BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.


BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.

BGWorld
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BGWorldВход

Катлийн Удиуиз

power_settings_newLogin to reply
+41
Бет Рандъл
Николова21
Selime
kraseto1883
galimarinova
mitko59
did1_ty
Miglena
Veniiiiiiiii
stelinia
Violeta84
Prolet1234
kolena
Елена Абас
jiji
Megi_23
asayva
alisiq1993
iveto81
tenderbabyuk
chitatel
chelsea88
juliq
denito
milaa
staleva90
sani_nadq
malkotoceci
mira2006
divoto
eva_ks
galileo414
liny
biskit
sisi_12365
naFarela
Mirinda
gerganasto
svetlana_gadjeva
elhrijovech
Zaharka
45 posters

descriptionКатлийн Удиуиз EmptyКатлийн Удиуиз

more_horiz
Катлийн Удиуиз Kathleen+E.+Woodiwiss+liubovni+romani

Катлийн Удиуиз (Kathleen E. Woodiwiss) е родена като Катлийн Ерин Хог в Александрия, щата Луизиана и е най-малкото от осемте деца на Шарл Уингроув Хог, ветеран-инвалид от Първата световна война. Още като дете тя с удоволствие създавала свои собствени истории.
Нейният дебютен роман "Пламъкът и цветето" 1972 г. бил отхвърлен от агенти и издатели, защото бил твърде голям - 600 страници. Вместо да последва съветите и да пренапише романа, Катлийн все пак успява да го публикува. Днес той се счита за първия любовен роман, основоположник на съвременния любовен роман като жанр.
Катлийн Удиуиз е автор на 12 от най-продаваните любовни романи с над 36 000 000 копия. Тя е известна с качеството на произведенията си, а не с количеството. Катлийн описва своите романи като "приказки". Всички произведения са исторически любовни романи, пресъздаващи различни исторически моменти.
Катлийн Удиуиз почива в болницата в Принстън, щата Минесота, на 68 години, от рак.
Нейната последна книга, "Everlasting" е публикувана на 30 октомври 2007г.


Библиография:
Вълкът и гълъбицата
Завинаги в твоята прегръдка
Като пепел във вихъра
Като цвят по течението
Любимият непознат
Трилогията "Бирмингам" ("Пламъкът и цветето", "Неуловимият пламък", "След целувката")
Роза през зимата
Сълзи от злато
Шана


Всички от гореизброените книги могат да бъдат намерени в http://chitanka.info/

Последната промяна е направена от Zaharka на Пон 19 Ное - 22:30; мнението е било променяно общо 1 път

______________________________
Love me if you can, hate me if you dare!

descriptionКатлийн Удиуиз EmptyRe: Катлийн Удиуиз

more_horiz
Мале, не знаех, че е починала. Ето защо е хубаво да има такива теми. Знаеш ли, че от доста време се ослушвам за нова нейна книга, а то какво излезе. Жалко наистина, тя пише наистина прекрасно.

descriptionКатлийн Удиуиз EmptyRe: Катлийн Удиуиз

more_horiz
И аз не бях разбрала. Наистина е жалко. Оказва се обаче, че има две книги, които не са издадени на български. И за огромно съжаление надали ще бъдат издадени някога...

______________________________
Love me if you can, hate me if you dare!

descriptionКатлийн Удиуиз EmptyRe: Катлийн Удиуиз

more_horiz
Не ви ли се струва сладникава?

descriptionКатлийн Удиуиз EmptyRe: Катлийн Удиуиз

more_horiz
svetlana_gadjeva написа:
Не ви ли се струва сладникава?


Явно не. По мое мнение най-добрите любовни романи са написани от нея. Поне никоя друга авторка не е успяла да ме грабне така.

______________________________
Love me if you can, hate me if you dare!

descriptionКатлийн Удиуиз EmptyRe: Катлийн Удиуиз

more_horiz
Сладникава? Не бих казала. При нея персонажите са винаги различни. Имам предви, че не описва винаги типичните мъжкари. Има автори, които се придържат само към един тип, т.е. във всичките им творби мъжете и жените си приличат, докато при нея не е така. Всеки има своя индивидуална черта на характера и определено това, че мъжете имат сърца не ги прави сладникави. Даже са си много мъжествени бих казала.
Това разбира се е мое мнение и не е длъжно да се съгласяваш с мен.

descriptionКатлийн Удиуиз EmptyRe: Катлийн Удиуиз

more_horiz
И аз мисля че не са сладникави.Всяка нейна книга ме грабва и когато приключа съжалявам.Чела съм всичките икниги които са издадени у нас и много съжалявам че вече няма да се наслаждаваме на нейни произведения.Затова пък тези които имам ще се препрочитат многократно

descriptionКатлийн Удиуиз EmptyRe: Катлийн Удиуиз

more_horiz
На фона на многото неща, които ме грабват, ще спомена това, което ме дразни -винаги има един женски персонаж, конкуренция на главната героиня. Итая конкурентка е винаги отрицателна. Злобна, завистлива, гадна. Къде е женската солидарност и женското другарство?

descriptionКатлийн Удиуиз EmptyRe: Катлийн Удиуиз

more_horiz
Всъщност в момента дори не се сещам за книга от романтичния жанр, в която да няма жена мръсница и мъж мръсник.

descriptionКатлийн Удиуиз EmptyRe: Катлийн Удиуиз

more_horiz
Барбара Делински - Баща пожелание
Дона Карлайл - В ролята на съпруг
Карън Хоукинс - To catch a highlander /давам оригиналното заглавие, че не се сещам сега как го превеждаха на БГ/

на първо четене за тези се сетих, но ако седна да си отворя библиотеката и се разгледам по книгите вероятно ще ви изнамеря още книги без кофти герои Катлийн Удиуиз 909357165

______________________________
Търпението е едно, мазохизмът — съвсем друго.

descriptionКатлийн Удиуиз EmptyRe: Катлийн Удиуиз

more_horiz
на мен лично ми харесва как пише

descriptionКатлийн Удиуиз EmptyRe: Катлийн Удиуиз

more_horiz
Шана беше моя книжен кошмар.Няма такава скучна книга

descriptionКатлийн Удиуиз EmptyRe: Катлийн Удиуиз

more_horiz
Невероятна авторка просто харесвам всичките и книги издадени в България. Тя беше първия автор от който се влюбих в историческите любовни романи.Дори и сега когато ми се дочете нещо нейно препрочитам книгите и . Катлийн Удиуиз 909357165

______________________________
Не можеш да предотвратиш прелитането на птиците на тъгата над главата ти, но можеш да им попречиш да свият гнезда в косите ти.

descriptionКатлийн Удиуиз EmptyRe: Катлийн Удиуиз

more_horiz
Шана беше моят първи любовен роман. И въпреки стотиците прочетени книги Катлийн Удиуиз си остава една от любимите ми автори.

descriptionКатлийн Удиуиз EmptyRe: Катлийн Удиуиз

more_horiz
Страхотна писателка в света на историческите любовни романи, винаги съм чела романите й с интерес.

descriptionКатлийн Удиуиз EmptyRe: Катлийн Удиуиз

more_horiz
За мен книгите на авторката са класика - писала е в зората на жанра и мисля, че се е справила страхотно. Малко са авторите, които могат да развиват историята на героите си в повече от една книга, без да прекаляват с едно или друго. Например в педесет нюанса, само и само да има повече написани книги направо бяха пресилили историята, на моменти чак ставаше тъпа. При Удиуиз няма и намек за такова усещане, може би защото не ги е писала с комерсиална цел.

descriptionКатлийн Удиуиз EmptyRe: Катлийн Удиуиз

more_horiz
Добре де (и не, не се заяждам!!!), ама моля ви се да ми се обясни като на прост човек как може да се сравнява творчеството на Удиуиз с онова недоразумение - нюансите (които си бяха тъпи през цялото време, а не само на моменти)!? По какви аджеба критерии става това сравнение!? Че те даже и като жанр не си съотвестват ама и на грам! По същата логика мога да кажа, че е страхотна в сравнение с всичката научна литература, която съм изчела...

______________________________
Love me if you can, hate me if you dare!

descriptionКатлийн Удиуиз EmptyRe: Катлийн Удиуиз

more_horiz
Zaharka написа:
Добре де (и не, не се заяждам!!!), ама моля ви се да ми се обясни като на прост човек как може да се сравнява творчеството на Удиуиз с онова недоразумение - нюансите (които си бяха тъпи през цялото време, а не само на моменти)!? По какви аджеба критерии става това сравнение!? Че те даже и като жанр не си съотвестват ама и на грам! По същата логика мога да кажа, че е страхотна в сравнение с всичката научна литература, която съм изчела...



По продажби обикновено се сравняват две книги, независимо от жанра и колкото и да не ми харесва "Педесет нюанса сиво" е с продажби надвишаващи Библията. Затова дадох пример как едни автори, които са великолепни, пишат увлекателно и развиват историята без да е натрапено в повече от една книга, са много по-малко продавани от други които имат милярдни тиражи, а не струват и наполвина толкова.

descriptionКатлийн Удиуиз EmptyRe: Катлийн Удиуиз

more_horiz
Аз пък незнайно защо реших, че би следвало да се сравняват по качество и стил...

______________________________
Love me if you can, hate me if you dare!

descriptionКатлийн Удиуиз EmptyRe: Катлийн Удиуиз

more_horiz
Страхотен автор.

descriptionКатлийн Удиуиз EmptyRe: Катлийн Удиуиз

more_horiz
privacy_tip Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите
power_settings_newLogin to reply