BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.


BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.

BGWorld
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BGWorldВход

Поредица: Ванирска сага

power_settings_newLogin to reply
+43
diana_kantarska
tuleva
mariatoni
Тони87
pavlik11
viki12
ves
kameliq70
iveto81
hekuba
cveti11
moni88
Evitta
ivamilusheva
kiara_k6
snejana_78
penka1234
e4o1976
vamida
Titoncho
Амарилис
plqsak
perla333
milla71
pg_ts
inarra
krassy123
lubima8310
Алабайка
maiimynka
ev4eee
beni1979
vladi85
jmv
Zaharka
naFarela
aranna
mir4a
Uniquemer
galileo414
Alliana
Christina.
liusi
47 posters

descriptionПоредица: Ванирска сага - Page 5 EmptyПоредица: Ванирска сага

more_horiz
First topic message reminder :

Очаквайте на пазара 17 Декември 2012

Поредица: Ванирска сага - Page 5 1562_pic_1


Книгата на Хаде
кн. 1 от поредицата Ванирска сага

Автор: Лена Валенти
Жанр: Urban Fantasy
Брой страници: 528 стр.
Корица: мека
Цена: 19.99 лв.


Само едно ухапване дели омразата от любовта!

Книгата на Хаде е поток от екшън, впечатляващи емоции, кръв, сълзи и секс. Страниците не ти дават мира, искаш още. Политаш, без да можеш да спреш, крещиш, понесен от експлозия адреналин, и така ще продължиш, докато пътешествието приключи. Ако беше храна, книгата щеше да е натурален шоколад. Ако беше напитка – хубаво вино.


Калеб е суров ванир, безсмъртно същество, създадено от скандинавските богове, за да защитава хората от онези, които не са успели да устоят на кръвта и властта. Сега е в Барселона, за да се изправи срещу мистериозната организация, която отвлича и убива всички като него. Търси отмъщение и няма да се поколебае да отвлече Ейлийн Ернепо, дъщерята на лудия учен, който прави експерименти с телата на неговите приятели. Това ще бъде отговорът на пролятата кръв и безпричинното насилие спрямо неговите събратя. Калеб обаче не знае, че тази девойка ще го погуби.

Ейлийн води спокоен и нормален живот. Работи в семейната фирма, получава добра заплата, обича до полуда своето хъски и двамата си приятели от детските години. Току-що е завършила педагогика и са й обещали отлична работа в Лондон. Това е идеалната възможност да се откъсне от баща си Микаил, който не я обича и я обвинява за смъртта на майка й. Но няма как да предвиди, че през тази нощ един разгневен и ужасяващо привлекателен мъж ще я отвлече и въведе насила в свят на митология, магия, кланове и кръв...




ОТКЪС


Последната промяна е направена от liusi на Вто 11 Дек - 10:21; мнението е било променяно общо 1 път

______________________________
Поредица: Ванирска сага - Page 5 99671110

descriptionПоредица: Ванирска сага - Page 5 EmptyRe: Поредица: Ванирска сага

more_horiz
И аз така си я искам на хартия Поредица: Ванирска сага - Page 5 909357165 И Бард като са имали намерение да не я продължават, да не я пускат попринцип - иди ми дойди ми - да видим ей така 20лв. ... Поредица: Ванирска сага - Page 5 909357165

______________________________
To The Moon and Back!
-----------------------------
Baby...? Will you do it for me?
But.... U know it's gonna hurt, don't u?

descriptionПоредица: Ванирска сага - Page 5 EmptyRe: Поредица: Ванирска сага

more_horiz
Не искам да започвам спор, но Бард не са казали че спират поредицата - или поне аз никъде не видях. А на едно момиче са отговорили така : "Здравейте, Мартина
За момента не работим върху продължението в изчакване на по-добри времена.
Хубав ден"
Според мен това означава, че има някакъв минимален шанс да продължат поредицата.

descriptionПоредица: Ванирска сага - Page 5 EmptyRe: Поредица: Ванирска сага

more_horiz
е дано Поредица: Ванирска сага - Page 5 909357165 стискам палци

______________________________
To The Moon and Back!
-----------------------------
Baby...? Will you do it for me?
But.... U know it's gonna hurt, don't u?

descriptionПоредица: Ванирска сага - Page 5 EmptyRe: Поредица: Ванирска сага

more_horiz
milla71 написа:
Малко извън темата.но искам да отбележа.че ако някоя книга ми хареса бих си я купила независимо дали преди това съм я прочела в нета или другаде.Лично аз предпочитам книгите в класическият им вид(на хартия).

Така съм и аз. Мога да имам книгата в електронен вариянт, но ако я харесвам... Ще я купя на хартиен. И това няма да е първия път в който се запознавам с една авторка първо по електронен вариянт нейна книга ( фен-превод включително) и след това започвам да търся и купувам нейни книги.

descriptionПоредица: Ванирска сага - Page 5 EmptyRe: Поредица: Ванирска сага

more_horiz
Вчера започнах книгата и засега ми харесва. Определено е интересна.
Сравнения с Братството според мен не може да се правят, защото аз поне не виждам нищо общо, освен това че има вампири (които във Ванирската сага не са водещи)
Надявам се до няколко дена да я дочета и тогава ще се изкажа отново Поредица: Ванирска сага - Page 5 909357165

descriptionПоредица: Ванирска сага - Page 5 EmptyRe: Поредица: Ванирска сага

more_horiz
Въпрос зададен от Фейсбук потребител, а после и от мен, понеже не погледнах
дали има вече зададен въпрос и отговор  :lmao: 

Исках да попитам дали ще продължите Ванирската сага на Лена Валенти, тъй като
досега е излязла само Книгата на Хаде?

Издателска къща БАРД:
В редакцията има разногласия по този въпрос и все още не се знае кой ще надделее.
Когато имаме победител, ще ви известим.



Стискайте палци да надделеят тези, които са за  Поредица: Ванирска сага - Page 5 1089017131 

______________________________
Поредица: Ванирска сага - Page 5 99671110

descriptionПоредица: Ванирска сага - Page 5 EmptyRe: Поредица: Ванирска сага

more_horiz
Аз също стискам... Но, както се казва - нищо не зависи от нас.

descriptionПоредица: Ванирска сага - Page 5 EmptyRe: Поредица: Ванирска сага

more_horiz
И аз,и аз,ако трябва и на краката ще стискам палци ,,ЗА,,защото адски много харесвам книгата и искам да прочета и останалите.

descriptionПоредица: Ванирска сага - Page 5 EmptyRe: Поредица: Ванирска сага

more_horiz
Книгата е разкошна! Харесаха ми замисъла на историята ( до голяма степен се различава от масовите вампирски истории ), описанията на героите ( обожавам такива красиви, силни и джавкащи се половинки ), развитието на сюжета и на отношенията между главните, както и това, че имаше секс сцени ( но не прекалено много на брой ), но и сцени, изпълнени с толкова много чувства и романтика. Даже мисля, че тази поредица може да се окаже по - хубава от " Братството на черния кинжал " на Дж. Р. Уорд, дано благоволят да продължат издаването и, защото ми се иска да разбера каква точно история са имали Дана и Мену и какво предстои да им се случи. За Адам и Рут също имам големи очаквания. И за Ноа, нали и той трябва да намери половинката си все пак!  Поредица: Ванирска сага - Page 5 2115147716 
Направи ми впечатление, че стилът на авторката е лек и ненатоварващ, въпреки множеството описания, а някои от диалозите между Калеб и Айлийн бяха убийствени! А колко страст имаше и как хубаво беше описана....!

descriptionПоредица: Ванирска сага - Page 5 EmptyRe: Поредица: Ванирска сага

more_horiz
Ох, пак бръкна в раната... Дана и Мену са и моите фаворити, направо полудявам, че не не мога да си дочета поредицата... някой знае ли дали има шанс да излязат книгите на руски или английски, последно когато проверявах нямаше нищо по въпроса.

______________________________
Поредица: Ванирска сага - Page 5 Wogwagersng

descriptionПоредица: Ванирска сага - Page 5 EmptyRe: Поредица: Ванирска сага

more_horiz
И аз се рових. Всъщност от събота, откак попаднах на книгата в една столична книжарница, направо нямам мира, а след като разбрах, че е поредица, вече тотално откачих! Не намерих нищо на руски и английски обаче. Не, че и да бях намерила, щеше да има полза, защото в момента и двата езика съм ги позабравила. Няма ли някакви новини от " Бард "? Ами, ако направим нещо като подписка за издаването на поредицата, дали ще ни вземат под внимание?

descriptionПоредица: Ванирска сага - Page 5 EmptyRe: Поредица: Ванирска сага

more_horiz
Амарилис написа:
И аз се рових. Всъщност от събота, откак попаднах на книгата в една столична книжарница, направо нямам мира, а след като разбрах, че е поредица, вече тотално откачих! Не намерих нищо на руски и английски обаче. Не, че и да бях намерила, щеше да има полза, защото в момента и двата езика съм ги позабравила. Няма ли някакви новини от " Бард "? Ами, ако направим нещо като  подписка за издаването на поредицата, дали ще ни вземат под внимание?


Издателството с какво точно ще ги огрее една подписка?  :wasnotme: 
Единственият начина е да си продадат книгата. Те си го и казаха това. Но като гледам как всеки само я иска, защото "не иска да се набутва с недовършена поредица".... а дано, ама надали

descriptionПоредица: Ванирска сага - Page 5 EmptyRe: Поредица: Ванирска сага

more_horiz
Здравейте,за два дни прочетох книгата и определено съм заинтересована за втората,та имам едно предложение по въпроса.Тъй като знам испански много добре,искам да започна да я превеждам,мисълта ми е има ли как да я качвам глава по глава тук ,ако има желаещи (както качват Аня Баст) и дали някой иска да ми спомогне ?  Поредица: Ванирска сага - Page 5 613795249

descriptionПоредица: Ванирска сага - Page 5 EmptyRe: Поредица: Ванирска сага

more_horiz
Titoncho написа:
Здравейте,за два дни прочетох книгата и определено съм заинтересована за втората,та имам едно предложение по въпроса.Тъй като знам испански много добре,искам да започна да я превеждам,мисълта ми е има ли как да я качвам глава по глава тук ,ако има желаещи (както качват Аня Баст) и дали някой иска да ми спомогне ?  Поредица: Ванирска сага - Page 5 613795249


Свържи се с някой админ, за да се разберете и евентуално да ти направят раздел. Единствено ме притеснява, че Бард държат правата и може да станат големи проблеми.

______________________________
Love me if you can, hate me if you dare!

descriptionПоредица: Ванирска сага - Page 5 EmptyRe: Поредица: Ванирска сага

more_horiz
Смятам че идеята е много добра,а за Бард проблема си е техен.Те са ,,иди ми,дойди ми,ама сега ли?,,такава фурнаджийска лопата са,че няма накъде повече.Имаха предостатъчно време да решат и какво е това кой щял да надделее,това да не им е детската градина.Това е такава подигравка към нас книгоманите,направо съм отвратена.Не ги разбирам,поредицата е страхотна.Абе с две думи,нямам думи.

descriptionПоредица: Ванирска сага - Page 5 EmptyRe: Поредица: Ванирска сага

more_horiz
Точно, но си има и правила за съжаление. Аз не съм запозната, но ако трябва ще се попита или де да знам :)

______________________________
To The Moon and Back!
-----------------------------
Baby...? Will you do it for me?
But.... U know it's gonna hurt, don't u?

descriptionПоредица: Ванирска сага - Page 5 EmptyRe: Поредица: Ванирска сага

more_horiz
mir4a написа:
Смятам че идеята е много добра,а за Бард проблема си е техен.


Хич не е техен даже. За отрицателно време може да стане наш. И не опира да прости правила или етика, дето можем да си я изкревяме както ни дойде. Тука вече се намесват законови мерки. Не сме имали една и две разправии с издателствата. А конкретно Бард, освен че са несериозни, са и проклети.

______________________________
Love me if you can, hate me if you dare!

descriptionПоредица: Ванирска сага - Page 5 EmptyRe: Поредица: Ванирска сага

more_horiz
Е то така е с нашия късмет :(

______________________________
To The Moon and Back!
-----------------------------
Baby...? Will you do it for me?
But.... U know it's gonna hurt, don't u?

descriptionПоредица: Ванирска сага - Page 5 EmptyRe: Поредица: Ванирска сага

more_horiz
Еми те като не желаят да издават останалите книги от поредицата какъв им е проблема тогава... Поредица: Ванирска сага - Page 5 1977229104 

descriptionПоредица: Ванирска сага - Page 5 EmptyRe: Поредица: Ванирска сага

more_horiz
Наистина много ми хареса книгата.Прочетох я преди седмица- два пъти вече. Иска ми се да прочета и др. книги от поредицата, но за жалост не знам чужд език и ще трябва да чакам да ги преведат,ако го направят разбира се.Много несериозно от страна на издателството да започва поредица,която няма намерение да довърши.Книгите са седем на брой,но на Испански език.

descriptionПоредица: Ванирска сага - Page 5 EmptyRe: Поредица: Ванирска сага

more_horiz
privacy_tip Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите
power_settings_newLogin to reply