BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.


BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.

BGWorld
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BGWorldВход

descriptionАнгелология EmptyАнгелология

more_horiz
Ангелология 7104


Това е новият роман на Даниел Трусони АНГЕЛОЛОГИЯ, който по необятността на литературната фантазия се родее с “Името на розата”, “Ангели и демони” и “Историкът”.

Когато паднали ангели влязат в безбожен съюз с човеци и създадат потомство, следват събития толкова непредсказуеми, разтърсващи и драматични за целия свят, че искаме на всяка цена да проследим докрай развитието им.

Даниел Трусони прави голям пробивв художествената литература с епоса, който съчетава богата митология в стила на Шифърът на Леонардо. Борбата между доброто и злото се случва не в Небесата, а тук на Земята. Главният герой е много нетипичен образ – сестра Еванжелин е 23-годишна монахиня в манастира „Св. Роза“, намиращ се в близост до Ню Йорк. Докато изпълнява своята работа, младата монахиня попада на изгубена кореспонденция между Абигейл Рокфелер и игуменката, основала манастира. Кореспонденцията е по повод разкритие, направено през 1943 година в Родопите.

Това е една амбициозна приключенска история с достатъчно литературна тежест и религиозно-философски плам да задоволи всеки, способен да разгърне своето въображение.
„Елегантно амбициозен трилър, в който знанието не напуска тайните подземни места, старите библиотеки, непознатите артефакти, белязани от жанра на Името на розата, през Ангели и демони до Историкът. Ангелология е богата на илюзии, пъстра, жива, готова за големия екран история, с млада, но адаптивна героиня, с подъл и зловещ герой. Чувствена и интелигентна, Ангелология е изключително ерудиран трилър – повече Умберто Еко отколкото Дан Браун, но без излишна сантименталност и без религиозна тежест.
Този разказ е единственият възможен начин, по който заедно могат да бъдат поднесени ангелите от Библията, митът за Орфей, българска география, средновековни монаси, монахини, митология. И само по какъв блестящ начин това е направено.“

Ню Йорк Таймс Бук Ривю
„Ангелология е всичко, от което читателят има нужда… умен, забързан трилър, със силно усещане за място и герои, които са емоционални, обнадеждаващи, способни, с достатъчна доза историчност… Удоволствие от началото до края… Тази книга е забележително постижение.“

Кейт Мос, автор на Лабиринт и Гробница

„Богато на детайли, брилянтно замислено произведение, което отваря златна врата към друг свят, дори още по-привлекателно, към друго измерение“
Линкълн Чайлд

______________________________
Ангелология 4454149a
Even if the path is a little blurry, KEEP WALKING.
You'll focus in when you know what you want.
Then the picture of your life will be crystal clear.
JUST DON'T EVER GIVE UP and DON'T EVER STOP WALKING
.

Ангелология 4965902g

descriptionАнгелология EmptyRe: Ангелология

more_horiz
Все не ми остава време да я захвана като хората, стоя си в началото... Но знам, че е много хубава, а ми казаха и, че завършва малко странно - като нещо, което предполага продължение - някаква информация по въпроса?

______________________________
Ангелология Dragon-Book

descriptionАнгелология EmptyRe: Ангелология

more_horiz
Teia написа:
Все не ми остава време да я захвана като хората, стоя си в началото... Но знам, че е много хубава, а ми казаха и, че завършва малко странно - като нещо, което предполага продължение - някаква информация по въпроса?

Книгата е жестока,смесица между Дан Браун и Бека Фицпатрик.Заслужава си. Мен ме държа в напрежение до края, а края наистина те оставя малко замислен. Ами сега какво следва, как ще се развият нещата, какво става с героите???? Аз незнам за продължение, ако някой знае моля да го сподели. :pardon:

______________________________
Аз съм тази, която искаше той. Той е този ,който исках аз.Но дали можем да бъдем заедно.......... само времето ще покаже!

descriptionАнгелология EmptyRe: Ангелология

more_horiz
Ангелополис

Ангелология A5fd39e6791125db0503a0e7265e34a2

Автор: Даниел Трусони
Преводач: Юлия Бучкова-Малеева
Дата на издаване:Юли 2013
Страници:312
Корична цена:15 лв.


Анотация:
Кoгатo паднали ангeли влязат в бeзбoжeн съюз с чoвeци и създадат пoтoмствo, слeдват тoлкoва нeпpeдсказуeми, pазтъpсващи и дpаматични събития за цeлия свят, чe искамe на всяка цeна да пpoслeдим дoкpай pазвитиeтo им. С романа Ангелология Даниел Трусони ни въведе в свръхестествения и прелъстителен свят на ангелите, Анеголополис продължава историята за битката на изкуствоведа Верлен и Еванджелин с най-коварните врагове на човечеството – ангело-човешките хибриди, известни като нефилими. Вече са минали десет години откакто Верлен вижда Еванджелин да полита от моста Бруклин; за него ангелските й крила са предателство, което все още го гнети. Нефилимите се възраждат отново и кроят планове да си сътворят собствен рай – Ангелополис, но са безжалостно преследвани от Верлен в новото му амплоа на ловец на ангели.Загадката около произхода на Еванджелин отвежда ангелолозите от Париж до Санкт Петербург, дълбоко в дебрите на Сибир, по българския черноморски бряг, в пещерата Дяволското гърло. Ангелополис успява да обедини в едно имперското минало на Русия, колекция изящни яйца на Фаберже, албум с хербарий, съвременната генетика и появите на архангел Гавриил на земята, за да ни подари едно ново художествено платно на история и мит.

______________________________
When you play the game of thrones, you win or you die. There is no middle ground. ♥️
Ангелология 7389738n


Ангелология Badge1

descriptionАнгелология EmptyRe: Ангелология

more_horiz
Книгата наистина е много интересна, взех си доста отдавна, още когато излезе и бях впечатлена от цялата история, но може би фактът, че идеята е крадена от българска писателка, ще ме откаже да прочета втората част. :pardon:

______________________________
When you play the game of thrones, you win or you die. There is no middle ground. ♥️
Ангелология 7389738n


Ангелология Badge1

descriptionАнгелология EmptyRe: Ангелология

more_horiz
Кардена ли? :blink: От кой автор?

Иначе и на мен доста ми допадна 1-ва част. Но сериозно се замисям за 2-рата. Просто мислех, че си е самостоятелна книга, а ми омръзна от поредици. Напоследък само поредици, ама само поредици... Какво се случи с добрата стара единствена книга с история добре написана и перфекно завършена? Вече всичко само за пари правят, пък качеството и уникалността никакви ги няма.

______________________________
˙·٠•● ˙·٠•● ˙·٠•● ˙·٠•● ˙·٠•● ˙·٠•●

Go on and pull me under, cover me with dreams, love me mouth to mouth, now you know I can't resist 'cause you're the air that I breathe...

˙·٠•● ˙·٠•● ˙·٠•● ˙·٠•● ˙·٠•● ˙·٠•●
Ангелология 5ebeb31088bcb1a926e7566de5806468
Ангелология Animated_gif_024_hippo

descriptionАнгелология EmptyRe: Ангелология

more_horiz
escapingthesun написа:

Кардена ли? :blink:От кой автор?


От Людмила Филипова. Наскоро четох двете й книги ("Мастиленият лабиринт" и "Антихтонът на Данте") и открих, че историята е едно към едно. Даже Людмила я била съдила, но Даниел се била направила на ударена и отричала.

escapingthesun написа:
Иначе и на мен доста ми допадна 1-ва част. Но сериозно се замисям за 2-рата. Просто мислех, че си е самостоятелна книга, а ми омръзна от поредици. Напоследък само поредици, ама само поредици... Какво се случи с добрата стара единствена книга с история добре написана и перфекно завършена? Вече всичко само за пари правят, пък качеството и уникалността никакви ги няма.

Оф, да, и на мен ми омръзна вече. Нямам проблем с поредиците, но да са 5 книги маx, а напоследък май е модерно да пишат по 20 :wacko: Това сериозно влияе на бюджета ми, крайно време е да спрат!!! Ангелология 2115147716 

______________________________
When you play the game of thrones, you win or you die. There is no middle ground. ♥️
Ангелология 7389738n


Ангелология Badge1

descriptionАнгелология EmptyRe: Ангелология

more_horiz
Не съм чела нищо на Людмила Филипова, но така като гледам може и да започна Ангелология 909357165Но наистина е отвратително да се краде чужд труд. Мацката може да си е помислила - нали е българка, кой ще забележе ако плагиатствам. Да, ама не. Да се печели на чужд гръб - няма по-лошо нещо :nono:

______________________________
˙·٠•● ˙·٠•● ˙·٠•● ˙·٠•● ˙·٠•● ˙·٠•●

Go on and pull me under, cover me with dreams, love me mouth to mouth, now you know I can't resist 'cause you're the air that I breathe...

˙·٠•● ˙·٠•● ˙·٠•● ˙·٠•● ˙·٠•● ˙·٠•●
Ангелология 5ebeb31088bcb1a926e7566de5806468
Ангелология Animated_gif_024_hippo

descriptionАнгелология EmptyRe: Ангелология

more_horiz
Книгите са различни, според мен не е крадено от никоя от писателките. Чела съм и двете, има някои общи неща между идеите, но са разтълкувани по различен начин. И двете авторки ми харесват, чета ги с удоволствие.

______________________________
Ангелология 5088089S

descriptionАнгелология EmptyRe: Ангелология

more_horiz
Купих я скоро.Още съм в началото.Това което прочетох е малко разхвърлено, но явно в последствие ще стане по- ясно.Като цяло сюжетът е интересен.

descriptionАнгелология EmptyRe: Ангелология

more_horiz
privacy_tip Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите
power_settings_newLogin to reply