BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.


BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.

BGWorld
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BGWorldВход

Секс без любов или любов без секс?

power_settings_newLogin to reply
+21
nikoll1991
milenatt
Armagedon
Divergent
Emilie
desistela
Marie
Candyto
Fallen_AngeL
~ i.LLusion
renesme_cullen
Petia
Christina.
Memento
djenny_m
Koen
~ Mistery writer ~
Didi168
Zaharka
Renesita
Imm0rtal
25 posters

descriptionСекс без любов или любов без секс? - Page 2 EmptyСекс без любов или любов без секс?

more_horiz
First topic message reminder :

Секс без любов или любов без секс? - Page 2 Sex-150x150

Съвременният човек като, че ли е стигнал до една крайност - секс без любов, но през викторианската епоха човекът e приемал за напълно естествено съществуването на любов без секс.

Всъщност любовта и сексът вървят винаги заедно. Те влияят на отношенията между мъжа и жената. Много години хората са се опитвали да си отговорят на въпросите: “Какво е любовта и какво е сексът?” и “В какво се състои тяхната прилика и разлика?”, “Възможни ли са любовта без секс и сексът без любов?”.

Ето и няколко отправни точки за разсъждение, предоставени от Psychology Today

Любов и секс
Сексът е физическа и биологическа потребност на човека. Нейната цел всъщност е постигане на физическо успокоение. Сексуалната връзка между жената и мъжа не е универсална. Във всички времена човек се е нуждаел от секс, който не на последно място служи и за продължаване на рода.
Сексуалната потребност наподобява глада. Тя изчезва веднага след като човекът й се е насладил. Но след известен период от време възниква нова потребност и от секс и от храна.
Любовта и сексуалните отношения са две различни понятия, но са тясно свързани помежду си.
Някои хора твърдят, че само сексуалните отношения могат да прераснат в любов, а други, че любовта е преднамерено сдържана сексуалност. Битува още едно убеждение: “Сексуалните отношения са част от любовта”.

Сексуалните отношения – това всъщност е любовта
Тази гледна точка свидетелства за това, че сексуалният контакт лежи в основата на всички любовни връзки, т.е. любовта е продукт на всички сексуални връзки.

Любовта – преднамерено сдържана сексуалност
Автор на тази фраза е Зигмунд Фройд. Той е сравнявал любовта и сексуалните отношения между партньорите.
Фройд е разглеждал любовта в качеството на сексуални отношения, към които се стремят хората и се е ръководил от сексуалното желание на един човек към друг. Някога свързването на любовта и секса се е смятало за богохулство

______________________________
Секс без любов или любов без секс? - Page 2 Banner-Ulquiorra-1
Какво е?
Ще разбера ли ако разкъсам гръдта ти?
Ще разбера ли ако разтворя черепа ти?
За вас е толкова лесно да го кажете.
Сякаш--
Разбирам вече.
Значи е това ...
Това, което протегната й ръка изразява е ...
Сърце?

Секс без любов или любов без секс? - Page 2 Urquiolabanner
Spoiler :

descriptionСекс без любов или любов без секс? - Page 2 EmptyRe: Секс без любов или любов без секс?

more_horiz
Аз лично каквато съм глупава бих го направила, макар че да си знам още в началото каква мъка и страдание ще пада...Щото има ли я любовта, има го и желанието, а ако го има желанието и я няма възможността, идва страданието и ... него вече всеки сам си преценява дали може да изтърпи. Аз лично -НЕ, за това предпочитам варианта секс без любов.

______________________________
Секс без любов или любов без секс? - Page 2 182761... Don't remember where I was
I realized life was a game
The more seriously I took things
The harder the rules became...
Секс без любов или любов без секс? - Page 2 182761

"Aлкохолът може да е най-големият враг на човека, но Библията проповядва: Обичайте враговете си" - Франк Синатра.

descriptionСекс без любов или любов без секс? - Page 2 EmptyRe: Секс без любов или любов без секс?

more_horiz
Didi168 написа:
ама нали се сещаш, че да бъдеш обичан и любовта като цяло нямат много общо... ти можеш да бъдеш обичан от хора, към които нищо не изпитваш. И тогава кво правим?


Аз имам предвид взаимното чувство. Затова за мен обичането и любовта са свързани. Сега за приятелското обичане, аз лично не мога да кажа на някой приятел, че го обичам. Не знам, може би 'щото съм момче Секс без любов или любов без секс? - Page 2 2115147716:

Memento написа:
Въпроса е: Би ли ходил/а с някой, с който знаеш, че никога няма да имате близки сексуални отношения? (перефразирано)


E, значи имаме проблеми с перефразирането, защото аз темата я разбирам по друг начин - Да си еб*ш наред без да изпитваш чувства (само 'щото те кефи) или да си стоиш с един човек, който те обича, но (примерно) не може да прави секс. Един вид дали предпочиташ физическия контакт (секс), пред чувството (любов). И според моите разбирания не става въпрос за детинско ходене за 3 месеца, а за сериозна връзка и начин на живот.


______________________________


 
         
       

descriptionСекс без любов или любов без секс? - Page 2 EmptyRe: Секс без любов или любов без секс?

more_horiz
Не смятам, че една връзка може да просъществува без секс. То тогава единия партньор винаги ще търси развлечения извън дома. Колкото и да е силна любовта, двете вървят ръка за ръка ...

______________________________
.. Hell is a teenage girl ..

descriptionСекс без любов или любов без секс? - Page 2 EmptyRe: Секс без любов или любов без секс?

more_horiz
Vania написа:
Не смятам, че една връзка може да просъществува без секс. То тогава единия партньор винаги ще търси развлечения извън дома. Колкото и да е силна любовта, двете вървят ръка за ръка ...


Зависи от хората, които са се обвързали :wait: Аз мога да си остана девствена и до края на живота Секс без любов или любов без секс? - Page 2 2115147716:
Относно постовете на Диди - според мен си достатъчно слаба, че да обичаш някого без да имате някакви "по-дълбоки" взаимотношения. Освен това, смятам, че знаеш какво е любов, затова мисля, че забравяш за факта, че при любовта всяко докосване може да донесе удоволствието, което се получава при секса.
Много го превъзнасяте тоя секс, не виждам какво толкова има в него, не може да е толкова голямо, че да е по-хубаво от любовта.

Но както често се споменава - различни хора, различни идеали. :pardon:

______________________________
Секс без любов или любов без секс? - Page 2 Creeping%252520up%252520on%252520caturday

descriptionСекс без любов или любов без секс? - Page 2 EmptyRe: Секс без любов или любов без секс?

more_horiz
Renesita написа:
Много го превъзнасяте тоя секс, не виждам какво толкова има в него, не може да е толкова голямо, че да е по-хубаво от любовта.


+ 1 :tongue2:

Ако наистина обичаш някого, можеш да изчакаш със секса. :yep:

______________________________
When you play the game of thrones, you win or you die. There is no middle ground. ♥️
Секс без любов или любов без секс? - Page 2 7389738n


Секс без любов или любов без секс? - Page 2 Badge1

descriptionСекс без любов или любов без секс? - Page 2 EmptyRe: Секс без любов или любов без секс?

more_horiz
hrisetooo написа:
Renesita написа:
Много го превъзнасяте тоя секс, не виждам какво толкова има в него, не може да е толкова голямо, че да е по-хубаво от любовта.


+ 1 :tongue2:

Ако наистина обичаш някого, можеш да изчакаш със секса. :yep:


Мда, например до сватбата :wasnotme:

______________________________
Секс без любов или любов без секс? - Page 2 Creeping%252520up%252520on%252520caturday

descriptionСекс без любов или любов без секс? - Page 2 EmptyRe: Секс без любов или любов без секс?

more_horiz
абе не отваряйте нова тема ся... не ми говорете за сватби :lmao: Мише, как можеш да твърдиш, че докосването доставя толкова удоволствие, колкото секса? Вярно, че аз самата също не мога да твърдя това, или обратното, но Бога ми... ИМА разлика... :blink:

Можеби си права си, че съм слаба, и именно за това не се виждам да изживявам някви любови без в тях да се включват сексуални отношения... То ще е като наказание... Да искаш с цялото си сърце и да не получаваш. :dry:

А Пламене... Ако един човек те обича, то ще ти пусне. Това са твои думи! И наистина как можеш да си представяш една сериозна връзка или живота като цяло без секс? Аз лично не мога. И я дефинирай кво значи това - "не може да прави секс"

______________________________
Секс без любов или любов без секс? - Page 2 182761... Don't remember where I was
I realized life was a game
The more seriously I took things
The harder the rules became...
Секс без любов или любов без секс? - Page 2 182761

"Aлкохолът може да е най-големият враг на човека, но Библията проповядва: Обичайте враговете си" - Франк Синатра.

descriptionСекс без любов или любов без секс? - Page 2 EmptyRe: Секс без любов или любов без секс?

more_horiz
Didi168 написа:
абе не отваряйте нова тема ся... не ми говорете за сватби :lmao: Мише, как можеш да твърдиш, че докосването доставя толкова удоволствие, колкото секса? Вярно, че аз самата също не мога да твърдя това, или обратното, но Бога ми... ИМА разлика... :blink:

Можеби си права си, че съм слаба, и именно за това не се виждам да изживявам някви любови без в тях да се включват сексуални отношения... То ще е като наказание... Да искаш с цялото си сърце и да не получаваш. :dry:




Ами виж сега, ти имаш твоя гледна точка - аз своя. :pardon:

И мъже, сменете тая реплика вече, трябва да е в стила: "Ако не ме чукаш, ще те зарежа"

______________________________
Секс без любов или любов без секс? - Page 2 Creeping%252520up%252520on%252520caturday

descriptionСекс без любов или любов без секс? - Page 2 EmptyRe: Секс без любов или любов без секс?

more_horiz
Didi168 написа:
А Пламене... Ако един човек те обича, то ще ти пусне. Това са твои думи! И наистина как можеш да си представяш една сериозна връзка или живота като цяло без секс? Аз лично не мога. И я дефинирай кво значи това - "не може да прави секс"


Разбирай го под всякакъв план - не ти харесва секса, не ти е достатъчен, импотентен е... Каквото се сетиш.
За пускането продължавам да го твърдя. Съвсем нормално си е. Но не зацепвам връзката с темата. Нямах предвид целенасочено да не се прави секс. А ако трябва да избираш едно от двете.
Не знам за какво е даден Фройд за пример. Тогава е било възможно въздържането, та ако щеш и даже да не се сещаш за секс. Слагаш пак килотите и голямата рокля и никой няма да се сеща за секс. Сега светът толкова се е променил и толкова е развратен, че отдавна май е забравено за какво са дадени органите между краката.
И какво толкова не си представяш живот без секс? Значи мъж и жена се женят, мъжа заболява от нещо и не може да прави секс и по твоята логика жената трябва да си бие шута? Или още по-зле да си намери тъпкач?
Ще ти дам и пример с мен. Дори сексът с дадено момиче да не ми харесва, един прост животински нагон не е в състояние да ме откаже от нея.
Еми, съжалявам, за мен едното ръгане на един орган в друг си е чисто и просто физическо удоволствие. А без определено удоволствие всички можем.

______________________________


 
         
       

descriptionСекс без любов или любов без секс? - Page 2 EmptyRe: Секс без любов или любов без секс?

more_horiz
Cohen написа:
Сега светът толкова се е променил и толкова е развратен, че отдавна май е забравено за какво са дадени органите между краката.

И какво толкова не си представяш живот без секс? Значи мъж и жена се женят, мъжа заболява от нещо и не може да прави секс и по твоята логика жената трябва да си бие шута? Или още по-зле да си намери тъпкач?



В тия два абзаца намерих противоречие... Органите са за правене на деца нали.. Еми тя ако иска деца по-скоро би намерила с кой да прави секс и да се чувства добре и да си има деца, отколкото да стане откачена невротичка, искаща деца докато е жива.

Препоръчвам ви филма "Паника в Бевърли хилс" - по темата!

______________________________
Щастието е голямо, макар и света да те дебне отвсякъде.. :pardon:

descriptionСекс без любов или любов без секс? - Page 2 EmptyRe: Секс без любов или любов без секс?

more_horiz
Ами секс без любов да, но любов без секс- не виждам как ще стане.
Ако мъжа се разболее от нещо и не може да прави нито деца, нито секс той ... Би трябвало сам да каже на жена си да си намери друг и да има деца, ако жената е твърде наивна може да чака да се оправи мъжа и, ако изобщо може да се оправи, или да ходи да си намери друг.. Има и други варианти - инвитро. Тогава жената си живее с мъжа, има си деца и сигурно си е купила вибратор.. Всички са доволни и щастливи Секс без любов или любов без секс? - Page 2 2115147716:

______________________________
Секс без любов или любов без секс? - Page 2 4454149a
Even if the path is a little blurry, KEEP WALKING.
You'll focus in when you know what you want.
Then the picture of your life will be crystal clear.
JUST DON'T EVER GIVE UP and DON'T EVER STOP WALKING
.

Секс без любов или любов без секс? - Page 2 4965902g

descriptionСекс без любов или любов без секс? - Page 2 EmptyRe: Секс без любов или любов без секс?

more_horiz
Секс без любов.

Който к'вото иска да говори.Веднъж стане ли работата,няма да има .. тоя го обичм,тоя не. Секс без любов или любов без секс? - Page 2 2115147716:

Бъзикам се...

Секс без любов,не за друго..просто пак казвам,за мен любовта не съществува.

______________________________
Живей.Искай.Вярвай.Опитвай.Твори.
Оги23=Любовна преспи | Цъкни и изживей мига на песента...
If the world is cold, make it your business to build fires.

descriptionСекс без любов или любов без секс? - Page 2 EmptyRe: Секс без любов или любов без секс?

more_horiz
Lora11 написа:
Ами секс без любов да, но любов без секс- не виждам как ще стане.
Ако мъжа се разболее от нещо и не може да прави нито деца, нито секс той ... Би трябвало сам да каже на жена си да си намери друг и да има деца, ако жената е твърде наивна може да чака да се оправи мъжа и, ако изобщо може да се оправи, или да ходи да си намери друг.. Има и други варианти - инвитро. Тогава жената си живее с мъжа, има си деца и сигурно си е купила вибратор.. Всички са доволни и щастливи Секс без любов или любов без секс? - Page 2 2115147716:



Като че ли най-много си падам по това мнение :bravo:

Memento написа:


В тия два абзаца намерих противоречие... Органите са за правене на деца нали.. Еми тя ако иска деца по-скоро би намерила с кой да прави секс и да се чувства добре и да си има деца, отколкото да стане откачена невротичка, искаща деца докато е жива.

Препоръчвам ви филма "Паника в Бевърли хилс" - по темата!


Ако ще говорим за невъзможността да се правят деца - то жените, поне според мен, са хиляди пъти по-застрашени.
Знаете ли, че от една инфекция може да й извадят яйчниците? Да не обсъждаме въпроса за това как милиони жени по света умират годишно от рак на матката. Или да включим друга напаст - миомата. Миомата се наследява от болна баба на внучка, може също и от майка или леля - а да не обмисляме възможността всички жени в семейството да са страдали от това - както е при мен - не мисля, че на която и да е жена, склонна да напусне мъжа си заради импотентност, ще й е приятно да се разболее от нещо подобно.
Познавам около три, четири жени неспособни да забременеят. И знаете ли, че на мъжете им, говорим за брак, дори не повдигат въпроса за раздяла. Имаше един случай, хората на възраст вече, и жената му казва, че не иска да го възпира от шанса да си има дете, предлага му да се разведат и поне той да успее да сбъдне мечтата си. Реакцията му била нещо от сорта на: "Не се тревожи, ще си осиновим дете". Накрая след безкрайно болезнените инвитро процедури, и то след като ги е минала няколко пъти, успя да забременее. Даже народи близначета.
На някои хора пък просто не им е писано да имат деца - но аз съм на мнението, че щом единия не може, винаги има поне три изхода от задънената улица :wait:
- Инвитро
- Осиновяване

- Сурогатство
Разбира се, че има други гледни точки. Не всички останали мислим по този начин - някои дори нямат желание да имат деца, други биха напуснали човека до себе си - и мъже, и жени - всеки има правото да постъпва по правилния начин за него.
Освен това, мисля, че Диди нещо изпуши Секс без любов или любов без секс? - Page 2 2115147716: Май нещо се изнерви от развоя на разговора, затова искам да й се извиня, ако съм я обидила по някакъв начин :pardon:

П.П Извинявам се, ако съм се отклонила от темата, Кико я засегна, а на мен ми дойде отвътре да отговоря.

______________________________
Секс без любов или любов без секс? - Page 2 Creeping%252520up%252520on%252520caturday

descriptionСекс без любов или любов без секс? - Page 2 EmptyRe: Секс без любов или любов без секс?

more_horiz
Всичкото това, което го казваш е вярно, но изнервянето ми идва от това, че задълбаваш в някви отделни темии...

Идеално ми е ясно, че любовта без секс е постижима, не разбирам за кво се опитвате с хиляда реда да ме обедите в това. :blink: Просто казвам, че не е за мен, нямам толкова силна воля, че да живея така и затова избирам другия вариант.

Евала им казвам на хората, които са склонни да се въздържат цял живот. Нека им... Но както аз ги разбирам тия хора, нека и те мен ме... За кво тука ся изписвате романи, едва ли не ни съдите тези, които сме за секса без любов, сякаш е нещо извратено. ?

______________________________
Секс без любов или любов без секс? - Page 2 182761... Don't remember where I was
I realized life was a game
The more seriously I took things
The harder the rules became...
Секс без любов или любов без секс? - Page 2 182761

"Aлкохолът може да е най-големият враг на човека, но Библията проповядва: Обичайте враговете си" - Франк Синатра.

descriptionСекс без любов или любов без секс? - Page 2 EmptyRe: Секс без любов или любов без секс?

more_horiz
Didi168 написа:
Евала им казвам на хората, които са склонни да се въздържат цял живот. Нека им... Но както аз ги разбирам тия хора, нека и те мен ме... За кво тука ся изписвате романи, едва ли не ни съдите тези, които сме за секса без любов, сякаш е нещо извратено. ?


Не "извратено", а някак си "к*рвенско". :bigwink:

Memento написа:
В тия два абзаца намерих противоречие... Органите са за правене на деца нали.. Еми тя ако иска деца по-скоро би намерила с кой да прави секс и да се чувства добре и да си има деца, отколкото да стане откачена невротичка, искаща деца докато е жива.


Прав си. А за да си намери такъв "идеален", с който всичко да й е перфектно знаеш, че трябва с правене на секс да го установи. А започне ли едно такова търсене, по този начин, границата с к*рва става леко тъничка.
Затова аз съм на принципа - мислиш, чакаш докато си сигурен и действаш. А не първо действаш, а после осъзнаваш, че без това и без онова не можеш.

______________________________


 
         
       

descriptionСекс без любов или любов без секс? - Page 2 EmptyRe: Секс без любов или любов без секс?

more_horiz
извод - всички хора, които нямат силни характери като твоя, "предполагам" са курви :lmao: перфектно...

______________________________
Секс без любов или любов без секс? - Page 2 182761... Don't remember where I was
I realized life was a game
The more seriously I took things
The harder the rules became...
Секс без любов или любов без секс? - Page 2 182761

"Aлкохолът може да е най-големият враг на човека, но Библията проповядва: Обичайте враговете си" - Франк Синатра.

descriptionСекс без любов или любов без секс? - Page 2 EmptyRe: Секс без любов или любов без секс?

more_horiz
Didi168 написа:
Всичкото това, което го казваш е вярно, но изнервянето ми идва от това, че задълбаваш в някви отделни темии...

Идеално ми е ясно, че любовта без секс е постижима, не разбирам за кво се опитвате с хиляда реда да ме обедите в това. :blink: Просто казвам, че не е за мен, нямам толкова силна воля, че да живея така и затова избирам другия вариант.

Евала им казвам на хората, които са склонни да се въздържат цял живот. Нека им... Но както аз ги разбирам тия хора, нека и те мен ме... За кво тука ся изписвате романи, едва ли не ни съдите тези, които сме за секса без любов, сякаш е нещо извратено. ?


:goodjob: Май просто много ми се искаше да променя мнението ти. Надявам се, че сама ще го промениш след време. 😄

Освен това мисля, че Пламен леко прекали. Не е извратено, нито е курвенско, а просто различна гледна точка :pardon:

______________________________
Секс без любов или любов без секс? - Page 2 Creeping%252520up%252520on%252520caturday

descriptionСекс без любов или любов без секс? - Page 2 EmptyRe: Секс без любов или любов без секс?

more_horiz
Ми всичко завоси от характера ми. Да, това, което казах, го мисля сега. След години не се знае какво ще има в главата ми... Мнението ми си е, че от любовта със секс по-хубаво нещо на тоя скапан свят няма :lmao: Но ако трябва да избирам - вече пре-ясно казах какъв би бил изборът ми и защо.

______________________________
Секс без любов или любов без секс? - Page 2 182761... Don't remember where I was
I realized life was a game
The more seriously I took things
The harder the rules became...
Секс без любов или любов без секс? - Page 2 182761

"Aлкохолът може да е най-големият враг на човека, но Библията проповядва: Обичайте враговете си" - Франк Синатра.

descriptionСекс без любов или любов без секс? - Page 2 EmptyRe: Секс без любов или любов без секс?

more_horiz
Доста сте поспорили по тази тема.... Секс без любов или любов без секс? - Page 2 909357165

Аз избирам секс без любов,ако е избора САМО между двата варианта!

______________________________
искам сладолед на клечка,да спя върху кожа на мечка,с мъж без пречка и да правим буболечка :lovely:

descriptionСекс без любов или любов без секс? - Page 2 EmptyRe: Секс без любов или любов без секс?

more_horiz
Аз съм твърдо за секса без любов. Искам да кажа, че аз абсолютно не вярвам в любовта. Това е влюбване, което прераства към уважение, привикване и привързване към даден човек. Докато секса е нещо различно, нещо чувствено, нещо животинско даже. Аз не мога да кажа че нямам воля да обичам някого чисто платонично, нооо все пак хора сме имаме си нужди - а секса е нужда.

descriptionСекс без любов или любов без секс? - Page 2 EmptyRe: Секс без любов или любов без секс?

more_horiz
privacy_tip Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите
power_settings_newLogin to reply