BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.

ИндексРегистрирайте сеВход
Последно активни теми
Тема
История
Автор
Поредица " Семейство Роял"
Търся книгата...
"Ще си мой" от Мейси Бекет
"Перфектна химия"
Коя книга четете сега?
"Перфектната половинка"
Чикаго Старс
"Момиче от календара: Януари, февруари, март"
"Изкушен"
Предложения за превод
Today at 9:26
Yesterday at 18:55
Yesterday at 17:42
Yesterday at 17:03
Yesterday at 15:02
Yesterday at 12:59
Вто 16 Яну - 19:13
Вто 16 Яну - 19:07
Вто 16 Яну - 9:50
Вто 16 Яну - 7:01
desska.t
djordan
stelisim
janeta29
gerganasto
desa53
janeta29
janeta29
sote
Василева

Share | .

Петдесет нюанса сиво

Предишната тема Следващата тема Go down 
Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
АвторСъобщение
Zaharka
Шефче

Зодия : Cancer
Брой мнения : 5468
Местожителство : Discworld

ПисанеЗаглавие: Петдесет нюанса сиво   Сря 4 Юли - 20:03

First topic message reminder :

Петдесет нюанса сиво

Джеймс, Е Л
Издателство БАРД
Роман, Еротика
496 страници
мека корица,
цена 16.99 лв.

излиза на 23.07.2012 г.

Книгата, която прелъсти целия свят!

Защо жените харесват толкова „ПЕТДЕСЕТ НЮАНСА СИВО”?
Защото е написана с думите, които мъжете забравят да казват,
а жените искат да чуват.

Когато студентката по литература Анастeйжа Стийл отива да вземе интервю от успелия предприемач Крисчън Грей, тя е силно привлечена – този мъж, този поглед! - но и смутена от властното му присъствие. Неопитната Ана е стъписана, когато осъзнава, че желае точно този мъж. А предупреждението му да стои далече от него я кара да го желае още по-силно.
Когато обаче разбира за ексцентричните му еротични предпочитания, тя се колебае – независимо от успеха и чара си, Грей е мъж, измъчван от собствени демони и всепоглъщаща нужда от контрол. Безсилни да устоят на привличането, двамата се впускат в страстна и дръзка афера. Ана ще навлезе в неизследваната територия на собствените си желания, но ще може ли да се подчини на фантазиите на Грей? И ако го направи, ще продължи ли да обича онова, което ще открие?

Освобождаваща и пристрастяваща, трилогията „ПЕТДЕСЕТ НЮАНСА” ще ви обсеби, ще ви притежава и ще остане с вас завинаги!
Гардиън

ОТКЪС!

Последната промяна е направена от Zaharka на Чет 5 Юли - 15:08; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down

АвторСъобщение
mir4a
Активен

Чете : Любовни романи
Брой мнения : 145
Местожителство : Свищов

ПисанеЗаглавие: Re: Петдесет нюанса сиво   Чет 22 Ное - 11:35

Когато си купих първата книга я прочетох на един дъх,грабнаха ме не толкова секс сцените а чувствата,драмата между героите.Със нетърпение чаках да излязат и втората и третата книга.Плаках,смях се,ядосвах се на грешките които допускаха и нито за миг не съжалих че си ги купих.Не знам дали във филма биха могли така добре да покажат палитрата от чувства на героите.Само да не стане като със Здрач,защото книгите бяха сто пъти по хубави от филма.
YDG
Редактор

Чете : всичко, което събуди интереса ми
Брой мнения : 85

ПисанеЗаглавие: Re: Петдесет нюанса сиво   Чет 22 Ное - 12:16

Ами винаги има разминаване между сюжет и сценарий; просто няма как буквално да се пресъздаде понякога написаното. А да не говорим, че в последната серия на Здрач-сагата имаше доста неща, които не си спомням да съм чела. Но какво да се прави - такива са хрумванията на сценаристите.
Ralna
Преводач

Чете : Любовни романи, били те исторически, съвременни или паранормални, щом има любовна двойка и хепи енд, значи го чета.
Зодия : Aries
Брой мнения : 2353
Местожителство : Пловдив

ПисанеЗаглавие: Re: Петдесет нюанса сиво   Чет 22 Ное - 12:20

Знаете ли, при здрач, повечето фенове на книгите, не харесват филма, защото първо са чели книги, изградили са си една представа как изглеждат героите, сцените и т.н. и после като видят актьорите, декорите на филмите, не остават доволни. Аз първо гледах филма, после четох книгите и бях в хармония със себе си, както се казва. Сега каквито и филми да направят по тази поредица, или няма да съм доволна от актьорския състав, или от декорите, все нещо няма да е като в представите ми. Но така или иначе чакам с нетърпение да видя какво ще направят.

"По дърво, което не дава плодове, никой не хвърля камъни." - Саади
YDG
Редактор

ПисанеЗаглавие: Re: Петдесет нюанса сиво   Чет 22 Ное - 12:38

Аз също най-напред изгледах филма - и то бях принудена. Но след това не мирясах, докато не изгледах останалите серии и не прочетох книгите. Винаги има разминаване между сюжет и сценарий, защото не всеки път буквално може да се пресъздаде дадена книга. Доколкото разбрах в "Зазоряване 2" има доста неща, за които не си спомням да съм чела. Но явно такива са хрумванията на сценаристите.
Нямам изградена представа за визията на Крисчън и Ана, по-скоро съм следила за техните взаимоотношения, чувства и реакции. Въпреки, че оригиналната версия на този фик е по "Здрач" и първоначално героите са били Едуард и Бела, по-късно авторката сменя имената и леко променя историята. Тъй като не съм чела оригиналния фик, не свързвам образите на героите от "Петдесет нюанса сиво" с тези от "Здрач".
Ще ми е интересно да видя кои актьори ще бъдат избрани за киноверсията.
Ralna
Преводач

Чете : Любовни романи, били те исторически, съвременни или паранормални, щом има любовна двойка и хепи енд, значи го чета.
Зодия : Aries
Брой мнения : 2353

ПисанеЗаглавие: Re: Петдесет нюанса сиво   Чет 22 Ное - 12:45

Единствената прилика между Бела и Ана е че и двете са спънати кобили, иначе нищо общо не намирам между двете поредици. Крисчън и Едуард са ми като слънцето и луната различни. Крисчън ме кефи 1000 пъти повече от Еди.

"По дърво, което не дава плодове, никой не хвърля камъни." - Саади
YDG
Редактор

ПисанеЗаглавие: Re: Петдесет нюанса сиво   Чет 22 Ное - 12:56

С две ръце подкрепям мнението ти! Както вече казах, не свързвам "Здрач" с "Петдесет нюанса сиво", защото четох направо книгата на Е.Л.Джеймс, а не нейния фик "Master of The Universe".
Thea
Шефче

Чете : Танц с дракони
Зодия : Taurus
Брой мнения : 5366
Местожителство : Mezentius House

ПисанеЗаглавие: Re: Петдесет нюанса сиво   Чет 22 Ное - 12:58

@ralna написа:
Единствената прилика между Бела и Ана е че и двете са спънати кобили...

Това ми хареса!
Наистина ми е интересна историята как това нещо от фенфикшън по Здрач (фенфикшън, нямащ общо с реалните образи на персонажите, създадени от Майер, освен спънатите кобили ) става издавана в цял свят трилогия, за мен лично безумна, но всеки с мнението си. За първи път в историята се случва подобно нещо, бих казала... Касандра Клеър, авторката на Реликвите на смъртните, например, е писала фенфикшъни по Хари Потър (или най-скоро Драко Малфой, тъй като той е централен персонаж), преди да пробие на литературната сцена. Фенфикшъни, за които мога да кажа, че са много добри, четейки ги сега (казват се Draco trilogy и са доста обемни, в тях са заложени някои елементи от Реликвите на смъртните). Е, тия фенфикшъни на Клеър са си заслужавали далеч повече издаването от това, ама, за жалост, при тях няма как просто да смени имената на героите и пиенето на кръв с BDSM и - хоп, готово! Та сигурно затова не е пробила с тях... Продължава да ми е интересно как обаче авторката на нюансите е успяла...

ПисанеЗаглавие: Re: Петдесет нюанса сиво   Чет 22 Ное - 13:18

Е, как - че нали секса продава. Залага на него, залага на любопитството на човешката природа; повечко реклама - и готово...
На мен ми допаднаха, но аз чета всякаква тематика - харесвам и любовните романи, и фентъзи, че дори и детската литература
GerryBass
Читател

Брой мнения : 11

ПисанеЗаглавие: Re: Петдесет нюанса сиво   Съб 24 Ное - 10:01

Все си мислех , че ще пропусна тази книга защото на много местя я бяха обявила за "джънк" . Случайно ми попадна и изобщо няма да преувелича ако кажа , че я прочетох на един дъх , много се забавлявах
jmv
Активен

Брой мнения : 146

ПисанеЗаглавие: Re: Петдесет нюанса сиво   Съб 24 Ное - 12:06

Според мен е хубава книга, но не е нищо особено. Прекалено нереализтични образи и клиширана история.
Не съжалявам, че я прочетох, но пък нищо нямаше да изгубя ако бях пропуснала.
biskit
Редовен

Брой мнения : 70

ПисанеЗаглавие: Re: Петдесет нюанса сиво   Нед 25 Ное - 14:22

Аз невиждам нищо общо между Здрач и 50 нюанса.А филма си мисля че ще е леко по умерен от книгите
DarkEmperoR
Читател

Чете : 398 books
Зодия : Libra
Местожителство : Under your bad

ПисанеЗаглавие: Re: Петдесет нюанса сиво   Пет 7 Дек - 22:37

Като горд фетишист и все още не прочел книгата не мога да разбера какво е това недоволство от повечето момичета?Всеки човек си има право на избор и макар за някои да са странни за други това е ежедневие.Все пак БДСМ не е толкова разпространен в България,но може да бъде много забавен
YDG
Редактор

ПисанеЗаглавие: Re: Петдесет нюанса сиво   Пет 7 Дек - 23:01

@biskit написа:
Аз невиждам нищо общо между Здрач и 50 нюанса.А филма си мисля че ще е леко по умерен от книгите
Първоначално "50 нюанса сиво" е възникнал като фен-фик по "Здрач" на Стефани Майер. По-късно авторката го сваля, защото решава да го издаде на книга с променени имена на героите.
@DarkEmperoR написа:
Като горд фетишист и все още не прочел книгата не мога да разбера какво е това недоволство от повечето момичета?Всеки човек си има право на избор и макар за някои да са странни за други това е ежедневие.Все пак БДСМ не е толкова разпространен в България,но може да бъде много забавен
Не съм разбрала чак толкова да недоволстват; просто всеки изказва мнението си. В друг форум, в който пиша, положението е същото - едни я харесват, други - не. Както и преди съм казвала - щом е доброволно и приемливо и за двете страни, няма нищо лошо. Това е въпрос на личен избор. Не всеки има смелост да заяви, че си пада по такъв род връзки.
Zaharka
Шефче

ПисанеЗаглавие: Re: Петдесет нюанса сиво   Пет 7 Дек - 23:15

@DarkEmperoR написа:

Прав си, че всеки има право на избор, включително и какво да чете и какво не. Само дето нещо не си доразбрал частта с недоволството. До сега не съм видяла някой да недоволства конкретно от БДСМ-а. Досега недоволството, включително и моето, е от самата книга и авторката. Не ми пречи, че имало секс. Не ми пречи, че било по-хард. Ама поне да имаше и малко стил, смисъл и сюжет (така де, друг освен смяната на интериора и позата) равна нямаше да има.

Читател

Чете : 398 books
Зодия : Libra
Местожителство : Under your bad

ПисанеЗаглавие: Re: Петдесет нюанса сиво   Съб 8 Дек - 9:25

@Zaharka написа:
@DarkEmperoR написа:

Прав си, че всеки има право на избор, включително и какво да чете и какво не. Само дето нещо не си доразбрал частта с недоволството. До сега не съм видяла някой да недоволства конкретно от БДСМ-а. Досега недоволството, включително и моето, е от самата книга и авторката. Не ми пречи, че имало секс. Не ми пречи, че било по-хард. Ама поне да имаше и малко стил, смисъл и сюжет (така де, друг освен смяната на интериора и позата) равна нямаше да има.

Разбирам,но трябва да знаеш,че за да се напише една книга се изискват много неща.Най-вече ако се пише фентъзи.Толкин 50 години е писал "Децата на Хурин" и не е успял да е довърши.Едно е да си представиш дадена история и коренно друго да я изобразиш по начина по който искаш.Като човек който тепърва започва да пише мога да кажа ,че нещата са много и трябва да се избистрят най-добрите идеи.Колкото до тази книга не мисля че е станала толкова популярна,защото е написана уникално,а най-вече заради идеята и влизането в коренно различен свят отделен от оковите на монотонния сив и скучен живот. :goodjob:
beni1979
PRO

Зодия : Leo
Брой мнения : 2015

ПисанеЗаглавие: Re: Петдесет нюанса сиво   Съб 8 Дек - 11:50

Значи в момента съм на финала на 3-та книга и спокойно мога да заявя че ми стана от любимите ми поредици много ми хареса и сюжета и как е написана историята е малко ме издразни Крисчън в началото с неговите извратени способности но след като разбрах как му е протекло детството донякъде се оправдава поведението му че му избиват чивийте от време на време обаче тая пача г-жа Робинсън ми идеше да я удуша нея с нищо не оправдавам поведението и на к...а.....
А за Ана какво да кажа хареса ми като персонаж и много и се зарадвах в края на 1-ва книга за решителната крачка която направи като го изостави макар да и се късаше сърцето на милата обаче устоя и го промени до неузнаваемост тоз Крисчън.

Най-любимия ми момент беше предложенито му и куп други моменти също общо взето на мен специално много ми хареса 3-логията и след като я прочета смятам да започна да чета и Открита пред теб на Алиса Дей за която също има хубави отзиви..... :goodjob:
becky13
Редовен

Чете : от всичко по много
Брой мнения : 66
Местожителство : София

ПисанеЗаглавие: Re: Петдесет нюанса сиво   Сря 2 Яну - 10:40

@beni1979 написа:
Значи в момента съм на финала на 3-та книга и спокойно мога да заявя че ми стана от любимите ми поредици много ми хареса и сюжета и как е написана историята е малко ме издразни Крисчън в началото с неговите извратени способности но след като разбрах как му е протекло детството донякъде се оправдава поведението му че му избиват чивийте от време на време обаче тая пача г-жа Робинсън ми идеше да я удуша нея с нищо не оправдавам поведението и на к...а.....
А за Ана какво да кажа хареса ми като персонаж и много и се зарадвах в края на 1-ва книга за решителната крачка която направи като го изостави макар да и се късаше сърцето на милата обаче устоя и го промени до неузнаваемост тоз Крисчън.

Най-любимия ми момент беше предложенито му и куп други моменти също общо взето на мен специално много ми хареса 3-логията и след като я прочета смятам да започна да чета и Открита пред теб на Алиса Дей за която също има хубави отзиви..... :goodjob:
Силвия Дей е авторката. Иначе да, книгата не е лоша, доста по-добре написана от нюансите, но така и не можа да ми влезе под кожата. Главният герой, въпреки целия си магнетизъм и великолепие /да не си помисли някой, че става въпрос за нещо по-долу от Мистър Вселена/, така и не успя да спечели симпатиите ми, а мацката този път също е с психологични проблеми, но според мен най-големият й проблем беше, че не може да казва "не".
Zaharka
Шефче

ПисанеЗаглавие: Re: Петдесет нюанса сиво   Чет 10 Яну - 18:52

Цитат :
Добрата новина е, че еротичната трилогия "Петдесет нюанса сиво" не оглави класацията, както се случи навсякъде в Западна Европа и в САЩ, а остана втора. Българите предпочетоха стойностен роман, при това комшийски.
Из класацията на Хеликон за най-продавани книги през 2012г.

Е, че страхотна новина си е направо! Имало светлина някъде далеч в тунела!

Шефче

ПисанеЗаглавие: Re: Петдесет нюанса сиво   Сря 27 Фев - 14:38

Филмират "Петдесет нюанса сиво"

Почитателите на нашумялата книга "Петдесет нюанса сиво" (Fifty Shades of Grey) скоро ще се насладят и на филмова адаптация по нея.

Все пак ще трябва да почакат поне една година, защото премиерата е планирана за 2014-та. Главната роля в лентата най-вероятно ще изиграе Мила Кунис, въпреки че актрисата все още не е потвърдила информацията, посочва БГНЕС.

Проектът е в начален стадий и детайлите около снимките се пазят в тайна. Говореше се, че режисьор на филма ще бъде Анджелина Джоли, но от студиото опровергаха подобни слухове.

Едно е сигурно обаче: снимките на продукцията ще отнемат около 15-16 месеца.

Източник: http://dariknews.bg/

Редактор

Чете : Всичко до което се докопам
Брой мнения : 308
Местожителство : Велико Търново

ПисанеЗаглавие: Re: Петдесет нюанса сиво   Сря 27 Фев - 21:52

Е, аз се интересувам повече кой ще играе Крисчън :wasnotme:
beni1979
PRO

Зодия : Leo
Брой мнения : 2015

ПисанеЗаглавие: Re: Петдесет нюанса сиво   Чет 28 Фев - 7:43

Дано не се изложат с избора на Крисчън...... |-(
karisima
Читател

Брой мнения : 12

ПисанеЗаглавие: Re: Петдесет нюанса сиво   Пон 6 Май - 13:34

Здравейте, нова съм тук и сега се ориентирам из форума, но като видях тема за 50 нюанса, просто мога да кажа, че книгата доста ми хареса. Наистина страхотна и нямам предвид това, че е изпълнена с доста горещи сцени, а това, че е богата на емоции и и докато я четеш те завладява напълно.
lubima8310
Редовен

Брой мнения : 77

ПисанеЗаглавие: Re: Петдесет нюанса сиво   Пон 24 Юни - 17:29

Въпреки че прочетох и отрицателни коментари заради многото секс сцени  според мен трилогията си заслужава
lubima8310
Редовен

Брой мнения : 77

ПисанеЗаглавие: Re: Петдесет нюанса сиво   Пон 24 Юни - 17:31

Благодарение на вас разбрах че ще филмират "Петдесет нюанса"
Christina.
Шефче

Чете : Първото правило на магьосника
Брой мнения : 3499

ПисанеЗаглавие: Re: Петдесет нюанса сиво   Вто 25 Юни - 9:33

@mir4a написа:
Когато си купих първата книга я прочетох на един дъх,грабнаха ме не толкова секс сцените а чувствата,драмата между героите.

Kaкви чувства?! Тях освен секса, нищо друго не ги свързва... един път не видях да водят някакъв по-задълбочен разговор. Толкова плоско изградени характери досега не бях срещала в никоя книга. Лошото е, че все още оглавява класациите.. не е истина колко пари прибират за такава глупост. :wacko:Нямам нищо против еротичните романи, но това даже за сценарий на порнофилм не става.

Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: Петдесет нюанса сиво   

Петдесет нюанса сиво

Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 3 от 6Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next