BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.


BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.

BGWorld
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BGWorldВход

Самостоятелна книга или поредица?

power_settings_newLogin to reply
+44
Kalina Malina
stelatumbeva
Diddyto1990
dramanska
vileto
RiderCrow
ShyReader
stefani70
liliana_malakova
vivi86
Ralna
t.lisheva
Тони87
alex79
djordan
DoTo
krisi555
bolibonchetoo
ReBulgary
verty
kaspyr
iveto81
deynnaftw
viki12
ves
Caster
Стефанина
meri
sineoka1983
gabimabi
emili_13
Pippa
belleville
vilencetoo
kovak
4ona
~ Mistery writer ~
nev4ooo
Rain
Esk
natia3
Guster
Zaharka
Christina.
48 posters

pollЕдинична книга или поредица?

Самостоятелна книга
11
21%
Поредица
12
23%
И двете
30
56%
Общо гласове:
53

descriptionСамостоятелна книга или поредица? - Page 2 EmptyСамостоятелна книга или поредица?

more_horiz
First topic message reminder :

Кое предпочитате - самостоятелна книга или поредица? Защо?

______________________________
When you play the game of thrones, you win or you die. There is no middle ground. ♥️
Самостоятелна книга или поредица? - Page 2 7389738n


Самостоятелна книга или поредица? - Page 2 Badge1

descriptionСамостоятелна книга или поредица? - Page 2 EmptyRe: Самостоятелна книга или поредица?

more_horiz
Харесвам и самостоятелната история, но много обичам и поредиците - да разбера колко книги са, да ги издиря, да проследя историите. Но при поредиците понякога има и момент на еднотипност, на пресищане... Както при всичко, ключът май е в баланса и мярката, а не на първо място комерчеството.

descriptionСамостоятелна книга или поредица? - Page 2 EmptyRe: Самостоятелна книга или поредица?

more_horiz
Предпочитам самостоятелните книги. Всичко с над три книги отива в графата сапунен сериал. Е и такива чета, разбира се, но... Няма и как, сега всички автори предпочитат да творят в поредици :(

descriptionСамостоятелна книга или поредица? - Page 2 EmptyRe: Самостоятелна книга или поредица?

more_horiz
В рамките на една книга ще започне, ще се случи и ще приключи..., затова харесвам самостоятелните книги. От друга страна поредица от 2-3 части, ако няма прекалено заиграване и издребняване с описания и детайли, също ми допада.

______________________________
Official Guestbook Surfer :yess:

descriptionСамостоятелна книга или поредица? - Page 2 EmptyRe: Самостоятелна книга или поредица?

more_horiz
Харесвам и двете. И самостоятелните книги и поредиците си имат своя чар. Има моменти когато искам някоя книга да не свършва и да има след това, а му при поредиците понякога ми се иска да видя края. И двете си имат чар.

______________________________
Bolibonchetoo

descriptionСамостоятелна книга или поредица? - Page 2 EmptyRe: Самостоятелна книга или поредица?

more_horiz
Имам навика да харесвам второстепенните герои и често искам да прочета и техните истории. За това ще кажа, че предпочитам поредиците, но да не са от 100 книги и да има разнообразие в самите книги от поредицата.

______________________________
Самостоятелна книга или поредица? - Page 2 Hkyjaw5xpi1ze4mpci31y75ecizny6mxqwo8g3mfrb4go3jyptwsh3jcrbhs67jyqtwg15umrbwzej5urbo1y35xp71ny4mrcio1y7dxrbtzr55uqcog17byfwo8k5uwpfsny6mxqwoge53qhkyj4
Самостоятелна книга или поредица? - Page 2 Hkyjkenmcf4g13jyjitwqam1qjh1aenoqi3so4mqcho8e4dfrbgg15mjqt3o

descriptionСамостоятелна книга или поредица? - Page 2 EmptyRe: Самостоятелна книга или поредица?

more_horiz
Поредица. Въпреки, че чакането е мъчително, но усещам по пълноценно героите и историята

descriptionСамостоятелна книга или поредица? - Page 2 EmptyRe: Самостоятелна книга или поредица?

more_horiz
Харесвам самостоятелните книги,както и поредиците стига да не чакам прекалено за поредната книга.

descriptionСамостоятелна книга или поредица? - Page 2 EmptyRe: Самостоятелна книга или поредица?

more_horiz
и двете

descriptionСамостоятелна книга или поредица? - Page 2 EmptyRe: Самостоятелна книга или поредица?

more_horiz
и двете. Но по някой път според разказаната история ми се иска книгата да продължава и да продължава, поредицата да е поне от 100, ако има кой да ги напише де.Пък друг пък, ми се иска след 10 страници и всичко да е свършило.

descriptionСамостоятелна книга или поредица? - Page 2 EmptyRe: Самостоятелна книга или поредица?

more_horiz
Наистина и двете имат своя чар :) Обичам завършените истории, затова единичните книги ме удовлетворяват. За сметка на това често в края на някоя книга си казвам "ох, как искам да има продължение" ... Смятам, че най-хубаво е поредица от типа на "Красив играч", "Красив непознат" и т.н. или като "Братството на черния кинжал", където главните герои са различни във всяка част, но всички се познават помежду си и всички книги са част от общ сюжет. Така хем не ти липсват старите герои, хем не ти омръзва все едни и същи хора да са в центъра на вниманието :)

______________________________
"Believe that dreams come true everyday... because they do..."

descriptionСамостоятелна книга или поредица? - Page 2 EmptyRe: Самостоятелна книга или поредица?

more_horiz
Обожавам поредици, обичам да виждам какво се случва с героите от предишните книги, или да чета книги, за герои на чието израстване съм станала свидетел. Поредиците са прекрасно нещо, стига да не са само за една двойка или като свършат двойките автора да започва да повтаря или да прецаква случилото се в първите книги. Бях попадала на една историческа поредица, дето първата книга за главния и главната, втората за главната с друг мъж, треата за главния с друга жена, четвъртата беше пак за главната с трети мъж и петата пак за главната и главния. Такива поредици НЕ обичам.

______________________________
Той ми каза: "Избирай, мен или книгите..."
Понякога си спомням за него, като си купувам нова книга!


Самостоятелна книга или поредица? - Page 2 I5ojk3

"По дърво, което не дава плодове, никой не хвърля камъни." - Саади

descriptionСамостоятелна книга или поредица? - Page 2 EmptyRe: Самостоятелна книга или поредица?

more_horiz
Ralna написа:
Обожавам поредици, обичам да виждам какво се случва с героите от предишните книги, или да чета книги, за герои на чието израстване съм станала свидетел. Поредиците са прекрасно нещо, стига да не са само за една двойка или като свършат двойките автора да започва да повтаря или да прецаква случилото се в първите книги. Бях попадала на една историческа поредица, дето първата книга за главния и главната, втората за главната с друг мъж, треата за главния с друга жена, четвъртата беше пак за главната с трети мъж и петата пак за главната и главния. Такива поредици НЕ обичам.



Ето от къде били тръгнали турските сериали ... 100% от такива исторически поредици!!!! Самостоятелна книга или поредица? - Page 2 2115147716 Самостоятелна книга или поредица? - Page 2 2115147716 Самостоятелна книга или поредица? - Page 2 2115147716 Самостоятелна книга или поредица? - Page 2 2115147716

______________________________
"Believe that dreams come true everyday... because they do..."

descriptionСамостоятелна книга или поредица? - Page 2 EmptyRe: Самостоятелна книга или поредица?

more_horiz
t.lisheva написа:
Ralna написа:
Обожавам поредици, обичам да виждам какво се случва с героите от предишните книги, или да чета книги, за герои на чието израстване съм станала свидетел. Поредиците са прекрасно нещо, стига да не са само за една двойка или като свършат двойките автора да започва да повтаря или да прецаква случилото се в първите книги. Бях попадала на една историческа поредица, дето първата книга за главния и главната, втората за главната с друг мъж, треата за главния с друга жена, четвъртата беше пак за главната с трети мъж и петата пак за главната и главния. Такива поредици НЕ обичам.



Ето от къде били тръгнали турските сериали ... 100% от такива исторически поредици!!!! Самостоятелна книга или поредица? - Page 2 2115147716 Самостоятелна книга или поредица? - Page 2 2115147716 Самостоятелна книга или поредица? - Page 2 2115147716 Самостоятелна книга или поредица? - Page 2 2115147716


Хаха 100%, ама както каза Ивето, поредица обаче с различни герои, дет се вика, аресаха са, влюбиха са, сега да са подместят, че да видим останалите. 👅

______________________________
Той ми каза: "Избирай, мен или книгите..."
Понякога си спомням за него, като си купувам нова книга!


Самостоятелна книга или поредица? - Page 2 I5ojk3

"По дърво, което не дава плодове, никой не хвърля камъни." - Саади

descriptionСамостоятелна книга или поредица? - Page 2 EmptyRe: Самостоятелна книга или поредица?

more_horiz
Въх, чак сега прочетох коментара на Ивето (след като ти го спомена)... ми то бая се припокрива с моя коментар Самостоятелна книга или поредица? - Page 2 2115147716 Самостоятелна книга или поредица? - Page 2 2115147716 Самостоятелна книга или поредица? - Page 2 2115147716

______________________________
"Believe that dreams come true everyday... because they do..."

descriptionСамостоятелна книга или поредица? - Page 2 EmptyRe: Самостоятелна книга или поредица?

more_horiz
t.lisheva написа:
Въх, чак сега прочетох коментара на Ивето (след като ти го спомена)... ми то бая се припокрива с моя коментар Самостоятелна книга или поредица? - Page 2 2115147716 Самостоятелна книга или поредица? - Page 2 2115147716 Самостоятелна книга или поредица? - Page 2 2115147716


хаха подробности.

______________________________
Той ми каза: "Избирай, мен или книгите..."
Понякога си спомням за него, като си купувам нова книга!


Самостоятелна книга или поредица? - Page 2 I5ojk3

"По дърво, което не дава плодове, никой не хвърля камъни." - Саади

descriptionСамостоятелна книга или поредица? - Page 2 EmptyRe: Самостоятелна книга или поредица?

more_horiz
И двете .Обичам да чета за второстепенните герои или за злодеите в собствена книга например ,но според мен една поредица не трябва да надхвърля 4-5 до 6 книги. От друга страна пък самостоятелната книга е именно това историята от началото до края .Не знам и в двете си имат плюсове и минуси - например една поредица започната не довършена -ето това ме влудява например.

descriptionСамостоятелна книга или поредица? - Page 2 EmptyRe: Самостоятелна книга или поредица?

more_horiz
И двете,но последно време поредиците много ги чакаме.....Продължилата им се:-)

descriptionСамостоятелна книга или поредица? - Page 2 EmptyRe: Самостоятелна книга или поредица?

more_horiz
Лошото на поредиците,че зависим от преводачите и плановете на издателствата.
А и дългите поредици омръзват.Особено ако краят е в последната.
Предпочитам завършената книга.

descriptionСамостоятелна книга или поредица? - Page 2 EmptyRe: Самостоятелна книга или поредица?

more_horiz
Поредиците - повече интриги, повече герои и отнема повече време да се свършат. Стига да не са прекалено дълги.

descriptionСамостоятелна книга или поредица? - Page 2 EmptyRe: Самостоятелна книга или поредица?

more_horiz
Съгласна с мнението на t.lisheva. Има истории, които са по-добре като 1 книга, а други - за поредица. За мен поредицата трябва да е нещо епично - фентъзи, и да включва нови герои, иначе просто се изчерпва самата идея.
t.lisheva написа:
Наистина и двете имат своя чар :) Обичам завършените истории, затова единичните книги ме удовлетворяват. За сметка на това често в края на някоя книга си казвам "ох, как искам да има продължение" ... Смятам, че най-хубаво е поредица от типа на "Красив играч", "Красив непознат" и т.н. или като "Братството на черния кинжал", където главните герои са различни във всяка част, но всички се познават помежду си и всички книги са част от общ сюжет. Така хем не ти липсват старите герои, хем не ти омръзва все едни и същи хора да са в центъра на вниманието :)

descriptionСамостоятелна книга или поредица? - Page 2 EmptyRe: Самостоятелна книга или поредица?

more_horiz
privacy_tip Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите
power_settings_newLogin to reply