BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.


BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.

BGWorld
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BGWorldВход

descriptionТърси се ...  EmptyТърси се ...

more_horiz
Търси се ...

Търсите рецепта, препоръка .. не успявате да постигнете желания вкус ..
Допитайте се до нас :bigwink: !

______________________________
.. Hell is a teenage girl ..

descriptionТърси се ...  EmptyRe: Търси се ...

more_horiz
Така, ще попитам, защото ми писна да се ровя, а и не ми идват никакви идеи.
Утре вечер трябва да направя нещо сладко за вечеря, да става бързо и лесно и да има шоколад ..
Лесно, колкото аз да мога да го направя. Ло, някакви предложения :pardon: .. Мислех си за мъфини, ала формичките ми са на село .. :((

______________________________
.. Hell is a teenage girl ..

descriptionТърси се ...  EmptyRe: Търси се ...

more_horiz
Предлагам ти да направиш някакъв сладкиш вашите, ако им направиш този ще почнат да те боготворят.. Изпитан резултат - всички си умрат за него :love:


Шоколадов кекс

Невероятно вкусен и мноооооооого шоколадов, наслада за езика и небцето - нямам повече суперлативи, но това е най-нежния кекс, който съм яла - топи се в устата и имаш усещането, че ядеш шоколадов крем


За кекса:

200 г черен шоколад
200 г масло
3/4 ч. силно кафе (100мл)
1 ч захар (200 гр)
3 яйца
2 ч брашно ( 280 гр)
1/2 ч какао на прах (100гр)
1 ч.л. сода за хляб
1 ч.л. Бакпулвер
1 ч.л. сол
1/2 ч.ч. Кис мляко (100гр)


За глазурата:

150 г натурален шоколад
2 с л течна сметана
1 ч л глюкоза (*аз замених с мед)

* Фурната загрява на 160С.
* Намаслява се и се поръсва с брашно кексова форма – желателно е формата да е с дупка в средата за по-равномерно печене.
* В тенджера с дебело дъно се поставя ситно начупения шоколад, маслото и горещото кафе. Постоянно се бърка на бавен огън, докато се загрее цялата маса и до пълното разтопяване на шоколада (ако няма подходяща тенджера с дебело дъно, сложете на водна баня – ще отнеме повече време, но шоколада няма да прегори) (***аз разтопих в мв-то)
* След разтопяване то на шоколада, свалете тенджерката от огъня, разбъркайте захарта вътре и чуквайте по 1 яйце, хубаво разбивайки след всяко прибавяне.
* Брашното се пресява заедно с какаото, содата, набухвателя и солта.
* Прибавя се брашнената смес към шоколадовата на три пъти, като се прибавя и по лъжица от киселото мляко.
* Изиспва се готовата смес в приготвената форма и се пече около час и 10 мин – като се проверява готовността с клечка. Готовия кекс се охлажда и обръща на поднос (форма за сервиране) *** внимателно, тъй като е много крехък и аз при обръщането малко сглобявах

Можеш да използваш каквато форма намериш (:

______________________________
Търси се ...  4454149a
Even if the path is a little blurry, KEEP WALKING.
You'll focus in when you know what you want.
Then the picture of your life will be crystal clear.
JUST DON'T EVER GIVE UP and DON'T EVER STOP WALKING
.

Търси се ...  4965902g

descriptionТърси се ...  EmptyRe: Търси се ...

more_horiz
Айде и от мен нещо. Супер лесно и бързо става.

Шоко кейк

2ч.л. бакпулвер
4 яйца
250г. захар
150мл. олио
1ч.ч. прясно мляко
1ч.ч. брашно
1 ванилия
2-3с.л. какао
1/2ч.ч. шоколадов чипс (натрошен шоколад)


Разбиват се яйцата със захарта. Постепенно се добавят олиото, млякото и ванилията. Отгоре се пресява и брашното с бакпулвера и се разбива добре. Добавят се какаото и шоколадът, объркват се и се изсипват в намаслена кексова форма. Пече се на 180 градуса около 40 минути. Като се извади от фурната, се оставя да изстине във формата за 15-20 минути и тогава се изважда от тавичката.

______________________________
Love me if you can, hate me if you dare!

descriptionТърси се ...  EmptyRe: Търси се ...

more_horiz
Този Шоко кейк става много вкусен, Ло и твоята рецепта ще пробвам. Днес нямах кисело мляко :dry:


______________________________
.. Hell is a teenage girl ..

descriptionТърси се ...  EmptyRe: Търси се ...

more_horiz
Vania написа:
Този Шоко кейк става много вкусен, Ло и твоята рецепта ще пробвам. Днес нямах кисело мляко :dry:


Пробвай го.. Даже и без глазурата е убиец :love: Аз примерно забърквам сместа и я правя на малки кексчета.. Сега ми хрумнаха гениални идей.. Мисля като правя женско парти в нас след около седмица да направя от тези кексчета и отгоре да им направя шарена глазура! Ще се получи много ефектно и ще постна цяла тема, защото ще се снимат.. И даже обмислях варианта с марципан примерно оранжев да се направят като тикви отгоре на хелоуин.. Няма ли да е яко?!

______________________________
Търси се ...  4454149a
Even if the path is a little blurry, KEEP WALKING.
You'll focus in when you know what you want.
Then the picture of your life will be crystal clear.
JUST DON'T EVER GIVE UP and DON'T EVER STOP WALKING
.

Търси се ...  4965902g

descriptionТърси се ...  EmptyRe: Търси се ...

more_horiz
Не знам, ама след като чакам седмица една приятелка да ми даде рецепта за шоколадов кекс и тя не ми я е донесла все още, смятам скоро да пробвам твоята, Ло :wasnotme:

______________________________
Търси се ...  Creeping%252520up%252520on%252520caturday

descriptionТърси се ...  EmptyRe: Търси се ...

more_horiz
Поздравления за рецептата, Ло, по-хубав кекс не съм яла. Цитирам ти баба "направо да припадне човек от първата хапка" Търси се ...  2115147716

______________________________
Търси се ...  Creeping%252520up%252520on%252520caturday

descriptionТърси се ...  EmptyRe: Търси се ...

more_horiz
privacy_tip Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите
power_settings_newLogin to reply