BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.


BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.

BGWorld
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BGWorldВход

Херцогинята куртизанка

power_settings_newLogin to reply
+6
viki12
Gergana Vasileva
iveto81
Ralna
ani82
ves
10 posters

descriptionХерцогинята куртизанка EmptyХерцогинята куртизанка

more_horiz
Херцогинята куртизанка 12987103_476005909251632_5654509742958418137_n

Първа книга от поредицата "Порочни лъжи"

Може ли една дръзка лъжа да доведе до вечна любов? Това ще се опитат да научат една по една героините от поредицата ПОРОЧНИ ЛЪЖИ, всяка – по свой уникален начин… Първа е херцогиня Джулия Колтън, а нейната история ще може да проследите в ХЕРЦОГИНЯТА КУРТИЗАНКА, в книжарниците от 30 април.

______________________________
Херцогинята куртизанка Tumblr_nuh9a6wQeS1qa0mpyo1_500

descriptionХерцогинята куртизанка EmptyRe: Херцогинята куртизанка

more_horiz
Благодаря

descriptionХерцогинята куртизанка EmptyRe: Херцогинята куртизанка

more_horiz
Хммм за какво иде реч? Защото ако наистина е куртианка, не е за мен. А ако не е, само със заглавието, издателството ме отказва да я чета. Иначе корицата е много хубава.

П.П. Нали съм си бърза и не мога да чакам, издирих книгата, прегледах свясното резюме в гудрийдс и мятам в списъка за купуване. 3,91 звезди в гудрийдс и за какво иде реч. Наща мацка и главния се женят, когато тя е на 16, и после пуф, той я зараства и не се вясва 8 години. На наща й писва да го чака, и поема нещата в свои ръце. Отива при най-добрата куртизанка в Лондон, за да я открехне, кое как и какво, след което заминава да дири мъжа си с намерението да се представи за куртизанка и да го прелъсти. :1: Интересен сюжет, тъй че ще я чакам :yess:

______________________________
Той ми каза: "Избирай, мен или книгите..."
Понякога си спомням за него, като си купувам нова книга!


Херцогинята куртизанка I5ojk3

"По дърво, което не дава плодове, никой не хвърля камъни." - Саади

descriptionХерцогинята куртизанка EmptyRe: Херцогинята куртизанка

more_horiz
И на мен ми се вижда интересна. Ясно е, че ще се купува. Яд ме е единствено, че пак е поредица.

______________________________
Херцогинята куртизанка Tumblr_o02w19lS0d1tw5trjo1_500

descriptionХерцогинята куртизанка EmptyRe: Херцогинята куртизанка

more_horiz
Ухх, поредица казваш?! Херцогинята куртизанка 2326183677 За едни и същи герои ли ще е?

descriptionХерцогинята куртизанка EmptyRe: Херцогинята куртизанка

more_horiz
Може ли една дръзка лъжа да доведе до вечна любов? Това ще се опитат да научат една по една героините от поредицата ПОРОЧНИ ЛЪЖИ, всяка – по свой уникален начин.
Явно няма да е за едни и същи.

______________________________
Херцогинята куртизанка Tumblr_o02w19lS0d1tw5trjo1_500

descriptionХерцогинята куртизанка EmptyRe: Херцогинята куртизанка

more_horiz
Дано поне тази излезе на точната дата, както са писали Херцогинята куртизанка 3730068234

descriptionХерцогинята куртизанка EmptyRe: Херцогинята куртизанка

more_horiz
Как да си върнеш отчуждения съпруг и да се спасиш от дълга в четири абсолютно непристойни и изненадващо приятни стъпки:

1. Научи най-интимните тайни на най-умелата куртизанка в Лондон.
2. Престори се, че самата ти си куртизанка.
3. Отпътувай за Венеция и открий своя така наречен съпруг.
4. Съблазни го, без да разкриваш истинската си самоличност, осигури си наследник и – воала! – бъдещето ти е подсигурено!

Този план изглежда съвсем осъществим – херцогиня Джулия Колтън не е виждала съпруга си от осем години, когато я е изоставил веднага след сватбената церемония. Но ето че нещата се объркват… Бурният флирт прераства във всепоглъщаща страст! Нима съпругът на херцогинята може да се окаже любовта на живота й?


http://static.egmontbulgaria.com/92-downloads/hercoginiatakurtizanka.pdf  - откъс от книгата

______________________________
Херцогинята куртизанка Tumblr_o02w19lS0d1tw5trjo1_500

descriptionХерцогинята куртизанка EmptyRe: Херцогинята куртизанка

more_horiz
Благодаря,Иве за откъса,макар и кратък,но определено ми хареса и ще се купува книгата  Херцогинята куртизанка 1351334953

______________________________
Херцогинята куртизанка Tumblr_nuh9a6wQeS1qa0mpyo1_500

descriptionХерцогинята куртизанка EmptyRe: Херцогинята куртизанка

more_horiz
И на мен ми хареса, остава само да си я взема. Иве, от колко книги е поредицата?

descriptionХерцогинята куртизанка EmptyRe: Херцогинята куртизанка

more_horiz
Ивето е като бюро справки  Херцогинята куртизанка 2115147716 аз ще я отменя тука Херцогинята куртизанка 909357165 3 книги е поредицата и дано и трите ги издадат.

______________________________
Херцогинята куртизанка Tumblr_nuh9a6wQeS1qa0mpyo1_500

descriptionХерцогинята куртизанка EmptyRe: Херцогинята куртизанка

more_horiz
Мерси, Ели! Херцогинята куртизанка 1997570614 Дано ги издадат всичките наистина, че много ме е яд когато не успея да довърша поредица.

descriptionХерцогинята куртизанка EmptyRe: Херцогинята куртизанка

more_horiz
ves написа:
Благодаря,Иве за откъса,макар и кратък,но определено ми хареса и ще се купува книгата  Херцогинята куртизанка 1351334953


Ама моля те, може ли нещо ново от жанра да излезе и ние да го пропуснем Херцогинята куртизанка Haha. И аз ще си я купя.

______________________________
Херцогинята куртизанка Tumblr_o02w19lS0d1tw5trjo1_500

descriptionХерцогинята куртизанка EmptyRe: Херцогинята куртизанка

more_horiz
iveto81 написа:
ves написа:
Благодаря,Иве за откъса,макар и кратък,но определено ми хареса и ще се купува книгата  Херцогинята куртизанка 1351334953


Ама моля те, може ли нещо ново от жанра да излезе и ние да го пропуснем Херцогинята куртизанка Haha. И аз ще си я купя.


Хахаха,нали,направо сме като хрътки,появи ли се нещо ново и веднага е в графата "За купуване"  Херцогинята куртизанка 2115147716. Книжката ми изглежда доста интересна,нещо напълно различно от това което сме чели в исторически романи /поне аз,де/ с тези уроци за съблазняване за които се намеква  Херцогинята куртизанка 2115147716

______________________________
Херцогинята куртизанка Tumblr_nuh9a6wQeS1qa0mpyo1_500

descriptionХерцогинята куртизанка EmptyRe: Херцогинята куртизанка

more_horiz
Херцогинята куртизанка 13413609_495111194007770_6194833622127920107_n
Животът не спира, защото нечие сърце е разбито – урок, който бе научила преди много години."

Лейди Маги Хокинс с радост би забравила дебюта си във висшето общество, както и първия си брак. Десет години след злощастните събития тя е съвсем различна жена. При това доста модерна - именно Маги се крие зад мистериозния образ на Лемарк, художник, популярен с политическите си карикатури.

Историята на лейди Хокинс ще ви завладее от страниците на ГРАФИНЯТА БЛУДНИЦА, в книжарниците от 25 юни. Романът е втори в поредицата ПОРОЧНИ ЛЪЖИ.

______________________________
Херцогинята куртизанка Tumblr_o02w19lS0d1tw5trjo1_500

descriptionХерцогинята куртизанка EmptyRe: Херцогинята куртизанка

more_horiz
Откъс от "Херцогинята куртизанка" не включен в книгата:

ПРОЛОГ
(написан от авторката, но не включен във финалната версия на книгата)



– Саймън, нуждая се от помощта ти.

Саймън Барет, осми граф Уинчестър, не успя да сдържи изненадата си.

– Моята помощ? За какво?

– Знам много добре, че си наясно къде се намира Никълъс, Саймън. Трябва да го открия. Този половинчат съюз или каквото е трябва да приключи. – Херцогиня Джулия Евърсли си пое дълбоко дъх. – Крайно време е да консумираме брака си.

Уинчестър седна с изправен гръб, а тонът му разкри неговото неодобрение.

– Джулия!

Тя махна вяло с ръка.

– Саймън, моля те. Прости прямотата ми, но се боя, че трябва да бъда откровена, за да постигна целта си. Бях повече от търпелива с Никълъс. Минаха осем години от сватбата ни. Готова съм да бъда херцогиня.

– Та ти си херцогиня, поне доколкото знам.

– Не, не изцяло. Всички са наясно, че Никълъс не е стъпвал в Англия, откакто бащите ни организираха сватбата. По онова време на практика бях дете.

Младо момиче, оставено да порасне, слушайки истории за порочността на съпруга си и слухове за креватните му изпълнения – толкова срамни, че напуснал Англия заради тях.

Джулия се изправи и закрачи из всекидневната, като плъзгаше замислено пръсти по повърхността на дивана.

– Трябва ми само една нощ, Саймън. След като бракът е консумиран, пътищата ни ще могат отново да се разделят. И статутът ми ще бъде сигурен.

Без повече чудене и чакане. Без повече подигравки зад гърба й. Насъбралият се гняв я накара да изстреля:

– За бога, Саймън, та аз съм едно двайсет и две годишно омъжено момиче!

Той се изчерви леко.

– Джулия, познавам те отдавна и знаеш, че бих изпълнил почти всяко твое желание, стига да е по силите ми. Това обаче определено е извън моя контрол. – Тонът му омекна. – Той няма да го направи, нали знаеш? Никога няма да го върнеш в Англия. С всички тези слухове и скандали… Не се върна, когато брат му почина, не го направи и за погребението на баща си. Няма да се върне заради теб.

Джулия се усмихна на стария си приятел.

– Няма нужда да се връща. Аз ще отида при него. – Саймън я погледна объркано, затова тя поясни: – Нуждая се от него само за една нощ, където и да е по света, Саймън. След това ще се завърна у дома, а той може да продължи да… прави каквото и да е онова, което прави.

Саймън поклати глава.

– Няма да те приеме. Няма да си позволи да се доближи дори на петдесет крачки от теб. Съжалявам, че го заявявам така смело…

Джулия се засмя. Саймън не осъзнаваше колко мисъл бе вложила в плана си. Мъже. Наивници – по-голямата част от тях.

– Никълъс няма да разбере, че съм аз, докато не стане прекалено късно. Знам идеалния начин да съблазня Покварения херцог. Няма да може да ми устои.

Саймън я погледна продължително, след което се обърна към нейната придружителка, леля й Теодора:

– Предполагам, мадам, сте се опитали да я разубедите?

Чудатата Теодора поклати глава, раздвижвайки кафявите си къдрици.

– О, не. Смятам, че планът е прекрасен.

Саймън завъртя очи.

– Трябваше да се досетя, че си я окуражила.

Той се изправи, отиде до бюфета и наля в чашата си два пръста бренди.

– Може ли? – Джулия застана до Саймън и взе гарафата от ръцете му, за да сипе и на себе си.

- Не е добре за теб, че си толкова ексцентрична, Джулс.

– Вярно е. Затова и винаги сме били толкова добри приятели, Саймън. – Тя погълна брендито, наслаждавайки се на начина, по който то се плъзна в гърлото й и затопли вътрешностите й. – Осъзнавам, че сте като братя и искрено се надявам да ми повярваш, че не се опитвам да го нараня или да променя живота му по какъвто и да е начин. Не искам да го върна в Англия. Съпругът е в най-добрия случай неудобство, а и знам, че не съм… това, което той иска. Очевидно е. Търся единствено затвърждаване на положението си.

Саймън се върна до стола си и се строполи на него. Изглеждаше изгубен в мислите си и Джулия усети, че се доближава до това, което иска.

– Не искаш ли да чуеш как ще го направя, Саймън?

– Почти се страхувам да попитам – промърмори сухо той.

– От пет месеца плащам на Пърл Кели да ме научи на своя… занаят.

– Пърл Кели! – избухна Саймън и стисна облегалките на стола си. – Джулия, кажи ми, че не говориш сериозно. Репутацията ти ще бъде съсипана, ако подобно познанство бъде разкрито. Тя е най-известната куртизанка след мадам Дьо Помпадур.

– Именно, а и е истинска съкровищница за информация. Написа ми много неща – нещо като наръчник за куртизанки, ако може да се нарече така. Като използвам съветите й, планирам да отпътувам и да се преобразя в жена, на която Никълъс не може да устои. Ще бъда куртизанка от най-висок клас, красива и еротична, културна и дискретна. Ще привлека вниманието му с малко правилно разпространени слухове. Никой няма да ме познае, дори Никълъс.

Саймън я наблюдаваше с отворена уста.

– Не знам дали да се смея, или да те заключа в една от кулите в Уинчестър Хол. Надминала си себе си.

– Смятам плана си за много находчив. Разбира се, леля Тео ще дойде с мен. Всичко, което ми трябва, е местоположението му, Саймън.

Уинчестър отмести поглед замислено, като привидно прехвърляше различните възможности в ума си. Джулия седеше на креслото и опитваше да остане спокойна, докато леля Тео отпиваше тихо от своето шери.

След дълга пауза той проговори:

– Добре, Джулия. Ще те заведа при Никълъс.

– Не е задължително, милорд. Само ми дай местоположението му и всичко за теб приключва дотам. Не бих искала да страдаш от гнева на Никълъс заради каквато и да е твоя роля в този фарс.

– Като джентълмен не мога да позволя на две дами като вас да пътуват сами. Ще ви придружа. – Той закрачи към бюфета и набързо изпи още една чаша бренди. – Ще се нуждаеш от помощта ми, ако планираш да го плениш.

Саймън се обърна и я прикова с предупреждаващ поглед.

– А и не аз съм този, който трябва да се притеснява за гнева на Никълъс, Джулия.

______________________________
Херцогинята куртизанка Tumblr_nuh9a6wQeS1qa0mpyo1_500

descriptionХерцогинята куртизанка EmptyRe: Херцогинята куртизанка

more_horiz
благодаря Херцогинята куртизанка 1997570614
много ми хареса книгата

descriptionХерцогинята куртизанка EmptyRe: Херцогинята куртизанка

more_horiz
Откъс от книгата "Графинята блудница" :

http://static.egmontbulgaria.com/92-downloads/grafiniatabludnica.pdf

______________________________
Херцогинята куртизанка Tumblr_o02w19lS0d1tw5trjo1_500

descriptionХерцогинята куртизанка EmptyRe: Херцогинята куртизанка

more_horiz
Хареса ми "Херцогинята куртизанка", ама " Графинята блудница" още повече ми хареса Херцогинята куртизанка Haha. Има си интрига, няма излишни подробности, действието бързо се развива, еротичните сцени са малко нетипични за исторически роман / но на мен такива ми харесват :) /

______________________________
Херцогинята куртизанка Tumblr_o02w19lS0d1tw5trjo1_500

descriptionХерцогинята куртизанка EmptyRe: Херцогинята куртизанка

more_horiz
Какво ще направите ако се озавете сама в спалнята на желания от вас мъж, а той през цялото време говори само за теореми, тайни послания и математически вероятности? Не знаете? Няма страшно! #ДяволскатаЛейди е тук, за да ви помогне. <3

Търсете от 23 септември в книжарниците.

Херцогинята куртизанка 21557798_704549346397286_1448416976502296722_n

Лейди София Барнс не приема НЕ за отговор. Особено когато броди из долнопробните квартали на Лондон… облечена като мъж.

Мисията на Софи е да се бори за правата на бедните, злочестите и… служителите в публичния дом на Мадам Хартли. Тя не се притеснява от престъпниците, които ще срещне по пътя си, защото е овладяла изкуството на измамата – включително и това да носи панталон. Сега Софи държи съдбата си в собствени ръце, заедно със зареден пистолет. Нуждае се само от някого, който да я научи да го използва, и тя вече се досеща кой ще бъде това – граф Куинт, мъжът, разбил сърцето й преди години.

Последното нещо, от което Деймиън Бийчъм, граф Куинт, се нуждае в този момент, е някой да наруши усамотението му. Особено красивата и дразнеща жена, която сега се появява на вратата му с абсурдна молба. Планът на Софи е също толкова безумен, колкото и битката на Деймиън с вътрешните му демони, но все пак скоро Куинт ще се убеди, че би направил всичко, за да я защити.

ОТКЪС

______________________________
Херцогинята куртизанка 99671110

descriptionХерцогинята куртизанка EmptyRe: Херцогинята куртизанка

more_horiz
privacy_tip Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите
power_settings_newLogin to reply