BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.


BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.

BGWorld
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BGWorldВход

Паднали ангели

power_settings_newLogin to reply
+31
ves
anitoradeva
Tais
zori_84
Gery8818
elhrijovech
diana7106
meglena0991
Tediii
madlin
vampires_fan
нел-j
Ashlie
beni1979
mi666i
antigona
Thea
Dili
lively nightlife
librarian
Merry
Zaharka
~ i.LLusion
Christina.
MuryG
plamsi_sl
Enigma
devil degu
poli8009
~ Mistery writer ~
Renesita
35 posters

descriptionПаднали ангели  - Page 2 EmptyПаднали ангели

more_horiz
First topic message reminder :

Паднали ангели

Паднали ангели  - Page 2 149866z


Автор:
Лорън Кейт
Издател:
Intense
Раздел:
Фантастика, фентъзи. Хорър
Световна проза
Преводна художествена литература
Художествена литература

Анотация
Сравнението със Здрач и Новолуние е неизбежно, а ангелите със своите свръхсили са новата тенденция в тийнейджърската литература. “Паднали ангели” е първата книга от ангелската вълна, привлякла вниманието на Холивуд. Правата за филмиране на книгата, първа от

поредица, са купени от Дисни. Има нещо до болка познато в Даниел Григори. Загадъчен и надменен, той завладява вниманието на Лус Прайс от мига, в който тя го вижда през първия си ден в пансиона „Меч и Кръст” в знойната Савана, Джорджия. Той е единственото ярко петно на място, където клетъчните телефони са забранени, учениците до един са пълни откачалки, а охранителни камери следят всяко движение. Макар че Даниел не иска да има нищо общо с Лус – и полага извънредни усилия, за да се разбере това – тя не може да се откаже. Привлечена от него, както пламъкът привлича нощната пеперуда, тя трябва да открие онова, което Даниел така отчаяно се стреми да запази в тайна… дори ако то я убие. А смразяващо студеното държание на Даниел към нея? То всъщност е начин да я защити, използван от него отново… и отново. Защото Даниел е паднал ангел, обречен да се влюбва в едно и също момиче на всеки 17 години… и да гледа как то умира. А Лус е негова спътница, прокълната да се преражда отново и отново като смъртно момиче, което няма представа кое е в действителност. Опасна, мрачна, романтична творба...

„ПАДНАЛИ АНГЕЛИ” е трилър, който ви кара да обръщате жадно страниците...

Невероятна любовна история. Поредицата, за която се твърди, че представя „ангели и страховити демони” се обръща към почитателите на Стефани Майър и всички любители на вълнуващите четива.

Привлекателна смес от изкушение, невъзможна любов и свръхестествени явления, никоя тийнейджърка няма да може да устои на този герой.


/Ани Хийтън/

Ревюта
Книга, написана със стил“ - това беше една от първите мисли, които ми минаха през ума, четейки „Паднали ангели“. Повествованието е изчистено от всички сълзливи моменти и безсмислени драми, за да останат най-наситените емоции и преживявания. Приятно впечатление ми направи, че тук действително има страшни моменти - по едно време взеха и на мен да ми се привиждат сенки. А темата за любовта, безсмъртна във времето, продължава да е вълнуваща. Има много паднали ангели, блестящи крила и сенки, неочаквани съюзници и врагове. Историята на Лус и Даниел обещава да е още по-завладяваща във втората книга.

Станислава Чалъкова, Хеликон – Велико Търново
Вихрушка от премеждия и опасности дебне в пансиона "Меч и Кръст". Когато Лус постъпва в поправителното училище, тя вижда зловещи и странни сенки, които всеки път се появяват така ненадейно, както и изчезват.

Самотна и объркана, с помощта на няколко съученици, Лус потепенно започва да се приспособява към обстановката на това мрачно и страховито място. Тя среща колкото интересни, толкова и непредсказуеми хора, но само един от тях се откроява - Даниел - така загадъчен и далечен...

Още от първия миг когато го вижда, той става най-голямото предизвикателство за нея. Обсебва всяка нейна мисъл, в съзнанието й изплуват множество въпроси без отговори. Защо Даниел е толкова студен и резервиран? Какво го кара да се държи по този начин? Какво крие?

Лус е решена на всичко да разбере тайната, да разгадае това момче, привличащо я като магнит! Тя дори не подозира за съществуващия свят, паралелен на нейния, но е на път да го открие. На път е да открие своя ангел, изпратен с мисията да я защитава винаги!

Изключително емоционална и спираща дъха история. Неочаквани обрати, изненади и коварни опасности дебнат на всеки ъгъл! Една истинска буря от страст, поднесена с неповторим финес. Разказ за забранена любов, разпалваща сетивата.

Петя Георгиева-книжар, Хеликон - Пловдив

______________________________
Паднали ангели  - Page 2 Creeping%252520up%252520on%252520caturday

descriptionПаднали ангели  - Page 2 EmptyRe: Паднали ангели

more_horiz
Паднали ангели  - Page 2 158746z

Страст
Кн.3 от поредицата Паднали ангели


Автор: Лорън Кейт
Издател: Intense
Раздел:
* Фантастика, фентъзи. Хорър
* Световна проза
* Преводна художествена литература
* Художествена литература
Цена: 14.99 лв.


Това е третата книга от невероятната поредица "Паднали ангели". Преди Лус и Даниел да се срещнат в "Меч и кръст", преди да се сражават с Безсмъртните, те вече са изживели много животи. И затова Лус, отчаяно копнееща да развали проклятието, което обрича любовта им, трябва да посети отново миналите си превъплъщения, за да разбере съдбата си. Всеки век, всеки живот, съдържа различна следа и насока. Но Даниел я преследва през вековете, преди тя да има шанс да пренапише миналото.

Колко пъти истинската любов може да понесе смъртта? И могат ли Лус и Даниел да отключат своето минало, за да променят бъдещето си?

Лус е готова да умре за Даниел.

И го е правила. Отново и отново. Във времето Лус и Дниел са се намирали взаимно, само за да бъдат болезнено откъснати един от друг: Лус – мъртва, Даниел – останал сломен и сам. Но може би не е нужно да бъде така…

Лус е сигурна, че нещо – или някой – в минал живот може да й помогне в сегашния. Затова се отправя на най-важното пътуване в този живот - връщайки се вечности назад.

Кам и легионите от ангели и Прокуденици отчаяно искат да настигнат Лус, но никой не го желае така безумно, както Даниел. Той преследва Лус през общото им минало, обзет от ужас какво може да се случи, ако тя пренапише историята.

Защото техният романс през вековете може да избухне в пламъци и да си отиде… завинаги.

______________________________
Love me if you can, hate me if you dare!

descriptionПаднали ангели  - Page 2 EmptyRe: Паднали ангели

more_horiz
Не е кой знае колко интересна поредица и Лус на моменти е страшно дразнеща, но предполагам че ще си взема и тази книга. Просто не обичам да имам недовършени поредици и се надявам тази книга да е по-добра от предишните. А някой знае ли от колко книги ще е поредицата?

______________________________
Когато се срещаме с дадени хора, те стават част от живота ни. И като станат част от живота ни, започват да се опитват да го променят. И се сърдят, когато не правим това, което те изискват от нас. Понеже всеки си мисли, че знае как другият,трябва да живее живота си, но всъщност никой не знае как трябва да живее своя собствен.

descriptionПаднали ангели  - Page 2 EmptyRe: Паднали ангели

more_horiz
Мисля, че ще са 4, но не съм на 100% сигурна. Някъде четох нещо такова, но... :pardon:
Колкото до поредицата - ако наистина са само 4, може и да си взема и останалите две. Ако са повече... не е достатъчно интересна, нито пък евтина, колкото и да са ми неприятни незавършените неща и в часност поредици.

______________________________
Love me if you can, hate me if you dare!

descriptionПаднали ангели  - Page 2 EmptyRe: Паднали ангели

more_horiz
Не ми хареса много тази поредица обаче съм започнала да я следя и трябва да я довърша! :dry:

descriptionПаднали ангели  - Page 2 EmptyRe: Паднали ангели

more_horiz
Zaharka написа:
Мисля, че ще са 4, но не съм на 100% сигурна. Някъде четох нещо такова, но... :pardon:
Колкото до поредицата - ако наистина са само 4, може и да си взема и останалите две. Ако са повече... не е достатъчно интересна, нито пък евтина, колкото и да са ми неприятни незавършените неща и в часност поредици.

Божке, не думай, душо! Как 4?! Аз се надявах тази да е последната... Молим, ако няма някакво развитие в тази (само от синопсис мога да хвана диабет :lovely: ), до 4-та няма да стигна.

А, не, няма да я купувам. Ще изчакам да каже някой дали свършва отворено...

______________________________
Паднали ангели  - Page 2 4347762w

descriptionПаднали ангели  - Page 2 EmptyRe: Паднали ангели

more_horiz
Със сигурност след тази има още 1, която не е написана още. От там нататък... идея си нямам. :pardon:

______________________________
Love me if you can, hate me if you dare!

descriptionПаднали ангели  - Page 2 EmptyRe: Паднали ангели

more_horiz
Аз се отказах от тази поредица!

Предната едвам я прочетох, още една няма да издържа.

Но ако някой я прочете може да сподели с 4- 5 изречения горе - долу , какво става на татък! :slynce:

______________________________
Love sucks. Sometimes it feels good.Sometimes it's just another way to bleed.

Паднали ангели  - Page 2 40757446

“There's nothing I can't live with. Only things I won't live without.”
“Don't leave me, Rainbow Girl.” - Shadowfever

Паднали ангели  - Page 2 4347753x

descriptionПаднали ангели  - Page 2 EmptyRe: Паднали ангели

more_horiz
нел-j написа:
Аз се отказах от тази поредица!


+1
Още след първата книжка :haha:

______________________________
Паднали ангели  - Page 2 Creeping%252520up%252520on%252520caturday

descriptionПаднали ангели  - Page 2 EmptyRe: Паднали ангели

more_horiz
съжалявам, че пиша тук, но може ли някой да ми каже на ЛС откъде е чел фен-преводите? защото ме разколебахте да си я купувам, а все пак ми е интересно Паднали ангели  - Page 2 2115147716

______________________________
Беше в компанията на вампир. Олицетворение на страха. Ужасът от плът и кръв, висок два метра и пет сантиметра, с тегло сто двайсет и шест килограма и със зъби на доберман.

descriptionПаднали ангели  - Page 2 EmptyRe: Паднали ангели

more_horiz
Аз много харесвам книгите.Имам и трите.Но искам да попитам дали ще има и четвърта, тъй като"Страст" завършва малко неясно?

descriptionПаднали ангели  - Page 2 EmptyRe: Паднали ангели

more_horiz
madlin написа:
Аз много харесвам книгите.Имам и трите.Но искам да попитам дали ще има и четвърта, тъй като"Страст" завършва малко неясно?


Ако си напарвиш труда да прочетеш малко по-нагоре, ще забележиш, че ще има и 4-та книга, която още се пише. 😉

______________________________
Love me if you can, hate me if you dare!

descriptionПаднали ангели  - Page 2 EmptyRe: Паднали ангели

more_horiz
Това е единствената книга, за която съжалявам, че съм дала пари. Корицата и резюмето много ме впечатлиха... и до тук всичко останало е много зле. Героите направо ме втрещиха, такива неща си представях докато ч четох, че бих отказала всеки от тази книга. Действието се развива толкова мудно, имах чувството, че нищо не става, глсвния герой се опитваше да стой надалеч, но айде моля ти се толкова надалеч беше, че да се спънеш в него. Накрая все пак стана нещо и сюжета се забърза, но сякаш нащата се претрупаха на две на три. Въобще на разбрах какво е отношението на героите към цялата работа с падналите ангели. Останах разочарована и за втората книга даже не съм мислела, въпреки, че всички казват, че е по-добра просто съм тотално отблъстата от цялата поредица.

descriptionПаднали ангели  - Page 2 EmptyПаднали ангели - Лорън Кейт

more_horiz
Здравейте, нова съм и още не знам как става всичко, затова предварително се извинявам, ако с нещо сгреша. В момента се интересувам от книгите на Лорън Кейт. Прочела съм първата и много ми се иска да прочета и другите две кни. Ако някой може да ми помогне да ги намеря преведени ще съм му много благодарна.
:slynce:

descriptionПаднали ангели  - Page 2 EmptyRe: Паднали ангели

more_horiz
В големите градове,като Пловдив и София, имат по някоя и друга бройка в библиотеките, само че трудно се откриват, тъй като са в постоянно движение. Но ако имаш възможност, провери там.
Друга възможност е да си ги закупиш. Зависи колко точно ги харесваш и ги искаш. :pardon:

Аз лично впрочем все още съм чела само до втора книга. Други поредици са ми на дневен ред просто. Както съм казвала и преди, втора е по-интересна от първа. Имам интерес да прочета и трета, а като го направя, ще споделя непременно с вас мнението си.

______________________________
Паднали ангели  - Page 2 Dragon-Book

descriptionПаднали ангели  - Page 2 EmptyRe: Паднали ангели

more_horiz
Благодаря за бързият отговор. Да те попитам понеже пишеш, че си чела до втора, т.е. товз значи ли, че я имаш и ако е в електронен вариант били ми я пратила Паднали ангели  - Page 2 909357165

descriptionПаднали ангели  - Page 2 EmptyRe: Паднали ангели

more_horiz
чела съм първата книга.Ако знаете къде може да се намери втората моля ви кажете.Благодаря .

descriptionПаднали ангели  - Page 2 EmptyRe: Паднали ангели

more_horiz
Нямам книгите в електронен вариант, те не се и намират в такъв, само и единствено в книжен. :pardon:

______________________________
Паднали ангели  - Page 2 Dragon-Book

descriptionПаднали ангели  - Page 2 EmptyRe: Паднали ангели

more_horiz
Четох и трите книги. Добри са, но краят е незавършен. Запалих се по поредицата именно защото книгите са само три и мислих, че всичко ще се разплете. За съжаление обаче смятам, че ще има още книги. Не знам защо е постъпила така авторката.
Колкото до това от къде да намериш другите две, аз си ги поръчах в самата книжарница.Предполагам, че няма да е проблем да ти ги поръчат.

descriptionПаднали ангели  - Page 2 EmptyRe: Паднали ангели

more_horiz
Това е така, защото ще има и четвърта книга...книга в която се разказва за предишните животи на двамата... аз също търся книгата в електронен формат и за сега съм намерила само 1вата и част от втората книга...много силно се надявам екипа на Team да се смилят над почитателите на тази "трилогия"(както беше оповестено в началото) и да преведат и тях... Ще е страхотно...

descriptionПаднали ангели  - Page 2 EmptyRe: Паднали ангели

more_horiz
В библиотеката по случайност попаднах на трета, та я взех да я прегледам. Учудващо бързо я прочетох. Смело мога да заявя, че е най-добрата от трите. Те не че са нещо особено, тази също не е някоя заслужаваща задължително внимание или нещо от сорта, но е далеч по-добра от предните две. Естествено на моменти Лусинда ме побъркваше с глупостите си, но някак си я изтраях. Добре че бяха тея минали животи, че да ми задържи вниманието с нещо. По подразбиране краят беше попретупан и неясен, но пък има материал за следващата.

______________________________
Love me if you can, hate me if you dare!

descriptionПаднали ангели  - Page 2 EmptyRe: Паднали ангели

more_horiz
privacy_tip Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите
power_settings_newLogin to reply