Преди няколко дни попаднах на статия в интернет за това, че християнска организация събира подписи (към тогавашния момент имаха 20 000) за свалянето на сериала от екран. Според тях той подтиквал към възприемането на Сатаната и злото изобщо и дори към симпатизиране. Според тях сериалът разклащал моралните устои на християнството и представите за добро и зло. :headbang: Все си мислех,че няма с какво да ме изненадат тези идиоти, особено след като протестираха срещу погребването на Джеф Ханеман(китарист на Слеър) в баптистко гробище, понеже приживе пропагандирал за възход на Сатаната.Пълни кретени!! |-(
Не си спомням името на сценариста на сериала, но някъде четох, че едно от предсмъртните желания на Пратчет към него било да адаптира историята и да се заснеме филм по нея.
Така че най-малко от уважение към Пратчет и като форма на бунт срещу религиозните фанатици мисля да гледам сериала.

descriptionИстории от Света на Диска - Page 2 EmptyRe: Истории от Света на Диска

more_horiz
Сиела са се заели да преиздават (засега някои от книгите) от поредицата. Тези дни са пуснали и "Ерик". С илюстрациите на Кърби. :dance: :dance: :dance: :1: :1: :1: :yess: :yess: :yess: :crazy: :crazy:

______________________________
Love me if you can, hate me if you dare!

descriptionИстории от Света на Диска - Page 2 EmptyRe: Истории от Света на Диска

more_horiz
privacy_tip Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите
power_settings_newLogin to reply