BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.


BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.

BGWorld
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BGWorldВход

Вълците от Мърси Фолс

power_settings_newLogin to reply
+18
mishle55
Thea
nestinarka
kaaamzzz
Ellendary
amita
Avrora
beni1979
nightfan
Christina.
Enigma
~ Mistery writer ~
Zaharka
poli8009
Bloody_Rose
~ i.LLusion
devil degu
Sakura2442
22 posters

descriptionВълците от Мърси Фолс - Page 2 EmptyВълците от Мърси Фолс

more_horiz
First topic message reminder :

Вълците от Мърси Фолс - Page 2 4898350u
Тръпка
Автор:Маги Стийвотър
Издател:Кръгозор
Раздел:Фантастика,Фентъзи,Хорър,Световна проза

Студът. Гората. Вълците. Жегата. Докосването. Целувките. Тайните. Тръпката.

Нейният вълк. Неговото лятно момиче.

Белезите от миналото, крехкото настояще, невъзможното бъдеще...


Грейс

Задържах погледа си върху очите на вълка толкова дълго, колкото можах. Бяха ярки, искрящожълти. От толкова близо виждах, че са изпъстрени с всеки нюанс на златистото и светлокафявото. Не исках да отмества очите си от мен. И той не го стори. Исках да се пресегна, да сграбча козината му, да го придърпам към мен, но дланите ми лежаха безпомощни, ръцете ми бяха замръзнали край тялото.

Вече не можех да си спомня какво представляваше топлината.

Едно мигване по-късно и жълтоокия вълк вече го нямаше. Другите от глутницата се скупчваха над мен, задушаваха ме. Нямаше слънце, нямаше светлина. Умирах. Не можех да си спомня как изглеждаше небето.


Сам

Тогава видях очите й. Будни. Живи. Момичето гледаше право в мен, задържайки погледа ми, излъчвайки някаква ужасяваща откровеност.

Отстъпих назад, присвих се, започнах да треперя отново. Но този път това не бе резултат от гнева. Очите й, загледани в моите очи. Кръвта й, стичаща се по лицето ми. Раздирах се отвътре и отвън. Нейният живот. Моят живот.

Глутницата предпазливо се отдалечи от мен. В гърлата им се надигна ръмжене, защото в този миг вече не бях един от тях, а те бяха готови да защитят плячката си. Помислих си, че това е най-красивото момиче, което бях виждал - мъничък, лежащ в снега окървавен ангел, който те се канеха да разкъсат.

Видях я. Видях я по начин, по който никога не бях виждал никого и нищо преди това. И ги спрях.


Маги Стийвотър завършва история в Мери Вашингтон Колидж, но се посвещава на литературата. Постига феноменален успех с трилогията си „Тръпка”, „Копнеж”, „Завинаги”, по която продуцентите на „Властелинът на пръстените” вече правят мащабна филмова продукция. Живее във Вирджиния заедно с очарователно праволинейния си съпруг, двете им малки деца, две невротични кучета и една криминално проявена котка.

______________________________
A dying scream makes no sound
Calling out to all that I've ever known
Here am I, lost and found
Calling out to all

descriptionВълците от Мърси Фолс - Page 2 EmptyRe: Вълците от Мърси Фолс

more_horiz
много приятно книжле .. а Копнеж също е много хубава .. но как свърши .. като си помисля сърцето ми се свива .. ;(

______________________________
Вълците от Мърси Фолс - Page 2 Tumblr_mkfg72cHTM1r59zbso1_250

descriptionВълците от Мърси Фолс - Page 2 EmptyRe: Вълците от Мърси Фолс

more_horiz
Прочетох първата книга и ми хареса -една хубава любовна история с различен поглед върху легендите за върколаците.

descriptionВълците от Мърси Фолс - Page 2 EmptyRe: Вълците от Мърси Фолс

more_horiz
Вълците от Мърси Фолс - Page 2 3843319h

Завинаги

Автор: Маги Стийвотър
Издател: Кръгозор
Раздел:
* Фантастика, фентъзи. Хорър
* Световна проза
* Преводна художествена литература
* Художествена литература
Цена: 13.90 лв.


Една от най-красивите истории за любовта и приятелството...

Едно момиче последва своя вълк...

Едно момче се бори за своето момиче...

В „Тръпка” Грейс и Сам се срещнаха. В „Копнеж” те се бориха, за да останат заедно. В „Завинаги” залозите са по-високи отвсякога. Вълците са преследвани. Животът на всички – застрашен. И все по-трудно e да се задържи любовта, когато смъртта приближава.

Грейс

Докато се целувахме, вече нямаше значение, че преди часове съм била вълк или скоро отново щях да се превърна в такъв. Нямаше значение, че извън този прекрасен миг светът беше осеян с хиляди капани, заложени за нас двамата. Единственото, което имаше значение, бе това: носовете ни се докосваха, устните му бяха меки и нежни, а сърцето ми се раздираше от сладостна болка.

Сам

След десет минути Грейс щеше да бъде на седалката до мен. Всичко щеше да бъде наред. Вече можех да усетя как пръстите й се преплитат с моите, как бузата й се притиска до врата ми. Чувствах се така, сякаш бяха минали години от последния път, когато я бях държал в обятията си, обвил ръце около нея. Векове, откакто я бях целувал. Цял живот, откакто бях слушал смеха й...

Сам винаги беше обичал Грейс. Като вълк я наблюдаваше отдалече. Като момче я държеше в прегръдките си. Сега, изправен пред вероятността да я загуби, той ще направи всичко възможно, за да я върне в живота си. Дори ако му се наложи да рискува всичко, което има. Всичко, стига любовта им да оцелее...

Но могат ли едно момче и една любов да променят враждебния и хищен свят? Миналото, настоящето и бъдещето ще се сблъскат в един момент – момент на живот или смърт, на сбогуване или завинаги...

Мнения за поредицата „Вълците от Мърси Фолс”:

„Поетично, романтично, красиво, разбиващо сърцата и просто СТРАХОТНО!”

Bibliophilic Book Blog

„Тази книга ще ви накара да се почувствате щастливи, гневни, тъжни и омагьосани от Сам и Грейс, Коул и Изабел. В края ще мислите само за едно: „Благодаря ти, Маги, че създаде една от най-красивите истории за любовта и приятелството!”

От paranormalromanceaddicts.com

„Красива и затрогваща история... Маги създава един цял нов свят, напълно непозната досега митология на вълците и то толкова добре описана, че ни се струва съвсем нормално такива създания да съществуват в света около нас."School Library Journal

______________________________
Love me if you can, hate me if you dare!

descriptionВълците от Мърси Фолс - Page 2 EmptyRe: Вълците от Мърси Фолс

more_horiz
Някой може ли да ми каже тази поредица от колко книги е? Мислех, че ще е трилогия...

______________________________
Вълците от Мърси Фолс - Page 2 Dragon-Book

descriptionВълците от Мърси Фолс - Page 2 EmptyRe: Вълците от Мърси Фолс

more_horiz
Te!a написа:
Някой може ли да ми каже тази поредица от колко книги е? Мислех, че ще е трилогия...


Да.. трилогия.. "Тръпка" Копнеж" и "Завинаги" :slynce: много са интересни... не се зьамиля ами си я купувай.. много ще ти хареса :p2:

______________________________
Усмихвай се дори да ти се плаче… Усмихвай се дори да те боли…

Живей с кураж… И никога недей допуска живота да те победи!!!
***



Вълците от Мърси Фолс - Page 2 4205875R

descriptionВълците от Мърси Фолс - Page 2 EmptyRe: Вълците от Мърси Фолс

more_horiz
Мерси много за инфото!
Слагам я в списък "Изчакващи прочит" :bigsmile:

______________________________
Вълците от Мърси Фолс - Page 2 Dragon-Book

descriptionВълците от Мърси Фолс - Page 2 EmptyRe: Вълците от Мърси Фолс

more_horiz
Te!a написа:
Мерси много за инфото!
Слагам я в списък "Изчакващи прочит" :bigsmile:


хаха и аз тей съм сложила последната чат "Завинаги" се не мога да събера пари за нея.. Вълците от Мърси Фолс - Page 2 2115147716 а и сега нали излиза Среднощен ловец :slynce: и се чудя от къде да намеря пари.. че с тези празници ептен ме ушушкаха Вълците от Мърси Фолс - Page 2 2115147716

______________________________
Усмихвай се дори да ти се плаче… Усмихвай се дори да те боли…

Живей с кураж… И никога недей допуска живота да те победи!!!
***



Вълците от Мърси Фолс - Page 2 4205875R

descriptionВълците от Мърси Фолс - Page 2 EmptyRe: Вълците от Мърси Фолс

more_horiz
и на мен също ми хареса.

descriptionВълците от Мърси Фолс - Page 2 EmptyRe: Вълците от Мърси Фолс

more_horiz
Ох, много хубава поредица и какъв край само...
Тъй де знам, че е трилогия, но с този отворен край много се подразних. Поне да се знаеше дали ще има евентуално 4-та книга или ще си остана така с отвореният край,ццц.

descriptionВълците от Мърси Фолс - Page 2 EmptyRe: Вълците от Мърси Фолс

more_horiz
Вълците от Мърси Фолс - Page 2 18406862

Sinner/Грешник
(The Wolves of Mercy Falls #3.5)

by Maggie Stiefvater


Странична книга към трилогията.


"Грешник" проследява историята на Коул Сейнт Клер, главен герой в трилогията. Всеки си мисли, че знае историята на Коул. Звездна слава. Пристрастеност. Падение. Изчезване. Но само някои знаят най-мрачната тайна на Коул - способността му да се превръща във вълк. Една от тези е Изабел. В някакъв момент може дори да са се обичали. Но това изглежда сякаш преди цял живот. Сега Коул се завръща. Обратно в светлината на прожекторите. Обратно в опасната зона. Обратно в живота на Изабел. Може ли този грешник да бъде спасен?

______________________________
Love me if you can, hate me if you dare!

descriptionВълците от Мърси Фолс - Page 2 EmptyRe: Вълците от Мърси Фолс

more_horiz
Искам, искам, искаааам! Колибри, действайте! Вълците от Мърси Фолс - Page 2 976781486 

______________________________
Love me if you can, hate me if you dare!

descriptionВълците от Мърси Фолс - Page 2 EmptyRe: Вълците от Мърси Фолс

more_horiz
Никога не съм харесвала книги за върколаци, но тази трилогия е толкова различна от останалите, че изчетох всичко на един дъх. Жалко, че така и не я филмираха, макар да имаше такава идея.

descriptionВълците от Мърси Фолс - Page 2 EmptyRe: Вълците от Мърси Фолс

more_horiz
Някой дали ги има в ел. вид тези книги? :-) Ако ми ги прати на elitza3@yahoo.com ще съм страшно благодарна! :-D

descriptionВълците от Мърси Фолс - Page 2 EmptyRe: Вълците от Мърси Фолс

more_horiz
privacy_tip Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите
power_settings_newLogin to reply