Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.

ИндексРегистрирайте сеВход
Последно активни теми
Тема
История
Автор
Коя е последната книга, която прочетохте?
"Порочни удоволствия"
Любим предмет в училище?
Какво бихте променили в образователната система?
Без задръжки
Книга 13 - The Shadows
Повтаряли ли сте?
"Обречен"
Форумът и Фейсбук
Любим художник?
Today at 9:53
Today at 8:56
Today at 7:20
Today at 3:33
Today at 3:17
Yesterday at 21:48
Yesterday at 20:20
Yesterday at 20:10
Yesterday at 10:30
Yesterday at 10:27
romina76
ganinka
bobihak
Armagedon
Armagedon
capricorn6
bobihak
boreto
scorpionche
scorpionche

Share | .

"Шотландска съпруга"

Предишната тема Следващата тема Go down 
Иди на страница : 1, 2  Next
АвторСъобщение
Ralna
Преводач

Чете : Любовни романи, били те исторически, съвременни или паранормални, щом има любовна двойка и хепи енд, значи го чета.
Зодия : Aries
Брой мнения : 1976
Местожителство : Пловдив

ПисанеЗаглавие: "Шотландска съпруга"   Съб 26 Дек - 20:43

Хана Хауъл
"Шотландска съпруга"

Своенравната Джилиън Мъри решава да посети земите, които е получила от роднините на баща си. В съседство с владенията на трима леърди, малката крепост се оказва желана награда. Всеки един от тях е решен да се бори за ръката на младата жена… и за правото да господства над земите й. Въпреки че никога досега да не е била ухажвана от мъж, Джилиън има намерение да отхвърли и тримата кандидати, но дебнещата на прага й битка я принуждава да избере един от тях. Погледът й се спира на Конър Макенрой — красив и смел рицар.
Скоро след сватбата е изправена пред неговата лаконична и студена резервираност и пред копнежа, който събужда в нея. С лечебните си умения помага на хората в новия й дом, опустошен от предателство и тайни врагове, а единственото нещо, което се осмелява да си пожелае, може да се окаже невъзможно — да завладее недостижимото сърце на своя съпруг.

Свалете Превода

Мнението си за книгата и превода, може да споделите в текущата тема

"По дърво, което не дава плодове, никой не хвърля камъни." - Саади

Последната промяна е направена от Ralna на Нед 6 Мар - 10:56; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
viki12
VIP

Чете : Винаги щом намери време !
Зодия : Cancer
Брой мнения : 8370

ПисанеЗаглавие: Re: "Шотландска съпруга"   Вто 5 Яну - 13:26

Ох, Ralna какво да кажа пак успя- смях се със сълзи на не едно и две места.А Благодаря вече ми се струва слаба дума.Отивам да я препрочитам и наистина много Благодаря за превода !!!
Ralna
Преводач

Чете : Любовни романи, били те исторически, съвременни или паранормални, щом има любовна двойка и хепи енд, значи го чета.

ПисанеЗаглавие: Re: "Шотландска съпруга"   Вто 5 Яну - 14:05

Ахахаха аз си мислих, че съм само аз дето като я свърших си я прочетох пак. После я редактирах и пак я прочетох. Докато редактираха другите и имаха питанки, взех че я минах повторно. И с нея станах лУУУУУУда фенка на Хана. За мен писането на Хана е като писането на Джули, но без 10 страници описание, дето тегли лукуми Джулката. Героините са супер сладки и леко странни, героите са страхотни, но са като слонове в стъкларски магазин стане ли въпрос за жените и техните нужди. Ако има нещо неправилно, което да сторят, те ще направят именно него Много се радвам, че е харесала достатъчно, че да я прочетеш отново след като я приключиш.

viki12
VIP

ПисанеЗаглавие: Re: "Шотландска съпруга"   Сря 6 Яну - 9:30

Мда Ralnaq тези двечките книги от Хана дето ги прочетох май ми влязоха под кожата повторих ги но снощи стигнах до там ,че да търся в нета още книги от авторката. Май ще се потретваме като гледам
Ralna
Преводач

ПисанеЗаглавие: Re: "Шотландска съпруга"   Сря 6 Яну - 12:46

viki12 написа:
Мда Ralnaq тези двечките книги от Хана дето ги прочетох май ми влязоха под кожата повторих ги но снощи стигнах до там ,че да търся в нета още книги от авторката. Май ще се потретваме като гледам

Има издадена у нас само "Красавицата и Звярът", самостоятелна, но също много хубава. Ако не успееш да я намериш викни ще те замеря в ел вариант

viki12
VIP

ПисанеЗаглавие: Re: "Шотландска съпруга"   Чет 7 Яну - 19:04

О мерсиии намерих я и даже вече я прочетох.Ноооо ако някой път имам нужда от помощ ще викам с цяло гърло.
Ralna
Преводач

ПисанеЗаглавие: Re: "Шотландска съпруга"   Чет 7 Яну - 20:14

Хихи добре, аз съм яко запасена, само викни и ще черпя.

Zaharka
Шефче

Брой мнения : 5117
Местожителство : Discworld

ПисанеЗаглавие: Re: "Шотландска съпруга"   Пет 8 Яну - 14:09

Ммм, много сладка! Опатках я за норматив. А на последните 30-тина страници съм се смяла брутално поне по веднъж на всяка страница.

Преводач

Чете : Всичко
Зодия : Libra
Брой мнения : 500
Местожителство : Стамболийски

ПисанеЗаглавие: Re: "Шотландска съпруга"   Пет 8 Яну - 15:10

Даааа, а на мен любимият ми момент е когато накрая Конър, Кормак и Камерън разговарят:

— Мислите ли, че жените ни говорят за нас? — попита Кормак, кимайки към мястото, на което стояха трите братовчедки.
— Вероятно — отвърна Камерън.
— Кое е момчето, което говори със сестра ми? — попита Конър.
— Сина ми, Кристофър — отвърна Кормак. — Взех го с мен в брака си, когато майка му, бившата ми любовница, беше обесена.
— А този до него е моят син, който взех в брака си — каза Камерън. — Майката на Алън беше някога моя любовница и тя също беше обесена.
Конър изгледа мъжете.
— И моята бивша любовница беше обесена.
— Господи, невероятно съвпадение — промърмори Кормак. — Но нямаш копелета, нали?
— Не.
— А беше ли на косъм да загубиш жена си? Аз бях достатъчно голям глупак да оставя Елспет да си тръгне от мен.
— И аз позволих на Ейвъри да ме напусне — заяви тихо Камерън.
— За малко Джили да ме напусне — призна с усмивка Конър. — И на трима ни имената започват с буквата К.
— И сме красиви — добави Камерън. — И ненадминати любовници.
— Да.
— И прекалено големи късметлии, макар че едва ли го заслужаваме — каза Кормак и вдигна халбата си в мълчалив тост към добрия им късмет, на който Камерън и Конър веднага отвърнаха.

Хаххаахха, направо ги "виждам" как се потупват по раменете, докато изреждат сходствата...  

Брой мнения : 5117
Местожителство : Discworld

ПисанеЗаглавие: Re: "Шотландска съпруга"   Пет 8 Яну - 15:18

Да, да, да, да, да!
Както и когато Мери (май така се казваше майката на Кноби) му чете лекцията и му наби акъл в главата... буквално.

Преводач

ПисанеЗаглавие: Re: "Шотландска съпруга"   Пет 8 Яну - 15:24

На мен, най-любимо ми е това:

— Съпругът ти ти нарежда да се отместиш — каза й той.
— О, значи си спомни, че си ми съпруг. Това значи ли, че ще започнеш да се отнасяш с мен като със съпруга?
— Проклета да си, аз се отнасям с теб като със съпруга.
Джилиан премигна и гневът й се стопи в объркването й. Начинът, по който Конър изрече думите, й показа, че той наистина го мисли. Но в това нямаше никакъв смисъл.
— Да, вече да. Може ли да те попитам, според теб как трябва мъжът да се отнася към жена си? — попита Джилиан малко по-спокойно.
— Със сигурност не трябва да й позволява да блудства с друг мъж. Всеки плод, растящ в тялото ти, ще бъде само и единствено мой.
— Щеше да бъде близо. Все пак Дърмот ти е брат. — Шокът, изписан на лицето му, й подейства наистина ободряващо. — Така, сега как смяташ, че трябва да се отнася съпругът към жена си?
Решавайки, че тя се е шегувала за Дърмот, Конър отговори:
— Нежно.
Тя се намръщи, когато той не каза нищо повече.
— И?
— Трябва да се погрижи да е добре нахранена.
— О! Значи съпругът трябва да се увери първо, че тя е настанена на масата с пълна чиния с храна пред себе си, преди да насочи вниманието си към курвата си.
Наложи му се да признае, че тук се бе провалил.
— Още не съм свикнал да имам жена. И името й е Мег.
Името й щеше да е Сакатата Мег, ако се доближеше отново до мъжа й, помисли си Джилиан, преди да продължи.
— Браво на нея. Следващото?
— Съпругът трябва да се погрижи жена му да е добре облечена или поне да е с топли дрехи. — Джилиан просто погледна надолу към мръсната си смачкана рокля, преди да погледне отново към него с една вдигната вежда.
— Ние пристигнахме преди броени минути. Обикновено не нося със себе си женски дрехи, а нямаше време да отидем до Ал-давок, за да вземем твоите.
Той звучеше така, сякаш се защитава и Джилиан реши, че има надежда.
— Добре. Следващото?
— Жената трябва да бъде отвеждана нежно в леглото и внимателно обслужвана, докато зачене дете.
— Караш го да звучи сякаш съм някаква проклета градина.
Конър бе напълно сигурен, че дамите не бива да проклинат, но реши да не го споменава точно сега.
— Дамите са срамежливи и трябва да се отнасяме към тях с грижа и уважение. Мъжете освобождават страстите си с жени като Мег. Подобна страст би шокирала една дама.
— Каква свинска логика. — Тя игнорира изненадания му поглед. — Кой ти е наговорил тези глупости?
— Чичо ми, сър Нийл Макенрой. Той знае много неща за нежните дами.
— Нима? — промърмори тя, опитвайки се да скрие гримасата си. — С колко дами се е срещал чичо ти, та да знае всичко за тях?
Принуден да обмисли въпроса, търсейки отговор, Конър осъзна, че няма какво да каже. Нямаше идея кога или къде чичо му е срещал дами. Мъжът рядко контактуваше с когото и да е било. Това обаче не бе нещо, което смяташе да сподели с дребната, ядосана жена пред него.
— Той ме е научил на всичко, което знам — каза Конър и бе сигурен, че в бързия поглед, който му хвърли тя, забеляза явна подигравка.
— Чичо ти е учил много по-различни неща от мен — заяви му тя, и уверена, че сега вече той няма да се опита да избяга от стаята, се отмести от вратата и седна на леглото. — Но поне е бил прав за храната, дрехите и дома.
— Ах, дома. Дадох ти дом. — Той беше доволен, че поне това е направил правилно.
— Да — тя реши да не повдига въпроса, че я бе отвел от един много хубав дом, за да я доведе тук, — но тъй като съм дама с добро потекло, трябва да ти кажа, че не приемам останалото, на което те е научил.
— Жената не спори с мъжа си. Неговата дума е закон.
Джилиан погледна към Конър, проклинайки неспособността си да разчете емоциите му. Не искаше да мисли, че той е достатъчно глупав да вярва на подобни небивалици. Мъжът й отчаяно имаше нужда от просвещаване. А чичо му имаше отчаяна нужда някой да го набие.
— Тази жена спори — заяви тя.
— Вече го забелязах.
.........
— Тази склонна да спори жена ти казва, че съпругът не трябва да души около полите на други жени. Това е изневяра. Грях.
— Значи на този свят има много грешници.
— Прекалено много, но това не го прави правилно. Тези неща могат да ти се разминат на този свят, но не и в отвъдния.
— Мъжете имат някои плътски желания, момиче, които имат нужда да бъдат заситени. Една дама не може да ги толерира. По тази причина съществуват жени като Мег.
— Пълни простотии!
— Една дама не бива да използва толкова груб език.
— Продължавай да ръсиш такива глупости и ще разбереш точно колко груба мога да бъда. — Тя въздъхна и се срина назад върху леглото. — О, върви и прелюбодействай с курвата си. Дори не знам защо ме е грижа. Така или иначе не си особено добър в това. — Джилиан не се изненада, когато той се надвеси над нея, тъй като бе разбрала, че с убеждаване няма да стигне до никъде. Реши, че ако го стимулира, ще постигне по-голям успех. Той определено изглеждаше стимулиран в момента.
— Бях много добър — озъби й се той. — Отнех девствеността ти, без да те накарам дори да трепнеш. Не те нараних.
— Не, не ме нарани. Но не ми достави и особено удоволствие.

Хем се смях много, хем са тоооолкова сладки

djordan
PRO

Чете : Всичко........:)
Брой мнения : 1857

ПисанеЗаглавие: Re: "Шотландска съпруга"   Нед 10 Яну - 16:34

Не съм чела нищо от тази авторка и виждам,че съм пропуснала,някой би ли казал от къде да си намеря нейна книга в ел.вариянт.
Ralna
Преводач

ПисанеЗаглавие: Re: "Шотландска съпруга"   Нед 10 Яну - 16:42

djordan написа:
Не съм чела нищо от тази авторка и виждам,че съм пропуснала,някой би ли казал от къде да си намеря нейна книга в ел.вариянт.

Тази авторка у на има издадена само една книга "Красавицата и звярът", може да си я дръпнеш от тук: https://chitanka.info/book/2370-krasavitsata-i-zvjaryt Иначе продължението на тази, за брата на Конър, Дърмот, може да свалиш от тук: http://bgworld.forumotion.com/t8701-topic
Наистина авторката пише великолепно, и ще се радвам, да ви радвам с нейни книги

viki12
VIP

ПисанеЗаглавие: Re: "Шотландска съпруга"   Нед 10 Яну - 18:16

Ооооо Ralnaaaa ти да не си решила да превеждаш още нещо от нея ? да знаеш че радара ми се включва още щом стане въпрос за Хана .
Ralna
Преводач

ПисанеЗаглавие: Re: "Шотландска съпруга"   Нед 10 Яну - 19:21

Даааам, чи как , знаеш ли колко книги са

viki12
VIP

ПисанеЗаглавие: Re: "Шотландска съпруга"   Нед 10 Яну - 19:39

Боже,боже-ти си съкровище иде ми да заподскачам от радост. Ще чакам колкото трябва знам,че има много работа по една книга .Но сега имам надежда!Благодаря!!
Ralna
Преводач

ПисанеЗаглавие: Re: "Шотландска съпруга"   Нед 10 Яну - 19:47

Аз малко ги карам през просото, ама в темата Засега проект, скоро книга, може да видиш коя превеждам

ves
VIP

Зодия : Leo
Брой мнения : 17252

ПисанеЗаглавие: Re: "Шотландска съпруга"   Вто 12 Яну - 12:40

Чета я в момента,ей отдавна не бях се смяла така. Благодарности!!! 

iveto81
VIP

Чете : постоянно :)
Брой мнения : 20446

ПисанеЗаглавие: Re: "Шотландска съпруга"   Вто 12 Яну - 21:24

ganinka написа:
Даааа, а на мен любимият ми момент е когато накрая Конър, Кормак и Камерън разговарят:

— За малко Джили да ме напусне — призна с усмивка Конър. — И на трима ни имената започват с буквата К.
— И сме красиви — добави Камерън. — И ненадминати любовници.
— Да.
— И прекалено големи късметлии, макар че едва ли го заслужаваме — каза Кормак и вдигна халбата си в мълчалив тост към добрия им късмет, на който Камерън и Конър веднага отвърнаха.

Хаххаахха, направо ги "виждам" как се потупват по раменете, докато изреждат сходствата...  

Ей тука аз бих добавила и скромни

Как пък съм забравила да се изкажа тука, ума ми не го побира  
Това е една от книгите, на които съм се смяла с глас. Харесвам такива леки, ненатоварващи и забавни книжки. С такива книги се разтоварвам. И на мен ми напомня малко на стила на Джулката.
Такива забавни диалози и сравнения, че и сега, като се сетя за част от ситуациите се смея.
Джилиън си има Мърла и Дрипльо, пък моето дете има МърлЬО и ДриплА/ от бебе още се привърза към две плюшени играчки и до днес ги мъкне  все с него си, та още не можеше да говори добре, когато им даде тези имена/

Искам да попитам има ли книга за Пейтън?

Брой мнения : 1860

ПисанеЗаглавие: Re: "Шотландска съпруга"   Вто 12 Яну - 21:50

Чудя се за този неин прословут братчед Пейтън май се казваше дали ще има книга за този прословут женкар много е сладък...
iveto81
VIP

Чете : постоянно :)
Брой мнения : 20446

ПисанеЗаглавие: Re: "Шотландска съпруга"   Вто 12 Яну - 21:52

beni1979 написа:
Чудя се за този неин прословут братчед Пейтън май се казваше  дали ще има книга за този прословут женкар много е сладък...

Нали  все ей такива образи от мъжки род ми се набиват на мен

Брой мнения : 46

ПисанеЗаглавие: Re: "Шотландска съпруга"   Вто 12 Яну - 22:28

"Красавицата и звяра" много ми хареса и нямам търпение да прочета и тези!
:)
ganinka
Преводач

Чете : Всичко
Зодия : Libra
Брой мнения : 500
Местожителство : Стамболийски

ПисанеЗаглавие: Re: "Шотландска съпруга"   Вто 12 Яну - 22:38

Иве, Бени, има за Пейтън. Скоро ще направим тема с хронология на поредицата. :)

ПисанеЗаглавие: Re: "Шотландска съпруга"   Вто 12 Яну - 23:39

Иве, Бени, има за Пейтън. Скоро ще направим тема с хронология на поредицата.

Златна си скъпа ама се надявам да не съм много нахалничка и да ви помрънкаме и леекичко да ви поръчкаме и да ви досаждаме да преведете за тоз ми ти сладур книжката мнооого ще ви обичкам...
И нека подкупите да започнат аз ще черпя с две билетчета за кино
beni1979
PRO

ПисанеЗаглавие: Re: "Шотландска съпруга"   Сря 13 Яну - 0:23

— Милостиви боже, защо се мръщят така на братовчед ви?
Бъди търпелива, каза си тя, опитвайки се да не разкрива раздразнението си пред графа заради начина, по който всички се държаха толкова невъзпитано с Пейтън.
— Пейтън ме поздрави с повече привързаност, а според тях не биваше да го прави без значение, че ми е братовчед.
— Защитават съпругата на леърда си — промърмори лорд Дънстън. — Това е добре. Мъжете намират за трудно да се доверят на мъж толкова хубав, колкото братовчед ви.
— Знам. Горкият Пейтън.
— Ще ми се и аз да страдах от неговото нещастие — промърмори графът.

Горкичкия ми Пейтънчо
Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: "Шотландска съпруга"   Today at 14:38

"Шотландска съпруга"

Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 1 от 2Иди на страница : 1, 2  Next